Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | Florida – Detroit 3:5 (kon.) | Columbus – New Jersey 6:3 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:0 (kon.) | Arizona – Tampa 0:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 0:3 (kon.) | Los Angeles – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 2:3 (po pr.)
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
2:5 (1:3, 0:1, 1:1) Stav série: 1:3
HC Tábor
Neděle 20.03.2016, 17:30 • Bouchalky • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Další zápas v sérii mezi Žďárem n/S a Táborem je tu. Tábor si v posledním zápase co se hrál u nich doma zajistil po výhře 4:0 nad Žďárem mečbol. Dokáže ho využít a ukončit tak sérii? A nebo pojedou Plameny na pátý rozhodující zápas do Tábora? To se dozvíme právě dnes.

První gól v úvodní třetině vsítil za Tábor Blažek. Druhý přidal v následujícím dějství Vaniš v přesilovce. Ve třetí třetině přidal další gól Kellner a pět minut před koncem ještě Seidl, který pečetil skóre pro domácí tedy 4:0.

Jak dopadne nedělní střetnutí můžete sledovat přímo ve Žďáře na Bouchalkách a nebo zde od 17:30 h.
    Dnes už Žďár zkrátka nesmí zaváhat

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Pleva "A", Lojek, Beneš, Smejkal "C", Rašner, Klíma – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Vítek D., Kovářů, Gregar, Střecha T., Pazourek, Hron, Bureš

Hockey Club Tábor: Klestil (Novák) – Klíma, Havran, Tesař, Liška, Heršálek "A", Dvořák, Kolomý, Černý – Vaniš, Polodna, Březina, Matušík "C", Seidl, Boháč, Zayml, Pechánek, Dudák, Kadilák

Rozhodčí: Doležal, Přikryl – Měkýš, Otáhal.

Hráči už jsou na ledové ploše. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:30
    Zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat před Slámou.

01:49
    Plameny se teď dvakrát snažily dostat do útočného pásma, ale hostující obrana byla proti.

02:01
    Rozhodčí odpískal hru vysokou holý. Bude se vhazovat před Slámou

02:33
    Šikovně až před Slámu se prokličkoval hostující Vaniš, ale na jeho kličku si domácí brankář počíhal a kotouč schoval do výstroje.

03:14
    Tábor právě vstřelil branku!

Hosté jdou do vedení.

Špatnou rozehrávku domácích zachytil za bránou hostující Březina, kdy následně poslal před brankoviště nahrávku na JAKUBA MATUŠÍKA, který zakončoval do poloodkryté brány. Asistence: Jan Březina, Michal Klíma

04:15
    Na druhé straně měli pěknou šanci Plameny, ale střela Kaňky nemířila mezi tři tyče.

04:29

Hosté odskakují už na dva góly.

Zhruba na modré čáře se dostal ke kotouči hostující RADEK SEIDL, který pěknou střelou golfem překonal Slámu. Asistence: Ondřej Liška

06:10
    Bude následovat vhazování před Klestilem.

07:23
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Tesař – 2 min., držení protihráče).

07:49
    Hosté prozatím vyhazují kotouč ven přes všechny čáry.

08:33

A hosté se prosazují opět. Tentokrát ve vlastním oslabení.

Matušík poslal kotouč na STANISLAVA POLODNU, který následně uháněl sám vstříc proti Slámovi, kterého dokázal střelou do horní části brány překonat. Asistence: Jakub Matušík

10:56
    Střelu jednoho z hostů ukryl Sláma do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.

12:46
    Střela Kunstmüllera z levého kruhu neletěla vůbec mezi tři tyče a domácí se následně sami vyhnaly z útočného pásma.

14:02
    Střela Seidla z levého kruhu se odrazila od tyčky domácí brány.

15:30
    Žďár právě vstřelil branku!

Domácí Plameny snižují.

Kaňka poslal před bránu nahrávku na PETRA ŠTĚPÁNKA, který svojí střelou dnes poprvé překonal hostujícího brankáře. Asistence: Michal Kaňka

15:50
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Klíma – 2 min., vysoká hůl).

16:38
    Žďár se zatím dobře brání a Tábor zatím vůbec nepustil to útočného pásma

17:20
    Hostující Vaniš se dostal až před Slámu, kdy následně po jeho střele zazvonila za domácím brankářem dnes už podruhé tyčka.

17:47
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Vaniš – 2 min., sekání).

17:56

18:07
    Začíná přesilová hra domácích Plamenů.

19:08
    Hosté vyhazují a zatím dobře brání svoje oslabení. Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.

19:52

20:00

V první třetině se dostali do vedení hosté díky gólům Matušíka, Seidla a Polodny. Za domácí se trefil Štěpánek. Druhá třetina začne zhruba v 18:22

20:01

21:01
    Před brankovištěm Klestila se snažil být důrazný Kunstmüller, ale kotouč do brány nedostal.

21:31
    Střela Ondřeje Kovářů prolétla jen těsně vedle brány Klestila.

23:12
    Střelu Lojka z levého kruhu se snažil těsně před Klestilem tečovat Štěpánek, ale kotouč ideálně netrefil.

24:11
    Nahozený kotouč Klímy od modré ukryl Klestil raději v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

25:55
    Plameny jsou v této fázi hry možná aktivnějším týmem, ale přejít přes dobrou obranu Tábora není očividně jen tak.

26:42
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Havran – 2 min., držení protihráče).

27:03
    Plameny už kombinují s útočném pásmu.

27:29

Další gól Tábora v jejich vlastním oslabení.

Kapitán Matušík s Březinou se dostali do přečíslení dva proti jednomu, kdy druhý jmenovaný předložil kotouč JANU BŘEZINOVI, který svou střelou překonal Slámu. Asistence: Jakub Matušík

28:42

30:00
    Zápas se momentálně přehoupl do své druhé poloviny.

31:39
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Černý – 2 min., sekání).

32:07
    Plameny se už usadili do pásma a kombinují před Klestilem.

32:23
    Střelu Davida Vítka vyrazil Klestil ramenem nad bránu.

32:56
    Na malou chvíli se ocitl puk úplně osamocený v brankovišti klestila, ale žádný z domácích hráčů ho nedokázal dostat do brány.

33:39

34:38
    Lojkova tvrdá střela z prostoru mezi kruhy vůbec neletěla mezi tři tyče.

34:58
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min., hrubost).

35:56
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., nedovolené bránění).

36:20
    Oba týmy čeká hra po 4 hráčích.

36:59
    Střelu Černého vyrazil Sláma výstrojí mimo.

37:56
    Oba týmy jsou kompletní.

38:02
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Klestilem.

39:04
    Zbývá necelá minuta do konce druhé třetiny.

40:00

V druhé třetině se trefil pouze Tábor a to konkrétně Březina, který dal už druhý gól Tábora ve vlastním oslabení. Třetí třetina začne cca v 19:11

40:01

40:28

42:40
    Těsně před Slámou se snažil tečovat Zayml, ale netrefil dobře kotouč.

43:15
    Zakázané uvolnění hostů. Bude se vhazovat před Klestilem.

43:58
    Okolo brány se obtočil Kunstmüller a snažil se zakončit, ale bohužel pro domácí střela neletěla vůbec mezi tři tyče.

44:57
    Přechod Tábora do útočného pásma překazil offsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

45:56
    Střelu Bureše poklidil Klestil pod lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

46:53
    Další střelu tentokrát Kunstmüllera od modré se snažil tečovat Lojek, ale Klestil zasáhl bezchybně a má tak stále jeden inkasovaný gól.

48:42
    Sám před brankovištěm se ocitl Pechánek, kdy následně dostal nahrávku, ale kotouč promáchl.

49:46

Hosté dávají Plamenům "bůra".

Liška našel svojí nahrávkou STANISLAVA POLODNU, který uháněl osamocený proti Slámovi kterého také střelou překonal. Asistence: Ondřej Liška

50:24
    Matušík dostává 5 + 10 minut osobní trest do konce utkání a dneska už si tak nezahraje.

51:12
    Přechod Plamenů do útočného pásma překazil offsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

51:40
    Ždár kombinuje v přesilové hře před Klestilem, ale zatím bez úspěchu.

52:11
    Krásnou individuální šanci předvedl hostující Březina, když si šikovnou kličkou obhodil domácího hráče, a od levého kruhu se řítil sám na Slámu, ale ten vytáhl parádní zákrok a vychytal ho.

53:23
    Plamenům se tato početní výhoda určitě nedaří podle jejich představ.

53:23
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Smejkal – 2 min., nesportovní chování).

55:12

Plameny snižují.

Ve skrumáží před Klestilem se nejlépe zorientoval MARTIN LOJEK, který dotlačil kotouč do brány a snižuje tak na rozdíl tří gólů. Asistence: Adam Rašner

Dnešnímu utkání přehlíží 1 845 skvělých fanoušků.

57:45
    Střela Březiny letěla těsně mimo Slámovu bránu.

59:00
    Do konce utkání zbývá jedna minuta.

59:29
    Offsajd Žďáru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

Tábor dokázal potvrdit roli favorita této série a po stavu 3:1 na zápasy dokázal vyřadit žďárské Plameny, kterým tak sezóna 2015/2016 dnešním dnem končí. (20:28:04)

Jakub Janů

Branky a nahrávky: 16. Štěpánek (Kaňka), 56. Lojek (Rašner) – 4. Matušík (Březina, Klíma), 5. Seidl (Liška), 9. Polodna (Matušík), 28. Březina (Matušík), 50. Polodna (Liška)

HC Tábor: Klestil (Novák) – Klíma, Havran, Tesař, Liška, Heršálek "A", Dvořák, Kolomý, Černý – Vaniš, Polodna, Březina, Matušík "C", Seidl, Boháč, Zayml, Pechánek, Dudák, Kadilák

Rozhodčí: Doležal, Přikryl – Měkýš, Otáhal

Diváci: 1.845