Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.) | Česko – Dánsko 9:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:1 (kon.)
Švédsko – Rusko 5:1 (kon.) | Finsko – Kanada 1:3 (kon.)
Česko
9:2 (1:0, 2:1, 6:1)
Dánsko
Úterý 19.04.2016, 01:00 • ICON Sports Center, Grand Forks, ND, USA • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Loučím se s vámi z Grand Forks v Severní Dakotě a přeji dobrý zbytek noci! (03:30:53)

Češi dnes konečně dokázali aktivitu přetavit i v branky, ze 35 střel jich do sítě zamířilo hned devět, což je výborné číslo. Naopak Kořenář v české brance pustil jen dva kotouče z celkových 22, čímž hlavně ve první polovině utkání svému týmu výrazně pomohl.

Český tým má za sebou první vítězný zápas na turnaji, Dánsko porazil nakonec jednoznačně 9:2! Do poloviny zápasu se přitom hrál vyrovnaný zápas a skóre bylo 1:1, Češi ale dvěma góly ve 33. minutě odskočili do trháku a ve třetí třetině "dorazili" nebohé Dány, na které dolehla únava z předchozího utkání.

59:59 Lukáš DOUDERA - 9:2

59:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Spolu se sirénou padá ještě jeden gól! LUKÁŠ DOUDERA ve svém prvním zápase proti Dánsku dává gól a zaokrouhluje výsledek na 9:2! Asistence: Libor Hájek a Ondřej Najman.

59:47
    Ještě tu bude jedno vyloučení. Victor Hansen sáhl po Zadinovi a oba odchází na trestnou.

58:27
    Bělohorský dobře vykombinoval z pásma a ujíždí s pukem do bezpečí.

58:07
    Jeden z úniků po pravé straně vykryl pěkným zákrokem ramenem brankář Josef Kořenář.

57:29
    Dánové nabírají na tempu a chtějí nastřílet nějaké góly.

56:30
    Pavel Kousal najížděl znovu před Gransoeho, dánská obrana ale českého útočníka vytlačila za bránu.
    54:26 Joachim BLICHFELDT - 8:2

54:26
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    První ránu JOACHIMA BLICHFELDTA zblokoval Libor Hájek kotníkem, pak jen pokulhával, čímž se dánskému hráči otevřel prostor. Toho forvard využil, nabruslil si na střed a ranou do šibenice snížil na 2:8. Asistence: Nikolaj Krag.

53:54
    Pět na tři pro Dány, Kodýtek se provinil krosčekem.

53:45
    A další vyloučení! Ondřej Najman si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
    52:12 Jiří KARAFIÁT - 8:1

52:12
    Střelnice Grand Forks má pro dnešek slušnou konkurenci. V Icon Sports Arena se o ní zasluhují čeští hokejisté, dalším střelcem JIŘÍ KARAFIÁT! Asistence: Daniel Kurovský.
    50:45 Ondřej NAJMAN - 7:1

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 7. Kantner (Kousal, Najman), 33. Kurovský (Budík, Karafiát), 33. Najman, 42. Kantner (Najman, Kousal), 46. Havelka (Zachar), 50. Zadina (Reichel, Budík), 51. Najman (Kvasnička, Kousal), 53. Karafiát (Kurovský), 60. Doudera (Hájek, Najman) – 31. Nielsen, 55. Blichfeldt (Krag)

Česko: Kořenář (Groh) – Doudera, Hájek, Budík, Vála, Kvasnička, Kachyňa, Sirota, Novák – Zadina, K. Reichel, Pavlík – Kantner, Najman, Kousal – Havelka, Kodýtek, Zachar – Kurovský, Karafiát, Bělohorský.
    Dánsko: Gransoe (Krog) – Heine, Hansen, Gatz, Larsen, Mohr, Jessen, D. Andersen, J. Andersen – Nielsen, Mathiasen-Wejse, Schmidt-Svejstrup – Blichfeldt, Krag, Rondbjerg – Grundtvig, Mortensen, Madsen – Molge, Gath, L. Andersen.

Rozhodčí: Ingram (CAN), Linde (SWE) – Saha (FIN), Sysujev (RUS)