Olomouc – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:6 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Zlín – Plzeň 6:4 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (2:1 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
4:5 (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:1
HC ZUBR Přerov
Úterý 01.03.2016, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

48:03
    Početní výhoda tentokrát pro Přerov. Lukáš Květoň (CEB) dostává v důležité chvíli zápasu 2+2 minuty za hru vysokou holí. Hráč Zubrů míří se šrámem do kabiny.

45:32
    Tak to už je moc. Zubři jsou potrestáni dvěma minutami a Motor tak má další početní výhodu. Michal Popelka (PRE) je vyloučen za hákování.

43:50
    Snad poprvé dnes poměrně přísné vyloučení pro Přerov. Lukáš Chmelíř (PRE) je vyloučen za podražení. Hosté to dnes dotáhli na dvacet menších trestů!

41:31
    Jiří Goiš (PRE) míří dnes potřetí na trestnou lavici. Tentokrát za držení hole.

40:42
    Motor si dlouho posílal v útočném pásmu puk při přesilovce, a nakonec z toho byla šance Josefa Mikyska. Ten vypálil z úhlu a poté chtěl jít za nekrytým kotoučem, což však rozhodčí posoudili jako faul na brankáře. Domácí forvard nakonec dostává dokonce 2+2 minuty, Lukáš Vágner (PRE) obdržel jen jeden menší trest.

39:58
    Na lavici hanby se znovu poroučí Petr Mrázek (PRE), jenž si nedovoleně počínal ve vlastním obranném pásmu.

36:54
    Přesilovka domácího celku neměla dlouhého trvání. Luboš Rob (CEB) v útočném pásmu sekl protihráče a poměr sil na ledě se vyrovná.

36:17
    Přerovští hráči jsou hodně naštvaní na rozhodčího, dalšímu udělenému trestu se ale nemohou divit. Po tvrdém zákroku Šimona Kratochvíla (PRE) bude následovat výhoda o jednoho muže v poli pro Motor.

31:28
    A potřetí se bude hrát pět na tři! Na ledě tentokrát zůstal po zákroku Petra Mrázka (PRE) ležet obránce Petr Kolmann. Útočník Zubrů dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí. Využije Motor konečně dvojnásobnou přesilovku?

30:40
    Hořava (PRE) navrch obdržel ještě osobní desetiminutový trest. Dvě minuty za něj odsedí Lubomír Kovařík.

30:40
    A máme tu překvapivě další menší trest. Za podražení je vyloučen zadák Petr Hořava (PRE), jenž je vyloučen za podražení.

26:55
    Další dvojnásobná přesilovka pro Motor! Marek Sikora (PRE) až zbytečně důrazně dohrál Tomáše Nouzu a je vyloučen za vražení na hrazení. 1:07 se bude muset Přerov bránit ve třech, pokud domácí neskórují.

26:02
    Přerov bude hrát tři sekundy ve třech. Trest za hráčskou lavici odpyká Milan Procházka (PRE).

24:05
    Další hodně diskutabilní zákrok hostujícího celku. Tomáš Nouza (CEB) byl sražen zezadu a situace byla nakonec oceněna dvouminutovým trestem pro Tadeáše Krále (PRE) za podražení.

19:38
    Ale pozor, Motor bude hrát ve třech! Velkou šanci vyrovnat daroval Přerovu obrovitý Jakub Suchánek (CEB), který dostává dvě minuty za nesportovní chování, a nadcházejících 1:29 budou hrát domácí ve třech. Pokud neinkasují.

19:07
    Motor je potrestán za špatné střídání. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Tomáš Nouza (CEB).

15:31
    Hojně vylučovaný Jiří Goiš (PRE) si připisuje na své konto další dvě minuty. Nyní bude pykat za nedovolené bránění Nouzy, který přitom vůbec nebyl v držení puku.

12:07
    Znovu si domácí svou velkou aktivitou vykoledovali faul. Vlastimil Dostálek (PRE) bude po komerční přestávce pykat za hákování.

09:04
    Klimeš puk nedržel a Babka chtěl dorážet, to se ale nelíbilo obráncům Přerova, kteří opět byli dost agresivní. Lukáš Vágner (PRE) dostává menší trest za hrubost, domácí borec dokoce 2+2 za sekání a za hrubost.

07:28
    Jihočeši měli spoustu šancí na další gól, ale nakonec si "jen" vykoledovali faul. Přerovský Jiří Goiš (PRE) míří na trestnou lavici za držení hole.

05:36
    Už sedmý vyloučení hráč za pět a půl minuty! Motor bude hrát přesilovou hru díky vyloučení Lubomíra Kovaříka (PRE), jenž dostává menší trest za hrubost.

03:48
    Tadeáš Král (PRE) a Lukáš Bohunický (CEB) dostávají dvouminutové tresty za hrubost.

02:38
    Největší atrakcí byla pěkná rvačka domácího Ladislava Marka (CEB), který si to rozdal v souboji jeden na jednoho s o dvoumetrovým pořízkem Jakubem Ferencem (PRE). Hostující hráč bitku jednoznačně vyhrál, a dokonce stáhnul mladému forvardovi dres. Oba dostávají 2+10 minut za hrubost.

Když se na ledě přiostřuje, nemůže to nechat chladného ani českobudějovického Michala Švihálka (CEB), který se však s Šimonem Kratochvílem (PRE) nemohl pořádně poprat, protože tomu zamezil rozhodčí. Oba dostávají menší trest.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 7. Rob (Květoň, Mucha), 8. Květoň (Zíb, Mucha), 42. Žálčík (Kolmann, Nouza), 46. Nouza (Vráblík, Suchánek) – 15. Dostálek, 21. Grof (Chmelíř), 39. Dostálek (Chmelíř, Grof), 57. Kovařík (Popelka, Ferenc), 65. Dostálek (Grof, Procházka)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Bohunický, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Vágner, Ferenc, Běhal, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Sikora, Král, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Stoklasa, Blinka

Rozhodčí: Wagner, Schmejkal – Podrazil, Bosák

Diváci: 6 227