Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Chicago 3:2 (3:2 po s.n.) | Calgary – Nashville 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Washington 4:3 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 10.03.2016, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž COLORADO AVALANCHE přivítá ANAHEIM DUCKS.

V dnešním utkání budou hlavně domácí Laviny bojovat o veledůležité body. Na osmém místě Západní konference mají totiž stejný počet bodů, jako devátá Minnesota. Oproti Wild však mají Laviny o zápas navíc! Vzhledem k postavení ostatních týmů se dá očekávat, že souboj o osmou příčku, tedy poslední postupovou do play-off, svede na dálku Colorado právě s Minnesotou.

Kačeři se dostali do úžasné formy! Tým, který se dlouho po startu nové sezóny trápil, "našlápl" k lepším zítřkům a po skvělých výsledcích, kdy většinu zápasů Anaheim vyhrál, se Kačeři vyšvihli aktuálně na druhé místo v Západní konferenci!

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, E. Johnson, Holden, Barrie, Gelinas, Redmond – Boedker, MacKinnon, Comeau – Grigorenko, Duchene, Iginla – Matthias, Söderberg, Landeskog – McLeod, Mitchell, Skille

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Despres, Vatanen – Ritchie, Getzlaf, Perron – McGinn, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Santorelli

Rozhodčí: O'Rourke, Rank – Murchison, Cameron.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:18
    Souboj o puk za brankou Varlamova.

01:30
    Rakell pálí z pravé strany, ale branku Colorada netrefuje.

01:47
    Vhazování po pravé ruce Gibson, puk se dostává ze třetiny Anaheimu.

01:59
    A na druhé straně musí zasahovat po střele Garbutta Varlamov, hra přerušena.

02:23
    Carl Söderberg byl úspěšnější na vhazování, než hostující Getzlaf.

02:52
    Colorado se na okamžik dostalo do útočného pásma, ale Gibson nemusel zasahovat.

04:15
    Ofsajd Perryho, vhazování ve středním pásmu.

04:38
    Mitchell se zkoušel dostat k puku v útočném pásmu, ale byl tam proti dvojici obránců soupeře osamocen.

05:15
    Domácí byli v dobrém postavení, byla z toho situace dva na jednoho, ovšem skvěle zasáhl obránce Vatanen, který sebral puk MacKinnonovi!

06:42
    Getzlaf bojuje o puk v útočném pásmu, u mantinelu.

06:52
    Puk ale nakonec získávají domácí, kteří nyní zpoza vlastní branky rozehrávají.

07:10
    Gibson skvěle zasáhl proti střele Ducheneho.

07:35
    Cogliano ubránil MacKinnona, byť možná trochu s přispěním rozhodčích, kteří nechali jeho zákrok na modré čáře bez povšimnutí.

08:20
    Domácí za vlastní brankou, oba týmy vystřídaly.

08:59
    Colorado se stále nedostalo s pukem přes červenou čáru.

09:16
    To se povedlo až nyní, ovšem hra se přerušuje, Perry s McLeodem "bojují" u střídačky Colorada.

09:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cody McLeod – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nesportovní chování).

10:40
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, více ze hry mají nyní hosté.

10:54
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Co je to platné, že hosté měli více ze hry, když poté "pláchl" NATHAN MACKINNON, který, ač bráněn Mansonem, dokázal zakončit těsně před Gibsonem a puk skončil v síti. Asistence: Erik Johnson a Mikkel Boedker.
    10:54 Nathan MACKINNON - 1:0

11:20
    Domácí se dočkali úvodního gólu, to by jim mohlo hodně pomoci. Mezitím se McLeod i Perry vrátili z trestné lavice.

11:50
    Hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Anaheimu, to ale až po komerční přestávce.

12:35
    Bojuje se v rohu třetiny Anaheimu, nakonec se Keslerovi povedlo dostat puk ze třetiny.

13:06
    Nahozený puk do třetiny Colorada, ale akci Anaheimu zastavuje odpískaný ofsajd Silfverberga.

13:50
    Hosté se nyní drží v útočném pásmu, Varlamov si připisuje úspěšný zákrok při střele Silfberberga.

14:50
    E. Johnson si připisuje důležitý obranný zákrok proti střele Santorelliho, kdy se již ležící Varlamov nemohl přesunout.

15:42
    Anaheim nyní tlačí svého soupeře, Colorado se urputně brání.

17:56
    Hraje se ve třetině Colorada, hosté mají více ze hry.

18:09
    Od modré pálí Manson, Varlamov je ale na svém místě a chytá, hra přerušena.

18:34
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., krosček).

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Anaheim v útočném pásmu.

19:20
    Fowler nezachytil přihrávku a puk opouští třetinu Colorada.

19:49
    A pozor, z pravého rohu si vybruslil Landeskog, který se ve vlastním oslabení dostal do šance, Gibson chytá.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina končí vítězstvím domácího týmu, který tuto část dohrával ve vlastním oslabení. V samém závěru první dvacetiminutovky měli ovšem domácí šanci ve vlastním oslabení, Gibson ale šanci Landeskoga zneškodnil. I tak mohou být příznivci Colorada spokojeni, Laviny vedou nad silným soupeřem 1:0, byť je Anaheim o něco lepší.

Další třetina začne přibližně v 5:03.

20:01

20:25
    V úvodu druhé třetiny mají ještě hosté výhodu přesilové hry, ale pozor, bude se opět vylučovat, Erik Johnson dostává trest za vyhození puku!

20:40
    Carl Söderberg se již vrátil z trestné lavice, domácí jsou již ve čtyřech.

21:13
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny a mohou tak bleskově prostřídat.

22:25

23:38
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Zach Redmond – 2 min., vysoká hůl).

23:45
    Hosté dnes měli dvě přesilové hry, v nichž pouze dvakrát ohrozili Varlamova.

24:05
    Sražená střela končí ve výstroji Varlamova, který raději přerušil hru.

24:27
    Cam Fowler to zkouší z levé strany, ale Varlamov znovu pozorný, každopádně již nyní hosté překonali svůj výkon z předchozích dvou přesilovek.

24:45
    Blake Comeau to udělal chytře, neměl už tolik sil na nějaký brejk, tak z pravé strany nahodil puk na Gibsona a donutil ho svým pohybem k přerušení hry.

25:18
    Domácí vyhazují puk z vlastní třetiny.

25:38

26:40
    Comeau ztratil puk ve středním pásmu, ale Getzlaf upadl, jinak z toho mohl být zajímavý brejk hostů.

27:23
    Iginla zablokoval střelu Getzlafa z levé strany.

27:38
    A na druhé straně se ke střele dostává E. Johnson, ale Gibson vyráží.

28:20
    Anaheimu přesilová hra pomohla, hosté jsou aktivnější, domácí hrozí převážně z brejků.

29:34
    Šance domácích, Barrie ale na levé straně netrefuje branku Gibsona.

30:15
    Mezitím jsme se přesunuli již do druhé poloviny dnešního utkání, v němž padla zatím stále pouze jedna branka.

30:48
    McLeod se nyní nadvakrát snažil vyzrát na Gibsona, který ho ale pokaždé vychytal.

31:56
    Nyní se již hraje opět vyrovnaný hokej, Anaheim se těžko dostává do útočného pásma, domácí dobře drží svou modrou čáru.

33:30
    Odpískáno zakázané uvolnění Anaheimu, vhazovat se tak bude před Gibsonem.

33:39
    Po pohotové střele Grigorenka musí zasahovat Gibson, výborný zákrok!

34:07
    Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Anaheimu do středního pásma.

35:20
    Gibson zasahuje po střele Fowlera z levé strany.

35:45
    Probíhá poslední pětiminutovka druhé třetiny, Söderberg v dobré pozici na pravé straně, jeho střelu Gibson sráží vedle branky.

36:30
    Hosté stále úspěšnější ve statistice střel – 23:17, hraje se ale na góly a tam domácí hájí těsné vedení.

37:19
    Pohledná akce domácích, Duchene zavezl puk do útočného pásma, navázal na sebe obránce, přihrál na levou stranu, kde si najel ANDREAS MARTINSEN, který poté bekhendem překonává Gibsona v brance Ahaneimu. Asistence: Matt Duchene a Francois Beauchemin.
    37:19 Andreas MARTINSEN - 2:0

38:36
    Santorelli s Garbuttem směřují do útočného pásma, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale jeho slabou střelu z levé strany Varlamov v pohodě vyráží.

39:10
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Hned trojice bránících hráčů Anaheimu si nepohlídala prostor před vlastní brankou, odkud střílí SHAWN MATTHIAS, k němuž se odrazil puk po akci Holdena za brankou soupeře. Asistence: Carl Söderberg a Nick Holden.
    39:32 Shawn MATTHIAS - 3:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Coloradu se povedl závěr druhé třetiny, v němž nasázel soupeři dva góly a Anaheim je tak blízko možná nečekané porážky. Směrem dopředu jsou zatím Kačeři hodně nevýrazní.

Další třetina začne přibližně v 5:58.

40:01

40:08
    Hned po úvodním buly dostal Cogliano výtečný pas od Fowlera, z modré na modrou, Cogliano se dostal za obranu Avalanche, ale na Varlamova nevyzrál.

42:23
    O puk se bojuje za brankou Colorada, domácí nakonec úspěšnější.

44:00
    Obrana Lavin odstavila Getzlafa od puku.

44:16
    Matthias se dostal za obranu Anaheimu, poté i překonal Gibsona, ale předtím byl pískán ofsajd, gól pochopitelně neplatí.

45:56
    Tyson Barrie netrefuje branku soupeře, puk končí za brankou Gibsona.

46:12
    Po střele Mitchella musí Gibson opět zasahovat, pravým betonem vyráží puk.

48:52
    Hutton zastavuje za vlastní brankou nahozený puk a pomáhá obráncům s rozehrávkou.

49:11
    Puk ve středním pásmu, hosté se ho snaží dotlačit do třetiny Colorada.

50:39
    Bieksa rozehrává, hosté to zkoušejí po levé straně.

51:04
    Colorado pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

51:40
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (David Perron – 2 min., hákování).

52:27
    Cogliano s Getzlafem unikli při vlastním oslabení, druhý jmenovaný pálí z levé strany, ale Varlamov vyráží.

53:15
    Hosté se zatím výtečně brání, domácí Colorado zatím k ničemu nepustili.

53:20
    Ale pozor, puk končí v hledišti, za zdržování hry odchází na trestnou lavici Lindholm, domácí mají výhodu dvojnásobné přesilové hry.

53:40
    Anaheim se již brání ve čtyřech.

54:00
    Silfverberg sebral puk Iginlovi a dostal ho ze třetiny.

54:45
    Getzlaf znovu při vlastním oslabení v útočném pásmu, tentokrát pálí z pravé strany, Varlamov znovu vyráží.

55:20

56:37
    Varlamov má puk opět ve své moci a znovu tak bere naději soupeři na první gól zápasu.

57:08
    Puk ve třetině Colorada, které ale nepouští soupeře do zakončení, nakonec Landeskog nabral puk na hůl a vyhodil ho ze třetiny.

58:10
    Anaheim má převahu v počtu střel – 37:26, ale stále prohrává 0:3 a naděje na body je již pouze teoretická.

58:41
    Iginla zavezl puk do útočného pásma, to v tuto chvíli stačí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně celého utkání.

59:20
    Hosté již vědí, že s výsledkem nic neudělají, tomu odpovídá i jejich (ne)nasazení.

59:55
    Ještě pět sekund před koncem bitka, ve třetině Colorada se do sebe zaklesli domácí Beauchemin a hostující McGinn.

Je dobojováno, domácí slaví veledůležité vítězství v boji o postupovou osmičku, k čemuž dnes významnou měrou pomohl znovu skvělý Semjon Varlamov v brance Lavin. Ten si připisuje dvacáté čisté konto kariéry v NHL!