Washington – NY Rangers 2:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 6:3 (kon.) | Dallas – New Jersey 4:2 (kon.)
Buffalo – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | Colorado – Nashville 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:4 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:3 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
2:9 (1:3, 1:5, 0:1) Stav série: 1:1
SC Marimex Kolín
Sobota 05.03.2016, 17:30 • Bouchalky • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Čtvrtfinále

Hosté uhájili svůj náskok z druhé třetiny a zvítězili na žďárském ledě vysoko 2:9. Třetí zápas se v sérii odehraje v pondělí na ledě Kolína. Stav na zápasy po dnešním utkání tedy vyrovnaný na 1:1. (20:08:30)

59:16
    Střelu od modré se ještě v závěru snažil tečovat před hostujícím brankářem Kovářů, ale neúspěšně.

58:24
    Střelu Krupky od modré vyrazil Sejpal mimo.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:18
    Před Sejpala se snažil prokličkoval Gregar, ale hostující obránce ho šikovně odstavil od kotouče.

55:55
    Střelu Veselého vyrazil Sláma betony mimo svojí bránu.

55:12
    Tečovaná střela Štěpánka končí v ochranné síti.

55:00
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny.

53:10
    Střelu jednoho z domácích obránců se snažil před Sejpalem tečovat jeden z útočníků, ale neúspěšně.

51:58
    Střela jednoho z hostů netrefila vůbec bránu, hra se otáčí na druhou stranu před Sejpala.

50:33
    Podél levého mantinelu se až před Slámu prokličkoval Zumr, ale kličkou na něho nevyzrál.

49:12
    Střelu Chvojky vyráží Sláma mimo bránu.

47:38
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Hosté přesilovku přece jen využívají. Dorážkou se u brankoviště prosazuje JAKUB SEMIRÁD. Asistence: Josef Malý, Jiří Kadlec st.

47:15
    Střela Veselého orazítkovala tyč.

46:52
    Hosté rozjíždí přesilovku 5 na 3. První střelu od modré kryje v lapačce Sláma.

46:45
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Smejkal – 2 min., sekání).

46:34
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min., příliš mnoho hráčů).

46:34
    Snahu přejít do útočného pásma překazil hostům offsajd.

44:44
    Podél levého mantinelu se snažil prodrat Střecha T., ale zastavili ho hostující obránci a obrátili tak hru na druhou stranu.

44:18
    Střelu Davida Vítka z levého kruhu kryje Sejpal v lapačce. Bude se vhazovat před jeho levicí.

42:50
    Plameny se teď dostali do chvilkového tlaku hostů, ale vše dobře ubránily.

41:58
    Střelu Smejkala od modré kryje ve výstroji hostující brankář.

40:55
    Plameny zakládají útok a snaží se dostat do útočného pásma.

40:01

Druhá třetina byla hlavně v režii hostů, kteří se dostali do vedení už 2:8. Třetí třetina začne zhruba v 19:24.

40:00

39:41
    Březina nájezd neproměnil a stav se tak nijak nemění.

39:36
    Trestné střílení pro hosty.

39:13
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají. Petr Štěpánek nenahrál skrz brankoviště na nepokrytého MICHALA KAŇKU, pro kterého nebyl problém poslat kotouč za Sejpalova záda. Asistence: Michal Kaňka, Adam Rašner

39:00
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Barták – 2 min., podražení).

37:59
    Kolín se osvobodil a vyhazuje.

37:46
    Domácí budou mít minutou přesilovku 5 na 3.

37:36
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Veselý – 2 min., vražení na hrazení).

36:46
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Barták – 2 min., držení protihráče).

34:51
    Tak to je pořádný debakl domácích. Březina nahrál skrz útočné pásmo na MARTINA JEŽKA, který střelou z první dává další gól do domácí sítě. Asistence: Marek Březina, Radovan Chvojka

34:23
    Tvrdá střela Gregara letěla mimo Sejpalovu bránu.

33:32
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Voženílek – 2 min., hákování).

31:39
    Hosté využívají přesilovku. Veselý nahrál na levý kruh, kde byl postavený JOSEF MALÝ, který střelou z první nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Jan Veselý, Jiří Kadlec J. st.

31:22
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Lojek – 5 min., faul kolenem).

30:55
    Domácí jsou ve čtyřech

30:36
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min., hrubost).

30:36
    Střelu Voženílka kryje Blažíček ve výstroji. Bude se vhazovat před domácím brankářem.

29:43
    Hosté zakládají přesilovkový útok.

28:55
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pazourek – 2 min., sekání).

28:55
    Oddechový čas pro hosty.

28:01
    A další gól hostů. Až před Blažíčka se prokličkoval JOSEF MALÝ, který nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Petr Morkes

27:37
    Po pěkné střele se trefuje Jan Veselý Asistence: Marek Voženílek

26:41
    Tak nebude. Dvě minuty dostává domácí Smejkal za vražení na hrazení.

26:18
    Domácí bude čekat půlminutová přesilovka 5 na 3.

26:18
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Semirád – 2 min., podražení).

25:59
    Hosté vyhodili přes všechny čáry.

25:15
    Plameny už kombinují v útočném pásmu.

24:52
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Suchý – 2 min., podražení).

23:25
    Hosté odskakují opět na tříbrankový náskok. Jankovský nahrál na PETRA MORKESE, který střelou od modré překonává domácího gólmana. Asistence: Václav Jankovský

23:19

23:07
    Střelu jednoho z domácích obránců kryje Blažíček v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

22:26
    Plamenům se zatím přesilová hra moc nedaří. Hosté dobře brání.

21:16
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zumr – 2 min., vražení na hrazení).

21:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Vítek D. – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Kadlec st. – 2 min., hrubost).

20:46
    Další střelu hostů od modré, ale mnohem nebezpečnější kryje Blažíček. Do konce přesilové hry hostů zbývá 15 sekund.

20:38
    Nahozený kotouč od modré pokryl Blažíček pod lapačkou.

20:18
    Útok hostů překazil offsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:01

V první třetině se hosté dokázali třikrát za sebou prosadit a dostat se do tříbrankového vedení. Těsně před koncem první třetiny se trefil ještě domácí Střecha T. a snížil tak stav utkání na dva góly.

20:00

19:22
    Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

19:07
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pleva – 2 min., sekání).

18:45
    Domácí snižují. Po krásné individuální šanci se prosazuje z prostoru mezi kruhy TOMÁŠ STŘECHA. Asistence: Lukáš Bureš

18:19
    Zbývají necelé dvě minuty do konce prvního dějství.

17:17
    Šanci tentokrát naopak hostů kryje Blažíček. Bude se vhazovat před domácím brankářem.

16:18
    Střela tentokrát Grega z prostoru někde mezi kruhy proletěla Sejpalovi kolem hlavy a kotouč se následně vrátil zpět do hry.

16:04

15:50
    Střela Chvojky končí na Blažíčkově tyčce.

15:11
    Domácí se v oslabení zatím dobře brání a hosté se nemohou usadit do pásma.

14:01
    Domácí Beneš dostává trest do konce utkání, ale bohužel netuším za co.

12:20
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min.).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Skokan – 2 min., hrubost).

11:53
    Hosté se opět prosazují. Střelou se prosazuje JIŘÍ KADLEC st. Asistence: Václav Suchý, Jan Veselý

11:24
    Na modré dostal od Voženílka nabito PETR MORKES, který střelou z první prostřeluje Blažíčka a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Marek Voženílek, Václav Jankovský

10:55
    Kolín už rozjíždí v útočném pásmu svojí přesilovku 4 na 3.

10:46
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Smejkal – 2 min., podražení).

10:01
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Beneš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zumr – 2 min., hrubost).

09:59
    Před Blažíčkem se snažil dorážet kotouč jeden z hostů, ale domácí brankář byl bezchybný.

09:31
    Po úniku hostů do útočného pásma končí kotouč mezi diváky. Bude se vhazovat po levici Blažíčka.

08:35
    Střelu od modré jednoho z hostí kryje Blažíček do výstroje.

07:09

06:31
    Zbývá poslední půlminuta z přesilovky, Ale hostující hráči dobře brání.

05:23
    Střelu Lojka v přesilovce vyrazil Sejpal mimo bránu. Domácí se snaží založit další útočnou šanci.

05:09
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zumr – 2 min., sekání).

04:36
    Další střelu domácích, tentokrát Vítka od modré srazil hostující brankář mimo svojí svatyni.

03:21
    Střelu Kaňky z levého kruhu vyrazil Sejpal betony mimo.

01:41
    Hned po buly se dostal před Blažíčkem ke kotouči JAN VESELÝ, který domácího gólmana šikovnou kličkou oklamal a poslal puk za jeho záda. Asistence: Jakub Semirád

01:28
    Střelu Chvojky z levého kruhu kryje Blažíček v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

00:57
    Po šancí hostujících hráčů končí kotouč v ochranné síti.

00:26
    První útok hostů konči offsajdem. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:01

Právě dozněla státní hymna. Hráči už se pomalu chystají na úvodní buly.

SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček (Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Smejkal, Rašner – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Vítek D., Kovářů, Gregar, Bureš, Střecha T., Pazourek, Hron

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Barták, Skokan, Voženílek, Březina, Suchý, Veselý, Samirád, Malý, Jankovský, Zumr, Morkes, Chvojka, Karlec st., Ježek, Jelínek, Marvánek, Kadlec ml.

Rozhodčí: Veselý – Urubčík, Pechánek.

Druhý zápas čtvrtfinále play off mezi Žďárem n/S a Kolínem je tu. Ovšem na domácím ledě se tentokrát představí Plameny. První zápas se hrál ve čtvrtek v Kolíně, kde Žďár dokázal pro mnohé překvapivě vyhrát těsně 1:2 a připsal si tak první bod do série. Tento zápas si rozeberem trochu podrobně.

V druhé polovině první třetiny byl odpískaný faul jednoho z hostujících hráčů a Plameny šly do čtyř. Když se Kolín dostal do útočného pásma, tak žďárský Kaňka zachytil na modré přihrávku kolínských a uháněl sem na Sejpala. Toho se mu podařilo kličkou obehrát a poslal tak hosty do vedení – 0:1. O tři minuty pozděni byl odpískaný faul na druhé straně a přesilovku měly tak Plameny. Ke kotouči se v přesilovce dostal střelec prvního gólu Kaňka, který vybruslil až před Sejpala a následnou střelou rozvlnil síť už podruhé – 0:2. Necelé čtyři minuty od začátku druhé třetiny vystřelil od modré na Blažíčka domácí Suchý, před kterým byl postavený Josef Malý a dorazil tak kotouč do odkryté brány – 1:2. Třetí třetina už žádný gól nepřinesla a Žďár si tak připsal první výhru v sérii.