Dukla – Zlín 26:21 (kon.) | Královo Pole – Jičín 21:23 (kon.) | Zubří – Litovel 31:22 (kon.)
HC ROBE Zubří
31:22 (19:12)
Tatran Litovel
Sobota 05.03.2016, 18:00 • SH - Gumárny Zubří Aréna • Chance Extraliga mužů • 20. kolo

HC Zubří – Tatran Litovel 31:22 (19:12)

Domácí házenkáři nastoupili do utkání lépe a od prvních minut nenechali nikoho z diváků na pochybách, kdo je v zápase favoritem. Skóre bylo vyrovnané jen prvních deset minut, na začátku druhé patnáctiminutovky začali Zubřané postupně navyšovat svůj náskok. V 18. minutě to bylo o pět (13:8), pět minut před přestávkou o sedm (17:10) a stejný náskok si nesli domácí i do kabin. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, v úvodu poločasu dokonce namotivovaný Tatran manko zkorigoval (20:14). Ovšem tato korekce neměla dlouhého trvání, Zubří si vzalo zpět devítibrankové vedení a bezpečný dostup si Valaši pohlídali až do konce.

Nejvíce branek: Šustáček 6, Hrstka 6/4, Zahradníček 4 – Konšel 5, Mičola 4/1, Nedoma 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/1. Vyloučení: 5 (ČK Řezníček):5. Diváci: 874.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: "V dnešním utkání jsme potvrdili úlohu favorita a jsme za to velice rádi i proto, že se do hry dostali v podstatě všichni hráči. Za mě je to zasloužené vítězství a já musím všechny kluky pochválit i za předvedený výkon v naší obraně."

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel: "Domácí dnes určitě zaslouženě vyhráli. Bohužel pro mě s velice vysokým skóre, protože jsme se určitou dobu drželi, ale pak jsme začali propadat v herní disciplíně, taktickém dodržování pokynů a střelecké úspěšnosti. Soupeř si dokázal vybudovat velice uklidňující náskok, který dovedl až do vítězného konce. Myslím si, že ve srovnání s utkáním s Hranicemi nebo Duklou to byl náš nejhorší výkon." (20:39:13)

Konec zápasu. (31:22)

61
    V posledních vteřinách dnešního duelu přidává domácí celek poslední branku a uzavírá tak stav utkání na konečných 31:22. (31:22)
    60
    Zuberský útok vybídl ke skórování Pšenicu, který svůj let nad brankovištěm završil třicátou brankou dnešního zápasu. (30:22)
    59
    Michal Dědek se i přes dravost domácí obrany dokázal střelecky prosadit ze své parkety spojky. (29:22)

59
    Oddechový čas pro hosty. (29:21)
    58
    Zuberský ostrostřelec Matěj Šustáček nad ničím nepřemýšlel a z dálky napřáhl, jeho rána se zastavila až o síť litovelské branky. (29:21)
    57
    Gól vstřelil tým Tatran Litovel. (28:21)
    56
    Po delší odmlce to vzal v zuberském útoku statečně na sebe Adam Reček a po výskoku v oblasti devíti metrů se prosadil ráznou střelou po ruce, která rozvlnila síť za zády hostujícího brankáře. (28:20)

54
    Oba dnešní soupeři se v těchto chvílích nemůžou dostat do zcela ideální střelecké pozice. (27:20)

53
    Zdvižená ruka nad hlavou rozhodčího dnešního utkání značila vyslání varovného signálu pro pasivní hru. V poslední chvíli to hosté zkoušeli přes vysoký dvojblok dynamickou ránou ze spojek, ale finální střela orazítkovala pouze tyč zuberské brány. (27:20)
    52
    Pavel Přikryl se řítil po zuberské palubovce sám na bránu a po náskoku z šestky zkušeně proměnil. (27:20)
    51
    Brankář litovelských házenkářů předvedl čarokrásnou práci v bráně, když po proskoku spojky na šesti metrech zlikvidoval nebezpečnou střelu akrobatickým zákrokem nohou! Po úchvatném zákroku poslal hostující mág do rychlého útoku své spoluhráče, kteří úspěšně zakončili v podání Šmída. (26:20)
    50
    Pavel Přikryl se dostal do krásné střelecké pozice a po bezchybné trefě si připisuje na svůj střelecký účet další branku dnešního utkání. (26:19)
    49
    Skupina litovelských hráčů se řítila proti nezorganizované vracející se obraně zuberského celku a zakončila svůj tah na bránu brankou z rukou Šmída. (25:19)

48
    Válečná porada hostů je u konce a hra nám bude pokračovat postupným útokem Hanáků. (25:18)

47
    Jaroslav Hudeček si žádá oddechový čas. (25:18)

46
    Za zákrok za hranicí pravidel vidí Pšenica dvouminutový trest. Zuberský hráč si tak půjde zchladit hlavu na lavičku. (25:18)
    45
    Střelecký půst byl prolomen střeleckou rukou Mičoly, který dotáhl do úspěšného konce rychlý útok hostů. (25:18)