Olomouc – Opava 5:2 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
HK Opava
Středa 02.03.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

55:25
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvouminutovým trestem za naedovolené bránění byl ohodnocen zákrok Jana Mara (OPA)

54:25
    Bekhendovou nahrávkou našel Kadula mezi kruhy Věntuse, který prostřelil Fajgla, jen s pořádnou dávkou štěstí olomoucký brankář patou vykopl puk mimo bránu.

52:44
    Kořenek nikým neatakován vybruslil zpoza opavské branky a střelou zkusil překonat brankáře Hasalu, ten však jeho pokus kryje.

49:39
    Opava si zahraje další přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Tomáš Skřivánek (OLO)

47:43
    Opava právě vstřelila branku!
    Podobně jako před pár okamžik Hasala, také Fajgl teď nechal mezi betony těsnou škvírku, kterou dokázal ADAM HILŠER přesně najít, tentokrát však puk doputoval až do brány. Asistence: Michal Morávek, Klára Hymlárová.

46:00
    Daniel Mader propálil brankáře Hasalu, puk ale proklouzal těsně kolem tyčky.

41:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jen vteřinu poté, co Harabiš opustil trestnou lavici, prosazuje se DAVID ŠTEFKA střelou z vrcholu kruhů. Asistence: Matěj Kořenek

39:20
    Další šance pro Opavu, zkorigovat skore. Na dvě minuty na trestnou lavici poputuje Stanislav Harabiš (OLO).

36:13
    Olomoucká přesilovka skončí o dvacet vteřin dříve, poté co byl dvouminutovým trestem za sekání ohodnocen zákrok Davida Kalače (OLO)

34:31
    Na trestnou lavici odeslán Marcel Kunc, Olomouc si zahraje další přesilovku.

31:03
    Opava stahuje náskok svého soupeře. Kryštof Kadula vystřelil na olomouckou svatyni, zasáhl však jen Marcela Kunce, od nějž se puk odrazil k STANISLAVU MATUŠKOVI a ten bekhendem zakončil do zpola odkryté brány. Asistence: Kunc, Kadula

29:43
    Nedůsledná obrana stála Opavu další inkasovanou branku. neboť DAVID KALAČ zůstal po přihrávce od Matěje Kořenka zcela sám před brankářem Hasalou a napotřetí se mu podařilo procpat puk mezírkou mezi betony opavského brankáře.

22:44
    Velký závar v brankovišti olomouckého golmana, Fajgl však dokázal puk včas najít a zalehnout.

20:28
    Opava si zahraje další přesilovou hru. Kalač (OLO) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

18:44

Z následného buly už ale Olomoučtí hráči byli úspěšní, poté co JANA VAŠENKU přesnou nahrávkou před bránou našel Kret. Asistence: Kret, Štefka

12:06
    Přesilovku si vyzkouší také celek hostů, poté co se domácí provinili šesti hráči na ledové ploše.

06:13
    Do velké příležitosti se dostával Matuška, jenž jel sám na brankáře domácích, jeho střela však nesměřovala mezi tři tyče.

03:40

Olomouc využívá i druhou přesilovou hru, poté co se střelou prosadil DAVID ŠTEFKA. Asistence: Fajgl

02:34
    Další přesilová hra pro Olomouc. Dvěma minutami a osobním trestem na deset minut za úder do oblasti hlavy a krku byl potrestán opavský Hilšer.

01:12

A Také ji bleskově dokázala využít, když Vítězslav Kret našel před bránou volného DANIELA MADERA. Asistence: Kret

00:25
    Bylo to však za cenu faulu a tak si Olomouc zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování si odpyká Morávek.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 2. Mader (Kret), 4. Štefka (Fajgl), 19. Vašenka (Kret, Štefka), 30. Kalač (Kořenek), 42. Štefka (Kořenek) – 32. Matuška (Kunc, Kadula), 48. Hilšer (Morávek, Hymlárová)

HC Olomouc: Fajgl – Klesla, Harabiš, Mader, Hladiš, Vosátko, Bahounek – Kalač, Tomajko, Kořenek (C), Vašenka, Kret (A), Dvořák, Štefka, Smejkal, Skřivánek
    HK Opava: Fichna (19.Hasala) – Kunc (C), Thiel, Mar, Tůček – Hilšer (A), Pogatschaig, Hymlárová (A), Kadula, Fabianczyk, Morávek, Věntus, Matuška

Rozhodčí: Kika – Novotný, Axman