Karviná – Kopřivnice 35:24 (kon.) | Lovosice – Hranice 30:27 (kon.) | Zubří – Zlín 40:20 (kon.)
Litovel – Královo Pole 28:28 (kon.) | Jičín – Frýdek-M. 24:21 (kon.)
Tatran Litovel
28:28 (13:14)
SKKP Handball Brno
Sobota 12.03.2016, 18:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů • 21. kolo

Tatran Litovel – Handball KP Brno 28:28 (13:14)
    Nejvíce branek: Konšel 9/3, Zbránek 3/2, Pernička 3 – Koubek 7, Stein 5/2, Musil 5. Rozhodčí: M. Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 1:3. (23:21:03)

Zápas nakonec skončil remízou 28:28 a oba týmy si tak rozdělily po bodu. Lepším celkem byla ve druhé půli Litovel, své vedení ale v závěru duelu ztratila a stejně jako Královo Pole už se může pomalu chystat na play-out. Byť ještě do konce extraligové základní části zbývá jedno kolo, oba celky tento soutěžní part nemine.
    Ode mne je to pro dnešek z Litovle vše, přeji Vám hezký zbytek víkendu.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hudeček (trenér Tatranu Litovel): Na to, v jaké Brno přijelo sestavě, jsme měli jednoznačně zvítězit. Většinu zápasu jsme se trápili a když jsme vedli o čtyři branky, zmizela nám disciplína a taktická vyzrálost. Odevzdávali jsme pak hloupé míče a soupeře vrátili do hry. Jsem jednoznačně nespokojený.

Pavel Čejka (odpovědný vedoucí Handball KP Brno): Bod je pro nás zlatý a jsme s ním spokojeni. V tabulce jsme se udrželi před Litovlí, což je pro výchozí v pozici v play-out samozřejmě také důležité. Chyby vyčítám klukům pořád, ale nahradili je bojovností a duel dohráli do remízy, takže jsem spokojený.

60
    Druhý poločas skončil. (28:28)

60
    Ani poslední akce Brna se neujala a zápas končí dělbou bodů. (28:28)

60
    Bavlnka se na druhé straně zaskvěl proti ráně Hanáka! (28:28)

59
    Baránek skvěle vychytal Žďánského! (28:28)

59
    Time-out pro Královo Pole. (28:28)
    58
    Dědkova tvrdá rána znamená vyrovnání. (28:28)
    58
    Robert Žďánský si obehrál Konšela a střelou z výskoku dolů vyzrál na Baránka. (27:28)
    57
    Koubek z dorážky rozvlnil litovelskou síť za Baránkem. (27:27)
    56
    Žďánský z brejku poslal míč pod Baránkem. (27:26)

55
    Brněnský odpovědný vedoucí Čejka dostal žlutou kartu. (27:25)
    55
    Matěj Konšel se znovu prosadil, i když Bavlnka se roztahoval, seč mohl. (27:25)

54
    Za faul na Hanáka je nařízena sedmička pro Litovel. (26:25)
    53
    Tomáš Pernička dovršil litovelskou akci gólovou střelou z pravého křídla. (26:25)
    53
    Koubek rychle srovnal. (25:25)
    53
    Hanák vrátil Litovli vedení. (25:24)
    52
    Prauzek si napoprvé připsal skvělý zákrok, ale napodruhé už jej Burget překonal. (24:24)
    52
    Mičola se z podobného místa jako před chvíli znovu prosazuje. (24:23)
    51
    Kučera uspěl s ránou k zemi. (23:23)
    50
    Úhledný domácí kontr zakončil po přihrávce Dědka dělovkou do dolní části branky Mičola. (23:22)
    49
    Lukáš Koubek vypálil přes bránícího hráče a maže i zbývající litovelský náskok. Tatran si bere time-out. (22:22)
    48
    Koubek sice střílel z velmi ostrého úhlu, míč však umístil přímo milimetrově za vzdálenější tyčku. (22:21)
    48
    Za Litovel rychle a hlavně přesně odpověděl Pernička. (22:20)
    47
    Pumelice Tomáše Musila byla dostatečně razantní a Prauzek už ji vytáhnout mimo nestačil. (21:20)
    46
    Stein už jej však překonal. (21:19)

45
    Dvakrát nyní převedl své brankářské umění strážce domácí svatyně Pavel Prauzek! (21:18)
    44
    Burget zakončoval zprava a koníčkem Prauzka přelstil. Balon se zastavil v horním růžku litovelské brány. (21:18)
    43
    Číhal zužitkoval mezírku mezi bránícími hráči a míč poslal dolů k levé tyči. (21:17)

43
    Současně dostal Michal Dědek za atak na Kubise dvě minuty. (20:17)

42
    Kubis trefil po střele zprava tyčku! (20:17)
    41
    Tomáš Musil využil zaváhání Perničky a z úniku překonal Prauzka. (20:17)
    40
    Jiří Číhal si naběhl zleva do palebné pozice a pod Bavlnkou dopravil míč do sítě. (20:16)
    40
    Z nařízené sedmičky se přesně k levé tyči trefil dnes skvěle hrající Konšel. (19:16)

39
    Tomáš Musil ostře zastavil Číhala tak, že domácí hráč se proletěl vzduchem. Brněnský házenkář vyfasoval dvouminutový trest. (18:16)

38
    Královo Pole na dvoubrankové manko zareagovalo time-outem. (18:16)
    38
    Michal Havlíček se nekompromisně prosadil z dorážky, když měl před sebou poloodkrytou bránu. (18:16)

38
    Famózní zákrok Prauzka proti Weintrittovi. Litovelský brankář špičkou nohy zasáhl u levé tyče! (17:16)
    37
    Pernička se probil středem hostující obrany a neomylně propálil gólmana. (17:16)
    36
    Konšel střelou k zemi proměnil sedmičku a srovnává. (16:16)

34
    Steina ale skvěle nohou vychytal Baránek! (15:16)

34
    Za faul při střelbě nařídili sudí sedmičku pro Brno. (15:16)
    32
    Brno si ale opět bere vedení na svou stranu, trefil se Tomáš Musil. (15:16)
    32
    Matěj Konšel tvrdou ranou srovnává. (15:15)
    32
    Kubis ale ihned hostům vedení vrátil. (14:15)
    32
    Konšelovu křížnou přihrávku na pravé křídlo přetavil v gól Barabáš. (14:14)

31
    Rozehrávka v podání Brna. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:14)

První dějství zápasu je za námi a zatím v litovelské hale sledujeme velmi vyrovnanou partii. O chloupek napřed jsou hosté z Brna, které zdobí mírně efektivnější koncovka. Do druhé půle si Královo Pole ponese jednobrankový náskok, litovelské šance na vítězství ale ještě zdaleka za své nevzaly.

30
    První poločas skončil. (13:14)

30
    Zbránek si však tentokrát na Bavlnku nepřišel a první půli tak vyhraje Brno. (13:14)

30
    Chvíli před koncem první půle je na dvě minuty vyloučen Adam Stein. Litovel navíc háže sedmičku. (13:14)
    30
    Žďánský potrestal špatnou litovelskou rozehrávku. (13:14)
    28
    Na Šmídovu ránu z brejku si sice Bavlnka sáhl, vytěsnit mimo tři tyče ji ale nedokázal. (13:13)
    27
    Nedoma rozvlnil síť po úniku z pravé strany. (12:13)
    27
    Weintritt zavěsil do pravého vinklu mimo dosah Prauzka. (11:13)
    26
    Sedmičku vzápětí házeli i hosté a Adam Stein se nemýlil. (11:12)
    25
    Jan Zbranek si rozpohyboval gólmana a sedmičku proměnil. (11:11)

25
    Za faul na domácího Šmída je nařízena sedmička! (10:11)
    25
    Adam Stein se trefil z pravého křídla. (10:11)
    23
    Hanák však znovu činí stav nerozhodným. (10:10)

22
    Za faul na Koubka háže Brno sedmičku! (8:8)
    21
    Litovel ale přeci jen srovnává, z pravého křídla se o to střelou na vzdálenější tyč zasloužil Nedoma. (8:8)

21
    Fantastický zákrok Bavlnky proti Havlíčkově ráně zblízka! (7:8)

20
    Time-out pro celek Králova Pole. (7:8)

19
    Číhal po přihrávce Perničky o kousek minul pravou šibenici! (7:8)

19
    Jenže i Litovel se provinila proti pravidlům a míč má znovu v držení Královo Pole. (7:8)

18
    Brňané se dopustili pasivní hry a Litovel má šanci vyrovnat. (7:8)

17
    Jakub Schmalz dostal za faul poblíž brankoviště žlutou kartu. (7:8)
    16
    Havlíček vlétl před branku jako uragán a v pádu překonal Bavlnku. (7:8)

15
    Jiří Číhal vidí žlutou kartu. (6:8)
    15
    Na druhé straně však bleskově a přesně zakončil Stein. (6:8)
    14
    Jan Zbránek zblízka koriguje. (6:7)
    14
    Jan Musil se prosadil z levého křídla. (5:7)
    13
    Nyní však Konšel z výskoku krásně vymetl horní růžek. (5:6)

13
    Další dělovku Konšela Brňané blokují mimo. (4:6)

12
    Litovel si bere time-out. (4:6)
    12
    Koubek využil domácí technické chyby a svůj únik přetavil v přesnou střelu k pravé tyči. (4:6)
    11
    Matěj Konšel opět předvedl svou dělovku a snižuje na rozdíl jediné branky. (4:5)

11
    Litovel sice hraje přesilovku, teď ji ale musel skvělým zákrokem podržet brankář Prauzek. (3:5)

10
    Tomáš Musil zároveň dostal za faul na zakončujícího Havlíčka dvě minuty. (3:5)
    10
    Jan Zbranek ji neomylně proměnil, míč poslal nechytatelně po zemi. (3:5)

10
    Za faul Tomáše Musila na Havlíčka háže Litovel sedmičku! (2:5)

9
    Chyba Litovle při rozehrávce a hosté mohou znovu zaútočit, i když předtím jeden z jejich hráčů pálil mimo. (2:5)

8
    Perničku z dálky reflexivně vychytal Bavlnka. Výborný zákrok hostujícího gólmana. (2:5)

7
    Hlípala vyfasoval za nedovolený zákrok žlutou kartu. (2:5)
    7
    Totéž se však dá říct o Baránkovi při střele Koubka. (2:5)
    6
    Za Konšelovou střelou se Bavlnka jen ohlédl, Litovel snižuje. (2:4)
    6
    Jan Musil z brejku vymetl šibenici. (1:4)
    5
    Weintritt obdržel balon za obranu a neomylně propálil Baránka. (1:3)

4
    Schmalzův pokus byl zblokován, následně Barabáš fauloval. (1:2)
    4
    Tomáš Musil přízemní střelou doprostřed brány posílá Brno do vedení. (1:2)

3
    Havlíček je napomenut žlutou kartou. (1:1)

3
    Proti Konšelově ráně z výskoku se vytáhl gólman Bavlnka. (1:1)

2
    Dědek se probíjel do šance, ale stejně jako za chvíli Konšel by nedovoleně zastaven. (1:1)

2
    Koubek dostal za faul na Havlíčka žlutou kartu. (1:1)
    2
    Tomáš Musil se opřel do balonu a srovnává. (1:1)
    1
    Schmalz zleva nahrál Konšelovi a ten ranou švihem otevírá skóre duelu. (1:0)

-4
    Oba celky se chystají k nástupu na hrací plochu.

Tatran Litovel: Prauzek, Baránek, Habermann – Pernička, J. Mičola, J. Šmíd, Dědek, Barabáš, Schmalz, Číhal, Kuchař, Konšel, Nedoma, Zbránek, Havlíček, Hanák.

Handball KP Brno: Bavlnka, Zaplatílek – J. Musil, Weintritt, Stein, Burget, T. Musil, Kučera, T. Zima, Ipser, Žďánský, Koubek, Hlípava.

Rozhodčí: M. Hanák, Pavlíček.

-25
    Oba týmy se rozcvičují na hrací ploše, hosté z Brna budou dnes hrát v černých dresech, domácí Litovel v tradičních bílých trikotech.

Litovelská hala zažije poslední utkání v základní části extraligy. Ne však v poslední sezoně, určitě bude hostit ještě minimálně jeden duel play-out.

Zápas bude soudcovat dvojice rozhodčích Michal Hanák-Luboš Pavlíček. Jako delegát Českého svazu házené byl nominován Roman Bauer.

Také Litovel bude, stejně jako v loňské sezoně, bojovat o udržení. Tatran je s osmi body jedenáctý a bodový zisk mu unikl už v sedmi zápasech v řadě. Naposledy v Zubří, kde Hanáci padli 22:31.

Handball KP Brno

Celek Králova Pole již s jistotou čeká play-out. Brňané s 11 body figurují na deváté pozici extraligové tabulky a na osmý Jičín mají nedostižné desetibodové manko. I kvůli prohře na domácí půdě v posledním soutěžním kole právě s Ronalem v poměru 21:23.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.