Skoky HS134, Val di Fiemme Vítěz: E. Frenzel (GER) (kon.) | Běh 10 km, Val di Fiemme Vítěz: B. Gruber (AUT) (kon.)
SP - běh 10 km, Val di Fiemme

Vítěz: B. Gruber (AUT)

Sobota 27.02.2016, 15:00Severská kombinace

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (15:48:58)

40. Petr Kutal (CZE) +7:59,0

Body do světového poháru získal Miroslav Dvořák (CZE), naopak až za třicítkou se umístil Petr Kutal (CZE).

Bernhard Gruber (AUT) ukázal, že ve Val di Fiemme má suverénně nejlepší formu, skvěle mu navíc jely lyže, takže si dojel pro vítězství. Druhý za ním skončil asi největší favorit Eric Frenzel (GER), třetí se pak umístil Jörgen Graabak (NOR).

Závod skončil.

CÍL
    Miroslav Dvořák (CZE) se objevil v cíli na 23. místě, takže mu přece jenom poslední třetina trati vyšla velmi dobře. A malinko si polepšil oproti skokanské části. Petr Kutal (CZE) se umístil na konečné 40. pozici.

CÍL
    Magnus Krog (NOR) nakonec vyhrál na cílové rovince souboj o čtvrtou pozici, Lukas Klapfer (AUT) dojíždí za ním zhruba o čtyři sekundy.

CÍL
    Jörgen Graabak (NOR) ukázal, že je skvělým běžcem, a ze čtrnácté pozice se posunul na třetí.

CÍL
    Eric Frenzel (GER) nakonec udržel druhou pozici, připisuje si 80 bodů do světového poháru a počtvrté v řadě je s předstihem jeho celkovým vítězem.

CÍL
    Bernhard Gruber (AUT) s přehledem vítězí!

9,5 KM
    Tohle bude ještě krutý souboj o druhou pozici. Eric Frenzel (GER) zatím brání svůj náskok před silným vlčákem Jörgenem Graabakem (NOR).

8,7 KM
    Skupina za Frenzelem se úplně rozpadla! A Jörgen Graabak (NOR) jede sám vstříc třetí pozici. Možná se může dotáhnout i na druhého Němce, přece jenom ztrácí jen 10 vteřin!

8,6 KM
    Bernhard Gruber (AUT) jede i nadále fantastický závod. O jeho vítězství není pochyb. Eric Frenzel (GER) tempu tohoto Rakušana jednoduše nestačí. Ztrácí už 50 sekund.

7,8 KM
    A máme tu nakonec třetího závodníka, který se do cíle nedostane. Vzdal totiž Tino Edelmann (GER).

7,5 KM
    Tři čtvrtiny závodu je za námi. Bernhard Gruber (AUT) jede vstříc vítězství, druhý Eric Frenzel (GER) ztrácí 41,5 sekundy, o třetí pozici soupeří osmice sdruženáře, až na Takehira Watanabeho (JPN), který odpadl.

6,7 KM
    Miroslav Dvořák (CZE) si v tomhle závodě nijak výrazně nepolepší. Pořád jen paběrkuje kolem 25. až 30 místa. Petr Kutal (CZE) se drží na nějaké 40. pozici.

6,4 KM
    Ze závodu mimochodem odstoupili dva závodníci, a to Mikko Kokslien (NOR) a Szczepan Kupczak (POL).

6,2 KM
    Opravdu to vypadá, že Bernhard Gruber (AUT) se opravdu stane vítězem. Eric Frenzel (GER) totiž na tom není běžecký vůbec dobře, trápí se a ztrácí už 41,6 sekundy! Dojede Němce i skupina, co je za ním?

5,5 KM
    Pojďme si představit velkou skupinu devíti závodníků, která soupeří o třetí pozici: Mario Seidl (AUT), Lukas Klapfer (AUT), Johannes Rydzek (GER), Fabian Riessle (GER), Jan Schmid (NOR), Jörgen Graabak (NOR), Wilhelm Denifl (AUT), Magnus Krog (NOR) a Takehiro Watanabe (JPN).