Washington – NY Rangers 2:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 6:3 (kon.) | Dallas – New Jersey 4:2 (kon.)
Buffalo – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | Colorado – Nashville 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:4 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:3 (kon.)
HC Kobra Praha
5:4 (3:0, 1:0, 0:4 - 1:0) Stav série: 2:0
HC Klatovy
Sobota 05.03.2016, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čeká nás druhý zápas čtvrtfinálové série, na pražském ledě přivítá domácí HC Kobra Praha hostující celek SHC Klatovy.

Klatovy v minulé sezóně skončily poslední, a jen díky tomu, že se nesestupovalo, si udržely druholigovou příslušnost. V letošní sezóně měly podporu extraligové Plzně a i díky tomu se vyšvihly na konečné čtvrté místo.

Kobra loni skončila druhá za Sokolovem a probojovala se až do semifinále, kde jí chyběla jediná výhra na postup do kvalifikace o první ligu. Letos oslabil její kádr, i před počáteční nevyrovnané výsledky ale skončila pátá.

Letos se utkaly týmy v základní části dvakrát. Klatovy oba zápasy vyhráli, 17.listopadu zvítězili na Kobře 5:4, 13. února před vlastními fanoušky 8:6. Poprvé tak narazili překvapivě v prvním čtvrtfinálovém utkání, když doma podlehli Kobře 3:2 a série hraná na tři vítězné zápasy se tak přesunula do Prahy za stavu 1:0 pro dnešní domácí.

HC Kobra Praha: Bílek (Ponikelský) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Lang, Verbík J., Vacek – Jedlička, Jakeš (C), Antončík, Vlach, Škop, Hanták, Novák, Slanina (A), Borovanský, Strnad, Kysela, Kučera
    Trenér: Šeba Miloslav

SHC Klatovy: Kukin (Lejsek), Holý, Slavík, Kubík, Houfek, Leština, Marcel – Michel D., Tulačka (A), Beneš, Bouček, Pacanda, Topinka (C), Jakubec, Němec (A), Váchal, Kosnar, Michel F., Kučera T.
    Trenér: Vostřák Pavel

Rozhodčí: Hlinka – Hynčica, Coubal.

Rozhodčí jsou na ledě, hráči se chystají vyjít z útrob haly.

Hosté za podpory svých fanoušků vylézají na led, dnes hrají v bílých dresech.

Na ledě jsou i domácí, v modrých dresech.

00:01

00:24
    Ofsajd Klatov.

00:48
    Kubík nahazoval puk od modré, některý z jeho spoluhráčů ale puk tečoval mimo.

01:13
    Na druhé straně se ale musel ohánět Kukin.

01:23
    Zakázané uvolnění Kobry.

01:47
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ale puk vyhodil hostující tým.

02:50
    Škop měl blízko k puku a mohl by vyjet do úniku, kdyby u něj ale rychleji nebyl obránce.

03:18
    Kukin zásahem přerušuje hru.

03:21
    Strnad ihned po buly střílel, ale nepřesně mimo klec.

03:44
    Znovu se přerušilo, ofsajd domácích.

04:28
    Jedlička vyjel zpoza branky a snažil se trefit růžek branky, Kukin vytěsnil helmou.

05:04
    Další útočná akce Kobry zastavena ofsajdem.

06:15
    Přerušeno pro ofsajd. Novák, který přejel modrou s pukem se ještě rozčiloval na rozhodčího, nakonec si ale nechal situaci popsat a v klidu odjel.

06:57
    Klatovy chvíli ostřelovaly Bílka, musel se dvakrát potýkat s velmi nebezpečnou střelou. Tu druhou pak odrazil do ochranné sítě.

08:13
    Bílek si vyjel puk až ke kruhu, kde ho zalehl a opět se tak přerušuje.

08:51
    První vyloučení! Vyloučení bude dvojité, Hanták a Slavík si posedí za držení. Pokračuje se ve čtyřech na každé straně.

09:22
    Obrovská šance hostů! Holý krásně vybídl k teči z úhlu Váchala. Naneštěstí pro ně ale puk minul odkrytou branku.

10:15
    Hraje se znovu před Bílkem, ale beze střel.

10:41
    Kukin lapil střelu ze středního pásma.

10:51
    Oba vyloučení jsou zpět na ledě.

11:27
    Tentokrát se už bude hrát přesilovka, Marcel podrazil svého soupeře a domácí tak čeká dvouminutová početní výhoda.

11:46
    Pokus Romana Verbíka šel mimo.

12:26
    Jakeš obkroužil s pukem celé útočné pásmo.

12:52
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku! Těsně před Kukinem dorážel úspěšně DOMINIK ŠTEINER.
    Asistence: Jakub Jedlička.

13:28
    Další ofsajd po postupu Nováka, tentokrát ale ležel za modrou prokazatelně Borovanský.

14:14
    Nádherná akce Kobry! Nejprve Strnad střílel, Kukin mu ale skočil betonem do šance. O chvíli později se před Kukinem objevil DOMINIK NOVÁK, parádně si ho položil a poté přehodil.
    Asistence: Michal Borovanský.

15:25
    LUDĚK ŠKOP jel sám a prostřelil prudkou ranou zápěstím mezi betony Kukina. Domácí tak vedou už o tři branky.
    Asistence: Jiří Jakeš, Filip Hanták.

15:55
    Icing Kobry.

16:18
    Antončík hledal před brankou Jakeše, ten ale puk nestihl.

16:51
    Další přesilovka Kobry, za hákování si dvě minuty na trestné odsedí Houfek.

16:55
    Hosté okamžitě vyhodili až za Bílka a získali tak cenné vteřiny.

17:50
    Leština se Slavíkem jeli v tandemu, ale neuspěli. Slavík pak zůstal po střetu s jedním z domácích hráčů ležet na zemi.

18:12
    Kobra je znovu před Kukinem a kombinuje.

18:24
    Střela Jakuba Verbíka k brankáři nedošla.

18:51
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka se Kobře nepovedla.

20:00

První třetina je za námi. Nejprve byla hra vyrovnaná a spíše měly víc akcí Klatovy, pak si ale Kobra otevřela střelnici a během necelých tří minut vsítila tři branky. Atmosféra houstne, hráči se provokují, ale k potyčce zatím nedošlo. Další třetina začne přibližně v 18:50.

Po ledě nyní jezdí rolba a Jiří Jakeš. Kapitán Kobry se projíždí s malou holčičkou v náruči, pravděpodobně půjde o jeho dceru.

Oprava poslední branky, druhou asistenci si připsal Hanták, ne Šteiner.

20:01

21:00
    Hraje se zostra, oba týmy předvedly na začátku útočné akce.

22:00
    Hanták před Kukinem odněkud vytáhl puk, ale překvapeného brankáře nepřekonal. O chvilku později Kukin přerušil hru.

22:35
    Další přesilovka pro Kobru. Za vražení na hrazení je vyloučen Patrik Marcel.

22:51
    Roman Verbík vyslal dělovku od modré, Kukin betonem vyrazil do vzduchu.

23:29
    Kobra měla šanci zvýšit náskok, Kukin ale výborně zachytal.

23:47
    Domácí za celou přesilovku neopustili útočné pásmo a velmi aktivně kombinují.

24:12
    Až nyní, Němec jel s pukem do akce, do cesty se mu ale tvrdě postavil Cafourek.

24:23
    To už pro Klatovy opravu nevypadá dobře. Na branku nahodil puk LUBOŠ VACEK a prostřelil hostujícího gólmana.
    Asistence: Dominik Novák.

25:23
    První přesilovku si zahrají Klatovy, mají tak šanci snížit. Tulačka jel do útoku, Šteiner ho zastavil nedovoleným bráněním.

26:00
    Domáí vyhnali Klatovy ze svého pásma.

26:23
    Hráči se čím dál víc osekávají a sráží, narůstá agresivita.

27:05
    Holý bruslí zastavil puk na modré a poslal ho znovu dopředu.

27:23
    Domácí v plném počtu. Klatovy nesehrály přesilovku ideálně, chyběly jim gólové šance.

28:40
    Vlach měl šanci, nechráněný mohl pálit z mezikruží. Netrefil ale kotouč jak chtěl a přišel tak o puk.

29:12
    Další přesilovka pro Kobru, Topinka se provinil podražením.

29:30
    Pacanda přišel o helmu, musel proto střídat. Klatovy tak chvilku hrály ve třech.

29:58
    Borovanský střílel, ale před puk mu dal hůl David Michel a vyhodil na Bílka.

31:02
    Jakeš nahazoval, ale Kukin vyrazil.

31:12

32:10
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, aktivnější nyní byli hosté.

32:40
    Slavík dostává znovu trest za držení, tentokrát je ale vyloučen sám. Přesilovka pro Kobru.

33:20
    Kobra kombinuje v útoku, Kukin je ale bez práce.

33:28
    Klatovy vyhazují za Bílka.

33:52
    Jakeš si najel mezi kruhy a prověřil Kukina. Hostující brankář ale byl pozorný.

34:19
    Přesilovka Kobře končí, Šteiner si odpyká trest za podražení.

34:40
    Hosté v plném počtu. Čeká je nyní přesilovka.

35:11
    Váchal střílel z otočky z bezprostřední blízkosti, Bílek vyrazil vyražečkou.

35:20
    Vacek vyhodil až ke Kukinovi.

36:00
    Holého pokus od modré Bílek vyrazil, i s následnou dorážkou si poradil.

36:19

37:03
    Ofsajd Kobry.

38:07
    Topinka ujel s pukem, jeho ostrou ránu Bílek vyrazil.

38:26
    Strnad si posedí na trestné za podražení, Klatovy mají k dispozici další přesilovou hru.

38:54
    Přesilovka bude dvojnásobná! Za nedovolené bránění je vyloučen Jakub Verbík, který doslova zalehl svého soupeře.

39:27
    Hosté kombinovali, Holého následná střela od modré byla tečována a letěla daleko za diváky.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:35. Právě skončená byla plná vyloučení, viděli jsme pouze jednu branku, z hole Vacka. Hra je čím dál agresivnější, hráči se do sebe občas pustí, ale žádné velké potyčky se nekonají.

40:01

40:26
    Kobra ve čtyřech.

40:30
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Hosté snižují! Využívají tak přesilovku. Bílka prostřelil MARTIN BENEŠ za obrovské radosti fanoušků.
    Asistence: Vojtěch Tulačka, Jan Holý.

42:32
    Hraje se před Kukinem, na puku jsou hosté, ale nedokáží se dostat z pásma.

43:08
    Antončíkovo nahození z kruhu s klidem Kukin chytá.

43:32
    Bílek vyhazoval kotouč, se štěstím se odrazil od hrany plexiskla zpět do pole.

44:04
    Střela Jakuba Verbíka byla tečována do ochranné sítě.

44:50
    Strnad dostává čtyřminutový trest za vysokou hůl. Klatovy čeká dlouhá přesilovka.

46:33
    Jen co se Klatovy dostaly do útoku, Kobra znovu vyhodila.

47:06
    Novák zpoza brány přihrál volnému Jedličkovi před Kukina, kterého ale domácí útočník nepřekonal.

47:34

47:52
    Holý znovu střílel, puk letěl mimo.

48:09
    Bílek udržel puk po další střele a přerušil raději hru.

48:17
    Pacandova střela končí v Bílkově lapačce.

48:34
    Šestnáct vteřin před koncem přesilovky jí Klatovy využívají! Náskok domácích je tak pouze dvoubrankový. Přesilovkovou akci zakončoval TOMÁŠ PACANDA.
    Asistence: Jan Topinka, Jakub Houfek.

50:05
    Klatovy čeká další přesilovka, na trestné je za nedovolené bránění Šteiner.

50:41
    Přerušuje se, bude se vhazovat před Bílkem. Domácí brankář vypadl před odpískáním z branky a skončil na zádech.

51:08
    Beneš pálil z úhlu, Bílek nastavil puku náruč a počkal na přerušení.

51:32
    Další přerušení po zásahu domácího gólmana. Klatovy si úspěšně vytváří šance.

51:52
    Nádherná akce domácích! Topinka jel na branku, naznačil střelu čímž si položil obránce, nahrál najíždějícímu TOMÁŠOVI PACANDOVI, který mírným padáčkem přehodil natažený Bílkův beton. Hraje se tak pouze s jednobrankovým rozdílem.
    Asistence. Jan Topinka.

52:17
    Slavík je na trestné za podražení, Kobra má šanci znovu zvýšit svůj náskok.

52:43
    V rohu za Kukinem se spustila bitka. Pacanda jí zřejmě vyhrál, jeho soupeř zůstává ležet na zemi.

Jeho soupeřem byl Vlach, který se již zvedl a odjel. Bude se vylučovat.

52:43
    Pacanda dostává trest za zdržování hry a hrubost, Vlach za píchnutí špičkou hole 2+2+10 minut.

52:43
    Zároveň hosté střídají gólmany, Kukina nahrazuje Filip Lejsek.

53:57
    Houfek dostal pukem, vypadá to, že do ruky. Z bolestnou grimasou odjíždí na střídačku.

54:13
    Je vyrovnáno! MICHEL DAVID ujel sám na Bílka a překonal ho střelou k tyči.
    Asistence: Jan Holý.

54:13
    Kobra si bere oddechový čas.

54:43
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:43
    Hraje se hodně aktivně, oba týmy jdou dravě po puku.

56:18
    Škop podstřelil padajícího obránce, střela ale šla mimo.

56:37
    Strnad dost ostře složil jednoho z hostů, pravděpodobně nás ještě čeká nějaká bitka.

56:58
    Klatovy měly obrovskou šanci! Ani natřikrát ale nepropálili Bílka.

56:58
    Přesilovka pro Klatovy, Hanták vyloučen na 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odpyká Borovanský.

57:24
    Novák vyhodil za Lejska.

58:00
    Dvě minuty do konce třetiny, Klatovy jdou do útoku.

58:31
    Klatovy se dopustily při přechodu do útoku ofsajdu.

58:49
    Znovu se hosté dostali do útoku, Kobra ale okamžitě vyhodila.

58:58
    Domácí v plném počtu. Klatovům se tato početní výhoda nepovedla.

59:30
    Škop s Novákem útočili, Lejsek zakročil lapačkou.

60:00

Čeká nás prodloužení! Bude se hrát deset minut, pokud se nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

60:01
    Do prodloužení nastupuje v brance Klatov znovu Kukin.

60:52
    Na puku jsou víc hosté, šance si ale netvoří.

61:25
    Novák se přes dva obránce dostal k zakončení, už ale mohl pálit jen z úhlu.

62:02

62:34
    Týmy se střídají v útoku, vůbec se ale nestříllí.

63:00
    Pacandův pokus šel vedle branky do mantinelu.

63:14
    Na druhé straně končí podobně Antončíkův pokus.

64:04
    Je rozhodnuto! Několik hráčů se snažilo prosadit před Kukinem, nakonec se to povedlo ŠIMONOVI ANTONČÍKOVI, díky němu tak Kobra vede 2:0 na zápasy.
    Bez asistence.

Hráči utkání jsou vyhlášeni na straně domácích Dominik Novák, na straně hostů kapitán Jan Topinka.

Je za námi pěkné utkání s mocným finišem. Kobra si po prvních dvou třetinách vypěstovala náskok 4:0, o který v poslední třetině, plné emocí, přišla. Utkání tak došlo až do prodloužení, ve kterém rozhodl Šimon Antončík.

Klatovy předvedly neuvěřitelnou bojovnost, když dokázali vyrovnat čtyřgólové manko.

Další utkání je na programu v pondělí v Klatovech, pokud domácí uspějí, bude se hrát znovu ve středu na Kobře. (20:34:52)

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 13. Šteiner (Jedlička), 15. Novák (Borovanský), 16. Škop (Jakeš, Hanták), 25. Vacek (Novák), 65. Antončík – 41. Beneš (Tulačka, Holý), 49. Pacanda (Topinka, Houfek), 52. Pacanda (Topinka), 55. Michel D. (Holý)

HC Klatovy: Kukin (53.-60. Lejsek), Holý, Slavík, Kubík, Houfek, Leština, Marcel – Michel D., Tulačka (A), Beneš, Bouček, Pacanda, Topinka (C), Jakubec, Němec (A), Váchal, Kosnar, Michel F., Kučera T.

Rozhodčí: Hlinka – Hynčica, Coubal