VŠ Báňská TU – Ostravská univerzita 4:2 (kon.)
Středa 23.03.2016, 18:15 • RT TORAX ARENA • Ostravské derby

Konec zápasu. (20:49:48)
    59:39 Lukáš VRÁNA - 4:2

59:39
    Vysoká škola Báňská právě vstřelila branku!
    Univerzita to zkusila bez brankáře, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak LUKÁŠ BRÁNA potvrzuje vítězství střelou do prázdné brány.
    56:43 Jan ŠTINDL - 3:2

56:43
    Báňská jde do vedení! Kubáně prostřelil střelec JAN ŠTINDL.

55:00
    Do konce zápasu nám zbývá pět minut a nervy se zvětšují, kdo nakonec odejde jako vítěz?

53:20
    Před Kubáně vyjel jeden z Báňské, ale překonat ho nedokázal.

51:15
    Zakázané uvolnění "domácích" a vhazovat se bude před Hrubanem.

50:00
    Začínají zde plát emoce, což teď bylo vidět před brankou Kubáně, kde vznikla potyčka.

48:30
    Píši to podruhé, ale opravdu musím. Panuje zde skvělá atmosféra a všichni si užívají dnešní hru.

48:00
    Vhazovat se bude před Kubáněm.

45:10
    Ofsajd Vysoké školy Báňské.
    43:40 Jan ŠTINDL - 2:2

43:40
    A máme srovnáno! JAN ŠTINDL před brankou usměrnil puk za záda Kubáně po prudké přihrávce Pavla Baďury. Asistence: Pavel Baďura a Lukáš Vrána.

42:13
    A hned si připsal důležitý zákrok proti střele od modré.

42:10
    Hruban je silný chlap a je připraven pokračovat!

42:10
    Vyloučení v týmu Ostravská univerzita (Spusta – 2 min., podražení).

42:10
    Na druhé straně leží po střetu s protihráčem Kubáň a na led běží doktor, uvidíme zda bude moci brankář Ostravské univerzity pkračovat.

41:57
    Ihned po buly to Ostrávská univerzita opět zkusila, ale i tentokrát byl Hruban připraven.

41:53
    Na druhé straně letěl na Hrubana pokus, který ovšem dobře viděl a tak to pro něj nebyl těžký zákrok.

41:16
    Kubáň přikryl puk a vhazovat se bude tak po jeho levici.

40:01

Hráči se nám vrací na hrací plochu a třetí třetina je zde!

Následuje patnácti minutová přestávka.

Právě nám skončila druhá třetina, která přinesla jeden gól, o který se postaral opět David Zachar, který si tak dnes připsal již druhou branku.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Kasperlík – 2 min., držení protihráče).

37:40
    Ostravská univerzita šla do rychlého protiútoku, ale na Hrubana nedokázala tentokrát vyzrát.

36:43
    Štindl nedokázal protlačit puk za Kubáně!

36:00
    Kubáň doslova čaruje ve svém brankovišti a hlavně kvůli němu je Ostravská univerzita stále ve vedení.

33:52
    A mohlo být srovnáno, ale Hudeček nedokázal zasunout puk do prázdné klece.

33:40
    Vyloučení v týmu Ostravská univerzita (Ceniga – 2 min., faul kolenem).
    32:45 David ZACHAR - 1:2

32:45
    Ostravská univerzita právě vstřelila branku!
    Ostravská univerzita jde do vedení! Střelu Filipa Vaňka ještě Hruban vyrazil, ovšem pouze před sebe, kde byl připravený DAVID ZACHAR a z rychlé otočky přidává svůj druhý gól. Asistence: Filip Vaněk.

31:49
    Důležitý zákrok si připal Hruban, který zalehl puk, který mu vypadl a vhazovat se tak bude po jeho levici.

31:37
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Vacula – 2 min., hákování).

30:20
    Obrovská šance Báňské, jeden z nich jel sám na Kubáně, ale klička mu nevyšla tak jak měla a jen díky tomu to není branka.

30:00
    Jsme přesně v polovině.

28:21
    Báňská je v tlaku, ovšem Kubáň drží svůj tým a stav je tak stále 1:1.

27:48
    Ostravská univerzita hrála v šesti a Báňská bude tak hrát přesilovou hru. Dvě minuty za svou školu odpyká Lukáš Kleberc.

27:15
    Fanoušci na tribunách se skvěle baví, panuje zde opravdu skvělá atmosféra.

25:50
    Kubáň si připsal zákrok vyrážečkou po střele z pravé strany.

23:50
    Icing Vysoké školy Báňské.

23:35
    Téměř ihned po buly si Kubáň připsal další zákrok.

22:30
    Domácí to zkusili bombou od modré, ale Kubáň měl dobrý výhled a kotouč v poklidu pokryl.

20:30
    Hruban ztečoval pokus z pravé strany, která mířila nejspíše vedle.

20:01
    Walicová vyhrála buly pro svou školu.

20:01

Hráči jsou již zpět na hrací ploše a druhá třetina začne za chvíli.

Máme za sebou první třetinu, která měla rychlý začátek a již po dvaceti vteřinách vedla Ostravská univerzita po brance Davida Zachara 1:1, ovšem z vedení se radovalo necelou minutu! Za Báňskou srovnal Lukáš Kovář. Zbytek třetiny se již dohrál bez branek, ale nuda to rozhodně není!

20:00

Ostravská univerzita zamkla soupeře v jejich pásmu a snaží se rychle využít přesilovky, ovšem obrana Báňské zatím odolává.

10:44
    Vyloučení v týmu Vysoká škola Báňská TU (Gonos – 2 min.).

09:58
    Benevolentní rozhodčí pustili i další prohřešek VŠB-TUO, Hořínek jde sám na Kubáně.

09:23
    Kovářova chyba na modré znamenala útok OSU, tentokrát se ke střele nedostali.

08:49
    Báňská u Kubáně, ten svůj tým ale drží!

08:08
    Vaněk od modré, trefuje břevno!

05:02
    Po prohraném souboji u mantinelu Kubáně se OSU přemístila do útočné třetiny, hra se vrací před Kubáně.

04:22
    Do tempa se dostává ale i druhý tým a pálí z voleje! Kubáň však úspěšný.

03:20
    Ostravská univerzita má zatím mírně navrch!
    01:08 Lukáš KOVÁŘ - 1:1

01:08
    Ani druhá strana si nic nenechává líbit a po tlaku u Kubáně srovnává LUKÁŠ KOVÁŘ. Asistence: Jan Hudeček.
    00:18 David ZACHAR - 0:1

00:18
    Máme tady první gól zápasu! Po vyhraném buly zamířil tým OSU před bránu soupeře a DAVID ZACHAR skóroval! Asistence: Radim Spusta.

00:01

A jdem na to...

Rektoři provedou slavnostní buly.

Následuje státní hymna.

Na ledě jsou i hráči Ostravské univerzity.

Po několikaminutovém napínání diváků začíná zahajování celého večera. Zároveň probíhá vítání obou kotlů.

Rolba nabírá menší zpoždění, diváky baví maskot Ostravské univerzity společně s tučňákem Sareza.

Hráči mají za sebou rozbruslení, po rolbě bude následovat přivítání obou kotlů, které je na programu v 17:50.

Sestavy obou univerzit:

Vysoká škola Báňská TU: Hruban (Vůjtek) – Baca, Zamecznik, Bail, Jaroch, Peslar, Mladenka, Kovář, Gonos – Kolouch, Štidl, Dýpr, Matějek, Baďura, Hudeček, Mach, Barnáš, Kasperlík, Vrána, Hořínek, Vacula, Walicová

Trenér: Minárik

Ostravská univerzita: Kubáň – Čintala, Hrdlička, Poštulka, Adamík, Veselský, Křibík, Spusta, Jonáš – Kaplanová, Zachar, Pobuta, Kleberc, Jelšík, Maček, Dominec, Motak, Vaněk, Volf, Tomigová, Ceniga

Trenér: Sebera.

Sestavy nejsou dle formací.

Úplnou novinkou, která by měla zpestřit souboj těchto dvou univerzit je i nominace hokejistek z extraligového týmu žen Karviné. A jak dodává Lukáš Řezanina: ,,Nemáme pro ně samostatné šatny, takže to bude zpestření nejen pro diváky, ale i pro samotné zúčastněné."

,,Myšlenka se zrodila asi v srpnu čtyři roky zpět. Náhodou jsme na Facebooku viděli akci Hokejový souboj, která se koná každoročně v Brně. Na studentský hokej tam každoročně chodí přes sedm tisíc diváků. Jeli jsme se tam podívat a bylo to opravdu velkolepé. A právě tohle nás nakoplo k tomu, abychom udělali něco podobného v Ostravě," vysvětluje jeden z pořadatelů.

Dále se vyjádřil i o sestavách a možném výsledku: ,,Obě univerzity mají našlapané týmy, na ledě se dokonce objeví i dva hráči extraligového týmu HC VÍTKOVICE STEEL. Myslím, že to bude vyrovnaný zápas, který rozhodne až prodloužení, nebo nájezdy," dokončil Hájek.

Akce tohoto typu jsou již klasickou záležitostí i v Praze či Brně. Jedná se o tradici, která proti sobě svede vždy dva velké rivaly dvou největších univerzit. Pro Ostravany se tak jedná o třetí ročník úspěšné akce.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Dnes máme na programu studentskou lahůdku v podání dvou univerzit z jednoho města, půjde tak o městské derby. Proti sobě se postaví Vysoká škola Báňská TU a Ostravský univerzita. Vítejte skrz náš online přenos na třetím ročníku Ostravského hokejového derby!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Matoušek

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Hudeček), 44. Štindl (Baďura, Vrána), 57. Štindl, 60. Vrána – 1. Zachar (Spusta), 33. Zachar (Vaněk)

Trenér: Sebera