Tomáš Berdych
Tomáš Berdych (7)
2
6 3 7
Úterý 29.03.2016, 17:14ATP Miami - Miami Open Presented By Itaú (tvrdý povrch) • Osmifinále

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji vám příjemný zbytek večera a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou. (19:46:31)

Do zápasu lépe vstoupil francouzský tenista, když zaznamenal brejk a vedl v první sadě 4:2. Poté ale Berdych získal čtyři hry v řadě a zcela tak zvrátil vývoj prvního setu. Ve druhém dějství český hráč v úvodu nevyužil dva brejkboly, a poté tahal za kratší konec provazu, dvakrát přišel o svůj servis a také o celý set v poměru 3:6. Rozhodující třetí set byl maximálně vyrovnaný, hráči si drželi svá podání až do stavu 5:5, kdy Tomáš Berdych dokázal získat rozhodující brejk. Utkání již bez problému čistou hrou dopodával a ve čtvrtfinále se může těšit na vítěze zápasu Novak Djoković – Dominic Thiem.

Konec zápasu

5:7
    Tomáš Berdych opět velmi dobře zaservíroval, následně ze své rakety vyslal tvrdý forhend, který Richard Gasquet dokázal odehrát pouze do zámezí a český tenista se tak raduje z vydřené třísetové výhry a postupu do čtvrtfinále turnaje v Miami!

0-40
    Čech si svým dvanáctým esem vypracovává tři mečboly!

0-30
    Dlouhou výměnu dokázal Berdych rozhodnout dělovým forhendem, kterým donutil soupeře k chybě.

0-15
    Český tenista podává na vítězství v zápase a začíná výborně. Velmi dobře zaservíroval a výměnu ukončil vítězným úderem.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Základem Berdychova úspěchu v této výměně byl zcela famózní return, kterým dokázal vybrat další vynikající Gasquetův servis. Poté už český tenista byl aktivní, dokázal si otevřít dvorec a zakončit drtivým forhendem. Tomáš Berdych se tak ujímá v rozhodujícím třetím setu vedení 6:5.

30-40
    Druhý brejkbol Francouz odvrací svým šestým esem!

15-40
    První z nich Gasquet odvrací! Dokázal svého soupeře rozběhat a donutil jej povedeným úderem k chybě.

0-40
    Český hráč trefil return přesně pod nohy soupeře, ten dokázal míček odehrát pouze do sítě a Tomáš Berdych má tak k dispozici tři brejkboly!

0-30
    Berdych velmi dobře zareturnoval a následně zahrál vítězný bekhend do odkryté části dvorce.

0-15
    Gasquet začíná poslední game na svém servisu nečistě trefeným úderem.

5:5
    A český tenista tento game končí esem, svůj servis drží čistou hrou a bleskově srovnává na 5:5.

0-40
    Berdych si vítězným forhendem vypracovává tři gemboly.

0-30
    Return Francouze byl příliš dlouhý.

0-15
    Gasquet na úvod gamu vsadil na urputnou defenzivu, ale nakonec přece jen poslal čop až za základní čáru.

5:4

5:4

5:4
    A francouzský tenista končí tento game skvělým vítězným bekhendem po čáře a jde do vedení 5:4.

A-40
    Gasquet měl velké štěstí, že jeho druhý servis neskončil dvojchybou, ale poté zahrál parádní bekhend s tečí pásky i následný vítězný volej.

40-40
    A to se mu daří! Francouz opět nevynuceně chybuje z bekhendu a je srovnáno na shodu.

40-30
    Následně posílá svůj bekhend do pásky a český tenista má možnost tento game ještě zdramatizovat.

40-15
    Gasquet vyprodukoval svou šestou dvojchybu.

40-0
    Opět totožná situace, Berdych byl v pohybu a nakonec trefil pouze síť.

30-0
    Následně dokázal svého soupeře rozběhat a dočkal se jeho úderu do sítě.

15-0
    Gasquet začíná na svém podání skvělým servisem.

4:4
    A díky povedenému forhendu na čáru Tomáš Berdych drží svůj servis a srovnává na 4:4.

15-40
    Krátký return Francouze byl velmi nepříjemný, ale Berdych si s ním poradil a vypracoval si dva gemboly.

15-30
    Ale Gasquet odpovídá parádním vítězným returnem křížem.

0-30
    Berdych vzápětí přidává vítězný bekhend.

0-15
    Čech skvěle zaservíroval a následně donutil soupeře tvrdým forhendem k chybě.

4:3

4:3

4:3
    A Richard Gasquet skvělým forhendem donutil soupeře k chybě a jde v rozhodující třetí sadě do vedení 4:3.

40-0
    Forhend českého hráče zastavila síť, Gasquet má tři gemboly.

30-0
    Francouz dobrým servisem zvyšuje své vedení.

15-0
    Český tenista se vydal na síť, ale Gasquet zahrál povedený úder, který Berdych nedokázal vrátit přes síť.

3:3
    Bekhend po čáře z rakety francouzského tenisty končí těsně v autu, Tomáš Berdych bez komplikací drží servis a srovnává na 3:3.

15-40
    Gasquet dokázal Berdychův servis zreturnovat jen za základní čáru.

15-30
    Vzápětí ale nevynuceně chybuje a je sníženo.

0-30
    Berdych vítězným forhendem křížem získává i druhý fiftýn tohoto gamu.

0-15
    Čech od začátku diktoval tempo výměny, vypracoval si pozici ke smeči, ale tu zahrál tak nešťastně, že měl obrovské štěstí, že soupeř zahrál míček těsně za základní čáru.

3:2

3:2

3:2
    A Richard Gasquet tento game končí parádním vítězným bekhendem, drží svůj servis čistou hrou a v rozhodující sadě se ujímá vedení 3:2.

40-0
    Berdych nevynuceně chyboval z forhendu a francouzský hráč tak má tři gemboly.

30-0
    Bekhend po čáře v podání českého tenisty si cestu do dvorce nenašel.

15-0
    Francouz do gamu vstoupil dobře, zahrál tvrdou smeč, na kterou Berdych sice dosáhl, ale nedokázal ji vrátit do hry.

2:2
    Tomáš Berdych končí tento game povedeným servisem, jenž Gasquet nedokázal zreturnovat do dvorce, a srovnává tak na 2:2.

40-A
    Gasquetův return skončil v síti.

40-40
    Následně ale Berdych posílá forhend daleko do autu a je srovnáno na shodu.

30-40
    Český tenista dokázal svého soupeře rozběhat a dočkal se jeho úderu do sítě.

30-30
    A vzápětí Berdych svým jubilejním desátým esem srovnává.

30-15
    Čech díky dobrému servisu snižuje.

30-0
    Gasquet zahrál parádní vítězný bekhend a dostává se do nadějného vedení.

15-0
    Český hráč na úvod gamu zamířil z bekhendu pouze do autu.

2:1

2:1

2:1
    Return českého tenisty míří pouze do sítě a Richard Gasquet tak ujímá v rozhodující sadě vedení 2:1.

A-40
    Páska vynesla Berdychův bekhendový úder mimo dvorec a Francouz má další výhodu.

40-40
    Ten ale francouzský hráč skvělým servisem na "téčko" odvrací.

40-A
    Richard Gasquet nabízí svou pátou dvojchybou soupeři další brejkbol!

40-40
    Podruhé za sebou ale ta samá varianta nevyšla, Berdych již kraťas vystihl a na síti srovnal na shodu.

A-40
    Gasquet si ale opravdu věří a nyní předvedl další světový kraťas od základní čáry.

40-40
    Český tenista měl velmi dobrou pozici, ale poslal forhend pouze do autu.

40-A
    Tomáš Berdych nyní skvěle zabojoval, doběhl kraťas, a jelikož následný Gasquetův lob zamířil do autu, tak má k dispozici brejkbol!

40-40
    Gasquet se pokusil o bekhendový úder po lajně, ale zamířil pouze do deblového koridoru.

40-30
    Francouz si svým pátým esem vypracovává gembol.

30-30
    Gasquet zaservíroval na tělo soupeře, který dokázal returnovat pouze do sítě.

15-30
    Český hráč si nyní skvěle vykonstruoval výměnu a zakončil ji vítězným forhendem po čáře.

15-15
    Return Berdycha dopadl až za základní čáru.

0-15
    Čech se posunul k síti, čímž dostal soupeře pod tlak, a ten zahrál pouze do autu.

1:1
    Tomáš Berdych tento game končí esem a i přes jisté komplikace srovnává na 1:1.

40-A
    Český tenista dobrým servisem a následným vítězným forhendem získává výhodu.

40-40
    Berdych ale velmi dobře zaservíroval a return soupeře dopadl těsně za základní čáru.

40-30
    Richard Gasquet potřetí v tomto zápase zahrál skvělý kraťas a vypracovává si brejkbol!

30-30
    Francouzský tenista dokázal zahrát parádní prohoz křížem a opět srovnává.

15-30
    Berdych dobře zaservíroval a výměnu ukončil vítězným forhendem po čáře.

15-15
    Gasquet dokázal svého soupeře rozběhat a srovnává stav tohoto gamu.

0-15
    Čech začal dobrým servisem, který soupeř nedokázal vrátit do hry.

1:0

1:0

1:0
    Game končí bekhendovým úderem Berdycha do sítě. Francouz tak drží svůj servis a ujímá se vedení 1:0.

40-15
    Gasquet dobře zaservíroval a následně zahrál vítězný forhend.

30-15
    Vzápětí ale Čech neumístil bekhendový úder do dvorce.

15-15
    Berdych srovnává parádním vítězným úderem po čáře.

15-0
    Výměna skončila příliš dlouhým čopovaným bekhendem českého tenisty.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Richard Gasquet.

0:0

6:3
    A Richard Gasquet využívá hned ten první parádním vítězným returnem! Berdych se vydal na síť a na křížný úder soupeře nedosáhl, takže druhý set prohrává v poměru 3:6 a o postupujícím do čtvrtfinále bude muset rozhodnout třetí sada.

40-0
    Bekhend z rakety českého hráče dopadl až za základní čáru a Francouz má k dispozici tři setboly!

30-0
    Gasquet zahrál parádní úder po lajně a je dva míčky od vyrovnání na 1:1 na sety.

15-0
    Francouzský tenista se posunul k síti a úder Berdycha na druhou stranu dvorce nepřešel.

5:3
    Richard Gasquet končí tento game vítězným forhendem, drží servis čistou hrou a vede ve druhém setu již 5:3.

40-0
    A vzápětí čtvrté a má k dispozici tři gemboly.

30-0
    Gasquet zaznamenává své třetí eso.

15-0
    Francouz ubránil první útok Berdycha, a ten následně zahrál bekhend pouze do autu.

4:3

4:3

4:3
    Čech končí tento game esem a stále udržuje při životě své šance na zisk druhého setu. Bude si ale muset poradit s nepříznivým stavem 3:4.

40-A
    Berdych si tvrdým forhendem křížem vypracoval výhodu.

40-40
    Český hráč nyní zvládl smeč nad hlavou od základní čáry a následně zahrál vítězný forhend.

40-30
    Francouzský tenista skvěle zaservíroval, Berdych nedokázal míček vrátit do kurtu, a je zde tak další brejkbol!

30-30
    Gasquet zahrál parádní vítězný bekhend a srovnává stav tohoto gamu.

15-30
    Čech vyprodukoval nevynucenou chybu z forhendu.

0-30
    Následně Gasquet returnoval pouze do sítě.

0-15
    Berdych zahájil game na svém servisu výborným podáním a následným vítězným forhendem.

4:2
    Francouzský tenista zakončil velmi neortodoxní výměnu parádním kraťasem a zvyšuje své vedení na 4:2.

40-0
    Gasquet zahrál forhend přesně do rohu dvorce, Berdych dokázal míček pouze do autu a Francouz tak má k dispozici tři gemboly.

30-0
    Return českého hráče nepřeletěl síť.

15-0
    Čopovaný bekhend Berdycha skončil mimo dvorec.

3:2

3:2

3:2
    Český tenista končí tento game sedmým esem a snižuje stav druhého setu na 2:3.

15-40
    Po nevynucené bekhendové chybě Gasqueta má ale k dispozici dva gemboly.

15-30
    Berdych z jasné pozice poslal míček pouze do autu.

0-30
    Return francouzského tenisty byl příliš dlouhý.

0-15
    Čech začíná game na svém podání esem.

3:1
    Return českého hráče zastavila síť, Richard Gasquet tak potvrzuje brejk z předchozí hry a jde ve druhém setu do vedení 3:1.

A-40
    Berdych se pokusil o vítězný forhendový úder po čáře, ale míček skončil těsně v autu.

40-40
    Nyní ale Francouz trefuje z bekhendu síť a je opět srovnáno na shodu.

A-40
    A Gasquet pokračuje v krásných úderech. Nyní vyslal ze své rakety servis ven z dvorce a výměnu ukončil vítězným bekhendem na druhou stranu kurtu.

40-40
    Dalším skvělým podáním francouzský tenista srovnává na shodu.

30-40
    První z nich Gasquet odvrací dobrým servisem, který český tenista dokázal zreturnovat pouze do sítě.

15-40
    Tomáš Berdych si vynikajícím bekhendovým úderem z velmi těžké pozice vypracovává dva brejkboly!

15-30
    Vzápětí ale zaznamenává svou již čtvrtou dvojchybu.

15-15
    Gasquet neméně kvalitním vítězným forhendem srovnává.

0-15
    Berdych vstoupil do gamu parádním vítězným returnem z bekhendu.

2:1

2:1

2:1
    Tomáš Berdych zahrál výborné druhé podání, ale z velmi dobré pozice trefil z forhendu pouze síť a stejně jako v první sadě i nyní ztrácí svůj servis jako první a prohrává 1:2.

40-30
    Čech musel do výměny přes druhý servis, ale situaci zvládl, neboť soupeř zahrál forhend pouze do autu.

40-15
    Richard Gasquet ale nyní skvěle zareturnoval a vypracoval si dva brejkboly!

30-15
    Tomáš Berdych odehrál skvělou výměnu, v níž si vypracoval výbornou pozici, ze které zakončil vítězným forhendem.

30-0
    Nevynucená chyba z forhendu českého tenisty dostává Gasqueta do nadějného vedení.

15-0
    Čech hrál míček velmi brzy po odskoku a trefil pouze pásku.

1:1
    Richard Gasquet ukončuje tento game povedeným servisem, přerušuje sérii ztracených her a srovnává na 1:1.

40-15
    Return českého hráče se do dvorce nevešel.

30-15
    Gasquet z forhendu zamířil pouze do deblového koridoru.

30-0
    Berdych se pokusil o vítězný forhend, ale míček dopadl těsně za základní čáru.

15-0
    Francouz začal na svém servisu pěkným vítězným bekhendem.

0:1

0:1

0:1
    Tomáš Berdych zahrál rotovaný druhý servis, return Gasqueta zamířil do sítě a český tenista tak získává pátý game v řadě a ujímá se ve druhém setu vedení 1:0.

15-40
    Nyní Čech trefil z bekhendu síť.

0-40
    Další vítězný forhend přináší Berdychovi tři gemboly.

0-30
    Rodák z Valašského Meziříčí přidává po dalším kvalitním servisu vítězný forhend.

0-15
    A český tenista začíná druhý set esem.

0:0

0:0
    Následuje krátká přestávka.

4:6
    Richard Gasquet ve velmi nevhodný moment zahrál z bekhendu úder rámem, míček skončil daleko mimo kurt a Tomáš Berdych tak otáčí první set a triumfuje v něm v poměru 6:4.

30-40
    Francouzský tenista opět výborně zaservíroval a následně zahrál světový dropshot.

15-40
    První z nich Gasquet odvrací skvělým servisem.

0-40
    Tomáš Berdych si parádním vítězným forhendem přesně do rohu dvorce vypracovává tři setboly!

0-30
    Berdych dokázal svého soupeře rozběhat, a ten poslal bekhendový úder pouze do sítě.

0-15
    Francouz začíná nevynucenou chybou z forhendu.

4:5

4:5

4:5
    Český tenista skvěle zaservíroval a dvěma drtivými forhendy následně dokázal ukončit výměnu a jde tak do vedení 5:4.

40-A
    Tentokrát již Gasquet po čopovaném returnu neuspěl, Čech se prezentoval parádním vítězným forhendem ven z dvorce.

40-40
    Ten ale Tomáš Berdych odvrací nejlepším možným způsobem, esem.

A-40
    Čopovaný return Gasqueta byl opět úspěšný, Berdych vyhodil forhend až za základní čáru a je zde další brejkbol.

40-40
    Český hráč po servisu zahrál forhend pouze do sítě. Je znovu srovnáno na shodu.

40-A
    Gasquet byl ve velmi těžké pozici, ale chybělo jen velmi málo, aby se mu podařilo soupeře prohodit. Míček zastavila páska.

40-40
    Francouz ale zahrál hodně rotovaný forhend, který doletěl jen do poloviny sítě.

40-30
    Další nevynucená forhendová chyba českého tenisty znamená brejkbol pro Gasqueta!

30-30
    Následně končí v síti i Berdychův forhend a v tomto gamu je srovnáno.

15-30
    Francouz velmi dobře zareturnoval a Berdych dokázal odehrát míček pouze do sítě.

0-30
    Return Gasqueta skončil těsně za základní čarou.

0-15
    Čech kvalitně zaservíroval a výměnu ukončil vítězným forhendem po čáře.

4:4
    Francouzský tenista končí tento game hodně dalekou dvojchybou a v prvním setu je tak srovnáno na 4:4.

15-40
    Richard Gasquet se rozhodl zahrát čopovaný forhend, ten byl ale příliš dlouhý a Tomáš Berdych má tak opět dva brejkboly!

15-30
    Následně forhend Berdycha končí až za základní čarou a Gasquet snižuje.

0-30
    Český tenista se drtivým vítězným forhendem dostává do nadějného vedení.

0-15
    Berdych se vydal na síť a soupeřův pokus o prohoz skončil na pásce.

4:3

4:3

4:3
    Český tenista zahrál vítězný bekhend do rohu dvorce a snižuje na 3:4.

0-40
    Vzápětí přidává třetí a má tři gemboly.

0-30
    Čech zaznamenal své druhé eso v zápase.

0-15
    Berdych se vydal na síť a zahrál zde vítězný volej.

4:2
    Richard Gasquet ukončuje tento game vítězným forhendem křížem, potvrzuje brejk a zvyšuje své vedení na 4:2.

40-30
    Berdych zahrál vítězný bekhendový return a opět snižuje.

40-15
    Výměna plná šťastných úderů na čáru skončila autem z rakety Gasqueta.

40-0
    Francouz zápětí přidává další winner z bekhendu a má tři gemboly.

30-0
    Gasquet zahrál parádní vítězný bekhend po čáře přesně do rohu kurtu.

15-0
    Return českého hráče byl příliš dlouhý.

3:2

3:2

3:2
    Tomáš Berdych zahrál forhend pouze do sítě, ztrácí svůj servis a pouští tak soupeře do vedení 3:2.

40-30
    Český hráč opět chybuje z bekhendu a je zde brejkbol pro Richarda Gasqueta!

30-30
    Berdych se posunul k síti a Gasquetův prohoz hraný z těžké pozice zamířil pouze do autu.

30-15
    Čech poslal po čopovaném returnu soupeře bekhendový úder až za základní čáru.

15-15
    Berdych vyprodukoval svou první dvojchybu.

0-15
    Čopovaný bekhend francouzského hráče nepřeletěl síť.

2:2
    Gasquet si vytvořil dobrou pozici na síti a po dobrém voleji srovnává stav na 2:2.

A-40
    Servis francouzského tenisty je nyní jako na houpačce, další eso.

40-40
    Následně ale přichází další dvojchyba. Je znovu srovnáno na shodu.

A-40
    Gasquet zaznamenává své první eso.

40-40
    Čech se dostal pod tlak a zahrál bekhend pouze do autu. Je zde shoda.

30-40
    Berdych držel soupeře na bekhendu, ale nakonec vyhodil svůj forhendový úder mimo dvorec.

15-40
    Gasquet se vydal na síť, ale po dobrém soupeřovu úderu nezvládl volej a jsou zde dva brejkboly pro českého tenistu!

15-30
    Berdych zahrál krásný vítězný bekhend po čáře.

15-15
    Vzápětí ale zaznamenává první dvojchybu utkání.

15-0
    Francouz opět výborně zaservíroval a následně zahrál vítězný bekhend.

1:2

1:2

1:2
    Tomáš Berdych parádním vítězným bekhendem končí tento game a ujímá se vedení 2:1.

30-40
    Return Gasqueta končí v síti, je zde gembol pro českého tenistu.

30-30
    Francouzský hráč skvěle zareturnoval a výměnu následně úspěšně zakončil na síti.

15-30
    Berdych si přímým bodem ze servisu bere vedení v gamu opět na svou stranu.

15-15
    Vzápětí zahrál bekhend do sítě i český tenista.

0-15
    Čopovaný bekhend Gasquet zastavila síť.

1:1
    Francouzský tenista opět výborně podal na "téčko" a následně vítězným forhendem srovnal na 1:1.

40-15
    Gasquet skvěle zaservíroval a vypracoval si dva gemboly.

30-15
    Vzápětí ale zahrál bekhendový úder až za základní čáru.

15-15
    Čech si forhendem připravil dobrou pozici a výměnu zakončil vítěznou smečí.

15-0
    Berdych returnoval pouze mimo dvorec.

0:1

0:1

0:1

0:1
    Český hráč ale tento game uzavírá esem a ujímá se vedení 1:0.

30-40
    Gasquet odvrací i druhý gembol a opět snižuje.

15-40
    První však zůstává nevyužit.

0-40
    Rodák z Valašského Meziříčí získává i třetí fiftýn a vypracovává si tři gemboly.

0-30
    Berdych vzápětí navyšuje vedení.

0-15
    Český tenista vstoupil do utkání svým servisem a začal úspěšně.

0:0

Dle předpokladů sázkových kanceláří bude mírným favoritem dnešního utkání český tenista.

2006 Toronto Hard QF Richard GASQUET 6:4 6:1

O rok starší rodák z Valašského Meziříčí se nachází na 7. příčce žebříčku ATP, přičemž vloni byl dokonce na 4. místě. V této sezoně je jeho největším úspěchem čtvrtfinále Australian Open. V jejím dalším průběhu dvakrát nestačil na Nicka Kyrgiose a v Indian Wells skončil stejně jako dnešní soupeř v osmifinále, v němž byl nad jeho síly Milos Raonic. V Miami měl český tenista v prvním kole volný los, v kole druhém jeho soupeř k zápasu nenastoupil a v neděli zvládl třísetovou bitvu se Stevem Johnsonem.

Devětadvacetiletý francouzský tenista momentálně uzavírá elitní desítku žebříčku ATP. Jeho kariérním maximem je 7. pozice z roku 2007. Tuto sezonu kvůli zdravotním problémům zahájil až na turnaji v Montpellieru, kde si dokázal dojít pro turnajový titul. Od té doby odehrál jen dva turnaje, z nichž na tom posledním v Indian Wells v osmifinále nestačil na Marina Čiliče. V Miami Francouz během cesty do osmifinále neztratil ani set.

Druhý týden turnaje kategorie Masters 1000 v Miami dnes pokračuje osmifinálovými zápasy a v tom námi sledovaném se spolu utkají Richard Gasquet a Tomáš Berdych.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.