Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Carolina 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Detroit 4:3 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:4 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:2 (po pr.)
Dallas – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Boston 3:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 16.03.2016, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Hostující tým bude v tomto zápase dost možná oslaben. Nad startem Filppuli a Kučerova (oba zranění v horní části těla) visí otazník. Podle slov kapitána si budou muset případně v zápase vystačit s menším počtem hráčů. V brance nastoupí Ben Bishop.

Domácí tým v pondělí neměl trénink. Mezi třemi tyčemi by se dnes měl představit Jonathan Bernier. Toronto začíná šesti zápasovou domácí sérii. Útočník Michael Grabner po 30 utkáních vstřelil gól.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Marinčin, Rielly, Carrick, Gardiner, Corrado, Valijev – Komarov, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Parenteau – Holland, Laich, Greening – Grabner, Smith, Michálek

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Stralman, Šustr, Garrison, Nesterov, Carle, Coburn – Kučerov, Stamkos, Killorn – Naměstnikov, Johnson, Palát – Callahan, Boyle, Brown – Condra, Audy-Marchssault, Bluden.

zápas začne o něco později.

Vše je připraveno, zápas za malý moment začne.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají hokejisté v bílem, tedy Tampa. Domácí dnes mají modré dresy.

00:40
    Hra ne přerušena pro hru vysokou holí, následuje vhazování ve středním pásmu na útočné polovině Tampy.

01:10
    Do první vážnější šance tohoto zápasu se dostal Nikita Kučerov, jeho pokus si s přesností netykal.

01:21
    První střela na branku, domácí Leo Komarov prověřil připravenost brankáře Vasilevského.

01:45
    Znovu domácí, tentokrát William Nylander kotouč v zajímavé střelecké pozici netrefil ideálně.

02:10
    I Blesky se dostaly ke střele. Projektil Briana Boylea byl pouze do míst, kde je připravený Jonathan Bernier.

03:48
    Po delší době bez střely se do šance dostali domácí, Frank Corrado však minul.

03:53
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:06
    V přesilové hře se k puku dostal Stamkos, který vystřelit umí, o tom žádná. Tentokrát však nastřelil Morgana Riellyho.

05:00
    Početní výhodu hrají hosté nevýrazně. Sice jsou v útočném pásmu, ale do vážnější střelecké pozice se nemohou probojovat. Domácí velmi dobře brání v oslabení.

05:37
    Defenzivně hrají hráči Toronta velmi zodpovědně, obětavě padají do střel, Blesky se ke střele v přesilovce snad ani nedostali.

05:53

06:18
    Nazem Kadri dobrým střeleckým pokusem protáhl brankáře Tampy. Ten si s kotoučem v pohodě poradil.

06:25
    Connor Carrick v zajímavé střelecké pozici branku přestřelil.

07:03
    Podobně si vedl i o něco později možná ještě lépe postavený Jake Gardiner.

07:35
    Po aktivní hře domácích se do šancí dostávají také hosté. Jmenovitě Steven Stamkos střelou zápěstím nepřekonal Berniera.

07:42
    Znovu to byl Stamkos, kdo se proháčkoval do zakončení, tentokrát však prostor vymezený třemi tyčemi netrefil.

08:07
    Dobrá rána Victora Hedmana se do branky nevešla, gólman tak zasahovat nemusel.

09:15
    Ránu Briana Boyleho skvěle zblokoval Milan Michálek, dobrý defenzivní práce českého hráče.

10:01
    Dostáváme se do poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho defenzivních zákroků na obou stranách. Gólmani tak mají méně práce, velké množství střel na ně vůbec neprojde. Na úvodní gól stále čekáme.

10:11
    Mike Bluden, hráč hostů, se dostal do zakončení, branku ale z dobré střelecké pozice netrefil. Puk se mu postavil na hranu, a proto jej netrefil podle představ.

11:24
    Po pasáží ve středním pásmu následuje komerční přestávka.

11:59
    Ondřej Palát se střetl s Brooksem Laichem. Oba hráči po osobním souboji pokračují ve hře.

13:00
    Střely na branku 3:2 z pohledu domácího týmu. Že by to bylo pět nebezpečných ran, to se napsat opravdu nedá.

13:25
    Morgan Rielly se prokličkoval do předbrankového prostoru, jeho pokus zblokoval Nikita Kučerov.

13:44
    Další blok hostujícího týmu. Tentokrát obětavě padl do rány Sošnikova Matthew Carle.

14:59
    Pohotová rána Victora Hedmana nepřekvapila brankáře Jonathana Berniera.

15:01
    Dostáváme se do finální části první třetiny, na úvodní branku stále čekáme. Střelecky je zápas vyrovnaný. Tři pokusy mají domácí i hosté.

15:23
    Kotouč vylétl ze hřiště, bude se vhazovat. To ale až po komerční přestávce.

15:55
    Andrej Šustr se dostal ke střele zápěstím, s níž si brankář Jonathan Bernier dokázal poradit.

16:13
    Nikita Kučerov se před Kadriho ke střele nedostal. Dobrý obranný zákrok od hráče Toronta.

16:43
    Smith se střetl v plné rychlosti s Naměstnikovem. Oba hráči pokračují ve hře dál. O osobní souboje není v tomto mači nouze.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:50
    Brooks Laich se probojoval až před branku, jeho dobrá střela končí na výstroji brankáře Tampy. Ten si dokázal poradit.

18:00
    Poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:16
    Hostující Vladislav Naměstnikov nebyl v zakončení tak přesný, jak by si sám přál a představoval.

19:21
    O něco později se už je střele dostal a Bernier měl plné ruce práce, aby puk udržel před brankovou čárou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina branku nepřinesla, a tak mužstva míří do kabin za stavu 0:0. Střelecky je zápas vyrovnaný 5:5.

20:01

20:14
    Brankář Tampy hned z kraje druhé třetiny musí zasahovat, neboť na něj vypálil Michael Grabner. Vasilevskij připraven.

20:33
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Corrado – 2 min., nedovolené bránění).

20:40
    V přesilové hře se ke střele dostal Ryan Callahan, s jeho pokusem si domácí brankář poradil.

20:55
    Stamkos v dobré pozici kotouč netrefil podle svých představ.

21:26
    A je to stále plichta, protože Victor Hedman trefil štangli.

21:43
    Ránu z první Kučerova zblokoval Martin Marinčin.

21:57
    Leo Komarov a jeho nepřesný pokus. Tato střela neměla nárok na úspěch.

22:33

23:21
    Blunden a Valiev se střetli ve středním pásmu, oba hráči po kolizi pokračují ve hře.

24:03
    Brankář Tampy dobře viděl na střelu Zacha Hymana, kterou kryje ve výstroji.

25:00
    Connor Carrick se dostal ke střele, kterou zblokoval Matthew Carle.

25:25
    Jonathan Bernier nyní musel zasahovat proti střele Ryana Callahana.

26:00
    Stále čekáme na úvodní gól zápasu. Střelecky jsou o něco málo aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 8:7.

27:00
    Další minuta hry pryč. Nejprve Victor Hedman nepřekonal střelou zápěstím brankáře, poté se k ráně nedostal Anton Stralman.

27:13
    Ani teď se nedokázal Anton Stralman prosadit přes obranný val soupeře.

28:03
    Alex Killorn nebezpečně tečoval puk před brankou a Bernier byl pozorný.

28:20
    Po několika střelách domácích kryje brankář Blesků puk. Následuje komerční přestávka.

28:56
    Střelou zápěstím pořádně vylekal William Nylander brankáře Vasilevského.

29:30
    Velké množství střel v tomto zápase na brankáře ani neprojde, oba týmy hrají obětavě v obraně, a tak beci zablokují značné množství střel.

30:12
    Výborný zákrok hostujícího brankáře proti ráně Gardinera.

30:58
    Stále čekáme na první gól, následuje komerční přestávka.

31:29
    Andrej Šustr ani Steven Stamkos své pokusy nenamířili přesně.

32:35
    Sledujeme rychlý a pohledná hokej, domácí jsou střelecky aktivnější, vedou 11:9. Na góly je tento mač chudý.

33:10
    Toronto je nyní v útočném pásmu, hraje podél mantinelů, ale do lepších střeleckých pozic se nemůže dostat.

33:34
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Po pěkné akci se domácí dostávají do vedení. Holland našel volného CONNORA CARRICKA, jehož střela prošla hostujícímu brankáři za jeho záda. Toronto jde do vedení. Asistence: Peter Holland, Colin Greening.
    33:34 Connor CARRICK - 1:0

34:50
    Hosté jsou po inkasované brance poněkud zakřiknutí, pomalu se vzpamatovávají a pokusí se ještě do přestávky alespoň vyrovnat.

35:55
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Marchessault – 2 min., sekání).

36:30
    Nazem Kadri a jeho rána zápěstím končí v náruči brankáře Tampy.

36:56
    Victor Hedman to zkusil v oslabení. Branku výrazněji neohrozil, ale ušetřil cenné vteřinky z oslabení.

37:10
    William Nylander branku v dobré pozici trefit nedokázal.

37:55

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:35
    Domácí Jake Gardiner branku hostujícího týmu v dobré pozici minul.

38:56
    Výborná rána Tylera Johnsona a ještě lepší zákrok brankáře Jonathana Berniera.

39:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Stamkos – 2 min., podražení).

39:41
    Pierre-Alexandre Parenteau nedokázal svůj pokus namířit přesněji, prostor vymezený třemi tyčemi minul.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí, ti se hned dostali do útočného pásma.

40:25
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Stralman – 2 min., vražení na hrazení).

40:56
    V přesilovce pět na tři domácí dlouhou dobu kombinovali. Až nyní se dostali ke střele, s níž do brankář Tampy dokázal poradit.

41:11
    Blesky hrají ve čtyřech.

42:17
    Na konci přesilové hry se dostal ke střele Nikita Sošnikov, jehož rána zápěstím byla snadnou prací pro brankáře Vesilevského.

42:25

42:27
    Výtečný zákrok Vasilevského proti ráně Hollanda. Ten nemůže uvěřit, jak velkou šanci neproměnil.

42:35
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Holland – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Stamkos – 2 min., hrubost).

43:00
    Tampa hraje přesilovou hru, v níž se do střelecké pozice dostal Tyler Johnson, jehož střela zápěstím končí v moci brankáře Berniera.

43:35
    Znovu se Tyler Johnson dostal do zakončení, tentokrát však přesný nebyl, protože hůl do jeho rány vložil Martin Marinčin.

44:10
    Victor Hedman to myslel dobře, ale Bernier nyní drží domácí tým ve vedení.

44:35

45:33
    Hostující tým je nyní aktivnější, Brian Boyle se celkem snadno dostal do zakončení, brankář Bernier zasahovat nemusel, Boylův pokus přesný nebyl.

45:49
    Ondřej Palát příklepem ani tentokrát neuspěl.

46:21
    Blesky si vybojovali další šanci, Anton Stralman střelou zápěstím trefil jen Jonathana Berniera.

46:33
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa se dočkala vyrovnání. Anton Stralman našel přesným pasem BRIANA BOYLEHO, pro kterého nebyl problém skórovat z předbrankové pozice. Asistence: Anton Stralman.
    46:33 Brian BOYLE - 1:1

47:41
    Tampa nyní je v útočném pásmu, ale nemůže vystřelit přesně. Alex Killorn, Jason Garrison ani Nikita Nestrov nedokázali své pokusy namířit do prostoru vymezeného třemi tyčemi.

48:20
    Hostující J.T. Brown střelou zápěstím protáhl brankáře Jonathana Berniera.

49:07
    Milan Michálek našel Michaela Grabnera. Ten vystřelil, brankář odrazil betonem puk pouze před sebe a BEN SMITH měl celkem snadnou práci. Asistence: Michael Grabner, Milan Michálek.
    49:07 Ben SMITH - 2:1

49:31
    Autor rozdílové branky, Ben Smith, střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Blesků.

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí tým se dostal do vedené, které nyní bude chtít udržet.

50:25
    Nejprve Jason Garrison branku netrefil, poté Steven Stamkos neuspěl, když si vybruslil na střed a vystřelil.

51:13
    Colin Greening střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře hostujícího celku.

51:45
    Jonathan Marchessault dobrou střelou řádně protáhl brankáře Jonathana Berniera. Zápas se nám nyní hodně kouskuje a to kazí dojem z předváděné hry.

53:13
    Anton Stralman se pokoušel dostat do zakončení, ale byl odtlačený z dobré pozice.

53:42
    Stamkos ani Kučerov nedokázali prostřelit brankáře Toronta, který tak stále drží své barvy ve vedení.

54:35
    Toronto hraje dobře v obranném pásmu, beci zblokují mnoho střel, Bernier tak má výrazně méně práce.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy mají na svém kontě 22 střel. Domácí vedou na skóre 2:1.

56:06
    Blesky se snaží o vyrovnání, Nikita Nestěrov byl blízko, ale svou šanci proměnit nedokázal. Puk napálil pouze do připraveného brankáře.

56:30
    Čas třetí třetiny se blíží ke svému konci, hosté potřebují vstřelit branku, pokud chtějí pomýšlet na body.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Callahan – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 min., nedovolené bránění).

57:22
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

57:40
    Hosté to zkouší v pěti, hrají bez brankáře.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Po pěkné kombinaci se prosazují domácí, dávají gól do prázdné branky. Ben Smith našel Zacha Hymana, který trefuje přesně. Asistence: Ben Smith, Martin Marinčin.
    58:27 Zach HYMAN - 3:1

58:30
    Hosté to zkouší znovu bez brankáře.

59:47
    Definitivní podobu výsledku stanovuje PIERRE-ALEXANDRE PERENTEAU, který trefuje prázdnou branku Tampy. Bez asistence.
    59:47 Pierre-Alexandre PARENTEAU - 4:1

Díky povedené třetí třetině, kterou ovládli domácí, vyhrává Toronto na svém ledě nad Tampou poměrem 4:1. Více než půl zápasu se čekalo na první gól, nakonec jsme viděli celkem pět branek a šťastnější jsou hráči a fanoušci Toronta.

3. Connor Carrick (TOR) 1+0 (03:09:28)
    Maple Leafs měli spoustu důvodů k radosti.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Carrick (Holland, Greening), 50. Smith (Grabner, Michálek), 59. Hyman (Smith, Marinčin), 60. Parenteau – 47. Boyle (Stralman)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Marinčin, Rielly, Carrick, Gardiner, Corrado, Valiev – Komarov, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Parenteau – Holland, Laich, Greening – Grabner, Smith, Michálek

Rozhodčí: Furlatt, Leggo – Murchison, Rody