NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
Calgary Flames
7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
St. Louis Blues
Úterý 15.03.2016, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL
    Vydařený zápas ze strany Michaela Frolíka.

1. Sean Monahan (CGY) 2+1
    2. Dougie Hamilton (CGY) 0+3
    3. Michael Frolík (CGY) 3+0 (04:56:08)

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 3+0, 7 střel, čas na ledě 16:34
    Jakub Nakládal (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:40

Domácí dnes vyhrávají 7:4 a velkou zásluhu na tom má Michael Frolík, který zaznamenal v tomto zápase hattrick. Rozhodla druhá třetina, v níž domácí vstřelil tři branky a neinkasovali.

59:36
    Kyle Brodziak se pokusil ještě ohrozit domácí branku.

59:25
    Druhý hattrick pro Michaela Frolíka v kariéře v NHL.
    59:25 Michael FROLÍK - 7:4

59:25
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hattrick pro MICHAELA FROLÍKA. Svou dnešní třetí branku přidává do prázdné klece St. Louis. Je to jeho večer, čepice létají na led. Asistence: Sean Monahan, Johnny Gaudreau

59:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

58:40
    Shattenkirk ani Backes si na domácího brankáře nepřišli. Ortio dnes podržel Calgary.

57:57
    Zakázané uvolnění proti domácím.

57:49
    Colton Parayko se dostal ke střele, kterou ovšem zblokoval hrdina předchozí akce Michael Frolík. Hosté hrají v šesti, tedy bez brankáře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:54
    56:49 Michael FROLÍK - 6:4

56:49
    Gól! V oslabení! Frolík! Mark Giordano vyslal v oslabení do brejku MICHAELA FROLÍKA, který znovu překonává brankáře Blues. Tato přesilovka se hostům hrubě nepovedla. Asistence: Mark Giordano.

56:38
    V přesilovce Vladimir Tarasenko střelou zápěstím nedokázal zamířit přesně.

55:41
    Kevin Shattenkirk v dobré pozici napálil kotouč jen do připraveného brankáře Calgary.

55:14
    Jaden Schwartz tentokrát už mířil lépe, trefil tyčku branky domácích. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

55:00
    Jaden Schwartz střelou příklepem trefil střed branky, kde byl připravený brankář Ortio.

54:54
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Nakládal – 2 min., příliš mnoho hráčů).

53:53
    Lance Bouma se dostal dvakrát ke střele, ani jednou ale neuspěl. Další domácí branku nevstřelil ani Sean Monahan.
    53:39 Paul STASTNY - 5:4

53:39
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je zaděláno na drama. PAUL STASTNÝ se prosazuje po přihrávce Magnuse Pääjärviho. Velká chyba domácí obrany potrestána. Asistence: Magnus Pääjärvi, Troy Brouwer.

53:19
    Hostující Troy Brouwer se proháčkoval do zajímavé střelecké pozice, trefil jen brankáře Flames.

52:35
    Scottie Upshall střelou zápěstím řádně protáhl domácího brankáře.

51:27
    Zakázané uvolnění proti domácím, buly v útočném pásmu Blues.

50:30
    Domácí se snaží hrát s pukem daleko od své branky tak, aby nebyla jejich branka v ohrožení. Hostujícímu týmu čas na alespoň vyrovnání ubíhá hodně rychle.

50:01
    Polovina třetí třetiny je minulostí.Následuje komerční přestávka.

49:58
    Matt Stajan si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

49:36
    Domácí se nyní dostali do útočného pásma, akci táhl Mikael Backlund, který se také dostal do zakončení. Brankář Blues kryje puk.

48:50
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny třetí třetiny, domácí Flames stále drží dvoubrankový náskok, hosté jsou sice aktivnější, ale přes dobře hrající defenzivní val to nemají snadné.

48:18
    Znovu se stejný hráč dostal do zakončení, tentokrát si vedl lépe, trefil puk dobře a brankář Ortio se štěstím vyrazil puk nad branku.

48:06
    Hosté jsou nyní aktivnější, Joel Edmundson střelou zápěstím domácího brankáře překonat nedokázal.

46:10
    Kyle Brodziak střleou zápěstím nepřekonal brankáře Joni Ortia.

46:00
    Domácí se snaží hrát s kotoučem daleko od vlastní branky.

45:30
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou v tomto ohledu 26:19.

45:00
    Prvních pět minut ze třetí třetiny je pryč, prosadit se dokázali hosté, kteří tak snížili na rozdíl dvou branek.

44:03
    Robby Fabbri se nyní zkoušel rychlou střelou překonat brankáře. Hosté cítí šanci na zdramatizování zápasu.
    43:28 Kevin SHATTENKIRK - 5:3

43:28
    Hosté bleskově využívají přesilovku a snižují. Po přihrávce Schwartze se prosazuje KEVIN SHATTENKIRK. Asistence: Jaden Schwartz.

43:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Giordano – 2 min., nedovolené bránění).

42:27
    Sean Monahan nejprve puk netrefil podle představ, pak už ano a byla z toho velká šance. Hostující brankář zastavil puk se štěstím.

42:00

41:28
    Mikael Backlund střelou zápěstím brankáře překonat nedokázal, rána patřila mezi povedenější.

40:49
    Gunnarsson sestřelil Colborna ve středním pásmu, oba pokračují ve hře.

40:01
    Domácí hrají přesilovou hru.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Backes – 2 min., podražení + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Jooris – 2 min., hrubost).

Uvidíme, zda sudí rozdají nějaké testy, zatím to tak nevypadá.

40:00
    Všech deset hráčů se začalo prát.

39:58
    Hosté dostali puk do branky, ale gól neplatí, neboť útočící hráč stál v brankovišti.

39:37
    Nilsson nyní podržel své spoluhráče, když vychytal v jasné pozici Ferlanda.

39:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

38:04
    Osobních soubojů přibývá, hosté bojují, ale nutno poznamenat, že v jejich hře je mnoho nepřesností.

37:40
    Backlund se znovu dostal do brejku, tentokrát však vyloženou šanci proměnit nedokázal.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:24
    Paul Stastny mohl snížit, ale jeho rána volný horní roh branky minula.

36:00
    Sledujeme zápas, v němž dominuje domácí celek. Hosté se do útočného pásma a do šancí dostávají jen velmi málo.

35:53
    Johny Gaudreau netrefil poskakující kotouč ideálně.

34:57
    Robby Fabbri střelou zápěstím nedokázal překonat domácího brankáře.

34:10
    Finální část druhé třetiny se blíží, domácí vedou o tři branky a zápas mají velmi dobře rozehraný.
    33:27 Sean MONAHAN - 5:2

33:27
    Dougie Hamilton poslal dlouhým pasem do brejku SEANA MOHANAHA, který si počkal na první pohyb brankáře a upravuje na 5:2. Asistence: Dougie Hamilton, Jyrki Jokipakka

32:58

32:05
    Brandon Bollig vystřelil od modré čáry a Anders Nilsson měl plné ruce práce.

31:03
    V brance hostů došlo ke změně, do hry přichází Nilsson.
    31:03 Mark GIORDANO - 4:2

31:03
    První střela v přesilové hře končí v brance. Od modré čáry se prosazuje MARK GIORDANO.

30:18
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Fabbri – 2 min., hákování).

29:09
    Přidává se k nám Michael Ferland, který se položil do střely Bouwmeestera.

29:02
    Lance Bouma ani Dougie Hamilton nenechali soupeře vystřelit. Oba si připisují dobré obranné zákroky.

28:05
    Reaves sestřelil Coborna. Oba hokejisté pokračují ve hře, byť se jednalo o tvrdý hit.

27:44
    Brandon Bollig střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Jake Allena. Ten na puk dosáhl.

27:13
    David Backes se střetl s Jakubem Nakládalem. Oba hráči jsou po osobním kontaktu v pořádku a pokračují ve hře.

26:29
    Hostující Alex Peitrangelo měl před sebou na malý moment odkrytou branku, kterou ale nedokázal trefit.
    25:13 Sean MONAHAN - 3:2

25:13
    SEAN MONAHAN posílá domácí do vedení. Prosazuje se rychlou střelou zápěstím, níž se dostal díky chybě obrany soupeře. Asistence: Johnny Gaudreau.

25:05
    Michael Frolík se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána končí na výstroji brankáře Blues.

24:21
    Launce Bouma nyní táhl akci domácích, Allen na puk dobře viděl, a tak ho vyrazil před sebe, kde byl obránce hostů.

23:30
    Po něm z podobné pozice napálil kotouč také Paul Stastný, i s jeho pokusem si domácí brankář dokázal poradit.

23:19
    Patrik Berglund se probojoval do dobré střelecké pozice, branku domácích ale ideálně netrefil.

22:51
    Joni Ortio nyní musel řešit nepříjemnou situaci, puk dobře trefil Jay Bouwmeester, domác maskovaný muž se štěstím zasáhl.

22:02
    Domácí se nyní dostali do zajímavé pozice, ale nedokázali vystřelit. Z protiútoku zahrozil Scottie Upshall, ale jeho pokus zblokoval Dennis Wideman.

20:50
    Josh Jooris se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho ránu zblokoval Kevin Shattenkirk.

20:32
    Hostující Pääjärvi je autorem první střely ve druhé třetině, domácí brankář Ortio si dokázal poradit s první ránou i následnou dorážkou.

20:01

Čtyři branky jsme viděli v první třetině. Oba týmy se prosadily dvakrát, a tak platí nerozhodný stav.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Nejprve Reaves, po něm ani Brouwer nedokázali vystřelit přesněji.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:42

18:00
    St. Louis Blues se nemohou dostat do útočného pásma, navíc snad ani nevystřelili v přesilové hře na branku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v této třetině a přesilový hra se hostujícímu týmu vůbec nedaří.
    16:42 Michael FROLÍK - 2:2

16:42
    V oslabení vyslal Mikael Backlund do brejku MICHAELA FROLÍKA, který si ve velké šanci počínal ve stylu velkých střelců. A je vyrovnáno. Asistence: Mikael Backlund.

16:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Hathaway – 2 min., nedovolené bránění).

15:46
    Pääjärviho nepříjemná střela zápěstím končí ve výstroji domácího brankáře.

14:45
    Střelou zápěstím se prezentoval Kenny Agostino.

14:41
    Střelecky jsou aktivnější hráči Calgary, ti v tomto ohledu vedou 6:5.

14:06
    Úvodní třetina se blíží do své finální fáze, Blues se dostali do vedení.

13:44
    Domácí jsou po inkasované brance aktivně, Monahan nedokázal přesným pasem najít spoluhráče postaveného před brankou.
    12:14 Paul STASTNY - 1:2

12:14
    Troy Brouwer vystřelil, puk vyrazil domácí brankář. Kotouč se od rozhodčího odrazil do volného prostoru, odkud jej do branky poslal PAUL STASTNY. Asistence: Troy Brouwer, Robby Fabbri.

11:22
    Sledujeme rychlý hokej, aktivnější na střely jsou domácí, ale hosté na jejich branku dokázali bleskově odpovědět, a tak platí vyrovnané skóre.
    10:33 Scottie UPSHALL - 1:1

10:33
    Bleskově máme vyrovnáno. Odražený puk od mantinelu střelou z první poslal za brankovou čáru bývalý hráč Floridy SCOTTIE UPSHALL. Bez asistence.
    10:24 Joe COLBORNE - 1:0

10:24
    Krátce po polovině první třetiny se domácí dostávají do vedení. Lance Bouma nahazoval puk na mantinel v útočném pásmu. Brankář Blues pro něj jel za branku, ale kotouč se od mantinelu nečekaně odrazil a JOE COLBORNE měl snadnou práci. Asistence: Lance Bouma, Dougie Hamilton.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny a na úvodní branku stále ještě čekáme.

09:27
    Autorem dalšího domácího pokusu je Deryk Engelland. S jeho ránou měl brankář soupeře velké problémy, ale i tak si dokázal poradit.

09:02
    Domácí Jakub Nakládal se dostal do zajímavé střelecké pozice. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Puk končí ve výstroji brankáře Allena.

08:58

08:16
    Střelecký pokuzs Dougieho Hamiltona zblokoval Carl Gunnarsson.

08:05
    K další střele v přesilové hře se dostal Mark Giordano. Jeho rána, rovněž zápěstím, končí na výstroji hostujícího gólmana.

07:31
    Joel Colborne dobrou střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Jake Allena. Ten byl pozorný.

06:58
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Fabbri – 2 min., příliš mnoho hráčů).

06:54
    Sean Monahan si připisuje dobrý obranný zákrok, položil se do střely Davida Backese.

06:06
    Následuje komerční přestávka. Střely na branku 1:1.

05:33
    Ke střele se dostal také domácí Mark Giordano, jeho pokus ale odklonil Jaden Schwartz mimo.

05:03
    Sledujeme rychlý hokej, střelui Joshe Joorise zblokoval Joel Edmundson.

04:13
    Berglund a Hamilton se srazili ve středním pásmu. Po osobním souboji oba dva pokračují ve hře.

03:38
    Až teď, při hře pět na pět, se dostali hosté k přímé střele na branku. Jejím autorem byl Colton Parayko, který bekhendem vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

03:29

03:09
    Kevin Shattenkirk se dostal ke střele, kterou zblokoval Josh Jooris.

02:46
    Flames se brání velmi dobře, soupeře nepouští do střeleckých pozic. Přesilová hra se Blues nedaří podle představ.

02:05
    Hosté se poměrně rychle dostali do útočného pásma, kde kombinují, ke střele se ale přes dobře hrající obranu domácích nemohou dostat.

01:29
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Engelland – 2 min., hrubost).

01:12
    Znovu se Blues pokoušeli o přechod do útočného pásma. Tentokrát jejich snahu zastavil hvizd sudích. Postavení mimo hru.

00:49
    Aktivněji začali hosté. Ti se dostali do útočného pásma, ke střele se však nepropracovali.

00:01

zápas za malý moment začne.

Calgary Flames: Ortio (Hiller) – Engelland, Giordano, Jokipakka, Hamilton, Nakládal, Wideman – Ferland, Monahan, Gaudreau – Frolík, Backlund, Agostino – Colborne, Jooris, Bouma – Hathaway, Stajan, Bollig

St. Louis Blues: Allen (Nilsson) – Peitrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Parayko, Edmundson – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Brower, Stastny, Fabbri – Pääjärvi, Backes, Berglund – Reaves, Brodziak, Upshall.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí tým bude pravděpodobně bez TJ Brodieho, který vynechá druhý zápas v řadě. Chybět bude rovněž útočník Sam Bennett vinou zranění v horní části těla. V brance se představí Joni Ortio.

Hostující celek bude chtít vyhrát sedmý zápas v řadě. Pomoci by k tomu měl spolehlivým výkonem brankáře Jake Allen. Střední útočník Paul Stastny prožívá velmi povedené období. Výhra by mohla tým posunout v tabulce, čehož si jsou hráči vědomi.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Colborne (Bouma, Hamilton), 17. Frolík (Backlund), 26. Monahan (Gaudreau), 32. Giordano, 34. Monahan (Hamilton, Jokipakka), 57. Frolík (Giordano), 60. Frolík (Monahan, Gaudreau) – 11. Upshall, 13. Stastny (Brouwer, Fabbri), 44. Shattenkirk (Schwartz), 54. Stastny (Pääjärvi, Brouwer)

Rozhodčí: Jackson, L'Ecuyer – Devorski, Wheler

Diváci: 19,107