Liberec – Jablonec 0:2 (kon.) | Sparta – Ostrava 4:0 (kon.) | Brno – Jihlava 4:1 (kon.)
Znojmo – Hr. Králové 6:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:2 (0:0)
FK Jablonec
Pondělí 14.03.2016, 13:00 • Slovan Frýdlant • Juniorská liga • 23. kolo

Osmé severočeské derby v rámci Juniorské ligy skončilo vítězstvím Jablonce nad Libercem 2:0 a svěřenci trenérů Kluckého a Drska tak ukončili čtyřzápasovou šňůru výher Slovanu ve vzájemných zápasech. (14:55:05)

90+2

90+1
    Jablonec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Pojišťující druhý gól Jablonce vstřelil JAKUB KUHN a ten tak vítězí v derby nad Slovanem 2:0!

89
    Liberec se konečně dostal k zakončení, ale nemířil přesně. Od brány tak bude odkopávat Repáň a rozhodně pospíchat nebude.

88
    Liberec se provinil útočným faulem na polovině svého soupeře. Ten je tak u míče.

88
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Žemba, přichází Vitkovič.

86
    Liberec se snaží o jeden útok za druhým na bránu Jablonce, ten však zatím odolává.

85
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Bulíř, přichází Munzar.

81
    Do konce utkání zbývá už jen deset minut a Jablonce je na dobré cestě, aby přerušil Liberci jeho sérii ve vzájemných zápasech. Slovan totiž v severočeském derby uspěl čtyřikrát v řadě!

80
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Romera, přichází Díl.

79
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ljuljka, přichází Barac.

77
    Liberec se ještě snaží něco udělat s nepříznivě vyvíjejícím se utkáním, zatím se ale nedostal k nebezpečnému zakončení.

74
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Novák, přichází Štěpánek.

73
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Sackey, přichází Chlumecký.
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Pospíšil.

72
    Po rohovém kopu a další neúspěšné akci Slovanu odkopává od své brány Repáň.

70
    Zatímco v podzimním vzájemném měření sil jsme viděli šest gólů a vítězství Slovanu 4:2, dnes zatím padla jen jedna branka a vede Jablonec. Do konce utkání zbývá dvacet minut a uvidíme, jak se střetnutí nakonec vyvrbí.

68
    Další akce Jablonce skončila střelou mimo tři tyče Hladkého brány, ten tak bude odkopávat od své svatyně.

67
    Slovan zahrával už svůj desátý roh v dnešním střetnutí, ale ani z něj nezapršelo.

65
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Micovčák, přichází Cal.

65
    Akci vedoucího Jablonce zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.

63
    Po faulu ve středu pole zahrával Slovan standardku a dostal se i k vápnu Jablonce, šanci si však nevytvořil.

62
    Žlutou kartu dostává M. Kubista (FK Jablonec).

58
    Jablonečtí nakonec bránu Hladkého neohrozili, naopak vpřed mířil Slovan a svou střelu namířil mimo tři tyče Repáňovy svatyně.

56
    Jablonec bude zahrávat standardku z nebezpečné pozice.

54
    Jablonečtí fotbalisté působili v úvodu druhého poločasu aktivnějším dojmem a zaslouženě tak jdou do vedení! Prosadil se VOJTĚCH KUBISTA, posila Jablonce z A-mužstva.

53
    Akce Jablonce skončila poté, co se hosté provinili útočným faulem.

51
    Slovan měl možnost zahrávat standardní situaci, ale nevyužil ji.

49
    Po neúspěšné akci odkopává od bríány Liberce Hladký.

46

Po prvním poločase je stav nerozhodný, ačkoliv k vidění bylo mnoho střel na obou stranách a rovněž i standardních situací. Největší šanci skórovat měl dvě minuty před koncem poločasu Liberec, ale Lukáš Repáň dokázal penaltu chytit. Druhý poločas začne zhruba v 14:05.

45

45
    Hned dva rohy krátce po sobě zahrával Jablonec, bránu Liberce však neohrozil.

43
    Slovan odmítl jít do vedení, pokutový kop neproměnil! Lukáš Repáň předvedl skvělý zákrok a penaltu dokázal chytit.

43
    Liberec bude kopat penaltu!

41
    Jablonec zahrával standardku z dobré pozice, branku ale netrefil. Od ní tak odkopává Hladký.

36
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Pulkrab, přichází Dudek.

36
    Jablonec znovu zahrozil a zasahovat musel brankář Hladký. Následující rohový kop přinesl další zakončení, tentokrát však mimo tři tyče.

32
    Dvě nebezpečné akce na obou stranách. Nejdříve musel po útoku Liberce zasahovat Repáň, po protiútoku pak stříleli mimo bránu Jablonečtí.

30
    Roh Jablonce však skončil útočným faulem.

29
    Po ošetřování na hřišti se hra opět rozeběhla a Jablonec vybojoval svůj první roh v utkání.

27
    Roh Slovanu nevyšel, Jablonec se i v osmém případě ubránil.

26
    Slovan se dostal k zakončení mezi tři tyče a po zákroku Repáně bude zahrávat další roh.

24
    Tak ani s dalšími dvěma rohy Slovan neuspěl. Obrana Jablonce zatím odolává standardním situacím Liberce.

22
    Zatímco Jablonec nekopal ještě ani jeden roh, Slovan si právě střihnul v pořadí už pátý. Ani tentokrát z něj však nezapršelo.

20
    Akci hostujícího mužstva tentokrát nezastavil Hladký ani nikdo jiný ze Slovanu, nýbrž zdvižený praporek pomezního sudího. Píská se tedy ofsajd.

19
    Po neúspěšné akci Jablonce odkopává od své brány Hladký.

16
    Na druhé straně musel zasahovat i Lukáš Repáň.

14
    Jablonec sice nedokázal využít standardku ze zajímavé pozice, z následné akce se už ale do zakončení dostal a zasahovat musel gólman Slovanu Hladký.

12
    Ani Slovan nyní nedokázal trefit zařízení Jablonce. Od své svatyně tak odkopává gólman Repáň.
    Romera se rozehrává v juniorském týmu po zranění

10
    K prvnímu zakončení se probojovali také hosté, ale nemířili přesně. Brankář Hladký tak nemusel ani zasahovat.

9
    V pořadí čtvrtému rohu Slovanu se Jablonec bez potíží ubránil a míří vpřed.

8
    Slovan zahrával již třetí roh a po něm musel zasahovat brankář Repáň. Další roh Slovanu.

4
    Domácí Slovan naskočil do derby aktivně a v úvodních minutách zahrával hned dva rohové kopy. Ani z jednoho však nedokázal ohrozit Repáňovu bránu.

1

Oba týmy poslaly do utkání i několik hráčů z A-týmu. V případě Liberce jde například o Hladkého, Sackeyho, Ljulku či Bartošáka, Jablonec zase postavil Romeru či Vojtěcha Kubistu.

FC Slovan Liberec: Hladký – Šustr (c), Sackey, Ljulka, Dydowicz, Micovčák, Berežný, Pulkrab, Krejčí, Bartošák, Čuřík.
    Náhradníci: Garčár – Dudek, Chlumecký, Cal, Barac, Pospíšil.

FK Jablonec: Repáň – Skuhravý (c), Tichý, Romera, Novák, Soukup, Bulíř, Žemba, Kuhn, M. Kubista, V. Kubista.
    Náhradníci: Masařík – Štěpánek, Munzar, Díl, Vitkovič.

Rozhodčí: Ulrich – Vlasjuk, Kříž.

Příjemný den při sledování online přenosu z osmého severočeského derby v rámci Juniorské ligy mezi Libercem a Jabloncem. Lepší bilanci z těchto zápasů má Slovan, který vyhrál hned čtyřikrát. Dvakrát skončil zápas ve prospěch Jablonce a jednou se týmy rozešly nerozhodně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
    Branky: 54. V. Kubista, 90+1. Kuhn

Karty:   62. M. Kubista (JAB)

FC Slovan Liberec: Hladký – Šustr (c), Sackey (73. Chlumecký), Ljulka (79. Barac), Dydowicz, Micovčák (65. Cal), Berežný, Pulkrab (36. Dudek), Krejčí (73. Pospíšil), Bartošák, Čuřík.

FK Jablonec: Repáň – Skuhravý (c), Tichý, Romera (80. Díl), Novák (74. Štěpánek), Soukup, Bulíř (85. Munzar), Žemba (88. Vitkovič), Kuhn, M. Kubista, V. Kubista.