Rakousko – Česko 26:27 (kon.)
Rakousko
26:27 (13:14)
Česko
Čtvrtek 07.04.2016, 20:25 • Sporthalle Stadt Krems an der Donau, Kremže na Dunaji (Rakousko) • Mezinárodní zápasy - muži

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (22:10:17)

Rakousko – Česko 26:27 (13:14)
    Nejvíce branek: Hermann M. 7, Bozovic 4, Bilyk 3 – Škvařil 7/1, Užek 5, Petrovský L. 4. Rozhodčí: Bonifert, Oláh (oba HUN). Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 1200.

Čeští házenkáři tedy vítězí v prvním ze dvou vzájemných zápasů s Rakouskem a za dva dny budou v Třeboni, v odvetném utkání, obhajovat dnešní jednobrankovou výhru.

Sledovali jsme neuvěřitelně vyrovnanou bitvu, i když by to řekl během devatenácté minuty asi málokdo. Ve druhém poločase byli střelci obou národních výběrů mnohem úspěšnější, než tomu bylo v první půli. Hodně míčů dokázala zblokovat převážně česká obrana, i přesto ale dovolila Rakousku vstřelit 26 branek. Domácí se nikdy během zápasu nedostali do více než dvoubrankového náskoku, a tak se po povedené koncovce zápasu mohou radovat soupeři z Česka.

Konec zápasu. (26:27)

60
    Rakušané se snažili najít Bozovice, který měl být zakončujícím hráčem. Jenže v domácím národním výběru došlo k nedorozumění a míč prolétl až do brankoviště Česka. O vítězi je tak rozhodnuto! (26:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Česka. Do konce zápasu zbývá necelých třicet vteřin! (26:27)

60
    Oddechový čas pro Česko. (26:27)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (26:27)

59
    A pro Rakousko mohlo být mnohem hůře. Jenže to by nesmělo mít v bráně Bauera, který si doslova vychutnal zakončení Kotrče v osamoceném úniku. (26:27)
    59
    Kotrč posílá českou skvadru svou brankou do jednobrankového vedení pár minut před koncem zápasu. (26:27)

58
    Tentokrát Mrkva zakrořit nemusel, míč mu ale kolem brány velmi nebezpečně prolétl. (26:26)

57
    Tento rychlý protiútok zakončil Bilyk. Mrkva neprojevil ani pokus o zachycení míče. (26:26)

57
    Velká chyba Škvařila, který při svém útoku prorážel a nabízí tak soupeři možnost rychlého protiútoku. (25:26)

57
    Vyloučení v týmu Rakousko (Romas Kirveliavicius). (25:26)

56
    Rakušané proměňují nabídnutou možnost rychlého protiútoku. (25:26)

56
    Petrovský už byl připraven ke střele, jenže míč přijímal již v brankovišti, což neušlo pozornému oku rozhodčích. (24:26)

55
    Kombinace rakouských hráčů doputovala až do pravého křídla, kde ale nedokázal rakouský hráč překonat Mrkvu, který zakročil hlavou! (24:26)

54
    Mrkva předvedl vynikající zákrok, když vzdálenější nohou a v pádu dokázal vykopnout míč mimo prostor své brány! (24:26)

54
    Mrkva se sice natahoval po zlokovaném míči, na kulatý nesmysl ovšem nedosáhl. Domácí tak budou zahrávat roh. (24:26)

53
    Landa svým příchodem z lavičky do obrany udělal chaos v české obranné řadě. Hráči se ale dokázali včas zformovat do správných pozic. (24:26)

52
    Do brány se mezitím postavil Mrkva, který v těchto chvílích podržel český národní celek ve dvoubrankovém vedení, když zlikvidoval střelu jednoho ze soupeřů. (24:26)

52
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Rakouska. (24:26)

52
    Oddechový čas pro Rakousko. (24:26)
    52
    To co v předchozím případě v úniku Kotrč netrefil, tentokrát dokázal proměnit bez větších obtíží. (24:26)
    51
    Jurka doslova vylétl z pravého křídla do předbrankového prostoru, ve kterém nedal brankáři soupeře nárok na zákrok. (24:25)

50
    Jenže i Rakušané mají šikovné hráče, kteří dokážou držet krok s našimi hráči. (24:24)

50
    Petrovský se prosazuje podruhé za sebou a drží českou loď v naději na vítězství. (23:24)
    50
    Zeiner se doslova prokličkoval českou obranou bez větších problémů. Na jeho střelu nestačil ani Galia. (23:23)

49
    Petrovský na brankovišti upřednostnil svá kila, tělem si odstavil soupeře a následně už měl lehkou úlohu. (22:23)

48
    Jenže Rakušané velmi rychle vyrovnávají. V tuto chvíli se hraje velmi rychlá hra nahoru a dolu. (22:22)

48
    Krásná rychlá práce v podání Užka, který nedal ranou o břevno šanci Marinovicovi na zákrok. (21:22)

47
    Střela jednoho z bratrů Hermannů nechala vyniknout Galiu, pro kterého nebyl problém zakročit proti střele doprostřed brány. (21:21)

47
    Kotrč měl možnost poslat Česko v úniku do vedení, jenže při zakončení si nevedl zrovna nejlépe a poslal míč vedle brány. (21:21)

46
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Rakouska. (21:21)

46
    Oddechový čas pro Rakousko. (21:21)

46
    Proti Hermannovi byl vystaven dvojí blok. Úspěšnější byly zdvižené ruce české obrany. Rakušané ale zůstávají na míči. (21:21)

46
    Užek je českým hrdinou posledních minut. Během krátké chvíle vstřelil již druhou branku. (21:21)

45
    Kotrčovi se nepovedlo vystřelit, ale se štěstím se dostal k míči Užek, který už byl úspěšnější a poslal míč do sítě Rakouska. (21:20)

44
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Česka. (21:19)

44
    Oddechový čas pro Česko. (21:19)
    44
    Bečvář svojí rozehrávkou přihrál přesně do výběhu Weberovi, který tak měl plno času na rozmyšlenou, kam pošle kulatý nesmysl. Galia byl bez šancí na zákrok. (21:19)

44
    Rakušané ale kousají a dostávají se znovu do vedení. (20:19)

43
    Hra byla přerušena, neboť má Říha evidentní zdravotní problémy se svým stehnem na pravé noze. (19:19)

43
    Zakončení hráčů Rakouska nebylo přesné. V celé akci ale uviděli rozhodčí faul, a tak se udrží domácí na útočné polovině. (19:19)

42
    Krásná akce českého výběru končí brankou po nechytatelné střele Škvařila, která zapadla přesně do pravého horního rohu rakouské brány. (19:19)

42
    Vyloučení v týmu Rakousko (Romas Kirveliavicius). (19:18)

41
    Rakousko se dostává do vedení, ve kterém nebylo od deváté minuty. (19:18)

41
    Jurka zabránil na pravém křídle skórovat soupeře, který se snažil o tzv. rusáka. (18:18)

40
    Zakončení Kotrče bylo příliš vysoké. Zasahovat nemusel ani Marinovic. (18:18)

40
    Česko hraje v plném počtu. (18:18)

40
    Zatímco Česko skórovalo v posledních chvílích pouze jednou, Rakousko hned dvakrát a skóre je tak po delší době opět vyrovnané. (18:18)
    38
    Jelinek poslal míč z bodu pro sedmimetrový hod neohroženě o tyč do brány. (16:17)

38
    Rakousko má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (15:17)

38
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Landa). (15:17)

38
    Rychlý protiútok Česka zakončoval Kotrč, který nyní odčinil předchozí zaváhání. (15:17)

37
    Míč se po nepřesné rozehrávce hostujících hráčů objevil mimo hrací plochu. (15:16)

37
    Dnešní nejlepší střelec Rakouska, Bozovic, přidává další branku. Galia sice jeho dělovou ránu nohou zblokoval, ale ne dostatečně. (15:16)

36
    Na druhé straně se pokoušel o překonání brankáře Kotrč, jenže z ostrého úhlu netrefil prostor brány. Míč tak pouze proletěl brankovištěm. (14:16)

36
    Obrana nechala na pivotovi příliš místa Kirveliaviciusovi, který využil prostoru a skóroval. (14:16)

35
    Když už Škvařil překonal obranu, narazil na výborně chytajícího Marinovice. (14:16)

35
    Čeští útočníci se nemohou dostat do kloudného zakončení ani potřetí za sebou. Obrana Rakouska v těchto chvílích funguje velmi dobře. (14:16)

34
    Bečvář si zaběhl na pozici falešného pivota a míč také ihned poté obdržel. Jenže v tu chvíli byl atakován dvěma protihráči, k zakončení tak nedošlo. (14:16)

33
    Tentokrát už Bozovicovi střela nevyšla, jeho střele scházela větší přesnost. (14:16)

33
    Zatímco jeden z rakouských hráčů po obdržení loktu do obličeje od Milana Škvařila ležel na hrací ploše, Bečvář si na brankovišti poradil s brankářem soupeře a dostává Česko do dvoubrankového vedení. (14:16)

32
    Čeští hráči se ale velmi rychle dostávají zpět do jednobrankového vedení, když technické zakončení Šlachty zapadlo do brány. (14:15)

32
    Po dlouhé době je opět vyrovnáno. O vyrovnávací branku se postaral Bozovic. (14:14)

31
    Galia zblokoval střelu rakouského levkého křídla obličejem a byl tak otřesen, že zůstal ležet na hrací ploše. Po chvíli ošetřování se ale zvedá a i nadále zůstává v bráně Česka. (13:14)

31
    Bečvář sice nadvakrát dokázal dopravit míč do sítě Rakouska. Jenže při dorážce přešlápl a branka tak nemohla být uznána. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:14)

Hráči už se pomalu připravují na návrat na hrací plochu. Druhý poločas bude co nevidět zahájen.

Čeští házenkáři na začátku utkání nemohli nalézt ideální střeleckou formu, ale nenechali svého soupeře utéct do více nez jednobrankového vedení. To bylo velmi důležité, neboť se Česko dostalo v jedenácté minutě podruhé v zápase do vedení a následně nedovolilo soupeře dlouhých pět minut skórovat. Čeští hráči se tak dostali do vedení, které jim vydrželi až do konce prvního poločasu. Rozdíl ve skóre je ale i tak pouhá jedna branka, neboť Rakušané ovládli posledních několik minut první půle. Ve druhém poločase se tak máme ještě na co těšit.

30
    První poločas skončil. (13:14)

30
    V posledních vteřinách zkoušel překvapit domácího brankáře střelou z půlící čáry ještě Škvařil. Míč si ale cestu do brány nenašel. (13:14)

30
    Češi chtěli zůstat až do konce prvního poločasu v útoku a pokusit se vstřelit branku. V tom jim ale zabránila špatná rozehrávka. (13:14)

30
    Co víc, Rakousko snižuje na rozdíl jediné branky! (13:14)

30
    Domácí hrají v plném počtu. (12:14)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (12:14)

29
    Na druhé straně se prezentoval úspěšným zákrokem brankář Rakouska. (12:14)

29
    Bozovic už musel střílet, neboť byla signalizována pasivita. Jeho střela zapadla přesně k pravé tyči. (12:14)

28
    To ale české barvy nemusí mrzet. Škvařil i se štěstím dokázal dopravit míč do sítě Rakouska. (11:14)

27
    Nyní byl na pravém křídle zcela volný český hráč, jenže Bečvář na něj nedokázal míč protlačit. (11:13)

27
    Vyloučení v týmu Rakousko (Mikola Bilyk). (11:13)

27
    Bozovic si naskočil do vzduchu zhruba na deseti metrech a propálil vše co mu stálo v cestě – jak připravené bloky dvojice českých obránců, tak také brankáře. (11:13)

26
    Sedmimetrový hod přišel vniveč. Mrkva dokázal tuto šanci zlikvidovat. (10:13)

26
    Rakousko má k dispozici sedmimetrový hod! (10:13)

25
    Česká šestice se snažila sehrát akci až do pravého křídla. Jenže jeden z hráčů nestačil zpracovat míč a ten se tak podíval mimo hrací plochu. (10:13)

24
    Česko velmi rychle reaguje na inkasovanou branku a stále drží naděje na vedení po prvním poločase. (10:13)

24
    Zatímco si oba reprezentační celky připsaly po jednom neúspěšném pokusu o vstřelení branky, M. Hermann už se nemýlil. (10:12)

23
    Sehrání do pivota na Sobola bylo z pohledu Česka úspěšné. Český hráč si bez problémů poradil s brankářem soupeře. (9:12)

22
    Diváci jsou svědci prvního vyloučení i na straně Česka. Domácí tak mají možnost dotáhnout svého dnešního soupeře. (9:11)

22
    Za tohle je potřeba české hráče pochválit. Velmi rychle sehraná akce končí taktéž brankou. (9:11)

21
    Jenže domácí jsou při střelecké chuti a ani Galia nedokáže zabránit průniku míče do sítě. (9:10)

21
    Nyní Češi zareagovali jak nejlépe mohli a drží si i nadále odstup dvou branek. (8:10)

20
    I Rakousko se pokusilo využít možnost rychlého protiútoku. Bohužel pro české hráče úspěšně. (8:9)

19
    Našemu jižnímu hraničnímu sousedovi příliš dlouho netrvalo a snižuje už na rozdíl pouhých dvou branek. (7:9)

19
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Rakouska. (6:9)

19
    Možnost oddechového času využívá také česká trenérská dvojice. (6:9)

18
    Rakouští hráči se prosazují po více jak pěti minutách bez vstřelené branky. Tato branka znamená snížení vedení Česka. (6:9)

17
    Vypadá to, že hráči se lvem na hrudi našli recept na svého hostitele, neboť odskakují již na rozdíl čtyř branek. (5:9)

16
    Jenže ti ztratili velmi brzy míč, čehož využilo Česko k rychlému protiútoku. Ani tentokrát se čeští střelci nemýlili. (5:8)

16
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Rakouska. (5:7)

16
    Rakouský trenér reaguje na vývoj utkání oddechovým časem. (5:7)

16
    Mé tvrzení už je minulostí. Poprvé v zápase se dostávají svěřenci Filipa a Kubeše do dvoubrankového vedení! (5:7)

15
    Svojí šanci přetavují hostující hráči v branku, po které je rozdíl mezi národními celky pouze jeden jediný gól. (5:6)

14
    Češi přežili velký tlak svých soupeřů bez inkasované branky a nyní se mohou sami vydat do postupného protiútoku. (5:5)

13
    Oba národní výběry se nyní v krátkém sledu několikrát vystřídaly v útoku. Ani jeden ale nedokázal protlačit míč do brány. (5:5)

12
    Jenže domácí ani tentokrát nenechali nic náhodě a velmi rychle vyrovnávají stav utkání. (5:5)

11
    Čeští hráči se teprve podruhé v zápase dostávají do vedení. Další rychlá akce končí brankou. (4:5)

10
    To co se Čechům nepovedlo v početní výhodě, povedlo se při hře v klasickém počtu hráčů. Míč si tentokrát našel cestu za záda brankáře. (4:4)

9
    Domácí hrají v plném počtu. (4:3)

9
    Tak to je pro hráče, hájící českou trikolóru, hodně nepříjemné. Domácí se totiž prosazují v oslabení, zatímco český tým ani jednou neskóroval! (4:3)

8
    Jenže české šestici se v útoku zatím příliš nedaří. Často narazí na zatím dobře chytajícího brankáře Rakouska. (3:3)

7
    První vyloučení v zápase padlo na rakouské straně. Domácí se budou muset dvě minuty vypořádávat s početní nevýhodou. (3:3)
    6
    Sedmimetrový hod je proměněn a na světelné tabuli svítí opět nerozhodný stav! (3:3)

6
    Česko má k dispozici sedmimetrový hod! (3:2)

5
    Ani další útok Rakouska nedokázala zmařit česká obranná šestice. (3:2)

5
    Rakousko odpovídá nejlepší možnou metodou – taktéž brankou. Je tedy znovu vyrovnáno. (2:2)

4
    Nedlouho na to přidávají čeští hráči další branku, když využili zaváhání v rozehrávce soupeře. (1:2)

3
    Je srovnáno! Tentokrát už bylo zakončení českého výběru mnohem úspěšnější. (1:1)

2
    Jenže ani ti nebyli úspěšní. Celá hra se tak stěhuje před brankoviště domácího výběru. (1:0)

2
    Český útok byl neúspěšný, a tak se do protiútoku mohou vrhnout naopak házenkáři Rakouska. (1:0)

1
    Domácí se dostávají velmi rychle do vedení. Na vstřelení první branky stačila půl minuta. (1:0)

1
    Úvodní výhoz obstarali hráči Rakouska, kteří se tak mohou ihned vydat do první akce. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rakousko: Bauer, Marinovic, Pilipovic – Hermann, Hermann, Schmid, Bozovic, Szilagyi, Hallmann, Klopcic, Weber, Wanitschek, Zeiner, Kandolf, Frühstück, Jelinek, Bilyk, Neuhold, Kirveliavicius.

Česko: Mrkva, Galia, Štochl – Brykner, Stehlík, Bečvář, Babák, Landa, M. Škvařil, Jurka, Sobol, Hrstka, Kotrč, Petrovský, Říha, Šlachta, Jan Užek, Zdráhala.

Rozhodčí: Bonifert, Oláh (oba HUN).

Čeští reprezentanti v házené odehrají zápas nejprve dnes v Kremži na Dunaji, která se nachází v Rakousku, aby o dva dny později, v sobotu, odehráli odvetu na českém území, přesněji v Třeboni.

Česká trikolóra se bude muset obejít bez obvyklých legionářů – Filipa Jíchu ze španělské Barcelony a Pavla Horáka z německého Erlangenu. První z nich už sice nastupuje ve španělské lize, ale podle vlastních slov ještě není ve vrcholné formě, druhý jmenovaný začal po zranění kolene s tréninkem.

Výsledky předkvalifikace – 5. skupina:

4. listopadu 2015: Česko – Belgie 34:32 (22:18)
    7. listopadu 2015: Belgie – Česko 32:36 (15:16)
    6. ledna 2016: Belgie – Turecko 24:31 (10:14)
    10. ledna 2016: Turecko – Belgie 31:28 (16:12)
    13. ledna 2016: Turecko – Česko 27:24 (15:13)
    16. ledna 2016: Česko – Turecko 34:28 (17:16)

Po konci základní části mužské extraligy je na řadě reprezentační pauza, po které už se naplno rozjedou vyřazovací části nejvyšší tuzemské soutěže. Tento týden ale patří reprezentačním povinnostem. Čeští házenkáři už se sešli v pondělí na soustředění v Třeboni, kde absolvovali 6 tréninkových jednotek. Čtvrtek a sobota už bude patřit přípravným zápasům. Soupeřem českého národního výběru bude Rakousko, které v neděli prohrálo s mistry Evropy z Německa 20:26.

Utkání s Rakouskem jsou pro tým koučů Filipa a Kubeše poslední tréninkovou i herní přípravou před vrcholem kvalifikace, v níž narazí 11. června od 12:30 hod. ve Zlíně a o tři dny později ve Skopje na Makedonii. Rakousko se střetne v play-off o postup do Francie s Dánskem.

Nominace českého týmu:

Brankáři:
    Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko)
    Tomáš Mrkva (Hamm-Westfalen, Německo)
    Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo)

Pravé spojky:
    Ladislav Brykner (EHV Aue, Německo)
    Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie)

Střední spojky:
    Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko)
    Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo)
    Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo)

Levé spojky:
    Jan Landa (FCC Město Lovosice)
    Milan Škvařil (Talent M.A.T. Plzeň)

Pravá křídla:
    Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie)