Boston – Calgary 2:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Edmonton 1:2 (po pr.) | Minnesota – Colorado 6:3 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:3 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 2:3 (kon.)

3. Thomas Hickey (NYI) 1+1 (06:40:13)

Domácí tým na svém ledě podlehl Islanders. Střelecky byl Vancouver aktivnější, ale narážel na dobře chytajícího brankáře. Islanders si připisují výhru, které dosáhli zejména díky bojovnosti a nasazení.

Československá stopa v utkání:
    Nikdo nenastoupil do tohoto zápasu.

59:57
    Oddechový čas pro domácí.

59:57
    Hra je přerušena, buly před brankou Greisse.

59:53
    Christopher Tanev rovněž neuspěl. Obrovský tlak domácího celku na hostující branku.

59:27
    Ben Hutton střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře soupeře.

59:09
    Daniel Sedin nedokázal prostřelit v dobré pozici Thomase Greisse.

58:22
    Hamonic tvrdě sestřelil Henrika Sedina, oba jsou v pořádku a pokračují ve hře dál.

58:00
    Poslední dvě minuty hry v základní hrací době.

57:36
    Domácí hrají v šesti, bez brankáře.

57:30
    Hostující tým velmi dobře brání a soupeře takřka do žádných šancí nepouští.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:39
    Komerční přestávka.

56:37
    Oddechový čas pro hosty.

56:00
    Vancouver stupňuje svou aktivitu, Alex Biega se dostal do dobré střelecké pozice, ale do rány se obětavě položil Calvin de Haan.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí tým prohrává nad Islanders o jednu branku.

54:31
    O necelou minutu později se stejná situace odehrála na druhé straně. Dan Hamhuis se dostal do dobré střelecké pozice, v níž ale trefil brankovou konstrukci.

53:24
    A hosté mohli rozhodnout, jenomže se tak nestalo, neboť Casey Cizikas trefil štangli.
    Thomas HICKEY - 2:3

52:55
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hostující tým jde znovu do vedení. Ranou od modré čáry se prosazuje THOMAS HICKEY. Jeho pokus tečoval někdo z domácích hráčů mimo dosah brankáře. Bez asistence.

52:26
    Anders Lee ani na dvakrát nedokázal prostřelit brankáře Vancouveru, ten si připsal dva dobré zákroky a poradil si i se střelou Thomase Hickeye.

51:38
    John Tavares nedokázal přesně trefit puk v dobré střelecké pozici.
    50:52 Daniel SEDIN - 2:2

50:52
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Po přihrávce Henrika Sedina se důrazem na brankovišti prosazuje DANIEL SEDIN. Domácí tým tak vyrovnává stav zápasu. Asistence: Henrik Sedin.

50:44
    Henrik Sedin se dostal do zakončení, puk, který vyslal bekhendovou stranou hole, si cestu za brankovou čáru nenašel. Zajímavá pozice domácího zkušeného hráče. Následuje komerční přestávka.

50:34
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma hostujícího týmu.

50:12
    Sven Beartschi opět prověřil připravenost brankáře Islanders. Greiss své spoluhráče drží v tomto zápase.

49:10
    První polovina třetiny se blíží ke svému konci, hostující celek stále drží své vedení.

48:11
    Calvin de Haan sestřelil Emerosna Etama. Oba poněkud otřesení, ale ve hře pokračují dál.

47:44
    Cal Clutterbuck střelou zápěstím ani tentokrát nepřekonal brankáře Canucks.

46:19
    Komerční přestávka. Přesilovou hru sehráli domácí hodně špatně, do žádné vyložené šance se nedostali.

45:54
    Jake Virtanen se proháčkoval až do zakončení, zkusil to individuální akcí a úspěšný nebyl. Dobrý zákrok si připisuje Thomas Greiss.

45:48

45:03
    Dam Hamhais a jeho dobrý střelecký pokus končí ve výstroji hostujícího brankáře.

44:18
    V oslabení se ke střele od modré dostal Johnny Boychuk. Jeho pokus rozhodně nepatří mezi ozdoby tohoto klání.

43:48
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Hamonic – 2 min., podražení).

43:15
    Batowského střelu nejprve zblokoval Calvin de Haan, poté Burrows zamířil nepřesně svůj pokus.

42:30
    Johnny Boychuk je dalším hráčem, který vyslal puk na domácí branku. Markström pozorný i nyní.

42:25
    Ryan Pullock příklepem protáhl brankáře Vancouveru.

41:23
    Podobně jako Hamonic si vedl i Kyle Okposo. I ten se dostal před branku, ale nedokázal přesněji trefit puk.

41:20
    Travis Hamonic se dostal do ke střele, ale domácího brankáře překonat nedokázal.

40:22
    Vyrovnání měl na hokejce Sven Beartschi, který se neprosadil střelou ani dorážkou vlastní střely. Velká šance domácích zůstává nevyužitá.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Jake Virtanen střelou z otočky prověřil pozornost brankáře Thomase Greisse.

39:00
    Domácí mají puk pod kontrolou, hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:06
    Alex Biega se znovu dostal do střelecké pozice, byl tísněný obráncem, ale i tak dokázal vystřelit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

37:42
    Alex Biega a jeho dobrá rána zápěstím znamená zákrok pro brankáře NY Islanders.

36:36
    Hraje se tvrdý styl hokeje, osobních soubojů je k vidění mnoho. Sudí nechávají tyto momenty bez povšimnutí.

36:00
    Konec druhé třetiny se blíží, hosté se dostali do vedení o jednu branku. Platnost gólu potvrdilo video.

35:12
    Střela zápěstím Henrika Sedina nekončí za brankovou čárou, hostující brankář stačil puk ukrýt ve výstroji.
    34:30 Anders LEE - 1:2

34:30
    Videocentrála NHL v Torontu rozhodla o tom, že kotouč přešel celým objemem brankovou čáru. Autorem branky je ANDERS LEE. Asistence: Thomas Hicky, Kyle Okposo.

34:30
    Hostující Anders Lee tečoval kotouč dobře před domácím brankářem, který na poslední chvíli dokázal puk zastavit v cestě do branky.

33:24
    Domácí kombinují v útočném pásmu podél mantinelu, do nějaké výhodnější střelecké pozice se přes bránící se pětici dostávají jen těžko.

33:00
    Finální část druhé třetiny se pomalu blíží. stále platí nerozhodný stav, který stanovila první polovina první třetiny.

32:37
    Sven Beartschi se probojoval z křídla ke střele, s níž si brankář Greiss dokázal nadvakrát poradit.

31:43
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Dorsett – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Martin – 5 min., bitka).

31:05
    Anders Lee střelou zápěstím potáhl brankáře Vancouveru. Markström si připisuje velmi dobrý zákrok.

30:24
    Nejprve ve vyložené pozici minul domácí Markus Granlund, po něm na druhé straně byl nepřesný Shane Prince.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Stav je stále vyrovnaný.

29:08
    Jared McCann střelou zápěstím řádně protáhl brankáře hostujícího celku, ten si s jeho pokusem poradil.

28:12
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Derek Dorsett, jehož rána si s přesností zrovna dvakrát netykala.

27:33
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Etem – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Hamonic – 5 min., bitka).

27:20
    Beartschi se pokoušel přihrávkou najít volného spoluhráče před brankou, to se mu nepovedlo. Z následného protiútoku zahrozili Islanders.

26:14
    Kyle Okposo se dostal do zajímavého zakončení, jeho střela končí zákrokem Markströma.

25:54
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma New Yorku.

25:16
    Daniel Sedin po delší dobře zaměstnal brankáře Greisse. Střela příklepem nebyla myšlená špatně, ale neměla dostatečný důraz.

24:32
    Brock Nelson je autorem další střely na branku Canucks. I tentokrát si dokázal brankář poradit. Našel kotouč v rukavici, protože nechtěl rozehrávat, přerušil hru.

24:21
    Rychlou akci hostujícího týmu zakončuje střelou Johnny Boychuk. S jeho ránou si domácí brankář dokázal poradit celkem snadno.

23:17
    Bo Horvath se proháčkoval do dobré střelecké pozice, ale Shane Prince jeho pokus zblokoval.

21:26
    Velmi dobrou defenzivní práci odvedl Nielsen, který na poslední chvíli poslal puk z předbrankového prostoru pryč. Nechybělo mnoho a domácí se dostali do vyložené střelecké pozice.

20:01
    Úvodní vhazování ve druhé třetině získávají domácí hokejisté, kteří se hned pokoušeli dostat do útočného pásma. Při přechodu modré čáry byli o puk připraveni, a tak následoval protiútok, který byl také velmi rychle zastavený.

20:01

Dvě branky přinesla první třetina. Nejprve se do vedení dostali hosté, prosadil se Hamonic. Krátce po polovině třetiny vyrovnal Vey.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Úvodní dějství se v poklidu dohrává.

18:48
    A znovu to byl Johnny Boychuk, kdo se dostal ke střele. Tentokrát zápěstím už mířil lépe. Domácí brankář připraven.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:43
    Boychuk nahazoval do útočného pásma, jeho pokus ze střední vzdálenosti byl tečovaný do ochranné sítě nad brankou.

17:12
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Greisse.

17:01
    Přihrávku do dobré střelecké pozice dostal Henrik Sedin. Jeho střela zápěstím skončila ve výstroji hostujícího brankáře, který raději přerušil hru.

16:45

15:47
    Okposo to zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale prolétl předbrankovým prostorem, nikdo z hráčů jej nedokázal tečovat.

15:25
    Kyle Okposo tvrdě sestřelil Christophera Taneva. Oba hráči budou v pořádku a ve hře pokračují.

14:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bartkowski – 2 min., vražení na hrazení).

14:00
    Domácí tým pomáhá svému brankáři a blokuje velké množství střel. Během poslední minuty vystřelili hosté hned čtyřikrát a ani jednou nemusel brankář Canucks zasahovat.

13:17
    Dlouhou přihrávkou se pokoušeli hosté urychlit přechod z obranného do útočného pásma. Pas ve středním pásmu narazil na hůl Daniela Sedina a bylo po akci.

12:00
    Už jsme za polovinou úvodního dějství. No, že bychom sledovali nějaké úchvatné představení obou týmů s mnoha šancemi a skvělými zákroky brankářů, to se napsat věnu nedá.

11:02
    Následuje komerční přestávka.
    10:42 Linden VEY - 1:1

10:42
    Snad první delší pobyt v útočném pásmu přináší pro Vancouver vyrovnání, Kotouč se od Bena Huttona odrazil před volného LINDENA VEYE, který moc dobře věděl, co má s volným pukem udělat.Gól v přesilové hře. Asistence: Ben Hutton.

09:50
    Hostující mužstvo nic nevymýšlelo. Když dostalo v obranném pásmu kotouč pod kontrolu, okamžitě ho poslalo přes všechny čáry až za branku Vancouveru.

09:28
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Martin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

08:50
    Islanders mají kotouč pod kontrolou, nikam se neženou a dávají si pozor na obrannou hru. Canucks tento obrázek hry jen nepatrně narušují nějakou ofenzivní akcí.

07:44
    Na hře domácího týmu je viditelná snaha o vyrovnání. Vancouver je ale příliš nepřesný při zakončení i tvoření kombinací.

07:07
    Nick Leddy se dostal do zajímavé střelecké pozice, dobrý obranný zákrok si připisuje Daniel Sedin, který jeho ránu zblokoval.

06:22
    Po delší pasáži bez nějaké vážnější střely na branku je hra přerušena a následuje komerční přestávka. Hosté se díky dobré střele zápěstím dostávají do jednobrankového vedení. Diváci v Rogers Areně zatím neviděli mnoho hokejové krásy.
    04:20 Travis HAMONIC - 0:1

04:20
    První střela hostujícího týmu končí v brance, a tak jdou Islanders do vedení. Po Martinově přihrávce od modré pálil TRAVIS HAMONIC, jehož dobře mířený pokus si našel cestu za brankovou čáru. Asistence: Matt Martin, Casey Cizikas.

03:56
    Obránce Pulock se pokusil o střelu od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný hned prvním hráčem, který před obráncem stál.

03:08
    Na led se dostávají čtvrté formace, více ze hry mají nyní hosté. Ti se ale přes dobrou obrannou hru Canucks nemohou dostat do dobré střelecké pozice.

02:17
    Stále čekáme na první střelu v tomto zápase. To už ale o několik málo sekund později neplatí, protože se domácí dostali do brejku dva na jednoho. Dorsett mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, s níž si brankář Greiss poradil.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

01:36
    Na druhé straně musel Makrström kontrolovat kotouč po střele Baileye. Jeho pokus byl ale tečovaný mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

00:46
    Hostující brankář Greiss při výjezdu za branku pro kotouč podklouzl, a na malý moment měli domácí příležitost vystřelit na odkrytou branku. Vancouver se do zakončení nedostal.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté, kteří nahazují do útočného pásma. Zde se ale k puku dostávají domácí a akce Islanders končí.

00:01

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Hutton, Biega, Hamhuis, Bartowski, Sbisa – Weber, Sedin H., Sedin D. – Virtanen, Horvat, Beartschi – Vey, Granlund, Etem – Dorsett, McCann, Burrows

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, de Haan, Hamonic, Hickey, Pulock – Strome, Tavares, Prince – Okposo, Nielsen, Bailey – Lee, Nelson, Kulemin – Clutterbuck, Cizikis, Martin.

Zápas začne o něco později.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí útočník Radim Vrbata vynechal předchozí dva zápasy vinou zranění a v pondělí již plně trénoval. Do tohoto zápasu by mohl nastoupit. Sám hráč si ale jistý nebyl. "Cítím se dobře, promluvím si s trenérem a uvidíme," pravil pro web soutěže. Obránce Dan Hamhuis nebyl v pondělí na tréninku, neboť mohl být vyměněn. Nestalo se tak, a proto dnes do zápasu naskočí.

Útočník Shane Prince byl vyměněn z Ottawy do Isladers, a tak by dnes mohl nastoupit za svůj nový tým. Obránce Ryan Pulock, který si nedávno odbyl svou premiéru v NHL byl znovu poslaný na farmu. Generální manažer klubu se nechal slyšet, že Grabovski a de Haan by se do sestavy mohli vrátit ke konci tohoto týdne. Rovněž naznačil, že Adam Pelech by měl být v pořádku do konce sezóny.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Vey (Hutton), 51. Daniel Sedin (Henrik Sedin) – 5. Hamonic (Martin, Cizikas), 35. Lee (Hickey, Okposo), 53. Hickey

Rozhodčí: O'Halloran, Peel – Murchison, Galloway

Diváci: 18 264