Zlín – Kladno 7:0 (kon.) | Sparta – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 25.03.2016, 19:00 • MEO Arena Přerov • Mistrovství ČR - mladší dorost • Finálový turnaj

59:59
    Čech (SPA) dvě minuty hrubost – Beránek (VIT) dvě minuty sekání, Urban (VIT) dvě minuty hrubost.

59:59
    Mela před bránou Sparty, ale Vítkovice už to zřejmě nestihnou, protože zbývá poslední vteřina. Ještě se bude vylučovat.

58:26
    Vítkovice si vyžádaly oddechový čas a zřejmě to zkusí bez brankáře!
    58:26 Sparta mohlo pojistit své vedení, jenže přečíslení dvou proti jednomu Pika ve třetí gól Pražanů nepřetavil!

58:26
    Mohlo být možná už rozhodnuto, ale Sparťané svoje přečíslení dva na jednoho nedotáhli k úspěchu. Piku po Čechově přihrávce vychytal brankář.

56:12
    V oslabení na druhé straně unikl Fridrich, ale svoji tutovku do gólu nedotáhl!

55:50
    Velký závar před Malikem nekončí gólem! Dani a Kropáček doráželi na brankové čáře, kterou ale puk nepřešel. Hlavní rozhodčí rezolutně rozpažil.

55:17
    A teď je tu navíc další komplikace pro Ostravany v podobě vyloučení. Menší trest za vražení na hrazení dostal Zack Malík (VIT).

48:19
    Rozhodčí vynesly tresty na obě strany. Bureš (SPA) dvě minuty za hrubost – Beránek (VIT) dvě minuty za hrubost. Hrát se tedy bude ve čtyřech.

48:19
    Urban obkroužil bránu Sparty a z otočky to Škorpíkovi pořádně zavařil. Kotouč skončil na brankové čáře. Následně vznikla v brankovišti mela, která se určitě neobejde bez trestů.
    37:37 David VITOUCH - 2:1

37:37
    Sparta právě vstřelila branku!
    Teď už to ale Pražanům vyšlo a znovu vedou. Velmi rychlý útočný výpad zakončil naprosto přesně DAVID VITOUCH. Brankář Malik nestačil zasáhnout. Asistence: Erik Čermák, Štěpán Čech.
    36:22 Malik parádním zákrokem lapačkou zneškodnil Pšeničkovu stoprocentní šanci!

36:22
    Pšenička mohl Sparťanům navrátit vedení, ale Malik je znovu pozorný. Vytáhl parádní zákrok lapačkou.
    34:09 David TAKÁČ - 1:1

34:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Velká chyba Sparty a Vítkovice využívají krátkou přesilovku. DAVID TAKÁČ měl dost prostoru v útočném pásmu a lehce projel s pukem před bránu, kde Škorpíka oklamal kličkou. Asistence: Adam Beránek, Petr Fridrich.

32:19
    Síly na ledě se ale brzy srovnávají. Za podržení jde na trestnou lavici Martin Hugo Haš (SPA).

31:56
    Jakub Vacula (VIT) nabízí podražením Spartě další početní výhodu.

27:05
    Dani hezkým slalomem pronikal až před vítkovickou bránu, ale kotouč zvedl při zakončení příliš vysoko. Teď měli Ostravané velké štěstí.

26:01
    A tak je tady další možnost pro Spartu posunout se na dvoubrankový rozdíl. Za držení je vyloučen Zack Malík (VIT).

19:47
    Další přesilovka pro Spartu. Fridrich (VIT) se provinil držením hole.

14:39
    Šulák (VIT) krosčekoval jednoho ze sparťanských hráčů a bude tak odpykávat menší trest. Pražané mají šanci zvýšit svůj náskok.
    13:57 David VITOUCH - 1:0

13:57
    Pražanům se teď vyplatil důraz před brankou a je z toho vedoucí gól! Za záda brankáře Malika poslal puk DAVID VITOUCH. Asistence: Erik Čermák.

09:10
    Velká šance Sparty! Po závaru se dostal kotouč na modrou odkud střílel Tůma. Puk skákal po brankovišti, ale za záda brankáře Malika se nedostal.

06:22
    Vítkovice bude hrát přesilovku. Za hákování jde pykat Čížek (SPA).

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 14. Vitouch (Čermák), 38. Vitouch (Čermák, Čech) – 35. Takáč (Beránek, Fridrich)

HC Sparta Praha: Škorpík (Jones) – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák, Kumpošt, Pšenička, Prymula, Čermák, Pika, Gluzman, Vorobjev, Kropáček, Rubeš, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech
    HC Vítkovice Ridera: Malik (Piták) – Malík, Bílý, Raška, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák, Plánka, Vojtovič, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vjačka, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek

Rozhodčí: Kika, Velčovský – Blaha, Hanzlík