Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Florida – Boston 4:5 (po pr.)
Calgary – San Jose 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.) | Anaheim – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Anaheim Ducks
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Washington Capitals
Úterý 08.03.2016, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Washington Capitals.

Hostující tým jako první klub letošní sezóně překonal hranici sta bodů. V brace by se měl představit Braden Holtby.

Domácí tým prožívá velmi povedené období. Vyhrál jedenáct zápasů v řadě a vylepšil tak klubový rekord. Ten budou moci ještě vylepšit dnes v noci, kdy nastoupí proti Capitals. V brance by měl nastoupit Andersen.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Stoner – Ritchie. Getzlaf, Perron – Perry, Rakell, McGinn – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Santorelli, Thompson, Garbutt

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik, Schmidt, Weber – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kužnecov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Beagle, Richards, Winnik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zápas začne o něco později.

00:01

01:00
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Dlouhou dobu měli domácí ponechanou výhodu, kterou proměňují v úvodní gól. Simon Despres našel Davida Perrona, který poslal puk na modrou, kde stál RYAN GETZLAF, jehož rána skončila za brankovou čárou. Asistence: Simon Despres, David Perron.
    Ryan GETZLAF - 1:0

02:01
    První střelu hostujícího celku zaznamenal André Burakovsky, jeho pokus ale nebyl dvakrát nejpřesnější.

02:36
    Na druhé straně se do šance dostali domácí, Kevin Bieksa střelou zápěstím druhou branku domácího mužstva nepřidal.

03:08
    Čtyři střely jsme zatím viděli v tomto zápase. Ujala se ta Getzlafa od modré čáry.

03:32
    Mike Richards to zkoušel ze střední vzdálenosti, brankář John Gibson dobře viděl, a tak si s jeho pokusem dokázal bez problémů poradit.

03:44
    Ryan Kesler se proháčkoval k zakončení, jeho pokus bekhendovou stranou hole končí ve výstroji brankáře Washingtonu.

04:18
    Úvod zápasu nabízí mnoho střel, diváci v Honda Center se rozhodně nenudí. I domácí i hosté si přijdou na své.

04:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Lindholm – 2 min., vysoká hůl).

05:10
    Ducks vyhazují kotouč při oslabení z obranného pásma pryč. Hosté tak musí od své branky.

05:44
    Polovina přesilové hry je pryč, Capitals se to nějaké velké šance zatím nedostali.

06:10
    Anaheim velmi dobře brání střední pásmo, hosté se přes tento úsek nemohou dostat.

06:30
    Až nyní na konci početní výhody se Capitals dostali do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet.

06:47

07:33
    Sedm střel jsme viděli v dosavadním průběhu zápasu, domácí vedou o jednu branku, když se v první minutě dokázali prosadit.

08:00
    Osm minut první třetiny pryč, sledujeme rychlý pohledný zajímavý hokej. Kdepak nuda, pořádný spektákl.

08:45
    Takové ruce by mohla závidět kdejaká žena zabývající se nejjemnějšími manuálními pracemi. Alexandr Ovečkin výtečně oklamal domácí obranu, dostal se do zakončení, ale brankář Gibson byl pozorný. Parádní akce od zkušeného hráče.

09:40
    Domácí tým se dostal do přečíslení. Co tam teď dělali hosté, to mi jasné není. Hned čtyři domácí hráči se vydali do útočného pásma, kde byl jediný(!) hráč Capitals. Brankář Holtby celou situaci vyřešil zákrokem, po kterém puk opustil ledovou plochu.

10:00
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, stále platí vedení domácích.

10:38
    Komerční přestávka.

11:10
    Hostující celek se snaží trpělivou hrou o vyrovnání, zatím ale naráží na dobře postavenou domácí obrannou linii.

11:27
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Winnig – 2 min., hrubost).

12:05
    Domácí Sami Vatanen se dostal do zajímavé střelecké pozice, střelou příklepem branku minul.

13:27

14:11
    Domácí nesehráli přesilovou hru špatně, ale do vyložených šancí se dostat nedokázali. Následuje komerční přestávka, během níž se hra uklidní a oba celky si poněkud odpočinou. Hraje se totiž ve velkém tempu.

14:30
    Hosté se dostali do útočného pásma, následovala střela od modré čáry. Tu před brankou ještě někdo tečoval a puk jen o malý kousek minul branku.

15:00
    Dostáváme se do finální části první třetiny, v niž hosté vedou díky brance z první minuty.

15:32
    Holtby ukazuje, že práce s holí patří mezi jeho silné stránky. Kvalitní rozehrávkou pomáhá spoluhráčům.

16:00
    K vidění je mnoho osobních soubojů na hranici pravidel, sudí nechávají hře volnější průběh.

16:50
    Domácí hrají hodně aktivně, napadají ve dvou hráčích. Hostující tým nyní tahá za kratší konec pomyslného provazu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:35
    Hra je přerušena z důvodu postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. To ale až po komerční přestávce.

18:00
    Washington se dostal do útočného pásma, Justin Williams tečoval puk před brankou domácích a byl z toho slušný závar. Vše vyřešil pohotovým zákrokem Gibson.

18:36
    Bäckström se tvrdě střetl s Keslerem. Oba zkušení hokejisté po osobním souboji pokračují ve hře.

18:42
    Silfverbergova střela zápěstím končí ve výstroji brankáře Holtbyho.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině a začínají ji domácí střelou, jmenovitě se do zakončení dostal Rakell.

19:45
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:38
    Aktivní hra obou týmů pokračuje i ve druhé třetině. Ani jeden z nich nechce udělat chybu.

21:26
    Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno, ale hostující tým nedokázal pohlednou akci zakončit důraznější střelou.

22:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Gólmani mnoho práce nemají, hráči před nimi mnoho střel zblokují.

22:44
    Tři minuty z druhé třetiny jsou pryč. Střelecky jsou aktivnější hosté, ti vedou 13:9.

23:06
    Holtby si připsal výborný zákrok proti dorážce Ritchieho, která prakticky směřovala do odkryté branky.

23:52
    Hra je přerušena, puk vylétl mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:46
    Andrew Cogliano byl vstřelení branky blízko, jeho dobrá rána jen o malý kousek prostor vymezený třemi tyčemi minula.

25:12
    Nicklas Bäckström střelou zápěstím Gibsona nepřekonal.

25:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Silfverberg – 2 min., nedovolené bránění).

26:25
    Hostující celek byl zatlačený až za svou branku, odkud zakládá další akci. Domácí se brání velmi dobře.

26:58
    Znovu Ducks vyhazují kotouč přes všechny čáry.

27:15
    Tři střely si zatím dokázali v přesilové hře hosté vytvořit.

27:43

28:40
    12:17, tak vypadá statistika střel na branky v tomto zápase. Převahu mají hosté, ale nemohou najít recept na brankáře.

29:15
    Polovina druhé třetiny i zápasu se blíží, a domácí stále vedou o jednu branku, kterou vstřelili v první minutě.

29:30

30:01
    Domácí tým se neudržel v útočném pásmu, a tak se hra přesouvá do neutrální části kluziště.

30:46
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Ovečkin – 2 min., sekání).

31:58
    V přesilové hře se ke střele dostal domácí Rickard Rakell, ale jeho střelu zblokoval Mike Weber.

32:20
    Přesilovou hru nehrají domácí podle představ, nejsou příliš aktivní, nedaří se jim hrát stabilně v útočném pásmu.

32:46
    Hosté v plném počtu. V pohodě se hodně dokázali ubránit.

33:07
    Zápasu by prospělo, kdyby se jeden z týmů dokázal prosadit. utkání by tak získalo nový náboj.

33:36
    Buly v útočném pásmu domácích. Do brejku se ale dostali hosté a Justin Williams ve výborné pozici nepřekonal Gibsona.

34:21
    Finální část třetiny se blíží.

35:05
    Ducks se nyní dostávají do problémů, rozehrávají nepřesně. Díky tomu se hosté dostávají více do útočného pásma.

37:00
    Sledujeme pasáž hry, kdy mnoho šancí k vidění není. Hraje se spíše ve středním pásmu, kde je mnoho soubojů o kotouč. Brankáři mnoho práce nemají.

37:17

37:57
    17:18, takový je aktuální poměr střel na branku. Hra je velmi vyrovnaná.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:59
    Postavení mimo hru znamená buly ve středním pásmu. Třetina se v poklidu dohrává.

39:24
    Hosté mají puk pod kontrolou za svou brankou, následně se dostali do postavení mimo hru.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po dvou třetinách vedou domácí o jednu branku, kterou vstřelili v první minutě.

40:01

40:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají, prosazuje se ANDE BURAKOVSKY, který zakončil rychlou akci svého týmu. Je vyrovnáno. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Justin Williams.
    40:41 Andre BURAKOVSKY - 1:1

42:47
    Hostující celek je po vstřelené brance jednoznačně aktivnější, snaží se hrát dobře v útočném pásmu a snadno se dostává do šancí.

43:07
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ritchie – 2 min., příliš mnoho hráčů).

43:52
    Alexandr Ovečkin se dostal do dobré střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

44:13
    Přesilovou hru hrají hosté dobře, aktivní je zejména Ovečkin, ale ke vstřelení branky to zatím nevede.

44:30
    19:23, tak vypadá statistika střel na branku.

45:07

45:34
    1:7 na střely v této třetině, převahu hostů je velká.

46:06

46:52
    Kuzněcov se dostal do další dobré střelecké pozice, tentokrát však domácího brankáře hosté nepřekonali.

47:42
    Samim Despres nedokázal trefit odkrytou část branky.

47:55
    Nicklas Bäckström a jeho dobrá rána končí jen malý kousek mimo.

47:59
    Oddechový čas pro hosty.

48:19
    Blížíme se do poloviny třetí třetiny, stále platí stav 1:1.

49:00
    Nate Thompson bekhendovou stranou hole vyslal puk na branku, Braden Holtby pozorný.

50:05
    Hosté se snažily rychle překonat domácí obranu, což se jim nepodařilo. Hra se hodně přerušuje.

50:24
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Orlov – 2 min., hákování).

50:46
    Cam Fowler se dostal do dobré střelecké pozice, ale trefil jen Alznera.

51:29
    Další zblokovaná střela hostujícími obránci.

52:07
    A znovu výborný obranný zákrok, tentokrát to byl Alzner.

52:16
    Přesilovku domácí využít nedokázali.

52:24

53:30
    Hraje se v útočném pásmu domácích, ti se snaží vstřelit rozhodující branku. Proti je pochopitelně obrana Capitals.

54:25
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, ani jeden tým nyní nechce udělat chybu. Hraje se opatrně.

55:45
    Pravděpodobně uvidíme prodloužení tohoto zápasu, neboť nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo v základní hrací době rozhodnout.

56:25
    Hosté vyhazují o branného do neutrálního pásma.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:33
    Kevin Bieksa a jeho dobrý střelecký pokus nakonec přesný nebyl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:22
    Andrew Cogliano a jeho střela příklepem končí ve výstroji brankáře.

58:45
    Mike Richards nedokázal překonat brankáře Ducks ve vyložené střelecké pozici.

59:43
    Perry neuspěl v poslední velké šanci třetí třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Za stavu 1:1 skončila třetí třetina, uvidíme prodloužení.

60:01

60:05
    Buly vyhráli domácí a dostávají se do útočného pásma.

60:38
    Střelu Orlova našel domácí brankář v rukavici. Buly před brankou Ducks.

61:54
    Corey Perry dobře zblokoval střelu Ovečkina.

62:29
    Niskanen bekhendem na brankáře Gibsona nenašel recept.

62:58
    Cogliano zblokoval skvěle střelu Marcuse Johanssona.

63:20
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cogliano – 2 min., příliš mnoho hráčů).

63:24
    Domácí vyhazují.

63:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Oshie – 2 min., sevření puku rukou).

64:01
    Silfverberg ani Getzlaf nedokázali překonat brankáře Capitals, Holtby si připsal dobré zákroky.

64:36
    Hra je přerušena.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Uvidíme nájezdy, které rozhodnou o vítězi.