Zlín – Most 14:30 (kon.) | Michalovce – Písek 36:18 (kon.) | Šaľa – Prešov 30:18 (kon.)
Olomouc – Poruba 22:22 (kon.) | Partizánske – Veselí n/M 26:23 (kon.) | Bratislava – DHC Plzeň 30:23 (kon.)
DHK Zora Olomouc
22:22 (15:17)
DHC Sokol Poruba
Pátek 04.03.2016, 18:00 • DHK Zora Olomouc • Interliga ženy • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V páteční podvečer se na stadionu DHK Zory Olomouc představí házenkářky Poruby. Slezský celek se nachází tři kola před koncem základní části na čtvrtém místě. Poruba v minulém kole uhrála cennou remízu s Michalovcemi, které se dělí o první místo s pražskou Slavií. Navíc se Sokolu Poruba na venkovních palubovkách daří, od soupeřů si už odvezla celkově čtrnáct bodů, což ji řadí na druhé místo.

Olomouc má sice zápas k dobru, ale nutně potřebuje brát body. V tabulce hanačkám patří nepostupová sedmá příčka. Dva body ztrácí na šesté Partizánske, respektive pátou Šalu. Olomoučanky by potřebovaly využít domácího prostředí, ve kterém se jim letos daří.

Posledních pár sprintů hráček obou týmů a jde se na to, rozhodčí si ještě seřizuje hodinky a vše je připraveno k zahájení utkání

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Zpoza hráčky vystřelila Kubáčková a úspěšně. (1:0)
    1
    Z rychlého brejku proměňuje Trumpešová. (2:0)
    2
    Za zády všech protihráček se ocitla Kubáčková, která si s brejkovou situací poradila bez problémů. (3:0)
    3
    Z levé spojky zkusila štěstí Růžičková a vyšlo to. Fantastický úvod Zory (4:0)
    4
    O snížení se postarala Tomašechová. (4:1)
    4
    Buldočí silou se probila dopředu Severová a v pádu se jí podařilo prostřelit brankářku Dolákovou. (5:1)

5
    Oddechový čas pro hosty. (5:1)
    6
    Mezi nohy domácí brankářky Raškové našla skulinku Rechtorisová. (5:2)
    7
    Po špatné rozehrávce se k míči dostala Šviráková. (5:3)
    7
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková). (6:3)
    8
    Povedenou kombinaci zakončila úspěšně Severová. (7:3)

9
    Střídání v brance hostů. Místo Dolákové střeží nyní branku Mučková, která si hned připsala důležitý zákrok, když vytáhla nohou těžkou střelu. (7:3)
    9
    Z levého křídla si s míčem vyběhla Rechtorisová, její střela zapadla za levou tyč. (7:4)

10
    Oddechový čas pro domácí. (7:4)
    11
    Růžičková nevěděla co s míčem, tak se rozhodla vystřelit. A byla to dobrá volba, na její ránu byla Mučková krátká. (8:4)
    11
    Marčíková vyslala podobnou střelu jako Růžičková a byla z toho branka. (8:5)
    12
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Leona Šviráková). (8:6)

13
    Dostává dvě minuty za faul za hranicí pravidel. (9:6)
    13
    Z pravého křídla se prosadila Tereza Fryčáková. (9:6)
    13
    Marčíková se opět prosadila. (9:7)

15
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková). (9:7)

15
    Ze sedmimetrového hodu nastřelila pouze břevno. Stav se tedy nemění. (9:7)
    16
    Chovancová ranou k pravé tyči snižuje na rozdíl jedné branky. (9:8)
    17
    Autorkou branky je Ryšánková. (9:9)
    19
    Hurychová proběhla celým hřištěm a zakončila. (10:9)
    20
    Poruba drží se Zorou krok. O desátou branku svého týmu se postarala Minarčíková. (10:10)

21
    Střela Růžičkové sice prošla za záda Mučkové, ale rozezvonila pouze tyč. (10:10)
    22
    Ryšánková přišpendlila svou střelu k pravé tyči, Poruba se dostává poprvé v zápase do vedení. (10:11)
    23
    Chovancová si nádherně naskočila a zpoza půlkruhu zamířila přesně k levé tyčce domácí gólmanky. (10:12)
    23
    Z pravého křídla rovnou do levé šibenice, tak by se dala charakterizovat rána Ryšánkové. (10:13)

24
    Už podruhé je vyloučena Chovancová v dnešním utkání. (10:13)
    24
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Jana Spichalová). (11:13)
    25
    Učebnicová rána v podání Ryšánkové, přesně a do protipohybu Raškové. (11:14)
    25
    Vzápětí na druhé straně odpovídá prudkou střelou Trumpešová. (12:14)
    26
    Kubáčková vystihla rozehrávku házenkářek Poruby, pak už se řítila sama na Mučkovou, které nedala šanci. (13:14)
    27
    Ryšánková v posledních minutách úřaduje na palubovce, teď s přehledem proměnila sedmičku. (13:15)
    27
    A na její gól opět odpovídá domácí Trumpešová, která nenápadnou střelou dostala míč za záda brankářky Poruby. (14:15)
    30
    V brejkové situaci si věděla rady Rechtorisová. Míč poslala do horní poloviny branky Raškové. (14:16)
    30
    Na značku trestného hodu se postavila Růžičková a bez nervů skóruje nechytatelnou střelou přesně k pravé tyčce. (15:16)
    30
    První poločas zakončila z levého křídla technickou střelou Rechtorisová. (15:17)

30
    První poločas skončil. (15:17)

První půli začaly domácí házenkářky velmi dobře, na jejich nástup nedokázaly jejich soupeřky nijak reagovat. Hned ze začátku měly Olomoučanky na svém kontě o čtyři branky více, ale s přibývajícím časem o tento luxus přišly. Hráčky Poruby zmobilizovaly své síly a postupně ukrajovaly z protivníkova náskoku. A tak po prvním poločase ukazuje světelná tabule tady v hale skóre 15:17 pro hosty.

Domácí mají ještě třicet minut na to otočit skóre, dva body by se Olomouci hodily.

31
    Začal druhý poločas. (15:17)

31
    U míče hráčky Poruby, už roztáčí kolotoč přihrávek. První úspěšný zákrok v druhé půli si připisuje Rašková. (15:17)
    32
    Trumpešová propálila Mučkovou mezi nohama. Efektní zakončení v pádu si vysloužilo bouřlivý potlesk. (16:17)
    33
    Ryšánková si počkala na odražený míč a snadno trefila prázdnou bránu. (16:18)

34
    Za přílišnou obrannou aktivitu si vykoledovala dvě minuty Konečná. (16:18)
    35
    Růžičková využila volného prostoru na hrací ploše. (17:18)
    35
    I na podruhé proměnila trestný hod. (17:19)
    36
    Tak jak známe Růžičkovou, z vysokého výskoku a na vzdálenější tyč. To je její oblíbené místo pro zakončení. (18:19)

37
    Rašková v průběhu druhého poločasu předvedla několik důležitých zákroků, díky kterým se Olomoučanky drží svého soupeře. (18:19)

37
    Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Alžběta Rechtorisová). (18:19)
    38
    Růžičková je při střelecké chuti, důležitou brankou smazala náskok Poruby a může se hrát zase od znovu. (19:19)

38
    Derzsiová vystřídala Raškovou a předvádí teď jeden povedený zákrok za druhým. (19:19)

39
    Ostravský tým je v plném počtu. Ale na Derzsiovou nemůže vyzrát. Házenkářky Poruby kroutí hlavami, jak je olomoucká gólmanka trápí. (19:19)

40
    Poprvé tu máme delší pasáž bez gólu, můžou za to především brankářky na obou stranách. (19:19)
    41
    Růžičková tentokrát mířila na opačnou stranu než minule. Zora se ujímá vedení. Utkání bude napjaté až do samotného závěru. (20:19)

41
    Oddechový čas pro hosty. (20:19)

41
    A když Derzsiovou hosté překonají, tak ji zachrání tyčka. (20:19)

42
    Už sedm minut nedaly házenkářky Poruby gól, Olomoučanky mají šanci odskočit svému soupeři, ale to nechce připustit jejich brankářka Moučková, která předvedla další fantastický zákrok. (20:19)

43
    Emoce v hale stoupají. Diváci nejsou spokojení s výrokem sudího, že mají hosté rozehrávat aut. (20:19)

44
    Co v hale předvadí obě gólmanky se ani slovy popsat nedá. (20:19)
    45
    Očadlíková vyrovnává a utíná tak dlouhou sérii bez branky pro svůj tým. (20:20)

47
    Tři Olomoučanky teď držely pivotku Minarčíkovou, která se snažila kolem svých soupeřek marně otočit a protlačit k zakončení. (20:20)

48
    Žlutou kartu dostal vedoucí týmu hostů za peprná slova na adresu rozhodčích. (20:20)

48
    Fryčáková oslabila svůj tým v důležité pasáži zápasu. (20:20)
    49
    Chovancová na sebe vzala odpovědnost a přesnou střelou poslala svůj tým do vedení. (20:21)

50
    Domácí házenkářky nedokázaly vyrovnat, ale následnému útoku se ubránily, nyní už jsou v plném počtu. (20:21)

51
    Vedoucí týmu Poruby vzkazuje na dálku pokyny Mučkové, která opět podržela svůj tým pohotovým zákrokem. (20:21)

53
    Ryšánková nastřelila břevno, domácí kouč Bělka si může oddechnout. (20:21)
    54
    Rechtorisová vysprintovala za obranu domácích, kde ji přesně našla jedna ze spoluhráček. Samotná před Derzsiovou si už věděla rady. (20:22)

55
    Zbývá posledních pět minut zápasu. u míče jsou domácí, které prohrávají o dvě branky. (20:22)
    56
    Se štěstí prostřelila Mučkovou Kubáčková. (21:22)

57
    Chyba v útočné fázi domácích dává šanci hostů. (21:22)

58
    Nervozita je v závěru znát i ostravských hráček. Nepřesnými přihrávkami se připravily o míč. Musí tak bránit hubený jednogólový náskok. (21:22)
    59
    Růžičková se šťastnou tečí srovnává. Atmosféra v hale graduje. Zápas je opět vyrovnaný. (22:22)

59
    Oddechový čas pro hosty. (22:22)

60
    Derzsiová kryje v poslední minutě střelu hráčky hostí. (22:22)

60
    Oddechový čas pro domácí. (22:22)

60
    DO konce zbývá posledních dvacet vteřin. Trenér Bělka důrazně vysvětluje svým svěřenkyním, jak mají zahrát poslední útok utkání. Jde o hodně. (22:22)

60
    Poslední hod celého utkání. (22:22)

60
    Růžičková těsně minula horní růžek. Oba týmy se tak dělí o body. (22:22)

Konec zápasu. (22:22)

Pro domácí je dnešní bod velmi důležitý pro další vývoj v tabulce. Přestože v samotném závěru sahaly Olomoučanky po výhře, vstřelit rozhodující branku se jim nepovedlo. Pro tým z Ostravy je to určitá ztráta. Podle jejich trenéra je ale důležité, že dnes neprohráli.

U házené zase někdy na počtenou. (19:52:47)