Benfica – União Madeira 2:0 (kon.) | Guimarães – Sporting 0:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (1:0)
CF União Madeira
Pondělí 29.02.2016, 20:45 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) • Portugalská Primeira Liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Benfica na čele tabulky Ligy NOS stále nahání Sporting a v pondělí večer ji čeká na domácím stadionu další zápas proti týmu ze spodní části tabulky. Na Estádio da Luz přijede čtrnáctá Madeira, proti které by měli domácí fotbalisté hladce získat tři body a vyvinout tak opět tlak na svého rivala z čela tabulky. Zápasem 24. kola portugalské Ligy NOS mezi Benficou Lisabon a União Madeirou Vás s radostí provede Tomáš Reiner.

Utkání 24. kola portugalské Ligy NOS mezi Benficou a Madeirou bylo kvůli velice špatným povětrnostním podmínkám odloženo z neděle 28. února (18:00 hod.) na pondělí 29. února. Výkop utkání byl posunut na 20:45.
    Autobus s fotbalisty Benficy vjíždí do útrob Estádio da Luz.

Benfica Lisabon:

Fotbalisty Benficy Lisabon dnes čeká výjimečný zápas, klub slaví 112. výročí založení a všichni, kdo jsou spjatí s Benficou, ho chtějí proti Madeiře oslavit vítězstvím. Benfica po porážce s Portem vyhrála dvě soutěžní utkání, když v UEFA Champions League zvítězila doma nad Petrohradem a v lize si odvezla tři body z Ferreiry.
    Nádherný stadion Estádio da Luz se začíná pomalu zaplňovat.

Madeira v posledním zápase po třech ligových porážkách v řadě dokázala bodovat, když na domácím hřišti uhrála nerozhodný výsledek 1:1 s Estorilem. Hosté se nachází na 14. místě s pouhým náskokem 5 bodů na sestupové příčky a potřebují nutně sbírat body, proti Benfice s nimi ovšem příliš počítat nemohou. Remíza by byla velkým překvapením.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Benfica Lisabon: Júlio César – Nélson Semedo, Lindelof, Jardel, Grimaldo – Pizzi, Talisca, Samaris, Gaitán – Mitroglou, Jonas.
    Náhradníci: Ederson, Sílvio, André Almeida, Renato Sanches, Gonçalo Guedes, Salvio, Jiménez

CF União Madeira: Raul Gudiño – Paulinho, Paulo Monteiro, Diego Galo, Joãozinho – Shehu, Thiago Ferreira, William Soares – Amilton, Toni Silva, Danilo Dias.
    Náhradníci: Ricardo Campos, Rúben Andrade, Miguel Fidalgo, Kusunga, Miguel Cardoso, Élio Martins, Gian Martins.

Rozhodčí: Cosme Machado. Asistenti: Nuno Manso, Alfredo Braga. Čtvrtý rozhodčí: Rui Soares.
    Fotbalisté domácí Benficy Lisabon se už pečlivě rozcvičují.

Benfica udělala před dnešním utkáním dvě změny v obranné linii. Na krajích obranné řady nastoupí Grimaldo, který si odbude doma svůj debut, a Nélson Semedo, jenž se vrací do sestavy Benficy po zranění.
    Estádio da Luz těsně před výkopem zápasu proti Madeiře.

1

1
    Hlavní rozhodčí Cosme Machado dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hostující hráči Madeiry.

1
    Madeira se vydala do útoku po pravém křídle, tam ale o míč přišla a Pizzi mohl ve středu hřiště rozjet rychlý protiútok.

2
    Fotbalisté Benficy ale na pravém křídle svou kombinační akci zpomalili a nyní drží míč ve středu hrací plochy.

2
    Nélson Semedo se na pravém křídle parádní zasekávačkou zbavil obránce Madeiry a poté poslal na přední tyč střílený centr, který v pohodě ukryl v náručí připravený brankář Raul Gudiño.

3
    Benfica drží míč častěji na svých kopačkách a fotbalisté Madeiry se pouze brání, nutno ale říci, že skvěle vyplňují volné prostory.

4
    Joãozinho navíc předvedl ve středu hřiště u postranní čáry skvělý pressing a donutil Samarise otočit hru k vlastní bráně.

5
    Talisca byl na levém křídle faulován a k rozehrání standardní situace se postavil Pizzi.

5
    Benfica právě vstřelila branku!
    JONAS se parádně opřel do míče a nádherným volejem posílá Benficu Lisabon po necelých pěti minutách do vedení!! Pizzi rozehrál na levém křídle standardní situaci a hosté jeho následný centr na vzdálenější tyči odvrátili, jenže pouze na kopačku Jonase, který se v blízkosti hranice pokutové území opřel do míče a nádherným volejem ho poslal ke vzdálenější levé tyči.
    5. JONAS - 1:0

6
    Benfica vstoupila do zápasu skvěle a po necelých pěti minutách zásluhou Jonase vede nad Madeirou 1:0.

7
    Benfica se snažila prosadit znovu na levém křídle, Madeira ale dobře napadá rozehrávku domácího týmu.

8
    Nélson Semedo si z pravé strany navedl míč do středu hřiště a poté napřáhl k přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány, a brankář Raul Gudiño si připsal snadný zákrok.

9
    Benfica má obrovskou převahu a podle mého osobního názoru je jen otázkou, kdy se dočkáme druhého gólu v síti Madeiry.

10
    Nélson Semedo je na pravém křídle hodně aktivní a nyní na pravé straně šestnáctky posílal pod sebe dobrou přihrávkou, těsně před jedním z domácích hráčů ji ale vystihl jeden z obránců Madeiry.

11
    Mitroglou chtěl narazit na hranici šestnáctky míč do pokutového území Jonasovi, jejich zprvu pohledná kombinace ale nakonec nic nepřinesla.

12
    Joãozinho napadal dobře rozehrávku Benficy v jejím vlastním pokutovém území, jenže při snaze získat míč přišlápl kopačku Samarisovi.

13
    Toni Silva dostal krásnou přihrávku do šestnáctky a snažil se přelobovat Júlia Césara, ten ale v pohodě zacouval do své brány a stáhl míč ze vzduchu.

14
    Hosté předvedli na levém křídle nádhernou kombinaci a po jednoduché narážečce vyřadili ze hry dva nebo tři hráče Benficy, následný přízemní centr ale mířil na hranici šestnáctky Tonimu Silvovi na paty.

15
    Madeira se během posledních minut osmělila a její hráči si již několikrát dokázali, že se s Benficou dá hrát.

16
    Pizzi se nádhernou stahovačkou zbavil Tiaga Ferreiry a poté zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k nádherné přízemní diagonální střele, která olízla vzdálenější levou tyč!
    16. Skvělé uvolnění a střela v podání záložníka Pizziho.

17
    Nechybělo mnoho a Benfica vedla po čtvrthodině hry 2:0.

18
    Jonas se na pravé straně pokutového území dostal k centru, ten ale vzápětí stáhl ze vzduchu připravený brankář Raul Gudiño.

19
    Kostas Mitroglou si na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky zpracoval vysoký míč do běhu a v pokutovém území poté napřáhl z úhlu k prudké střele, kterou Raul Gudiño levým kolenem vyrazil mimo! To byl fantastický zákrok.
    19. Fantastický zákrok Raula Gudiña proti Mitroglouovi.

20
    Následný rohový kop nic nepřinesl a Madeira se ubránila.

21
    Benfica na pravém křídle vyráží do dalšího útoku.

22
    Kostas Mitroglou dostal na pravou stranu šestnáctky nádhernou kolmou přihrávku, po které se ocitl tváří v tvář vybíhajícímu Raulovi Gudiñovi, brankář Madeiry ale dokázal jeho přízemní střelu skvělým zákrokem vyrazit!
    22. Kostas Mitroglou se ocitl v další obrovské šanci.

23
    Benfica utahuje šrouby a Madeira se ocitá pod obrovským tlakem.

24
    Raul Gudiño chytá skvělý zápas a jen díky němu hosté prohrávají na Estádio da Luz jednobrankovým rozdílem.

25
    Gaitán poslal na vzdálenější pravou tyč z levé strany nádherný centr, po kterém Pizzi předvedl skvělou zasekávačku a přízemní střelou mířil mezi nohy brankáře Raula Gudiña, ten ale vytáhl další skvělý zákrok a levou nohou dokázal míč vyrazit mimo!
    25. Pizzi si na brankáře Raula Gudiña v šestnáctce nepřišel.

26
    Následoval rohový kop, po kterém se Madeira ubránila.

27
    Poslední zákrok Raula Gudiña připomínal zákrok hokejového brankáře.

28
    Madeira stále odolává, a přestože se její brána otřásá v základech, Raul Gudiño je jejím mohutným pilířem.

29
    Gaitán se skvěle vrátil a na levé straně si v blízkosti šestnáctky připsal dobrý obranný zákrok poté, co čistě zastavil útok Madeiry.

30
    Kostas Mitroglou si na pravé straně šestnáctky nabíhal na další kolmou přihrávku, ta ale tentokrát byla pro jeho rychlé nohy příliš prudká.

31
    Madeira se dostala na levém křídle do šance, následný centr před bránu byl ale sražen na rohový kop.

32
    Madeira rozehrála rohový kop na přední tyč, kde pozorný Semedo odhlavičkoval následný centr do bezpečí.

33
    Júlio César skvěle přečetl hru, když vyběhl z brány daleko za hranici pokutového území a zmařil obrovskou šanci Toniho Silvy, který se mohl řítit sám na bránu, ale vybíhajícího brankáře Benficy si obhodit nedokázal!
    33. Toni Silva si nedokázal obhodit Júlia Césara.

34
    Madeira ucítila šanci a vybojovala rohový kop.

35
    Jeden z fotbalistů Madeiry se po rohovém kopu na hranici šestnáctky dostal k přízemní střele, která zhruba o metr a půl zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

36
    Mitroglou odcentroval z pravého křídla, jeho následný centr ale v pohodě stáhl ze vzduchu připravený brankář Raul Gudiño.

37
    Zatím sledujeme velice pohledné utkání a zejména Benfica si vytvořila velké množství brankových příležitostí, zatím ale využila pouze jednu.

38
    Poté, co byl dnešní zápas odložen, jsem se na něj osobně hodně těšil, a zatím musím říci, že bylo proč.

39
    Pokud to nevíte, zápas se měl odehrát již včera, kvůli špatným povětrnostním podmínkám byl ale odložen na dnešek.

40
    Jonas se na pravé straně dostal ke střele, která byla sražena na rohový kop, ten se ale konat nebude, protože do jeho střely se vložil Kostas Mitroglou, který byl přistižen v ofsajdu.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut. Benfica vede zásluhou Jonase od páté minutě stále 1:0.

42
    Talisca napřáhl zpoza šestnáctky ke krásné diagonální přízemní střele, která mířila přesně k levé tyči, brankář Raul Gudiño byl ale včas na zemi a jeho pokus vyrazil na rohový kop!

43
    Rohové kopy dnes nejsou silnou stránkou Benficy a vzápětí se to po centru z levé strany potvrdilo.

44
    Jonas byl zřejmě tím hráčem, který v pokutovém území našel nádherným lobem Pizziho, jeho následná hlavička v blízkosti pravé tyče ale zamířila mimo.

45
    Gaitán rozehrál na levém křídle standardní situaci nakrátko s Pizzim, jenže poté došlo k nepřesné přihrávce a rychlému protiútoku Madeiry, hosté z něj ale nic vytěžit nedokázali.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Benfica vstoupila do zápasu skvěle a již v páté minutě ji poslal nádherným volejem do vedení Jonas, další příležitosti měli na kopačce Pizzi, dvakrát Kostas Mitroglou a Talisca, ani jednomu z jmenovaných hráčů se ale podruhé v zápase fantastického brankáře Raula Gudiña překonat nepodařilo, zatímco na opačné straně neuspěl v samostatném úniku Toni Silva, proti němuž vyběhl daleko ze své brány skvěle Júlio César, a nenechal se obhodit. Skóre po prvním poločase. Benfica Lisabon 1 CF União Madeira 0.
    Úvodní gól Jonase z pohledu radujících se fanoušků Benficy.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

46

46
    Benfica rozehrála druhý poločas a ihned se vrhla po pravém křídle do útoku.

46
    Pizzi se na pravé straně šestnáctky dostal k míči a poté ho posílal obloukem před bránu, Raul Gudiño byl ale pozorný a u své levé tyče ho v pohodě stáhl ze vzduchu.

47
    Benfica vstoupila do druhého poločasu pořádně zostra a nezbývá než doufat, že bude minimálně tak atraktivní jako první.

48
    Madeira se dostala během prvního poločasu do náznaků šancí, vytvořit si ale nakonec dokázala pouze jednu, kterou po skvělém výběhu zneškodnil Júlio César.

49
    Shehu byl faulován v blízkosti pokutového území a Madeira bude zahrávat z 22 metrů volný přímý kop. To je skvělá šance ohrozit bránu pro hostující hráče Madeiry.

50
    Obránce Paulinho se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná střela nebyl špatná, zamířila ovšem nad.

51
    Kdyby Benfica po prvním poločase vedla například 5:0, nikdo by se nemohl divit, jenže Madeiru podržel několikrát Raul Gudiño.

52
    Amilton vyrazil po levé straně do protiútoku, a přestože se na ní ocitl u rohového praporku úplně sám, proti dvojnásobné přesile dokázal vybojovat rohový kop. Skvělá práce.

53
    Následný rohový kop hostů z levé strany ale v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Júlio César.

54
    Jonas napřáhl na hranici šestnáctky ke tvrdé ráně, která byla zablokována, a následná dorážka Samarise málem přelétla Estádio da Luz. A že jsou její tribuny hodně vysoké.

55
    Obránce Semedo se dostal po rozehrání rohového kopu Benficy z pravé strany do zakončení, jeho hlavička ale zamířila nad.
    Fanoušci se bavili během přestávky krásným představením.

56
    Semedo se na pravé straně šestnáctky dostal k přízemní střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, brankář Raul Gudiño ji ale skvělým zákrokem vytáhl mimo a Mitroglou se vzápětí k dorážce těsně nedostal!

57
    Gaitán zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale byla hodně nepřesná a po odrazu od jeho spoluhráče skončila vedle vzdálenější pravé tyče.

58
    Je za námi téměř hodina hry, a zatím hlavní rozhodčí Cosme Machado neudělil ani jednu žlutou kartu.

59
    Mitroglou našel uprostřed šestnáctky krásným centrem z pravé strany Gaitána, který mu chtěl míč pohotovou patičkou narazit, a povedlo se mu to, před řeckým útočníkem ale míč odkopl do bezpečí jeden z obránců Madeiry.

60
    Benfica ve druhém poločase stále svírá svého soupeře, ale zatím se nedostává tak jednoduše do šancí jako v průběhu prvního poločasu.

60
    Držení míče:

Benfica Lisabon 70% CF União Madeira 30%

61
    Talisca napřáhl zpoza šestnáctky pravačkou k přízemní střele, která mířila k pravé tyči, Raul Gudiño byl ale opět včas na zemi!

62
    Talisca napřáhl zpoza šestnáctky vzápětí k pohotové střele, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče, jeho zakončení ale bylo zbytečné, protože již předtím hlavní rozhodčí pískal faul.

62
    Benfica se dopustila faulu a Madeira po levém křídle vyrazila do protiútoku, ten měl ovšem stejně jako v mnoha předchozích případech jepičí život.

63
    Benfica je u míče a kuje útočné pikle.
    Základní jedenáctka Benficy, která motá hráče Madeiry.

64
    Jonas se dostal po centru z pravé strany ze standardní situace na vzdálenější levé tyči k hlavičce, která zamířila metr vedle!

65
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Danilo Dias, přichází Miguel Cardoso.

66
    Benfica je stále lepší, na druhou stranu se ji ale klidně může stát, že Madeira rozehraje jeden povedený útok a skóre bude rázem vyrovnané.

67
    Střídající Miguel Cardoso si na pravé straně šestnáctky nabíhal na krásný diagonální pas Amiltona, dosáhnout na něj ale nedosáhl.

68
    Tohle jsou ty momenty, o kterých mluvím. Jeden pěkný pas za obranu a vše může být rázem jinak.

68
    Gaitán dokázal na levé straně v blízkosti rohového praporku a brankové čáry odcentrovat, na přední tyči ale hosté jeho pas v pohodě odhlavičkovali do bezpečí.

69
    Útok Benficy začíná být bezzubý a na lavičce se připravuje střídání.
    Krásný pohled na hrací plochu z tribuny Estádio da Luz.

70
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Samaris, přichází Salvio.

70
    Paulo Monteiro sestřelil v blízkosti šestnáctky Gaitána a Benfica bude v blízkosti levého rohu pokutového území rozehrávat zajímavou standardní situaci. U míče už stepuje Pizzi.

71
    Žlutou kartu dostává Paulo Monteiro (CF União Madeira).

72
    Hosté dokázali na přední levé tyči centr Pizziho odvrátit a k odraženému míči se poté dostal střídající Salvio, jehož přízemní střela zamířila metr vedle pravé tyče. V hledišti to jen zahučelo.

73
    Jonas si na hranici šestnáctky zpracovával zpětnou přihrávku svého spoluhráče a to byla chyba, protože zezadu ho o míč připravil jeden z hráčů Madeiry, který se skvěle vrátil.

74
    Gaitán mohl na levém křídle vyrazit do rychlého protiútoku, jenže krátce za půlící čárou o míč přišel.

75
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Toni Silva, přichází Élio Martins.

75
    Semedo z pravé straně šestnáctky posílal před bránu nebezpečný centr, který málem skončil v levém horní rohu brány!

76
    Kostas Mitroglou se v blízkosti malého pokutového území dostal k odraženému míči a pravačkou ho napálil do levého horního rohu brány, jenže Raul Gudiño předvedl skvělý zákrok a jeho jedovatou ránu vytáhl na rohový kop!

76
    JONAS předvedl v šestnáctce skvělou teč a svým druhým gólem v zápase posílá Benficu do dvoubrankového vedení!! Kostas Mitroglou napřáhl na pravé straně šestnáctky po přetaženém centru z rohového kopu k pohotové střele, která mířila doprostřed brány, jenže na značce pokutového kopu ji tečoval do protipohybu klečícího brankáře Raula Gudiña skvěle Jonas.
    76. JONAS - 2:0

77
    Jonas hraje fantastický zápas a Benfica jeho zásluhou vede 2:0.

78
    Žlutou kartu dostává Lindelöf (Benfica Lisabon).

79
    Benfica chtěla 112. výročí založení klubu oslavit vítězstvím a to se ji na 99,9% podaří.

80
    Madeira by musela předvést během závěrečných deseti minut něco úžasného, aby vstřelila dva góly.

81
    Trenér Benficy Rui Vitória musí být spokojený a devět minut před koncem připravuje druhé střídání.

82
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Mitroglou, přichází Jiménez.

83
    Kostas Mitroglou měl dnes tři obrovské šance, ale ani jednu z nich využít nedokázal.

84
    Gaitán na levé straně šestnáctky posílal před bránu prudký přízemní centr, který levou nohou vyrazil Raul Gudiño.

85
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gaitán, přichází Gonçalo Guedes.

86
    Před námi je závěrečných pět minut, během nichž bychom velice rádi ještě viděli nějaký ten gól. Vstřelit ho nyní mohl po centru z levé strany na přední tyči hlavičkující Jiménez, jeho následný pokus ale zamířil daleko vedle vzdálenější pravé tyče.

87

Benfica Lisabon 72% CF União Madeira 28%
    Kostas Mitroglou sice dnes gól nevstřelil, ale připsal si asistenci.

88
    Pizzi rozehrál na pravé straně rohový kop a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce Jardel, pokus obránce Benficy ovšem postrádal razanci a skončil v náručí připraveného Raula Gudiña.

89
    Benfica míří za ziskem tří bodů, zatímco Sporting v souběžně hraném zápase, který začal o čtvrthodiny déle, hraje bez branek na hřišti Guimarães!

90
    Pokud oba dva zápasy skončí současnými výsledky, Benfica bude ztrácet po dnešku na vedoucí Sporting pouhý bod.

90+1
    Nad rámec zápasu na Estádio da Luz byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Guedes na levé straně šestnáctky napřáhl k prudké střele, která sice mířila pod břevno, jenže také doprostřed brány, kde ji Raul Gudiño volejbalovým zákrokem vyrazil na rohový kop!

90+2
    Jonas napřáhl uprostřed šestnáctky po odvráceném rohového kopu k pohotovému voleji levačkou a jeho následný pokus skončil těsně nad! Nechybělo mnoho a na světě mohl být hattrick.

90+3
    Do konce zápasu zbývá pět sekund a už se v něm nic nestane.

90+3

Benfica Lisabon oslavuje 112. výročí založení klubu hladkým vítězstvím nad Madeirou, o které se dvěma góly postaral Jonas. Útočník domácího celku skóroval v obou poločasech a zastínil Kostase Mitrogloua, také on ale odehrál skvělý zápas a při druhém gólu Jonase si připsal asistenci. Ještě jedno jméno musím vyzdvihnout, je jím brankář Madeiry Raul Gudiño, který zabránil několika fantastickými zákroky tomu, aby si hosté z Estádio da Luz odvezli debakl. Konečný výsledek. Benfica Lisabon 2 CF União Madeira 0.
    Jonas (č. 17) potvrdil svou extratřídu a stal se mužem zápasu.

Portugalská Liga NOS si zaslouží svou pozornost. Dnes jsme se mohli přesvědčit o tom, že i v Portugalsku se hraje velice pohledný fotbal, u kterého jste se věřím bavili stejně jako já. Pro dnešek je to od nás vše. Příjemný zbytek večera Vám přeje Tomáš Reiner!
    Oficiální statistiky po skončení dnešního pohledného zápasu.

Dnešní utkání sledovalo 44485 diváků. (22:46:57)

Tomáš Reiner

Branky: 5. Jonas, 76. Jonas

Karty:   78. Lindelöf (BNF) – 71. Paulo Monteiro (UNM)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:9.
    Benfica Lisabon: Júlio César – Nélson Semedo, Lindelof, Jardel, Grimaldo – Pizzi, Talisca, Samaris (70. Salvio), Gaitán (85. Gonçalo Guedes) – Mitroglou (82. Jiménez), Jonas.
    Náhradníci: Ederson, Sílvio, André Almeida, Renato Sanches.

CF União Madeira: Raul Gudiño – Paulinho, Paulo Monteiro, Diego Galo, Joãozinho – Shehu, Thiago Ferreira, William Soares – Amilton, Toni Silva (75. Élio Martins), Danilo Dias (65. Miguel Cardoso).
    Náhradníci: Ricardo Campos, Rúben Andrade, Miguel Fidalgo, Kusunga, Gian Martins.

Diváci: 44485