Boston – Tampa 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.)
Anaheim Ducks
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Pondělí 29.02.2016, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Los Angeles Kings a Anaheim spolu v letošní sezóně odehrály dva zápasy, přičemž oba dva zaznamenaly jedno vítězství a oba dva venku. Anze Kopitar vystřelil v Honda Center 18. ledna LA Kings vítězství 3:2, zatímco 5. února v Staples Center 4:2 zvítězili Ducks, když David Perron vstřelil gól a zaznamenal dvě asistence. Třetím vzájemným zápasem mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás provede Tomáš Reiner.

Anaheim Ducks:

Hlavní trenér Bruce Boudreau po nedělním tréninku prozradil, že v bráně Anaheimu začne brankář John Gibson. Frederik Andersen vychytal svému týmu ve čtvrtek v noci vítězství 1:0 nad Buffalem Sabres a poté v sobotu 2:1 nad Edmontonem Oilers po prodloužení. Anaheim Ducks vyhrál sedm zápasů v řadě a svádí souboj o první místo pacifické divize.
    Detailní pohled na masku brankáře Ducks Frederika Andersena.

Los Angeles Kings:

Jonathan Quick by v pondělí v noci proti Anaheimu rád nahradil Jhonase Enrotha, který v neděli v noci předvedl proti Buffalu Sabres 23 zákroků a vychytal výhru 2:0 nad Sabres. Jonathan Quick inkasoval během posledních tří zápasů vždy jen jeden gól a v každém z nich zaznamenal vítězství. Los Angeles vyhrálo čtyři zápasy v řadě a v každém zápase vstřelilo dva góly. Kings vedou pacifickou divizi o čtyři body před Anaheimem a v případě vítězství mohou svůj náskok ještě navýšit, odehrálo však o utkání více.
    Fanynka Kings si přeje ke svým sedmým narozeninám puk.

Vzájemné zápasy:

05.02.16 Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 2:4
    18.01.16 Anaheim Ducks – Los Angeles Kings 2:3

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson – Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf (C), Santorelli – Ritchie, Rakell, Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Maroon, Thompson, Garbutt. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Muzzin, Doughty, Martinez, Schenn, McNabb, Scuderi – Lucic, Kopitar (A), Brown (C) – King, Carter (A), Toffoli – Pearson, Lecavalier, Lewis – Clifford, Shore, Mersch. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Tom Kowal – Jay Sharrers, Kiel Murchison.
    Hráči obou týmů vycházející na rozbruslení v Honda Center.

00:01

00:03
    V Honda Center právě začalo utkání mezi Anaheimem a Los Angeles. Oba týmy se v letošní sezóně střetávají potřetí.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:20
    Jonathan Quick rychle vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Anaheimu a rozehrál.

01:23
    Ducks nahodili puk za bránu Kings a odjeli rychle střídat.

01:52
    Anze Kopitar si z pravého křídla nebezpečně sjížděl mezi kruhy pro vhazování, přes dvojici clonících protihráčů ale vypálit nedokázal.

02:44
    Nate Thompson (ANA) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

02:52
    Kings mají k dispozici v úvodu utkání první přesilovou hru, nezačínají ji ale dobře. Anaheim vyhodil puk za bránu Jonathana Quicka.

03:28
    Drew Doughty chtěl v levém kruhu pro vhazování vypálit bez přípravy, jenže puk promáchl.

03:45
    Jake Muzzin tvrdě vypálil na levém křídle od modré čáry, John Gibson ale jeho jedovatou ránu na své hrudi zastavil.

03:52
    Alec Martinez na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho jedovatý pokus mířil přesně do bližšího horní rohu brány, jenže John Gibsen vytáhl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce!

04:33
    Hra se odehrává v zóně Kings, kteří mají šanci na poslední útok v průběhu první přesilové hry zápasu.

04:46
    Vyloučený Nate Thompson je zpět na ledě a Ducks hrají v plném počtu.

05:02
    Kings vyrazili na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho, které jeden z hostujících hráčů místo přihrávky vyřešil střelou, ta ovšem byla nepřesná a zamířila vedle pravé tyče.

06:00
    Los Angeles se mohlo ujmout vedení, jenže dobrou příležitost prováhalo.

06:40
    Ryan Getzlaf se snažil v blízkosti brány procedit puk za záda Jonathana Quicka, ten ale vsedě předvedl několik zákroků a nepustil kotouč do své brány! Skvělá práce brankáře Kings.

Následuje krátká reklamní přestávka.

06:41
    Alec Martinez (LAK) dostal dvojitý trest, 2 minuty hrubost + 2 minuty držení protihráče.

06:41
    Corey Perry (ANA) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

07:47
    Ducks vypálili tvrdě z levého křídla a jejich následná střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

08:32
    Hampus Lindholm vypálil nebezpečně z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Jonathan Quick ale ukryl jeho střelu v lapačce!

08:39
    David Perron vypálil z pravého kruhu pro vhazování na přední tyče a Jonathan Quick předvedl další pěkný zákrok lapačkou.

08:39
    Jonathan Quick (LAK) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

08:39
    David Perron (ANA) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

09:58
    Ducks se nepodařilo po nevyužité přesilové hře na pravém křídle rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

10:01
    K posledním dvěma trestům. Jonathan Quick ukryl střelu Davida Perrona v lapačce a útočník Ducks ho poté atakoval, což si nenechal brankář Kings jen tak líbit a ohnal se po něm.

10:47
    Trevor Lewis se ocitl mezi kruhy pro vhazování v blízkosti brány ve velké šanci a snažil se zamířit střelou zápěstím do vzdálenějšího pravého horního rohu, jenže John Gibson vytáhl fantastický zákrok a po nádherném semaforu našel puk v lapačce!

11:19
    Dustin Brown vypálil z levého kruhu pro vhazování a připravený John Gibson našel jeho střelu ve své výstroji.

11:22
    Jake Muzzin se ihned po vhazování dostal ke střele, John Gibson ji ale zastavil a nepustil Kings k dorážce.

11:46
    Zatím sledujeme zápas, který má velký náboj, a hráči obou týmů si na ledě nic nedarují. Už několikrát se vylučovalo.

12:23
    Tenhle zápas svým nasazením připomíná utkání playoff.

12:34
    Sice nejsme svědky žádné bláznivé přestřelky a zatím jsme se nedočkali ani jednoho gólu, ale týmy se chtějí porvat o výsledek.

12:58
    Ducks nebezpečně vypálili na levém křídle z ostrého úhlu, jejich následná střela ale zamířila mimo a Jonathan Quick nemusel zasahovat.

13:33
    Jonathan Quick vzápětí zkontroloval nahození Ducks ze středního pásma a pravým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy.

14:02
    Milan Lucic pálil z levého kruhu pro vhazování do bližšího horní rohu brány, John Gibson ale vytáhl skvělý zákrok a vyrážečkou ho vyrazil mimo tři tyče své brány!

14:30
    Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a Vincent Lecavalier vyhrál vhazování, po kterém se dostal na vzdálenějším pravém křídle ke střele od modré čáry Jake Muzzin, jeho pokus ale v pohodě ukryl ve svém náručí připravený brankář John Gibson.

Po dalším úspěšném zákroku brankáře Ducks přichází na řadu krátká komerční přestávka.

14:48
    Hampus Lindholm vypálil od modré čáry mezi betony Jonathana Quicka, ten ale rychle zaklekl a puk ukryl ve svém náručí.

14:53
    Ryan Kesler vyhrála vhazování na levém křídle a Hampus Lindholm opět vypálil od modré čáry, jeho následná tvrdá rána ale zamířila vedle levého horního rohu brány.

15:36
    Do konce první třetiny zbývá odehrát necelých pět minut a zatím jsme nebyli svědky žádného gólu.

16:00
    Ducks mohli prolomit bezbrankové skóre, jejich střela z blízkosti modré čáry ale zamířila vedle pravé tyče.

16:22
    Nick Shore (LAK) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

16:48
    Anaheim právě vstřelil branku!
    COREY PERRY využívá přesilovou hru a Ducks, kteří skórují během početní převahy v osmém zápase v řadě, se ujímají vedení 1:0!! Sami Vatanen z prostoru mezi kruhy pro vhazování po přihrávce Ryana Getzlafa našel v pravém kruhu pro vhazování osamoceného Coreyho Perryho, který z blízkosti vymetl přesně pravý horní roh brány. Asistence: Sami Vatanen, Ryan Getzlaf.
    16:48 Corey PERRY - 1:0

17:24
    Ducks potvrdili skvělou bilanci v přesilových hrách a Los Angeles krátce před koncem úvodní části zápasu prohrává 1:0.

17:54
    Přitom Kings mohli v oslabení před inkasovaným gólem sami udeřit, střela Anzeho Kopitara z levého kruhu pro vhazování ale zamířila vedle levého horní rohu.

18:37
    Simon Despres (ANA) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

19:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ALEC MARTINEZ využívá přesilovou hru a nádhernou střelou vyrovnává stav utkání v závěru první třetiny na 1:1!! Drew Doughty rozdal puk doleva na Alece Martineze, který dlouho neváhal a z levého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele s příklepem, která zamířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Drew Doughty, Anze Kopitar.
    19:01 Alec MARTINEZ - 1:1

19:50
    Kings se postarali v závěru první třetiny o rychlou odpověď a oba týmy zamíří do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V Honda Center byl od úvodních minut k vidění pohledný hokej a hráči obou týmů do zápasu vstoupili s obrovským nasazením. Na obou stranách se několikrát vylučovalo a právě přesilové hry jsou zatím klíčovým faktorem utkání. Corey Perry otevřel necelé čtyři minuty před zazněním první sirény skóre v přesilové hře, když z blízkosti zamířil přesně do pravého horního rohu, na opačné straně se ale během poslední minuty úvodní části zápasu blýskl neméně pohlednou střelou v početní výhodě Alec Martinez, který krásnou diagonální střelou vymetl přesně vzdálenější pravý horní roh brány Johna Gibsona. Skóre po první třetině. Anaheim Ducks 1 Los Angeles Kings 1.
    Drew Doughty je obráncem k pohledání. Famózní bodyček!

Druhá třetina začne přibližně ve 4:15.

20:01

20:08
    John Gibson zastavil nahození Kings z levého křídla a hned z kraje druhé třetiny si osahal puk v lapačce.

20:19
    Střely v první třetině:

Los Angeles Kings 12 Anaheim Ducks 11

20:46
    David Perron na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná rána ale byla nepřesná a skončila na ochranném skle.

21:11
    Na opačné straně ledové plochy pálil tvrdě od modré čáry Tyler Toffoli, také jeho následná střela ale byla nepřesná a skončila mimo.

21:55
    Oba týmy pálí v úvodu druhé třetiny pořádně zostra, leč nepřesně.

22:28
    Rickard Rakell na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokován.

22:54
    Ducks vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou brankáře Johna Gibsona.

23:38
    Trevor Lewis odvedl v obranném pásmu dobrou práci, když zablokoval střelu jednoho z hráčů Anaheimu.

23:51
    Trevor Lewis (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

24:16
    Ryan Getzlaf z levého kruhu pro vhazování posílal před bránu střílenou přihrávku, ta ale byla na přední tyči sražena mimo.

24:51
    Ryan Getzlaf přejel z levé strany útočného pásma na pravou a od modré čáry napřáhl k pěkné střele, po které pozorný Jonathan Quick ukryl puk v lapačce! Pěkný semafor.

25:17
    Ducks předvádí skvělý zámek a Kings jsou pod tlakem.

25:28
    Před bránou Jonathana Quicka vznikl obrovský zmatek a Ducks se dostali z blízkosti k dorážce, puk ale zamířil vedle levé tyče!

26:02
    Trevor Lewis je zpět na ledě a Kings hrají v plném počtu.

26:53
    Milan Lucic se dopustil ve středním pásmu obrovské chyby, když ztratil puk a Ducks se řítili ve dvou sami na bránu. Parádní protiútok mohl u pravé tyče po přihrávce svého spoluhráče zakončovat Jakob Silfverberg, který mířil pod horní tyč, Jonathan Quick ale vytáhl spektakulární zákrok a zřejmě vyrážečkou puk vytěsnil nad!

27:16
    Jakob Silfverberg se ocitl v další šanci, jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování ale zamířila pouze do hrudi Jonathana Quicka, který má nyní plné ruce práce.

28:18
    Druhá třetina nabízí pohlednější hokej než ta první, na rozdíl od té úvodní jsme v ní ovšem zatím nebyli svědky žádného gólu.

29:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy usilují o vedení.

29:52
    TANNER PEARSON střílí jeden z nejsnadnějších gólů v kariéře NHL a otáčí vývoj zápasu na stranu Los Angeles Kings!! Kings nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat. Hráči Anaheimu poté chtěli rozehrát podél mantinelu, jenže puk se od hrazení za bránou odrazil nečekaně před brankoviště a Tanner Pearson z blízkosti zamířil k levé tyči. Bez asistence.
    29:52 Tanner PEARSON - 1:2

30:45
    Ducks nahození Kings podcenili a byli za to potrestáni.

31:12
    Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Jonathana Quicka.

32:08
    Hra byla přerušena. Následuje krátká reklamní přestávka.

32:39
    V zóně Ducks se u mantinelu srazili dva hráči, kteří skončili na ledě. Hra ale pokračuje bez přerušení dál.

33:13
    Srážka dvou hráčů je dokonalým důkazem toho, s jakým nasazením hráči obou týmů dnes hrají.

33:44
    Kings na pravém křídle pronikli jako vítr do útočného pásma, jejich následná střela ale zavětřila vedle vzdálenější levé tyče.

34:13
    Oba týmy začínají roztáčet další ofenzivní tornádo a hra se opět přelévá ze strany na stranu.

34:44
    Ducks jsou nyní hodně aktivní a snaží se vyrovnat, zatím bez úspěchu.

35:05
    Jake Muzzin na levé křídle napřáhl od mantinelu k nádherné střele po ledě, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, John Gibson ale vytáhl neopakovatelný zákrok a levým betonem ji vyrazil mimo! To byl zákrok zápasu v podání brankáře Ducks.

35:22
    Hra byla přerušena a Kings si zahrají po krátké reklamní přestávce přesilovou hru.
    Ryan Getzlaf proti Kings bodoval v jedenáctém zápase v řadě, což je nejdelší aktivní série v celé NHL (5 gólů a 12 asistencí).

35:22
    Jakob Silfverberg (ANA) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

35:47
    Drew Doughty se dostal v blízkosti pravé tyče do šance, jeho následná střela ale skončila na hrudi Johna Gibsona.

36:26
    Josh Manson se dostal do samostatného úniku a bekhendovým blafákem se snažil překonat Jonathana Quicka, ten ale levým betonem jeho střelu vyrazil!

36:26
    Jeff Carter (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

37:24
    Jakob Silfverberg se vrátil zpět na led a po hře 4 na 4 začíná krátká přesilová hra Anaheimu.

37:57
    COREY PERRY střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a v přesilové hře vyrovnává stav utkání na 2:2!! Cam Fowler tvrdě vypálil z mezikruží a puk se po jeho střele, která zamířila vedle pravé tyče, odrazil od mantinelu za bránou před brankoviště, kde ho z ostrého úhlu u levé tyče z blízkosti o záda Jonathana Quicka poslal pod horní tyč Corey Perry. Asistence: Cam Fowler.
    37:57 Corey PERRY - 2:2

38:52
    Anaheim výrazně ožil a snaží se otočit zápas na svou stranu.

39:15
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 45 sekund.

39:32
    John Gibson vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Kings, a v prostřední části zápasu už se zřejmě nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Los Angeles Kings dokázalo uprostřed zápasu otočit dosavadní vývoj na svou stranu, když se po šťastném odrazu puku od mantinelu prosadil Tanner Pearson, který z blízkosti zamířil k levé tyči. Také při čtvrtém gólu utkání sehrálo důležitou roli hrazení za bránou, tentokrát ovšem Jonathana Quicka. Cam Fowler napřáhl mezi kruhy pro vhazování ke střele, která se od mantinelu za bránou odrazila k levé tyči, a Corey Perry v přesilové hře z blízkosti o záda brankáře Kings dopravil kotouč pod horní tyč. Skóre po 40 minutách. Anaheim Ducks 2 Los Angeles Kings 2.
    Fantastický zákrok Jonathana Quicka z průběhu druhé třetiny.

Třetí třetina začne přibližně v 5:08.

40:01

40:07
    V Honda Center právě začala poslední část dnešního zápasu, do které vstupují oba dva týmy za nerozhodného stavu 2:2.

40:25
    Úvodní dvě třetiny nabídly shodně dva góly, tak uvidíme, zda se tato porce naplní i v poslední části dnešního střetnutí.

40:46
    Ducks nebezpečně vypálili z levého křídla a Jonathan Quick chvíli nevěděl, kam se puk od jeho výstroje odrazil, nakonec se ale rychle zorientoval a kotouč na ledě rychle přikryl lapačkou.

41:27
    COREY PERRY střílí krátce po začátku třetí třetiny třetí gól a završuje devátý hattrick kariéře NHL!! Corey Perry sice na poprvé Jonathana Quicka u pravé tyče nepropálil, z dorážky ale procedil puk mezi jeho betony do brány. Asistence: Sami Vatanen.
    41:27 Corey PERRY - 3:2

41:27
    Corey Perry:

Corey Perry vstřelil svůj devátý gól v kariéře NHL a ledovou plochu podle tradice zasypali čepice. Klobouk dolů!

Jelikož uklizení čepic bude chvíli trvat, v Honda Center dostává prostor krátká komerční přestávka.

41:55
    Skvělý zápas dnes hraje také Sami Vatanen, který po třetím gólu Coreyho Perryho zaznamenal v dnešním zápase druhou asistenci.

42:26
    Ducks se nepodařilo rozehrát a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

43:09
    Brankové příležitosti:

Anaheim Ducks 16 Los Angeles Kings 11

43:33
    Ducks se vydali na pravém křídle do útoku, který zastavilo postavení mimo hru.

43:49
    Dnešní utkání nabízí to, po čem fanoušci touží. Hru ve vysokém tempu, obrovské nasazení hráčů, spousty osobních soubojů a tvrdých hitů, no a samozřejmě koření hokeje, tedy góly.

44:34
    John Gibson před pár sekundami zastavil nebezpečnou střelu Kings z levého křídla, kterou vyrazil zřejmě pravým ramenem mimo! Jeho zákrok byl o to těžší, že to byl jeho první zákrok ve třetí třetině.

45:22
    Ducks se snažili navýšit své vedení tvrdou střelou od modré čáry na levém křídle, ta ale zamířila vedle bližší levé tyče.

45:47
    Tyler Toffoli (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

45:53
    Přesilové hry dnes ničí Los Angeles. DAVID PERRON střílí nádherný gól a posílá Anaheim, který dnes využil třetí přesilovou hru, do dvoubrankového vedení!! David Perron si z levého kruhu pro vhazování sjel mezi dvěma protihráči před bránu a poté puk uklidil z blízkosti krásnou střelou pod víko.
    45:53 David PERRON - 4:2

46:38
    Los Angeles už to nyní bude mít hodně těžké. Ducks jsou na koni a vypadá to, že Kings "sesadí" z trůnu.

47:12
    Oba týmy svádí souboj o první místo pacifické divize, na kterém měli Kings před začátkem dnešního zápasu čtyřbodový náskok, ale o jeden odehraný zápas více.

47:44
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce bude následovat další přesilová hra.

47:44
    Ryan Kesler (ANA) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

48:19
    Kings mají k dispozici přesilovou hrou a ideální možnost vrátit se zpět do utkání.

48:48
    Los Angeles právě vstřelilo branku, která nebyla uznána!
    Jake Muzzin u levé tyče nejprve skvěle tečoval střelu Drewa Doughtyho z mezikruží, kterou John Gibson po fantastickém rozštěpu dokázal levým betonem vyrazit. Po následné skrumáži před bránou se ale Jake Muzzin dostal u levé tyče ke kotouči znovu a předložil ho Milanovi Lucicovi, který na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány. Hlavní trenér Anaheimu Bruce Boudreau si vzal Coach Challenge kvůli velice těsnému ofsajdu a byl úspěšný. Trvalo to sice dlouho, ale gól byl kvůli ofsajdu odvolán.
    48:48 Neuznaný gól Milana Lucice kvůli těsnému ofsajdu.

Technologie už pokročili tak daleko, že rozhodčí mají k dispozici speciální tablet, na kterém sporné okamžiky zkoumají.

48:48
    Gól Milana Lucice nebyl uznán, což znamená, že Ryan Kesler se musí vrátit zpět na trestnou lavici.

49:09
    Drew Doughty na levém křídle v blízkosti modré čáry vypálil bez přípravy a jeho tvrdá pumelice zamířila vedle levé tyče.

50:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát přesně deset minut.

50:47
    Josh Manson se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jeho následná střela ale zamířila nad horní tyč.

51:35
    Brankové příležitosti ve třetí třetině:

Anaheim Ducks 8 Los Angeles Kings 1

51:45
    Brayden McNabb vypálil z mezikruží a Jeff Carter nebo Dwight King se snažili po zákroku Johna Gibsona dostat k dorážce, brankář Anaheimu ale přikryl puk na ledě lapačkou!

Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

52:26
    Ducks nahodili puk podél mantinelu na pravém křídle do zóny Los Angeles a odjeli obloukem rychle střídat.

53:00
    Ducks ztratili na útočné modré čáře puk a Kings vyrazili po levé křídle do rychlého protiútoku, ten ale zastavil ofsajd.

53:18
    Kings se nepodařilo na pravé straně u střídaček rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
    Los Angeles před 23 minutami oznámilo na Twitteru novou posilu, kterou se stal Kris Versteeg z Caroliny Hurricanes.

54:18
    Ryan Garbutt napřáhl na levém křídle u mantinelu k nebezpečné střele, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jonathan Quick ale vytáhl fantastický zákrok a horním okrajem lapačky puk vytěsnil mimo tři tyče své brány!

55:13
    Famózní zákrok Jonathana Quicka ještě drží Los Angeles ve hře, na vstřelení dvou gólů už ale mají Kings pouze necelých pět minut.

55:45
    Ducks se navíc daří nahazovat puk za bránu Kings a po jeho následném odjíždění ukrajovat cenné sekundy.

56:16
    Pokud zápas skončí tímto výsledkem, bodový rozdíl na čele pacifické divize se mezi oběma týmy ztenčí na pouhé dva body a Anaheim Ducks bude mít navíc jeden zápas k dobru.
    Sidney Crosby a jeho radost ze zlatého gólu! Je tomu již šest let.

57:08
    Kris Versteeg:

Los Angeles Kings během dnešního zápasu posílil zkušený útočník Kris Versteeg, který získal Stanley Cup v roce 2010 a 2015 a určitě hladově touží po tom třetím.

57:29
    Střela Kings byla sražena do ochranné sítě a na řadu přichází poslední krátká reklamní přestávka.

57:29
    Jonathan Quick zůstal před vhazováním na střídačce a Los Angeles Kings to zkouší necelé tři minuty před koncem bez brankáře! Není na co čekat.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát přesně dvě minuty.

58:17
    Tyler Toffoli na pravém křídle tvrdě vypálil od mantinelu a pozorný John Gibson jeho jedovatou střelu s příklepem mířící ke vzdálenější levé tyči pravým betonem vyrazil! Skvělý zákrok.

58:38
    Jakob Silfverberg mohl na pravém křídle skórovat do prázdné brány, jenže jeho střela po ledě se od vnějšího oblouku brány u pravé tyče odrazil mimo!

59:21
    Ducks vyhodili puk za zakázané uvolnění a hlavní trenér Los Angeles Darryl Sutter si vzal oddechový čas.

59:25
    Anze Kopitar nedokázal po vyhraném vhazování udržet puk na modré čáře a to je zřejmě definitivní konec.

59:53
    Po sražené Kings do ochranné sítě se přece jen ještě jednou bude vhazovat po pravici Johna Gibsona.

59:58
    Jake Muzzin po vyhraném vhazování ještě vypálil od modré čáry a jeho tvrdou střelu s příklepem za cenu vlastního zdraví zablokoval Ryan Kesler, kterého puk zasáhl do helmy!

60:00
    Ryan Kesler se zvedl z ledu a je tu závěrečná siréna.

Fantastický souboj o Pacifik vyvrcholil ve třetí třetině, ve které padly tři góly, respektive čtyři, ten v podání Kings ale nebyl uznán. Corey Perry odehrál úžasný zápas a v poslední části během čtyř minut vstřelil dva góly, kterými dovršil hattrick, a na led začaly létat čepice. Skvělou jízdu dovršil čtvrtým gólem David Perron. Kings poté měli k dispozici přesilovou hru, během které Milan Lucic u pravé tyče po přihrávce Jakea Muzzina skóroval do prázdné brány, jeho gól ovšem nebyl kvůli ofsajdu uznán. Anaheim si připsal důležité body a na vedoucí Kings ztrácí v pacifické divizi pouhé dva body, přičemž má ještě zápas k dobru. Konečný výsledek. Anaheim Ducks 4 Los Angeles 2.

1. Corey Perry (ANA) 3+0
    2. Sami Vatanen (ANA) 0+2
    3. Simon Despres (ANA) 0+0
    Ledová plocha Honda Center po hattricku Coreyho Perryho, který byl po zásluze vyhlášen první hvězdou dnešního utkání.

Corey Perry přepsal historické tabulky:

Corey Perry dosáhl proti Kings na svůj devátý hattrick v kariéře NHL a v počtu tří branek vstřelených během jednoho zápasu překonal Paula Kariyu. Corey Perry se stal druhým hráčem, který v historii organizace Anaheimu zaznamenal nejvíce hattricků. (06:17:22)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Perry (Vatanen, Getzlaf), 38. Perry (Fowler), 42. Perry (Vatanen), 46. Perron – 20. Martinez (Doughty, Kopitar), 30. Pearson

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Tom Kowal – Jay Sharrers, Kiel Murchison

Diváci: 17174