Montreal – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:4 (2:0 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 3:2 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:5 (po pr.) | Edmonton – Arizona 0:4 (kon.)
Vancouver – Nashville 4:2 (kon.) | San Jose – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.)
Edmonton Oilers
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Arizona Coyotes
Neděle 13.03.2016, 04:10 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá v Rexall Place ARIZONU COYOTES.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Fayne, Nikitin, Clendening, Reinhart, Oesterle – Hall, McDavid, Kassian – Maroon, Draisaitl, Eberle – Korpikoski, Nugent-Hopkins, Jakupov – Cracknell, Letestu, Pakarinen

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Connauton, Murphy, Dahlbeck, Z. Michálek, Grossmann, Stone – Tanguay, Vermette, Duclair – Rieder, Hanzal, Tichonov – Domi, Richardson, Doan – Martinook, Gordon, Plotnikov

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Heyer, Devorski.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Před úvodním buly ještě přehlídka vojenských veteránů přímo na ledové ploše.

00:01

00:37
    První útočná akce Arizony, ale hosté jen nahazují puk a odchází střídat.

01:53
    Zakázané uvolnění Edmontonu, vhazovat se bude před Talbotem.

02:25
    Domácí v útočném pásmu, ale jen na chvíli, nyní je již opět puk ve střední třetině.

04:47
    Edmontonu patří úvod zápasu, hosté se zatím pouze brání.

04:53
    Sekera pálí z levé strany, střela je zblokována, puk končí nad hrazením, bude se vhazovat po pravici Smitha.

06:53
    Hosté pouze odehrávají puk, nyní jsou pod tlakem Edmontonu.

07:09
    Postup domácích zastavuje odpískaný ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:56
    Ve třech se nyní hosté dostávali do útoku, ale nakonec jejich snahu přerušil odpískaný ofsajd.

08:35
    Jakupov svedl souboj o puk za brankou Smitha a je úspěšný, díky tomu se Edmonton udržel v útoku.

09:08
    Smith zastavuje za vlastní brankou nahozený puk a pomáhá tak svým obráncům s rozehrávkou.

09:29
    Domácí jsou ale bleskově zpět, střela Maroona z pravé strany, Smith chytá.

09:59
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Martin Hanzal – 2 min., hrubost).

11:05
    Hraje se stále ve čtyřech na obou stranách, M. Smith má puk ve své lapačce, hra přerušena.

11:22
    Tanguay byl odstaven od puku za brankou Edmontonu, domácí poté šli do brejku.

11:31
    Který přerušil zákrok Smitha, jež raději přerušuje hru.

12:10
    Oba týmy již hrají v plném počtu, Rieder dostává puk do útočného pásma.

12:26
    Arizona právě vstřelila branku!
    A je tu první gól zápasu, VIKTOR TICHONOV před bránícím Sekerou tečuje střelu Martina Hanzala od levého mantinelu a puk skončil v brance Edmontonu. Asistence: Martin Hanzal.
    12:26 Viktor TICHONOV - 0:1

14:35
    Edmoton útočí po pravé straně, nahozený puk za branku Arizony.

16:40
    Nahozený puk za branku Edmontonu, kde svádí čtveřice hráčů souboj o puk.

17:15
    Domácí Kassian dostává dvě minuty za sekání, hosté si zahrají přesilovou hru.

17:15
    Tak nakonec nezahrají, na trestnou lavici totiž usedá i hostující Martinook, bude se hrát znovu ve čtyřech na obou stranách.

17:42
    Jakupov bojuje o puk za brankou Arizony, ale nakonec je soupeř úspěšnější, Martin Hanzal bude rozehrávat.

18:28
    Vhazování po pravici Smitha, hosté úspěšnější.

18:43
    Jordan Oesterle pálí od modré, puk ale míří vedle branky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk míří ze třetiny Arizony.

19:27
    Leon Draisaitl zavezl puk do útočného pásma, kde ho ale hned vzápětí ztrácí, hrají hosté.

19:57
    Eberle ještě vybojoval faul, to vše v posledních sekundách první části, Klas Dahlbeck dostává dvouminutový trest za držení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina sice skončila vítězstvím Arizony 1:0, ovšem aktivnější byli domácí, kteří zatím lépe bruslí a jsou častěji v útočném pásmu, než soupeř. Hosté se prosadili z ojedinělé akce, jinak se spíše bránili.

Další třetina začne přibližně v 5:12.

20:01

20:32
    Domácí mají v úvodu druhé třetiny výhodu přesilové hry, jsou tak v útočném pásmu.

20:41
    Hall bojuje před brankou, ale nakonec puk skrývá pod svou lapačkou Smith.

21:46
    Edmonton sice strávil skoro celou přesilovou hru v útočném pásmu, ale je to takové statické.

21:53
    Jordan Eberle pálí z pravé strany, Smith chytá.

21:57

22:48
    Hall s pukem na holi, zkouší sám projít do útočného pásma, to se mu ale nedaří.

23:10
    Letestu udeřil Zbyňka Michálka někam do oblasti krku, český obránce se ocitl na ledě, ale není to nic vážného.

23:45
    Sekera pálí od modré, střela je ale ztečována mimo.

24:24
    Domácí si zahrají další přesilovou hru, po faulu na Adreje Sekeru dostává dvouminutový trest Anthony Duclair za nedovolené bránění.

26:05
    Edmonton v útočném pásmu, Eberle pálí z mezikruží, ale Smith vyráží do rohu.

26:24

26:44
    Nepřesná rozehrávka Vermetteho, je pískán icing, hra se vrací před Smitha.

26:56
    ANTOINE VERMETTE "pláchl" po pravém křídle až do zakončení a přesnou střelou překonává Talbota v brance Edmontonu. Asistence: Shane Doan a Michael Stone.
    26:56 Antoine VERMETTE - 0:2

28:24
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jordan Eberle – 2 min., držení protihráče).

28:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Cracknell – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:42
    Vellká šance pro Arizonu, hosté mají výhodu přesilové hry pět na tři!

29:07
    Andrej Sekera zablokoval střelu Stoneho od modré a dostal puk ze třetiny.

29:25
    Doanovu střelu Talbot lapil a přerušil hru.

30:17
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru, střelou z mezikruží se prosazuje ALEX TANGUAY. Asistence: Michael Stone a Antoine Vermetta.
    30:17 Alex TANGUAY - 0:3

32:35
    Arizona v útočném pásmu, Domi pálí z mezikruží, Talbot chytá.

33:09
    Souboj o puk za brankou Arizony, domácí úspěšnější.

33:35
    Nepřesná rozehrávka Edmontonu, ale není to icing, domácí mohou hrát.

33:55
    Edmonton opět v útočném pásmu, hosté se brání.

34:51
    Griffin Reinhart se dostal ke střele z pravé strany, branku soupeře ale netrefuje.

36:23
    Puk za brankou Kojotů, Zbyněk Michálek rozehrává.

37:00
    Ofsajd Edmontonu na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:40
    Bojuje se ve třetině Edmontonu, Antoine Vermette vybojoval puk pro svůj tým.

38:32
    Na druhé straně zablokovaná střela od modré, pálil Fayne.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk mají hosté.

39:37
    Mike Smith vyráží střelu od modré a hosté se osvobozují.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I ve druhé třetině pokračuje takový trochu bezstarostný hokej ze strany Edmontonu, který však zatím dnes na soupeře neplatí. Arizona hraje to, co potřebuje, soupeře "ničí" rychlými brejky a hlavně dává góly.

Další třetina začne přibližně v 6:07.

40:01

40:20
    Vhazování po levici Smitha, puk získávají hosté.

41:28
    Icing Arizony, vhazovat se bude znovu před Smithem.

42:03
    Edmonton zůstává v útočném pásmu po vyhraném vhazování.

42:25
    Arizona v úvodu třetí třetiny pod viditelným tlakem.

42:46
    Martin Hanzal zachytil puk ve středním pásmu a nahazuje ho za branku Talbota, spoluhráči mezitím vystřídali.

43:42
    Nejprve Hall a poté i Sekera pálí na branku Arizony, Smith je zatím bezchybný.

44:20
    Akce Edmontonu zastavena na modré čáře, domácím se však nedaří vymanit z vlastní třetiny.

45:06
    Vhazování po pravici Talbota. Ale vhazovat se nebude, rozhodčí zve na led servismana na plexi, které se uvolnilo.

45:35
    Již se hraje, hosté v útočném pásmu.

45:57
    Druhá pětka Edmontonu proti druhé pětce Arizony, hraje se ale převážně ve středním pásmu.

46:44
    Taylor Hall pláchl obránci Murphymu, který ho poté zahákoval, každopádně Hall Smitha nepřekonal, je z toho alespoň přesilová hra Edmontonu.

47:04
    Smith lapil střelu Nugenta-Hopkinse z pravé strany, hra přerušena.

47:30
    Edmonton v útočném pásmu, ale jen na chvíli, Riederovi se podařilo posunout puk do středního pásma.

48:44

49:34
    Obrana Edmontonu chybovala v rozehrávce, před brankou Talbota se k puku dostal ANTOINE VERMETTE, který pohotovou střelou dává čtvrtý gól Arizony. Bez asistence.
    49:34 Antoine VERMETTE - 0:4

50:30

52:28
    Smith sráží střelu z pravé strany nad branku, hra přerušena.

52:40
    Edmonton rozehrává z vlastní třetiny, ale ve středním pásmu přichází domácí o puk.

54:27
    Doan ztratil puk na pravém křídle a Zbyněk Michálek musí hasit "požár".

54:50
    Utkání ztratilo tempo, za tohoto stavu se zdá být o vítězi jasno.

55:22
    Jakupov v akrobatické pozici zakončuje bekhendem, ale Mike Smith vyráží.

57:20
    Edmonton v útočném pásmu, ale střela z pravé strany byla zablokovaná a puk opouští třetinu Arizony.

58:35
    Cracknell vybojoval puk a zakládá útočnou akci.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk za brankou Arizony.

59:18
    Clendening zkouší překonat Smitha a sebrat mu čisté konto, to se ale nedaří.

59:41
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Grossmann – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nail Jakupov – 2 min.).

Arizona dnes slaví důležité vítězství na ledě odevzdaného Edmontonu a dál tak může pomýšlet na postup do play-off. Edmonton se dnes opět prezentoval takovým trochu hurá hokejem, který ale zkušený soupeř trestal góly.

Dnešní utkání sledovalo 16 839 diváků.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:58:53)
    Nugent-Hopkins se vrátil do akce!

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 13. Tichonov (Hanzal), 27. Vermette (Doan, Stone), 31. Tanguay (Stone, Vermetta), 50. Vermette

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Heyer, Devorski

Diváci: 16 839