Mountfield HK – K. Vary 3:4 (kon.) | Letňany – Jihlava 1:2 (kon.) | HC Plzeň – Kolín 2:0 (kon.)
Vítkovice – Ševci Zlín 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 1:0 (kon.) | Letňany – K. Vary 1:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 2:0 (kon.) | Ševci Zlín – Draci Kolín 3:7 (kon.) | Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.)
Jihlava – K. Vary 6:1 (kon.)
HC Letci Letňany
1:2 (0:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 02.04.2016, 08:15 • MFH Ostrava • Hockey Tour 2003

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:15.

Multifunkční hala je připravena na druhý zápas druhého dne finálového turnaje soutěže HOCKEY TOUR 2003, což je vlastně soutěž hráčů ročníku 2003 a mladší, u dívek pak ročníku 2002 a mladší.

Finálový turnaj se hraje dle pravidel ČSLH. Každý tým odehraje minimálně pět utkání. Hraje se ve dvou skupinách ("A" a "B") systémem každý s každým ve skupině, poté se odehraje play-off dle pořadí v základních skupinách.

Hrací doba všech zápasů včetně zápasů play-off je 2x20 minut čistého času, mezi třetinami je krátká dvouminutová přestávka. V případě remízy následují u všech zápasů tři nájezdy na obou stranách, v případě, že ani tyto nerozhodnou, se pojedou nájezdy po jednom do konečného rozhodnutí.

Tresty – vylučuje se na 2 minuty, případně 5 a 10 minut. V případě trestu do konce utkání, nemůže hráč odehrát následující turnajové utkání.

Bodování je následující – obě třetiny zápasu jsou ve skupině bodovány samostatně. Hraje se celkově o 5 bodů – výhra v první části 2 body, remíza 1 bod, celkový vítěz zápasu pak získává bonusový bod navíc. Zápasy play-off se hrají pouze na celkový výsledek za obě třetiny.

O konečném umístění ve skupině rozhoduje v případně rovnosti bodů vzájemný zápas, dále minitabulka vzájemných zápasů – body, skóre, v případě shody pak celkový brankový rozdíl ve skupině, větší počet vstřelených branek, menší počet obdržených branek, v případě shody pak los.

Týmy v této věkové kategorii jsou územně rozděleny do čtyř skupin – velkého finálového turnaje, který se odehrává právě teď v Ostravě, se účastní osm nejlepších týmů po základní skupině. Pro finálový turnaj byly rozděleny do skupin "A" (Mountfield HK; Letci Letňany; HC Dukla Jihlava a HC Energie Karl.Vary) a "B" (HC Vítkovice; HC Plzeň 1929; SC Kolín a Ševci Zlín 2003).

Druhým zápasem dnešního dne je zápas mezi LETŇANY a JIHLAVOU.

00:01

00:10
    Úvodní buly pro Jihlavu, hned do akce se dostal Štorek, ale svou nepřesnou přihrávku letňanského brankáře nepřekonal.

00:50
    Dukla začíná velmi dobře, nyní jsou však Letňany u puku.

01:22
    K zakončení se dostává Broš, Maláč připraven.

01:41
    Bojuje se na ostří nože ve středním pásmu, k útoku se dostávají jihlavští, vypálil Pavelec, ale Malant připraven.

02:06
    Letňany jdou dopředu, lehou střelu Straky kryje Maláč.

02:39
    Z modré čáry skvěle vypálil Pinkas, Maláč opět zakročuje.

02:50
    Buly u jihlavské brány, do útoku se však dostává Menšík, který skvěle posunul na Pavelce, ten puk minul, jinak by to byl jistý gól!

03:22
    Letňany začínají novou akci, která však končí na holi jihlavského Sapíka.

03:49
    Jihlavští za svou bránou, Sapík jen tak tak nahrál svým spoluhráčům.

04:05
    Utkání se zatím hraje v poklidu, oba týmy střídají, Letňany se chtějí dostat do pásma, což se díky Vojtovi daří, Vojta posunuje na Broše, ten svou střelou trefil jihlavského Adama, ten však nedokázal puk zkrotit.

04:54
    Buly u Malanta, k puku se dostává Vojta, Letňany jdou dopředu.

05:16
    Velká chyba Vojty, který nahrál na jihlavského Polodnu, ten nedokázal z těsné blízkosti překonat Malanta!

05:26
    Buly ve středním pásmu, Letňany se stěží dostali k puku, takže o něj jednoduše přišli.

05:45
    Nahození "domácích", Maláč raději kryje.

05:49
    Buly u jihlavského brankáře pro Duklu, jihlavští se sice dostali k puku, ale jeden z jihlavských nahrál na svého protihráče, ten však dostal Letňany do ofsajdu.

06:10
    Dobré zakončení Novotného, na místě byl však Malant.

06:21
    Rychlý protiútok Dukly, skvěle se zpoza brány otočil Polodna, který málem překonal letňanského gólmana!

06:36
    Tomáš Bucek (LET) – 2 minuty, nedovolené bránění.

07:01
    Jihlavští chtějí svou přesilu využít, což se zatím nedaří, skvělou práci odvedl Tůma, který vyhazuje.

07:29
    Broža nezpracoval puk a Jihlavští ztrácejí pásmo.

07:47
    Letňany v naprosté pohodě vyhazují, oba týmy střídají.

08:01
    Nepřesnost a nejistota, to je jihlavská přesilovka. Letňany opět vyhazují.

08:14
    Skvělou práci odvedla také jediná žena na tomto kluzišti, Gabriela Horáková, která vyhodila puk.

08:46

08:50
    Jihlavští se dostávají do pásma, puk však u mantinelu ztrácí Polodna, takže do protiútoku jdou Letňany.

09:19
    Horáková ztrácí puk na úkor Menšíka, který šel sám na letňanského gólmana, na něj však nevyzrál!

09:54
    Zakončení jihlavských v moci Lukáše Malanta.

09:57
    Letňany jdou do protiútoku, Tůma však vystřelil jen do Broži.

10:27
    Další zblokovaná rána letňanských, tentokrát z hole Václavíka.

10:46
    Týmy střídají, Letňany v pásmu, skvěle pálil z kruhu Dobrov, Maláčova vyrážečka připravena.

11:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nenápadná střela propadla do brány! Hned po buly se do puku opřel MATOUŠ MENŠÍK, který otevírá skóre zápasů. Asistence: Denis Štorek.

12:50
    Zakázané uvolnění Letňanských.

12:55
    Jihlava je po gólu při chuti, z modré pálil Chvátal, Malant připraven.

13:20
    Do protiútoku se dostal Bucek, který však nejenže nezakončil správně, ale také ztratil rovnováhu a spadl přímo na Maláče. Což se samozřejmě mladým hráčům stává.

13:30
    Lehká střela ihned po buly v podání Bucka – pro Maláče lehká práce.

13:46
    Letňany se chtěly dostat do přečíslení, skvělou práci odvedl Vranka.

14:07
    Jihlava může dopředu, tečovaná střela Menšíka skončila mimo.

14:07

14:51
    Denis Štorek (JIH) – 2 minuty, podražení.

15:25
    Letňany mají přesilovku, z modré pálí Pinkas, ale úplně zbytečně – rozhodčí píská hráče v brankovišti, hra se přesunuje do středního pásma.

15:33
    Letňany nedokážou pořádně načít akci, střelená přihrávka Vojty skončila u Macka.

16:05
    Dukle se povedlo dostat se z pásma.

16:17
    Ke dvou střelám z modré se dostal Pinkas, ale ani jedna neskončila u Maláče.

16:40

16:47
    Velká chyba jihlavských, puk šel přímo na hůl Pinkase, ten však vystřelil lehce.

17:20
    Do úniku se dostal Melenovský, skvěle zakročil Malant!

17:33
    Hra se dostává k jihlavské bráně, po Maláčově levici se odehraje buly.

17:38
    Sapík nedokázal puk dostat u pásma, k puku se dostal Bucek, který chtěl posunout ještě na Vojtu, což se nepovedlo.

18:16
    Z bekhendu pálí obr Bucek, který je zatím nejaktivnější, Maláč střelu vyrazil.

18:43
    Hraje se v pomalém tempu, malou chybu dokázal vyrobit Pinkas, ale jeho spoluhráči jej zachánili, Letňany jdou do útoku.

19:20
    Ze kterého nic nebylo, k puku i zakončení se dostává Polodna, Malant má však uzavřenu levou část branky.

19:49
    Další zakončení, tentokrát z hole Pavelce, Malant opět v pozoru.

Po první periodě je to velice vyrovnané. Jihlava vede zásluhou Menšíka 1:0.

20:00

20:01

20:06
    Opět jihlavští na začátku třetiny aktivnější, bekhendem nahrával Michalčukovi Menšík, ten vypálil, Malant připraven.

20:30
    Letňany aktivnější na buly, Horáková však nahrála přímo na hůl jihlavských.

21:01
    Polodna ve středním pásmu nedokázal nahrát svým spoluhráčům, hosté jsou však v pásmu.

21:30
    Čech se dostává i přesto, že byli u něj dva protihráči, k zakončení, ale tohle Maláče nemohlo překvapit.

22:00
    Michalčuk ztrácí puk na úkor Vlasáka, Letňany však z toho nic nevytvořily.

22:35
    "Domácí" se dostali k Maláčovi, ale to je tak vše, nyní však mají další šanci v přečíslení tři na jednoho, Vlasák však nedokázal nahrát Novotnému.

23:23
    Z nulového úhlu se pokusil překvapit Maláče Broš, to se nepovedlo, ale poté se k puku dostal Václavík, jehož projektil, vydaný z mezikruží, stačil jen na Maláčovo rameno.

23:27
    Skvěle zapracoval Chvátal, který vybojoval puk ve středním pásmu, dostal se do pásma obranného a vystřelil, letňanský brankář však v pozoru.

25:06
    K zakončení se dostal Štorek, Malant opět připraven.

25:26
    Jihlavští jsou teď aktivnější, avšak i přesto se k puku dostávají letňanští, kteří načínají novou akci.

25:53
    Pinkas ztrácí kotouč, který se však odráží ku Vojtovi, ten však nedokázal zakončít.

26:26
    Skvěle bojuje mezi třemi letňanskými hráči Pavelec, z otočky vstřelil, Malant je v pozoru.

26:44
    Po buly se k puku dostávají letňanští, ti však špatně rozehráli, přímo na hůl Polodny, takže je to Dukla, která má akci.

27:21
    Lehká střela Broži sice orazítkovala tyč, ale Malant měl svou levou část brány v pohodě pokrytou.

27:43
    Jeden z letňanských dokázal skvěle uvolnit Dobrova, ten dokázal zakončit, Maláč je v pohotovosti.

27:52
    Letňany jdou do přečíslení, Václavík to vzal vše na sebe a vypálil, avšak mimo.

28:32
    Rána Pavelce minula letňanskou bránu, Letňany, jmenovitě Václavík, chtěl obehrát Vranku, což se nepovedlo.

29:02
    Dukla se dostala k zakončení, v bráně ordinuje Malant.

29:02
    Buly u letňanského gólmana, úspěšný Menšík, který se dostal k zakončení, po kterém byla další rozmíška.

29:40
    Matouš Menšík (JIH) – 2 minuty, sekání.

29:59
    Tůma se skvěle vyhnul hned trojici jihlavských, dokázal zakončit, ale těsně mimo!

30:25
    Buly u Maláče, skvěle bojuje Michalčuk, Jihlava v pásmu.

30:44
    Chvátal nahodil puk za bránu Malanta, Letňany jdou do útoku.

31:15
    Chvátal vyhodil puk mimo kluziště, vhazování před Maláčovou svatyní.

31:28
    Rána Bucka mimo, poté chtěl vypálit Vojta, také do jihlavského hráče, který posunul na Adama, který jel z trestné lavice, byl při útoku zahákován, rozhodčí však mlčí.

32:20
    Z bekhendu střílí Melenovský, jehož střela však Malanta nepřekvapila.

32:50
    Tečovaná střela letňanského Václavíka šla přímo do betonu Maláče.

33:24
    Václavík skvěle posunul Vojtovi, ten vypálil, Maláč je však připraven.

33:41
    Letňany teď uzamkly Jihlavu v pásmu, Čech bojuje s Melenovským o puk, vítěz zřejmý – Dukla se alespoň dostává do středního pásma.

34:32
    Nepřesná hra z obou stran, Čech chtěl posunout na u brány stojící Horákovou, ta však puk nedokázala zkrotit.

35:14
    Puk se dostává za letňanskou bránu, Letňany načínají novou akci.

35:33
    Horákova velice nepřesně nahrála přímo na hůl Pavelce, ten vypálil, Malant zakročil..

35:52
    Letňany jdou opět dopředu, dokáží svou akci vydobít ke gólu?

36:15
    Skvělou práci udělal Plánka, který dokázal vybojovat puk a posunout na Pavelce, který vypálil, letňanský gólman opět v pohotovosti.

37:10
    Letňany právě vstřelily branku!
    Letňany vyrovnávají! Z protiakce se dokázal prosadit TOMÁŠ VÁCLAVÍK. Asistence: Jakub Tůma.

37:59
    Další akce Václavíka končí na tyči!

38:32
    Před bránou skvěle obral letňanského obránce Broža, ten jen posunul na před ním stojícího DANIELA PAVELCE, který dostává Jihlavu do vedení! – 2:1. Asistence: Ondřej Broža.

39:28
    Marek Chvátal (JIH) – 2 minuty, hákování.

39:37
    Tomáš Bucek (LET) – 2 minuty, hrubost.

Konec zápasu je ve znamení vyloučení.

V druhém zápase dokázala Jihlava překonat Letňany v poměru 2:1.

Další zápas se hraje za chvíli a to mezi Plzní a Kolínem. (09:18:36)

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 38. Václavík (Tůma) – 12. Menšík (Štorek), 39. Pavelec (Broža)

HC Letci Letňany: Malant (Legner) – Steindl, Novotný, Vojta, Čech, Pinkas, Horáková – Bucek, Straka, Broš, Tůma, Dobrov, Václavík, Vlasák, Barratt.
    HC Dukla Jihlava: Maláč – Macek, Novák, Sapík, Chvátal, Adam, Broža, Moravec, Vranka, Zdarsa, Melenovský, Polodna, Michalčuk, Mlejnek, Bína, Menšík, Pavelec, Štorek.