NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:1
BK Mladá Boleslav
Úterý 15.03.2016, 17:20 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a někdy brzy se znovu budu těšit. Na počtenou. (20:42:24)

Kdo se tedy těšil na nájezdy, přišel zkrátka. Prodloužení příliš dlouho netrvalo. Již po dvaasedmdesáti sekundách jej ukončil tvrdou ranou Marek Trončinský, který tak vyrovnal stav série, která se po dnešku stěhuje do ŠKOENERGO Arény. Můžeme předpokládat, že i další zápasy budou velmi vyrovnané.

Nejlepšími hráči zápasu jsou: Dominik Pacovský (MBL) a Martin Pláněk (MHK).

61:12 Marek TRONČINSKÝ - 3:4

61:12
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři ukončují prodloužení po minutě a dvanácti vteřinách! Lenc poslal kotouč zpoza branky až na modrou, kde se do něj opřel MAREK TRONČINSKÝ, na jehož tvrdou ránu nedokázal Kacetl reagovat a Boleslav tak srovnává stav série na 1:1! Asistence: Radan Lenc.

60:58
    Trončinský našel Hyku, který zaváží puk do třetiny Mountfieldu.

60:39
    Pláněk si poradil v rohu kluziště a vyhodil do středního pásma.

60:10
    Začíná prodloužení, které se hraje na jediný vítězný gól! Přinese rozuzlení zápasu?

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 21 (40)

BK Mladá Boleslav 6 (22)

Infarktová třetí třetina přinesla nejprve srovnání Východočechů na 2:2, o které se postaral Martin Pláněk. Vyrovnaný stav však dlouho netrval a Boleslavi vrátil vedení Dominik Pacovský. Už se nejspíš pomalu schylovalo k hradecké power–play, když 167 vteřin před třetí sirénou trefil prodloužení Rastislav Dej. Následuje 18ti minutová přestávka a po ní 20ti minutové prodloužení, které začne přibližně v 20:34.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Hradec ještě zahrozil, ale branky nedocílil. Středočechům se podařilo vyrazit do protiútoku, ale gól také nevstřelili a zápas nám tak směřuje do prodloužení.

59:34
    Zakázané uvolnění černozelených.

59:20
    Rána vyrovnávajícího střelce Deje nyní minula levou tyč svatyně Boleslavi.

59:13
    V útočném pásmu je Mountfield a snaží se rozhodnout utkání v základní hrací době. Defenziva Středočechů musí být na pozoru.

59:00
    Pláňkova tvrdá bomba od modré čáry zasáhla pouze solar gólmana Bruslařů.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 33. Ihnačák (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) – 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc)

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Voráček, Robar, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl – Pacovský, Klepiš, Klimenta "C" – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Ďurač. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr