Francie – Slovensko 3:2 (2:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
6:3 (1:3, 3:0, 2:0) Stav série: 3:3
St. Louis Blues
Neděle 24.04.2016, 02:20 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je z mé strany pro tento duel již vše, příště na počtenou! (04:58:09)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Marián Hossa (CHI) 1+1, +0, 5 střel, čas na ledě 14:40
    Richard Pánik (CHI) 0+1, +0, 4 střely, čas na ledě 16:13
    ___________________________
    Tomáš Fleischmann, Michal Rozsíval (oba CHI) ani Dmitrij Jaškin (STL) do zápasu nenastoupili.
    Radost navrátilce Shawa.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Andrew Ladd (CHI) 1+1
    2. Jonathan Toews (CHI) 0+2
    3. Corey Crawford (CHI) 25 zák., 3 góly, úsp. 89,3 %

Je dobojováno! K vidění byl parádní zápas plný zvratů i krásných kombinací. Bluesmani po první třetině vedli 3:1, pak ale o svůj náskok přišli a Hawks šli po dvou třetinách do kabin za stavu 4:3 v jejich prospěch. Těsné vedení jim vydrželo až do závěru sedmapadesáté minuty, kdy výhru Chicaga pojistil Shaw a poté ještě trefou do prázdné branky Marián Hossa.

59:34
    Kotouč sice na svých hokejkách drží hokejisté missourského celku, to ale domácím za současného stavu vůbec nevadí.

58:56
    Cela hala je na nohou, do konce zápasu zbývá minuta a už je jasné, že Hawks si dnes minimálně o jeden zápas prodloužili svou sezónu!

58:12
    Robert Bortuzzo (STL) navíc půjde pykat za podražení, Hawks tak zápas dohrají v početní výhodě.
    57:40 Marián HOSSA - 6:3

57:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nyní už o triumfu Hawks nepochybuje ani ten nejzarytější fanda Bluesmanů, poněvadž Andrew Ladd u mantinelu vybojoval kotouč pro MARIÁNA HOSSU, který od vlastní modro čáry poslal touš do sítě! Asistence: Andrew Ladd.

57:27
    Domácí mohli přidat další gól do prázdné branky, nicméně místo toho je z toho jen zakázané uvolnění. Ken Hitchcock si nyní vybírá oddechový čas.

57:18
    Brian Elliott už je na střídačce, hosté to v závěru zkusí se šesti hráči v poli!
    56:53 Andrew SHAW - 5:3

56:53
    Tak to je návrat do sestavy jako hrom! ANDREW SHAW se po jednozápasovém trestu vrátil do akce a nyní zřejmě rozhodl o tom, že se v pondělí bude hrát sedmý zápas! Patrick Kane našel důrazného Shawa zpoza branky a domácí útočník se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews.

55:56
    Adresátem Kaneovy přihrávky měl být těsně před brankovištěm Jonathan Toews, který ale v klíčový moment nedokázal trefit puk.

55:10
    Jay Bouwmeester (STL) v nejhorší možnou chvíli oslabuje svůj tým, půjde pykat na dvě minuty za hákování.
    Pánik byl v úniku faulován!

55:06
    Mohlo být rozhodnuto! Richard Pánik ujel do rychlého brejku, na poslední chvíli byl ale faulován Bouwmeesterem, a tak se mu nepodařilo vymíchat si Elliotta!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Ladd (Krüger), 25. Anisimov (Hossa, Panarin), 33. Riemsdyk (Toews, Pánik), 37. Weise (Panarin, Anisimov), 57. Shaw (Kane, Toews), 58. Hossa (Ladd) – 7. Upshall (Ott), 9. Pietrangelo (Brouwer, Stastny), 11. Tarasenko (Lehterä, Schwartz)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Rundblad – Shaw, Toews "C", Kane – Panarin, Anisimov, Teräväinen – Ladd, Krüger, Hossa – Pánik, Desjardins, Weise.
    St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Parayko, Gunnarson, Bortuzzo – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen, Stastny, Brouwer – Fabbri, Berglund, Backes "C" – Upshall, Brodziak, Ott.

Rozhodčí: Sutherland, Jackson – Devorski, Nansen