Most – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Šumperk – Třebíč 7:3 (kon.)
Středa 02.03.2016, 17:30 • ZS Most • WSM Liga - O udržení • 4. kolo

Most si připisuje 3 body do tabulky a stále si tak drží naději na záchranu. (19:39:50)
    Výhru Mostu zpěčetil asi minutu před koncem Tomáš Rod.

58:57 Tomáš ROD - 4:2

58:57
    Most právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ ROD dostal přihrávku do středního pásma, odkud bekhendem poslal puk do opuštěné branky Benátek. Asistence: Jan Strejček, Kamil Charousek.

58:36
    Ještě icing Mostu.

57:39
    Hosté se nikam neženou, nikterak je nedeprimuje, že prohrávají o branku.

56:49
    Most si drží útočné pásmo.
    55:59 Kamil CHAROUSEK - 3:2

55:59
    KAMIL CHAROUSEK napřáhl na modré a puk propadl mezi betony Novotnému do branky 3:2. Asistence: Jiří Zeman, Tomáš Rod.

54:57
    Jonák z mezikruží nebezpečně ohrozil Hanuljaka.

54:11
    Mical se pustil mezi trojici Středočechů, neprošel.

53:22
    Hosty zastavuje rozhodčí – ofsajd.

52:22
    V situaci 2/1 našel Černoch ideálně Pletku, který neskutečně dokázal minout v tutové pozici!

51:48
    Hanzl v dobré pozici nepatrně přestřelil.

50:37
    Hora z kruhu minul Novotného klec.

49:48
    Benátky drží v oslabení puk.

49:05
    Zeman trefil přesně střed branky, kde stál Novotný.

48:41
    Hosté vyhazují až k domácí brance.

48:09
    Přesilovka pro Most – Ulrych je vyloučen za držení.

47:32
    Zachar se statečně snažil v útočném pásmu.

46:42
    Hrníčko zamířil z dálky do Hanuljakovy lapačky.

46:03
    Ofsajd Benátek.
    45:13 Martin HANZL - 2:2

45:13
    Zeman střílel od modré, Novotný puk vyrazil před sebe, odkud ho Slavíček posunul k tyčce MARTINU HANZLOVI, jenž využil malého prostoru mezi tyčkou a betonem k vyrovnání na 2:2. Asistence: Bohumil Slavíček, Jiří Zeman.

44:47
    Icing Středočechů.

44:21
    Benátky jsou v pěti, ale také pod tlakem.

43:33
    Černoch zkoušel tečovat Kurkovu střelu od modré.

40:11
    Tauš ihned zkoušel střílet, obrana hostů jeho střelu blokuje.

40:01

Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej, domácí potřebují vyhrát za tři body, takže mají v poslední třetině rozhodně co dělat.

40:00

39:26
    Ofsajd ruší domácí snahu o rychlý útok.

38:57
    Domácí pořád hrají v klidu, nic je zatím nerozhodilo.

37:43
    Dvě obrovské šance Benátek. Nejprve Černoch úplně sám před Hanuljakem, který puk vyrazil a zázračně vymrštil i lapačku proti dorážce Zachara. Absolutorium pro domácího gólmana za tyto dva zákroky!

36:46
    Icing domácích barev.

36:11
    Strejček z pravého kruhu hodně nepřesně.

35:18
    Most by potřeboval ještě do pauzy vyrovnat, snaží se o to, ale má i trošku smůlu.

34:17
    Dělovka Černého od modré se odráží od břevna do ochranné sítě.

33:19
    Střelu Charouska řeší opět Novotný.

32:49
    Nudná pasáž, hraje se převážně ve středním pásmu.

31:32
    Most doráží na branku Benátek, ale jejich hráči velmi dobře brání.

30:58
    Domácí už hrají v pěti.

28:32
    Domácí Nedrda dostává 2+2 minuty za hrubost, hostující Černoch pouze dvojku za totéž.
    27:38 Ondřej HAVLÍČEK - 1:2

27:38
    linč vybojoval puk v útočném pásmo, přihrál Rodovi, který ještě viděl lépe postaveného ONDŘEJE HAVLÍCKA, jenž do prázdné branky snižuje na 1:2. Asistence: Tomáš Rod, Jan Alinč.
    27:23 Dominik HRNÍČKO - 0:2

27:23
    Benátky právě vstřelily branku!
    DOMINIK HRNÍČKO dostal z vlastní obranné třetiny přihrávku na modrou od Říhy a svoje sólo zakončil mezi betony 0:2. Asistence: Jiří Říha, Vojtěch Havlas.

26:45
    Doležal zcela nepochopitelně volil z výborné střelecké pozice přihrávku na pokrytého spoluhráče.

25:44
    Hanzlovu střelu blokuje obrana Středočechů.

24:42
    Zeman poslal z levého kruhu dobrou střelu, Novotný má ale dnes fazónu.

24:01
    Nedaří se Mostu směrem dopředu.

23:06
    Černoch to zkusil zpoza kruhu, Hanuljak připraven.

22:21
    Po střele Svobody Hanuljak chvíli netušil, kde má puk, naštěstí pro něj rozhodčí odpískal.

21:38
    Mostu se nedaří přechod do útočného pásma.

20:52
    Hora svou nechytatelnou přihrávkou způsobil mostecký icing.

20:27
    Tauš mohl jít sám na Novotného, kdyby na modré zpracoval Cvrkovu přihrávku.

20:01

Domácí byli v prvním dějství jednoznačně lepší, přesto o branku prohrávají.

20:00

19:55
    Doležalovu střelu i tu další v podání Charouska, Novotný opět chytá.

18:59
    Rod nejprve promáchl v super pozici, následně tečoval střelu od modré těsně mimo.

18:20
    Po dlouhé době dostali hosté hru aspoň do středního pásma.

17:38
    I Charouskovu ránu řeší benátecký gólman.

16:40
    Most je v tlaku, ale Novotný zatím vše stíhá pochytat.

16:04
    Znovu Hanzl, tentokráte byl v lepší pozici, ale opět výborný Novotný v brance Benátek.

15:25
    Hanzlovu střelu Novotný bez problémů vyráží.

14:53

14:09
    černý se dostal na brankovišti k dorážce Alinčovo nahození na branku, bravo Novotný!

13:25
    Alinč pouští nechtěně puk do středního pásma.

10:49
    Domácí zatím nehrají vůbec dobře, na to, že jim jde o všechno.
    09:19 Václav PLETKA - 0:1

09:19
    Černoch projel s pukem do útočného pásma a zadovkou ho poslal na VÁCLAVA PLETKU, který i přes bránícího hráče otvírá skóre zápasu 0:1. Asistence: Jiří Černoch, Vít Jonák.

06:04
    Faul na domácí straně – Hora za hákování 2 minuty.

05:19
    Kubinčák střílel už v situaci 5/5.

04:37
    Černého střelu od modré blokuje obrana Středočechů.

04:03
    Dlouhý v oslabení ohrozil Hanuljaka.

03:14
    Hostující Jandejsek se dopustil podražení.

02:40
    Slavíček z pravé strany zakončoval do Novotného.

01:43
    V situaci 1/1 zastavuje Charoousek Svobodu.

01:12
    Tauš vyzkoušel pozornost Novotného.

00:40
    Černochovu střelu Hanuljak vyráží betonem.

00:01

Středa 2. března je čtvrtým hracím dnem play out WSM ligy. HC Most se utká na svém ledě od 17:30 hodin s týmem HC Benátky nad Jizerou. Středočeši vstupovali do play out s tím, že zisk šesti bodů jim zajistí setrvání v soutěži i pro další ročník. Svůj cíl už splnili po prvních třech odehraných kolech. Nejprve doma zdolali Most 4:1, následně vyhráli v Třebíči 0:1 po nájezdech a v posledním kole podlehli 1:2 po nájezdech doma Šumperku. Na jejich kontě je 67 bodů, ve skupině o udržení jim patří 2. místo a jsou zachráněni. V brance odchytal zatím všechny zápasy Filip Novotný. Nejproduktivnějším hráčem týmu je v play out Jan Víšek, který ve třech zápasech získal 3 body (2+1).

Most se nachází v daleko složitější, ale rozhodně ne beznadějné pozici. Kromě porážky v Benátkách 4:1 prohrál i v Šumperku 2:1 v prodloužení a v posledním kole zdolal doma 3:0 Třebíč. Most má 56 bodů, je poslední a ztrácí tři body na třetí Šumperk. Pokud ale vyhraje všechny tři své poslední zápasy za tři body, tak se zachrání, bez ohledu na ostatní výsledku Draků ze Šumperku. Spolehlivou jedničkou v brance je Miroslav Hanuljak, ofenzívu mužstva táhne aktuálně především dvojice Ondřej Havlíček a Pavel Smolka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jiří Rybář

Branky a nahrávky: 28. Havlíček (Rod, Alinč), 46. Hanzl (Slavíček, Zeman), 56. Charousek (Zeman, Rod), 59. Rod (Strejček, Charousek) – 10. Pletka (Černoch, Jonák), 28. Hrníčko (Říha, Havlas)

HC Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Doležal, Havlíček, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Nedrda, Kubinčák, Rod – Mical, Hanzl
    HC Benátky nad Jizerou: Novotný – Kalina, Ulrych, Kurka, Kajínek, Říha, Pabiška, Jandejsek, Hubáček – Jonák, Černoch, Pletka – Havlas, Hrníčko, Dlouhý – Zachar, Král, Svoboda

Rozhodčí: Würtherle – Krátký, Špringl