Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Florida – Boston 4:5 (po pr.)
Calgary – San Jose 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.) | Anaheim – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Úterý 08.03.2016, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    Gostisbehere je prostě k nezastavení!

Domácí tým vyhrává na svém ledě nad Tampou poměrem 4:2, o své výhře rozhodl ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:1. Vasilevskij podal v brance skvělý výkon, na výhru to nestačilo. (03:47:16)

Philadelphia právě vstřelila branku!
    Do prázdné branky se trefuje po přihrávce Schenna WAYNE SIMMONDS a je to jasné, domácí vyhrají tento zápas. Asistence: Brayden Schenn.

59:00
    Hosté v šesti.

58:30
    Vasilevskij nemůže jít z branky, hraje se se v branném pásmu hostů.

58:00
    Poslední dvě minuty.

57:40
    Blesky jsou v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:35
    Po komerční přestávce pokračuje závěr zápasu. Vhazování v neutrální zóně.

55:45
    Flyers hrají zodpovědně z dobré obrany, hosté to budou mít těžké v závěru základní hrací doby.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí vedou o jednu branku.
    54:53 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:2

54:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    Blesková odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. VLADISLAV NAMĚSTNIKOV střelou příklepem zakončil rychlou akci a je sníženo. Asistence: Tyler Johnson, Nikita Kučerov,
    53:57 Brayden SCHENN - 3:1

53:57
    Girouxovu střelu dokázal dobře před brankou tečovat BRAYDEN SCHENN, který se tak stává střelcem třetí domácí branky a Flyers vedou o dva góly. Asistence: Claude Giroux, Wayne Simmonds.

53:42
    Hra je přerušena, Vhazovat se bude ve středním pásmu, k puku se dostali domácí a odehráli ho daleko od vlastní branky.

52:44
    Mason kryje po střele Nikity Kučerova kotouč, buly v útočném pásmu Blesků.

52:04
    Tampa Bay Lightning zahajuje akci od své branky, rychle se dostala do útočného pásma, Gudas ale celou situaci zvládl dobře a posílá puk zkušeně do neutrální zóny.

51:34
    K vidění je mnoho osobních soubojů, ty vyhledávají většinou domácí, kteří je také dokáží vyhrávat.

51:04
    Hosté otevírají hru a domácí se tak až příliš často dostávají do protiútoků a přečíslení.

50:19
    Brayden Schenn tečoval kotouč v těsné blízkosti Vasilevského, ale neuspěl. Podobně si vedl o něco později na druhé straně Kučerov, který rovněž maskovaného muže nepřekonal.

50:00
    Dostáváme se do posledních deseti minut třetí třetiny, do nichž vstupují domácí s jednobrankovým náskokem.

49:47
    Blesky nyní hodě riskují, snaží se vyrovnat za každou cenu, a tak zapomínají na obrannou hru. Málem to potrestal Mark Streit.

48:54
    Hra se hodně přerušuje, souboje o puk se odehrávají zejména ve středním pásmu.
    47:21 Shayne GOSTISBEHERE - 2:1

47:21
    Gól v přesilové hře a domácí jdou do vedení. SHAYNE GOSTISBEHERE se trefuje po parádní přihrávce Girouxe. Philadelphia Flyers otáčí skóre a dostává se do vedení. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.

46:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nestěrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:03
    Flyers se dostali na několik desítek vteřin do útočného pásma. Ke střele se nepropracovali.

44:13
    O tom, že je led opravdu kluzký se přesvědčil jeden z domácích útočníků, který při cestě do útočného pásma uklouzl a celou akci tak poněkud komicky ukončil.

43:40
    Mnoho soubojů se odehrává ve středním pásmu, zde mají převahu hráči Philadelphie.

43:12
    Sledujeme rychlý hokej, který se divákům musí líbit.

42:38
    Hra se nyní přesouvá do útočného pásma domácích, zde se ale nehrálo dlouho, hra se rychle přesunula.

41:58
    Mason nyní neví, kde mu hlava stojí. Naštěstí pro Flyers dokázal udržet všechny střely před brankovou čárou.

41:27
    Hostující celek vstupuje do třetí třetiny aktivněji, usadil se v útočném pásmu a pokouší se překonat dobře postavenou domácí obranu.

40:35
    Tyler Johnson si sjel mezi kruhy a rychlou střelou zápěstím trefil štangli.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají domácí hokejisté.

40:01

Střely na branku 30:8, skóre je však vyrovnané. Tlak domácího týmu je více než patrný, ale Vasilevskij podává výtečný výkon.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Anton Stralman si vedl podobně jako jeho kolega, už se nic nestane.

39:32
    Steven Stamkos měl před sebou volný kotouč, který nedokázal ideálně trefit.

39:01
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gudas – 2 min., držení hole).

38:35
    Brown byl v zakončení nepřesný, jeho rána byla možná ještě tečovaná.

38:02
    Domácí mohli jít to vedení, ale Bellemare trefil štangli.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:51
    Tento gól muselo potvrdit video, neboť kouč domácích nechal situaci přezkoumat. I volalo se tedy do Toronta, kde sídlí videocentrála NHL. Ta rozhodnutí potvrdila, branka platí.
    36:51 Shayne GOSTISBEHERE - 1:1

36:51
    Tak na tohle už byla defenziva Tampy krátká. K velkému kotouči se dostal SHAYNE GOSTISBEHERE, který střelou zápěstím překonal brankáře Blesků. Asistence: Michael Raffl, Sean Couturier.

36:10
    Hned 17! střel dokázali hráči zblokovat před brankářem Tampy. To je přesně to, o čem jsem psal.

35:17
    Pokud něco vychází hostům perfektně, tak je to blokování střel. Jsem hodně zvědavý na statistiku zblokovaných kotoučů.

34:30
    Finální část druhé třetiny se blíží a více ze hry mají aktuálně hráči Flyers. Jen díky hostujícímu brankáři je stav zápasu stále příznivější pro Tampu.

34:27
    V další obrovské šanci byl Wayne Simmonds, ani on na výborně chytajícího brankáře Tampy recept nenašel. Sledujeme pasáž hry, která patří Vasilevskému.

34:00
    Vasilevskij nyní podržel svůj tým. Vychytal v jasné pozici Matta Reada, který jen nevěřícně kroutí hlavou. "No, jak já jsem mohl tohle neproměnit?"

33:20
    Kučerov měl před sebou odkrytou branku, dlouhou dobu si srovnával kotouč na holi, a tak netrefil volný prostor ideálně. Velká šance zůstává nevyužitá.

32:35
    Vasilevskij zasahovat nemusel, střela od modré čáry nebyla nejpřesnější.

32:11
    Velký prostor na ledě dostávají první formace obou týmů. Brankáři musí být pozorní. Nyní Bellemare tečoval před gólmanem Tampy, který tak tak stihl zasáhnout.

31:15
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí zajímavé momenty na obou stranách. Zápasu by pomohl vstřelený gól. Je jedna, zda se prosadí domácí či hosté, zápas by měl nový náboj.

30:12
    Komerční přestávka, puk má ve své moci hostující brankář.

29:36
    Polovina druhé třetiny i zápasu se blíží, Tampa stále vede o jednu branku, tento náskok stanovil v páté minutě Ondřej Palát.

28:46
    Vhazování před brankou Tampy. Domácí puk vybojovali, ale ke střele se nedostali, neboť se vinou špatné přihrávky připravili o pásmo.

28:04
    Philadelphia se snaží hrát trpělivě, zbytečně neotevírá obrannou hru. Čeká ne chybu soupeře a hraje aktivně ve středním pásmu. VandeVelde se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou využít nedokázal.

27:30
    Hra domácího týmu obsahuje velké množství nepřesností, vinou kterých se nemohou tak často dostat do zakončení, jako by si představovali.

26:59
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostů.

26:01
    Následuje komerční přestávka.

25:49
    Stamkos přihrával před branku, kde číhal spoluhráč. K tomu se ale přihrávka nedostala. Domácí obránce dokázal akci Blesků překazit.

25:35
    Vasilevskij si připisuje další zákrok, tentokrát v dobré pozici vychytal Seana Couturiera. Tampu v tomto zápase gólman drží.

24:59
    Domácí se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Philadelphia je střelecky aktivnějším týmem, v tomto ohledu vede 14:4. Ovšem na góly vedou hosté.

24:07
    Brayden Schenn se po buly v útočném pásmu dostal do zakončení, který bylo nepřesné.

24:04
    Domácí jsou delší dobu nastěhovaní v útočném pásmu a pokouší se vymyslet nějakou akci vedoucí za vyrovnáním, na hostujícím brankáři si vylámali zuby nejprve MacDonald, poté Giroux.

22:57
    Zakázané uvolnění proti domácím, buly před Masonem.

22:11
    Nikita Kučerov se dostal ke střele, kterou ztečoval Mark Sreit do rohu kluziště. Domácí brankář Mason tak zasahovat nemusel.

21:39
    Vasilevskij nyní nevěděl, kdo je kotouč. Naštěstí pro něj ho měl pod výstrojí, hra je znovu přerušena.

21:30
    Střela Kučerova od modré čáry se mezi tři tyče nevešla, kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, buly v útočném pásmu Flyers.

20:57

20:44
    Hostující Garrison protečoval do útočného pásma, přesilovka domácích končí.

20:07
    Přesilová hra domácího týmu pokračuje. Flyers se rychle dostali do útočného pásma.

20:01

Hostující celek vede po první třetině o jednu branku, prosadil se v páté minutě Ondřej Palát. Střely na branku 9:3 pro domácí, ale na vedení v zápase to nestačí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    I tentokrát dostávají hosté puk z obranného pásma.

19:20
    Znovu se celá situace opakuje.

19:02
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry za branku Masona.

18:57
    Vyloučení předcházel výborný zákrok hostujícího brankáře, který kotouč zastavil na poslední chvíli.

18:57
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Něstěrov – 2 min., vysoká hůl).

18:35
    Třetina se v poklidu dohrává, nevidíme mnoho šancí.

18:09
    Vasilevskij kryje kotouč po střele Nicka Cousinse. Ten neuspěl střelou zápěstím.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:38
    První útočná formace Tampy se dostala do útočného pásma, kde kombinovala. Ke střele se ale nepropracovala.

15:57
    Blesky hrají zajímavým stylem hry. Mnoho střel v tomto zápase nemají, přesně vystřelili třikrát, nicméně co střela, to velké nebezpečí pro branku Masona.

15:01
    Dostáváme se do finální části první třetiny, hostující celek stále drží jednobrankový náskok.

14:37
    Callahan se díky dobrému pohybu dostal ke kotouči a mohl vystřelit na branku domácích. Rána se mu nepovedla podle představ, nicméně i tak nadělala brankáři Masonovi pořádné problémy.

14:04
    Domácí mají puk za svou brankou a pomalu zakládají další útočný výpad.

13:12
    Michael Raffl se proháčkoval mezi kruhu, z této pozice trefil jen prvního hráče.

12:39
    Nikita Kučerov se dostal do zajímavé pozice, najel si po křídle a pokusil se o rychlé zakončení. Brankář byl připravený.

12:30
    Následujeme komerční přestávka, střelecky jsou aktivnější hráči Philadelphie, v tomto ohledu vedou 6:2. Tampě Bay stačily dva pokusy k tomu, aby se ujala vedení na góly, prosadil se Ondřej Palát.

12:30
    Z otočky to zkoušel Nick Schultz, ale brankář Blesků byl pozorný.

12:06
    Skvělý obranný blok si připisuje Jason Garrison proti ráně Andrewa MacDonalda.

10:38
    Pierre-Edouard Bellemare střelou zápěstím dokázal ohrozit branku, jeho střele ale chyběl důraz.

10:18

10:00
    Přesilovou hru nyní hrají domácí, dostáváme se do druhé poloviny třetiny, hosté vedou o jednu branku.

09:51

09:01
    Nejprve se k nepřesné střele dostal Tyler Johnson. Po něm na druhé straně neuspěl tečí Loughton.

08:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři a v ní jsou lepší domácí hokejisté.

08:18
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Killorn – 2 min., hákování).

07:51
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Giroux – 2 min., hákování).

07:32
    Claude Giroux svůj pokus namířil jen o malý kousek mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

07:07

07:00
    Během přesilové hry se Flyers nedostali do žádné velké šance, hostující obrana si se všemi pokusy dokázala poradit.

06:06
    Velmi dobře hraje hostující tým toto oslabení. Svého soupeře do šancí nepouští. Hraje se zejména ve středním pásmu.

05:07
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Naměstnikov – 2 min., vysoká hůl).

04:41
    Vladislav Naměstnikov střelou zápěstím mířil dobře, ale našel jen prostor, kde operoval Steve Mason, který puk kryje rukavicí.
    04:07 Ondřej PALÁT - 0:1

04:07
    Hosté ubránili oslabení a dostávají se do vedení. ONDŘEJ PALÁT se dostal k volnému kotouči, který dokázal z hranice kruhu poslat za brankovou čáru. Domácí brankář se snažil, ale na puk nedosáhl. Asistence: Tyler Johnson, Slater Koekkkoek.

03:46

02:43
    Lightning se dobře brání, soupeři nenechávají mnoho prostoru. Jakmile se hosté dostanou k puku, posílají ho přes všechny čáry do bezpečné vzdálenosti.

01:52
    Takřka okamžitě se ke střele dostal Claude Girroux, jehož střela zápěstím byla snadným soustem pro brankáře Blesků.

01:46
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Garrison – 2 min., držení hole).

01:46
    Dlouhou dobu byla ponechaná výhoda. Vyloučen je hráč Tampy.

00:28
    Do zajímavé pozice se dostali i hosté. Victor Hedman však nedokázal trefit kotouč ideálně v dobré střelecké pozici.

00:09
    Autorem první střely na branku v tomto zápase je domácí hráč. Jmenovitě Radko Gudas střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Tampy.

00:01

Zápas začne o něco později.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit, Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux, Schenn – Gagner, Couturier, Raffl – Read, Cousins, Laughon – White, Bellemare, VandeVelde

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Carle, Stralman, Nestěrov, Koekkoek, Garrison – Callahan, Stramkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Brown, Filppula. Paquette – Audy-Marchessault, Naměstnikov, Boyle.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) – 60 zápasů, 48 bodů (10+38) – pro zranění nenastoupí
    Radko Gudas (PHI) – 58 zápasů, 10 bodů (2+8)
    Michal Neuvirth – 30 zápasů, 2,31 gólů/zápas, 92,38%

Ondřej Palát (TBL) – 45 zápasů, 23 bodů (10+13)
    Andrej Šustr (TBL) – 61 zápasů, 16 bodů (2+14)

Vzájemná utkání

Dnešní soupeři se spolu už v letošní sezóně jednou střetli. V polovině měsíce října se Tampa Bay na svém ledě radovala z výhry 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku obstaral Jason Garrison!
    Radko Gudas proti Columbusu prožil své nejlepší utkání v NHL a dnes ho čeká souboj proti bývalému zaměstnavatel!

Radko Gudas byl vyzpovídán po včerejším heroickém výkonu :)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 6. březen 2016

Letci jsou na tom hůře než jejich dnešní soupeř, nicméně stále bojují o postup do vyřazovacích bojů. Philadelphii aktuálně patří devátá pozice Východní konference a na osmý Detroit ztrácí čtyři body! Red Wings ale odehráli o jedno utkání více. V posledním utkání si Philadelphia i bez Jakuba Voráčka s chutí zastřílela s Columbusem 6:0! Čtyřbodový večer prožil Radko Gudas, který odehrál svůj životní zápas v NHL! Nejproduktivnějším hráčem Flyers je s 55 body Claude Giroux!

Loňský finalista bojů o Stanley Cup nabral v posledních týdnech fantastickou formu! Tampa vyhrála posledních devět zápasů v řade a v tabulce Východní konference vystoupala už na druhou příčku za Washington! Na výkony z loňského play-off navázal také Ondřej Palát, který pravidelně sbírá kanadské body! V minulém utkání hostila Tampa Bay oslabenou Carolinu, ale nakonec si s ní poradila až v prodloužení. Rozhodující branku na 4:3 vstřelil Alex Killorn. Nejproduktivnějším hráčem Tampy Bay je s 53 body Nikita Kučerov!

Dobré ráno všem příznivcům nejlepšího ledního hokeje na planetě! Kanadskoamerická NHL přináší další várku zápasů! My se společně zaměřme na souboj mezi Philadelphií Flyers a Tampou Bay Lightning! Utkání startuje v 1 hodinu ráno a jeho průběhem Vás provede Tomáš Kubečka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Gostisbehere (Raffl, Couturier), 48. Gostisbehere (Giroux, Streit), 54. Schenn (Giroux, Simmonds), 60. Simmonds (Schenn) – 5. Palát (Johnson, Koekkoek), 55. Naměstnikov (Johnson, Kučerov)

Rozhodčí: Charron, L'Ecuyer – Amell, MacPherson