Švédsko – Česko 14:0 (kon.)
Švédsko
14:0 (3:0, 6:0, 5:0)
Česko
Pátek 22.04.2016, 19:00 • Göransson Arena, Sandviken, Švédsko (kapacita: 4000 diváků) • Euro Floorball Tour (ženy)

Zákroky golmanek za celý zápas: Smedänesová – 8, Kubíčková – 10, Ranochová – 11 (21:06:19)

Zákroky golmanek ve 3. třetině: Smedänesová – 3, Ranochová – 11

Pro české hráčky skončil zápas, na který budou chtít honem rychle zapomenout. 0:14 je opravdu kruté, i přesto, že v první třetině to na takový výprask nevypadalo. Hlavně Johanssonová ukázala světovou extratřídu florbalu, kdy svými šesti brankami prakticky rozhodla o takovém to skóre. Švédky byli na hřišti ve všem lepší a rychlejší. Přejme českým ženám lepší výsledky z dalších utkání v Sandvikenu. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátku a přejme si společně lepší výsledky než dnes.

Nejlepší hráčky utkání: Amanda Johanssonová (SWE), Kamila Poloncyová (CZE)

59:05
    Jen doplním, že po začátku druhé třetiny vystřídala Kubíčkovou Hana Ranochová, která si tak v dnešním zápase připíše pár minutek do statistik.

Dnešní utkání sleduje 372 diváků.

57:40
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A AMANDA JOHANSSONOVÁ si připisuje už šestou branku tentokráte po samostatném úniku. Asistence: Ellen Rasmussenová

55:15
    Pětigólová Amanda Johanssonová obdržela dvě minuty za sekání.

54:40
    Pátý gól v zápase vstřelila AMANDA JOHANSSONOVÁ a navyšuje na hrozivých 13:0 pro domácí. Asistence: Cornelia Fjoelstedtová

53:33

52:34
    SARA STEENOVÁ ukazuje svou práci s holí a dává už třetí přesilovkový gól Švédekl. Asistence: Isabell Krantzová

51:26
    ELLEN RASSMUSENOVÁ se trefuje beckhendovou střelou z blízkosti Kubíčkové a střílí tak druhý přesilovkový gól Švédek. Asistence: Stephanie Bibergová

50:54
    AMANDA JOHANSSONOVÁ vstřelila už desátou branku domácích rychlým natáhnutím od mantinelu Asistence: Anna Wijková.

48:33
    Denisa Ratajová je vyloučena na 5 minut za hrubost. Švédky mají k dispozici dlouhou přesilovku.

48:33
    Helinová zůstala ležet na zemi po ataku české hráčky, plocha musí být následně na pokyn sudích kvůli vlhkosti několikrát utírána.

47:33
    Billlá se pokoušela odehrát míček zpoza brány, ten však končí pouze na čepeli švédské obránkyně stojící u mantinelu.

47:06
    Na střelu Bobergové si Kubičková počkala a bez komplikací si připisuje další zákrok.

46:12
    Sekera Krantzové přerušuje útok českých hráček, hosté mají rozehrávku volného úderu z rohu.

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 14. Helinová (Wijková), 16. Bobergová (Fjoelstedtová), 16. Joelssonová (Wijková), 23. Helinová (Sundbergová), 24. Johanssonová (Fjoelstedtová), 30. Wibronová (Larssonová), 31. Johanssonová (Steenová), 35. Wijková (Helinová), 35. Johanssonová (Fjellstedtová), 51. Johanssonová (Wijková), 52. Rasmussenová (Bobergová), 53. Steenová (Krantzová), 55. Johanssonová (Fjellstedtová), 58. Johanssonová (Rasmussenová)

Švédsko: Smedänesová (Hillová) – Bobergová, Fjellstedtová, Erikssonová, Sundbergová, Anderssonová, Reinestrandová, Krantzová – Johanssonová, Wijková, Rasmussenová – Joelssonová, Steenová, Helinová – Larssonová, Eiremová, Wibronová – Augustonssonová, Jakobssonová
    Česko: Kubíčková (Ranochová) – Leierová, Čapková, Koníčková, Paloncyová, Tožíčková, Billá, Rybičková – Ratajová, Mlejnková, Krupnová – Řepková, Kiecková, Urbánková – Enenkelová, Tvrzníková, Zittová – Veselá, Režnarová

Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka