Boston – Calgary 2:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Edmonton 1:2 (po pr.) | Minnesota – Colorado 6:3 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:3 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 2:3 (kon.)
Boston Bruins
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Calgary Flames
Středa 02.03.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
    Jakuba Nakládal, který se dočkal první branky v NHL.

Československá stopa v utkání:

David Krejčí (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:55
    David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:36
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:42
    Michael Frolík (CGY) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:09
    Jakub Nakládal (CGY) 1+0, 2 střely, čas na ledě 11:07 (03:44:05)
    První hvězda dnešního zápasu v TD Garden Patrice Bergeron!

1. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
    2. Ryan Spooner (BOS) 0+1
    3. Mark Giordano (CGY) 0+0

Calgary se ve třetí třetině podařilo vyrovnat, když Jyrki Jorkipakka asistoval svým prvním kanadským bodem v NHL na gól Jakuba Nakládala, který vstřelil svou první branku v NHL a zaznamenal svůj druhý kanadský bod (1 gól, 1 asistence). Jenže Flames v závěru zápasu špatně střídali a necelé čtyři minut před koncem utkání využil přesilovou hru Patrice Bergeron, který skóroval po nádherné souhře Davida Krejčího a Ryana Spoonera na modré čáře z mezikruží a vystřelil Bostonu v TD Garden těsné vítězství. Konečný výsledek. Boston Bruins 2 Calgary Flames 1.

59:54
    Flames v útočném pásmu. Do konce ale zbývá pouhých 6 sekund. Tohle už Calgary nestihne.

59:34
    Do konce zápasu zbývá odehrát 26 sekund.

59:16
    Bruins vyhodili puk na zakázané uvolnění a po diskuzi s časoměřičem se na kostce nad ledem objevila sekunda navíc.

59:06
    Hlavní trenér Calgary Bob Hartley si po vybojovaném útočném pásmu a zákroku Tuukka Raska vyžádal oddechový čas.

58:56
    Matt Beleskey nebo Adam McQuaid mohl rozhodnout, nejsem si úplně jistý, každopádně následná střela po ledě skončila na oblouku brány Calgary u pravé tyče.

58:44
    Patrice Bergeron odvedl na pravém křídle obranného pásma dobrou práci a vyhodil puk za bránu Calgary.

58:04
    Flames se nepřesnou přihrávkou na pravém křídle vyhnali do středního pásma a už jim nezbývá příliš mnoho času.

57:45
    Joni Ortio je na střídačce a Calgary to zkouší v šesti!
    56:36 Patrice BERGERON - 2:1

56:36
    Bruins právě vstřelili branku!
    PATRICE BERGERON střílí nádherný gól a v přesilové hře posílá Bruins těsně před koncem do vedení 2:1!! David Krejčí z levého křídla v blízkosti modré čáry rozdal puk doprava na Ryana Spoonera, který krásnou přihrávkou bez přípravy našel v mezikruží Patrice Bergerona, a ten vzápětí nádhernou střelou bez přípravy vymetl levý horní roh brány. Asistence: Ryan Spooner, David Krejčí.

56:22
    Bruins mají v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru po špatném střídání Calgary a ideální možnost rozhodnout.

55:53
    Tým Calgary dostal menší trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

55:37
    Sam Bennett chtěl v blízkosti levé tyče odmítnout prodloužení, jeho následná střela ale zamířila mimo.

55:10
    Do konce zápasu v TD Garden zbývá odehrát necelých pět minut a vypadá to, že se za stavu 1:1 dočkáme zřejmě prodloužení.
    Jiří Hudler opustil Calgary a během svého debutu v dresu Floridy si zahraje v lajně s Jaromírem Jágrem.

54:11
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká přestávka.

53:57
    Matt Beleskey krátce za modrou čárou tvrdě vypálil ze středu útočného pásma, jeho následná střela ovšem zamířila vedle levé tyče.

52:35
    Jakub Nakládal a Jyrki Jorkipakka:

Jyrki Jorkipakka dnes proti Bostonu zaznamenal svůj první kanadský bod v kariéře NHL a k české radosti asistoval na gól Jakubovi Nakládalovi, který vstřelil svou první branku v NHL.

52:30
    Před bránou Tuukka Raska vznikl u pravé tyče obrovský závar a několik hráčů Calgary se snažilo puk propasírovat za jeho záda, ani jednomu se to ale nepodařilo!
    Jyrki Jorkipakka dnes zaznamenal svůj první bod v NHL!

Na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

51:57
    Josh Jooris na pravém křídle nabral rychlost a tvrdě vypálil, jeho následná střela se ale svezla po ochranném sklu a nakonec se v levém kruhu útočného pásma Flames odrazila od mantinelu mimo hrací plochu.

51:35
    Střely ve třetí třetině:

Boston Bruins 6 Calgary Flames 2

51:14
    Vyloučený Michael Frolík je zpět na ledové ploše a Calgary hraje v plném počtu.

50:40
    Bruins vypálili z levého kruhu pro vhazování, jejich tvrdá střela ale zamířila pouze doprostřed brány a skončila na hrudi Joniho Ortia.

50:13
    David Krejčí to vzápětí zkoušel střelou z mezikruží, jeho pumelice ale zamířila vedle pravé tyče.

49:39
    David Krejčí nebezpečně vypálil na levém křídle od modré čáry a po zákroku Joniho Ortia levým betonem mohl u pravé tyče uklízet puk do odkryté brány Torey Krug, jenže ho netrefil!

49:09
    Michael Frolík (CGY) dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.

49:00
    Torey Krug a Brad Marchand bojovali na pravém křídle útočného pásma Bruins o puk, vybojovat se jim ho ale nepodařilo.

48:28
    V TD Garden po vyrovnávacím gólu Calgary oněměla, nyní ale fanoušci Bruins ožili a ženou svůj tým směrem kupředu.

47:33
    Brad Marchand se v pravém kruhu pro vhazování pokusil vypálit přes obránce Calgary, jeho střela ale byla zablokována.

46:33
    Puk skončil na střídačce a po premiérovém gólu Jakuba Nakládala v NHL přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
    45:35 Jakub NAKLÁDAL - 1:1

45:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JAKUB NAKLÁDAL střílí svůj první gól v NHL a vyrovnává stav utkání na 1:1!! Jyrki Jokipakka po přihrávce Michaela Frolíka z pravého křídla na modré čáře otočil hru doleva, kde Jakub Nakládal v blízkosti vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke krásné střele bez přípravy a napálil puk přesně k bližší levé tyči. Asistence: Jyrki Jokipakka, Michael Frolík.

45:16
    Michael Frolík se pokusil na pravém křídle vyrovnat, jeho střela od modré čáry ale byla zablokována.

44:43
    Brad Marchand vypálil na levém křídle od mantinelu a Joni Ortio jeho střelu vyrážečkou v pohodě vyrazil nad horní tyč.

44:00
    Bruins pokračují v tlaku, druhý gól ale zatím nikde. Skvělý zápas hraje Brad Marchand a Patrice Bergeron, který se prezentuje velmi nebezpečnými a pěknými přihrávkami.

43:17
    Torey Krug napřáhl na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování ke krásné táhlé střele s příklepem, která mířila ke vzdálenější levé tyči, skvělý Joni Ortio ji ale pravým betonem vyrazil!

42:50
    Bruins vstoupili do třetí třetiny dobře a snaží se navýšit své jednobrankové vedení.

41:34
    Před bránou Joniho Ortia se poté strhla obrovská mela, rozhodčí se ale ani tentokrát nerozhodli vylučovat.

41:18
    Patrice Bergeron zavážel po pravém křídle puk za bránu, ještě než tak učinil, tak ale u pravé tyče našel krásnou zadovkou Brada Marchanda, ten ale z blízkosti Joniho Ortia propálit nedokázal!

40:54
    Oba týmy vstoupily do třetí třetině poměrny vlažně a zatím marně čekáme na nějakou střelu.

40:05
    V TD Garden právě začala poslední část zápasu, do které Boston vstupuje zásluhou Landona Ferrara a Tuukka Raska s jednobrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 2:56.

Ačkoliv prostředí část zápasu žádný gól nepřinesla, oba týmy dva se dostaly do několika zajímavých brankových příležitostí. První z nich mělo krátce po přestávce Calgary, jmenovitě Mikael Backlund, který mohl u pravé tyče uklízet puk po zákroku Tuukka Raska v přesilové hře do prázdné brány, jenže trefil pouze lapačku finského brankáře, který se dokázal přesunout a po fenomenálním přesunu předvedl spektakulární zákrok. Na opačné straně mohli po krasných diagonálních přihrávkách uklízet puk do odkryté brány debutující Lee Stempniak a po něm v závěru druhé třetiny Loui Eriksson, oba dva ale shořeli na skvěle se přesouvajícím Jonim Ortiovi. Skóre po 40 minutách. Boston Bruins 1 Calgary Flames 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Michael Frolík je zpět na ledě a v první třetině už se zřejmě nic nestane. Boston zásluhou Landona Ferrara vede stále 1:0.

39:00
    Joni Ortio vzápětí musel v rychlém sledu zasahovat proti dvěma nebezpečným střelám Bruins, obě ale zvládl zneškodnit.

38:23
    Patrice Bergeron krásnou přihrávkou z pravého křídla našel u levé tyče Louiho Erikssona, který mohl skórovat do odkryté brány, jenže trefil pouze pravý beton přesouvajícího se Joniho Ortia, který si připsal fantastický zákrok a podržel svůj tým!

38:03
    Ryan Spooner je při chuti! Nyní pálil od modré čáry, jeho střela ale zamířila vedle pravého horního rohu brány.

37:31
    Michael Frolík (CGY) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

37:23
    Ryan Spooner se na levém křídle dostal do samostatného úniku a tvrdou ránou chtěl u levé tyče zamířit mezi betony Joniho Ortia, ten ale vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil!

36:16
    Sam Bennett nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zamířila nad pravý horní roh brány.

36:04
    Landon Ferraro chtěl na levém křídle zavést puk do útočného pásma, jeho spoluhráči ho ale nedokázali dostatečně rychle vyklidit a proti domácímu týmu bylo odpískáno postavení mimo hru.

35:39
    Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou a před bránou Flames se strhla velká mala, nakonec se po ní ale vylučovat nebude.
    Mladý centr Bostonu Noel Acciari dnes prožívá debut v NHL!

35:21
    První vzájemné střetnutí mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL nabídlo devět gólů, dnes to ale na velkou přestřelku nevypadá. Na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

34:22
    David Pastrňák mohl střelou z levého křídla zdvojnásobit jednobrankové vedení Bostonu, jeho střela na přední tyč ale vyklepala pouze pravý beton Joniho Ortia!

33:46
    Deryk Engelland na pravém křídle nahodil puk od modré čáry na bránu a kotouč po jemné teči jeho spoluhráče před bránou zamířil těsně vedle vzdálenější levé tyče.

33:25
    Calgary má ve druhé třetině více ze hry a je směrem vpřed aktivnější, zatím se mu ale nepodařilo vyrovnat.

32:35
    Flames na levém křídle vypálili po zakázaném uvolnění Bruins ihned po vhazování, Tuukka Rask byl ale připraven a ukryl puk v lapačce.

32:06
    Brett Connolly:

Brett Connolly dnes v dresu Bostonu nastoupil ke svému jubilejnímu 200. zápasu NHL, který oslavil druhou asistencí na úvodní branku v podání Landona Ferrara.

31:55
    Mark Giordano tvrdě vypálil z levého křídla, jenže jeho následná střela trefila na přední tyči jeho spoluhráče Johnnyho Gaudreaua.

31:26
    Joe Colborne se ocitl u pravé tyče v šanci, jeho střela ale skončila pouze na výstroji připraveného Tuukka Raska.

30:09
    Hra 4 na 4 po vyloučení Matta Beleskeyho potrvá 49 sekund.

30:08
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce bude zápas pokračovat ve hře 4 na 4.

29:53
    Matt Beleskey (BOS) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění brankáře.

29:22
    Zdeno Chára na pravém křídle dvakrát tvrdě vypálil od modré čáry, na přední tyči ale oba jeho pokusy zablokoval Michael Frolík.

28:41
    Garnet Hathaway (CGY) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

28:41
    Mark Giordano vypálil od modré čáry a Tuukka Rask jeho střelu ukryl po rychlém zakleknutí v náručí. Jeho střela ale byla zbytečná, protože na straně Calgary se bude vylučovat.
    Fanoušci Calgary si mohou na oficiálních stránkách týmu stáhnout březnový rozpis zápasů s Michaelem Frolíkem.

27:51
    Micheal Ferland vypálil z levého kruhu pro vhazování a po pěkném semaforu Tuukka Raska přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

26:23
    Bruins vyrazili do rychlého protiútoku a Brad Marchand přihrávkou z levého křídla hledal na vzdálenější pravé tyči najíždějícího Leeho Stempniaka, který by skóroval do prázdné brány, jenže do jejich kombinace vložil hůl Joni Ortio!

25:40
    Michael Frolík byl zřejmě tím hráčem, který tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry, Tuukka Rask ale jeho střelu pravým betonem vykopl mimo tři tyče své brány!

24:30
    Tuukka Rask si při předchozím zákroku málem roztrhl kalhoty, Boston ale jeho zásluhou vede stále těsně 1:0.

23:41
    Sean Monahan tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následnou střelu ale zablokoval dobře postavený Ryan Spooner.

23:03
    Mikael Backlund zahodil stoprocentní šanci v závěru přesilové hry Calgary, když u pravé tyče mohl po zákroku Tuukka Raska dorážet puk do prázdné brány, jenže trefil pouze lapačku finského brankáře, který předvedl spektakulární zákrok a fenomenální rozštěp!

22:31
    Zbytečné vyloučení na straně Matta Beleskeyho, který oslabil svůj tým, jeho spoluhráči ale zatím zvládají oslabení skvěle.

21:41
    Matt Beleskey se dožadoval faulu na svou osobu a poté, co vzteky kopl na střídačce do dvířek, dostal menší trest.

21:10
    Matt Beleskey (BOS) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

20:49
    Statistika:

Boston Bruins vyhrál v letošní sezóně NHL 21 zápasů, ve kterých vedl po první třetině.

20:18
    Flames se k ničemu nedostali a z levého kruhu pro vhazování naopak vypálil Brad Marchand, Joni Ortio ale předvedl pěkný zákrok a jeho střelu bez větších potíží ukryl ve své lapačce.

20:03
    Sean Monahan se v závěru první třetiny dostal ke třem střelám a v úvodu té druhé vyhrál úvodní vhazování.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

Mikael Backlund v úvodu předvedl na pravém křídle krásnou stahovačku a po natlačení se před bránu se snažil zamířit mezi betony Tuukka Raska, ten ale jeho střelu vyrazil. Bruins se na opačné straně dostali do několika náznaků šancí a nakonec se jim v polovině první třetiny podařilo skórovat, když se střelou zápěstím z mezikruží prosadil Landon Ferraro a zamířil do levého horního rohu. V závěru úvodní části se dostal třikrát do zakončení Sean Monahan, ani z jedné ale na skvěle chytajícího Tuukka Raska nevyzrál. Skóre po první třetině. Boston Bruins 1 Calgary Flames 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Sean Monahan je v závěru první třetiny hodně aktivní, jeho střelu z levého kruhu pro vhazování ale Tuukka Rask ukryl v lapačce.

19:18
    Sean Monahan se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, ani nadvakrát ale fantastického Tuukka Raska překonat nedokázal!

18:24
    Matt Beleskey se dostal na vnitřním okraji pravého kruhu pro vhazování ke střele, Flames ji ale zablokovali.

17:55
    Ryan Spooner číhal u pravé tyče a po diagonální přihrávce z levého rohu útočného pásma Bruins se málem dostal ke střele, jenže kotouč promáchl.

17:03
    Noel Acciari se málem dostal po přihrávce a skvělé práci Brada Marchanda na pravé straně neutrální zóny do samostatného úniku, nakonec mu ale jeden z hokejistů Calgary puk vypíchl.

16:16
    Dennis Seidenberg napoprvé nedokázal puk uklidit do bezpečí, nyní se mu to ale podařilo a Flames musí pro puk k vlastní bráně.

15:41
    Kevan Miller (BOS) dostal menší trest, 2 minuty držení.

15:27
    Flames se usadili v útočném pásmu a snaží se ohrozit bránu Tuukka Raska, Bruins ale zatím skvěle a čistě brání.
    Brett Connolly dnes hraje svůj jubilejní 200. zápas NHL!

15:10

14:31
    Calgary během posledních okamžiků zápasu začalo více bruslit, jenže jeho útočné snažení otevírá Bruins cestu pro protiútoky.

13:54
    Kdyby Sean Monahan puk trefil, tak by bylo podle mého osobního názoru srovnáno, protože by uklízel puk do odkryté části brány.

13:02
    TJ Brodie z pravého křídla a ostrého úhlu posílal před bránu Bruins nebezpečnou bekhendovou přihrávku, po které se na vzdálenější levé tyči natahoval Sean Monahan, puk ale netrefil.

12:21
    Bruins krásně sehraný protiútok nedotáhli, vzápětí ale budou mít další šanci zaútočit poté, co Flames vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:44
    Landon Ferraro dostal krásnou přihrávku do jízdy po rychlém protiútoku a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstí, která zamířila vedle bližšího levého horního rohu.

11:20
    Matt Stajan na levém křídle vypálil přes obránce Bruins a jeho následná střela zamířila vedle bližší levé tyče.
    Střelec úvodní branky dnešního zápasu Landon Ferraro.

Po zákroku brankáře Calgary přichází na řadu krátká přestávka.

11:06
    Brad Marchand se nerozpakoval a v levém kruhu pro vhazování napřáhl k nepříjemné střele s příklepem, Joni Ortio ji ale za svá záda nepustil a po rychlém zakleknutí puk ukryl v náručí!

10:36
    Joe Colborne se dostal na levém křídle ke střele z ostrého úhlu, pozorný Tuukka Rask ji ale pravým ramenem vyrazil za bránu.

09:58
    Kevan Miller udělal na pravém křídle pěkný oblouk k modré čáře a poté puk předložil Zdenovi Chárovi, který napřáhl na levém křídle k jedovaté střele, ta ale byla zablokována.

08:45
    Matt Stajan dokázal v levém rohu útočného pásma Flames dojet puk a mezi dvěma protihráči ho udržet, jeho spoluhráči ale z jeho zpětné přihrávky před bránu nic nevytěžili a puk promáchli.

08:13
    Hra byla přerušena a na řadu přichází první reklamní přestávka, před kterou vedou Bruins nad Calgary zásluhou Landona Ferrara 1:0.
    07:05 Landon FERRARO - 1:0

07:05
    LANDON FERRARO skóruje a otevírá skóre dnešního zápasu!! Torey Krug přihrávkou z levého křídla našel mezi kruhy pro vhazování Landona Ferrara, který si nikým neatakovaný srovnal puk na hůl a poté střelou zápěstím zamířil do levého horního rohu brány. Asistence: Torey Krug, Brett Connolly.

06:57
    Matt Beleskey na pravém křídle vypálil od modré čáry, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde jeho střelu vyrazil betony připravený Joni Ortio.

05:54
    Bruins získali puk a okamžitě ho nahodili za bránu Joniho Ortia, aby mohli vystřídat.

05:43
    Boston vyhodil puk na zakázané uvolnění a jeho hráči nemohou střídat, přitom už jsou na ledě poměrně dlouho.

04:36
    Bruins otočili hru a Brad Marchand posílal z pravého rohu útočného pásma před bránu Calgary nebezpečnou přihrávku, tu ale vkleče skvěle zablokoval obránce TJ Brodie.

04:21
    Flames na pravém křídle od modré čáry nahodili puk na přední tyč, kde puk vyrazil Tuukka Rask a poté ho zmrazil pod lapačkou.

04:15
    Puk byl ve střední pásmu sražen u střídaček mimo ledovou plochu a hra byla přerušena.

03:48
    Útok Bruins ale nic nepřinesl poté, co se domácí hráči na pravém křídle ocitli v ofsajdu a vyloučený Joe Colborne se vrátil na led.

03:34
    Flames se podařilo vyhodit a Boston má během úvodní zkrácené přesilové hry poslední možnost zaútočit.

02:44
    Mikael Backlund si na pravém křídle skvěle pokryl puk tělem a po nádherné stahovačce se snažil v blízkosti pravé tyče zamířit mezi betony Tuukka Raska, ten ale předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil mimo!

01:58
    Ryan Spooner se ocitl u levé tyče ve slibné střelecké příležitosti, jeho následná střela ale minula bližší levý horní roh brány.

01:42
    Joe Colborne (CGY) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

01:42
    Vzápětí se podařilo vyhodit puk z pravé strany obranného pásma Bostonu Bradu Marchandovi a po následném útoku Flames se bude vylučovat také na straně hostů.

01:02
    Joni Ortio vyjel za svou bránu, aby zastavil vyhození Bostonu v oslabení, které zatím Bruins zvládají dobře.

00:54
    Dougie Hamilton se pokusil z pravého křídla skórovat do sítě svého bývalého týmu, Tuukka Rask ale jeho střelu po rychlém zakleknutí zastavil.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:38
    Brad Marchand (BOS) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

00:12
    Calgary rozjelo první útok po levém křídle, kde se krátce za modrou jeho hráči dostali ke střele, Tuukka Rask byl ale připraven a po snadném zákroku ukryl puk v lapačce.

00:05
    Flames vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se mohli vydat směrem k bráně finského brankáře Tuukka Raska.

00:01
    Bruins přivedl na ledovou plochu finský brankář Tuukka Rask.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), K. Miller, Liles, McQuaid, Krug, Seidenberg – Eriksson, Krejčí (A), Pastrňák – Marchand, Bergeron (A), Connolly – Beleskey, Spooner, Hayes – Ferraro, Acciari, Stempniak. Hlavní trenér: Claude Julien.

Calgary Flames: Ortio (Hiller) – Giordano (C), Brodie (A), Engelland, Hamilton, Jokipakka, Nakládal – Gaudreau, Monahan (A), Jooris – Colborne, Backlund, Frolík – Ferland, Bennett, Hathaway – Bouma, Stajan, Bollig. Hlavní trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Francois St. Laurent – Michel Cormier, Tim Nowak.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

05.12.15 Calgary Flames – Boston Bruins 5:4
    Hokejisté hostujícího Calgary během rozbruslení v TD Garden.

Calgary Flames:

Calgary v úterý v noci prohrálo 5:3 s Philadelphií a během posledních devíti zápasů vyhrálo pouze jednou. Flames po nezdařilém zápase vynechali před střetnutím na ledě Bostonu trénink. Speciální zápas v dresu Calgary čeká proti Bruins obránce Dougieho Hamiltona, který se vrátí do TD Garden, kde působil od 27. června 2015 výměnou za volnou volbu v draftu.
    Trojice debutujících hráčů Bruins. Liles, Acciari a Stempniak.

Boston Bruins:

Generální manažer Bostonu Don Sweeney na poslední chvíli udělal během přestupového období několik změn, tou hlavní bylo, že stáhl z listiny volných hráčů Louiho Erikssona a z New Jersey přivedl Leeho Stempniaka, který během 63 zápasů za Devils vstřelil 16 branek. Výměnou za Leeho Stempniaka se Bruins vzdali výběru ve čtvrtém kole draftu 2016, zatímco druhá posila obránce John-Michael Liles z Caroliny přišel výměnou za výběr ve třetím kole draftu 2016. Součástí dohody se stal také výběr v pátém kole draftu 2017 a útočník Anthony Camara z Providence.

Boston ve středu v noci přivítá na svém ledě Calgary, kterému v prvním vzájemném zápase letošní sezóny NHL podlehl 5:4 po prodloužení. V dresu Flames odehrál fantastické utkání Johnny Gaudreau, který v prodloužení zkompletoval vítězným gólem hattrick, zatímco na straně Bruins vstřelil dva góly Brad Marchand. Do statistik zápasu se zapsali také Jiří Hudler a Zdeno Chára, kteří oba vstřelili gól, slovenský obránce Bostonu k němu ale přidal asistenci. Druhým letošním zápasem mezi oběma týmy, který se odehraje v TD Garden, Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Ferraro (Krug, Connolly), 57. Bergeron (Spooner, Krejčí) – 46. Nakládal (Jokipakka, Frolík)

Rozhodčí: Trevor Hanson, Francois St. Laurent – Michel Cormier, Tim Nowak

Diváci: 17565