Slovinsko – Polsko 1:4 (kon.) | Japonsko – Itálie 1:3 (kon.) | Slovinsko – J. Korea 5:1 (kon.)
Polsko – Rakousko 1:0 (kon.)
Slovinsko
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Jižní Korea
Středa 27.04.2016, 16:30 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již v pátek se na Vás budu těšit u online přenosu z utkání SlovinskoRakousko., které začíná v 16:30. Do té doby se mějte hezky. Na shledanou! (18:58:21)

Hodnocení utkání z pohledu Roberta Saboliče

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas, že jsou největším překvapením turnaje. Včera jsme hráli hodně špatně, takže jsme si řekli, že musíme hrát tak jak umíme a myslím, že přesně to jsme dnes udělali."

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví favorizovaní Slovinci. Ti se po dvou výborných třetinách ujali vedení 4:1 a tento náskok už si s přehledem pohlídali. Ba co víc, v 52. minutě přidal pátou branku evropské země Klemen Pretnar, jenž tak stanovil finální podobu skóre. Slovinsko se tímto vítězstvím výrazně přiblížilo k postupu, avšak jistotu ještě samozřejmě nemá. Jižní Korea dnes byla hodně nedisciplinovaná a sedm dvouminutových trestů outsideru zápasu vzalo až příliš mnoho sil. Na Slovinsko Jihokorejci prostě a jednoduše neměli.

59:31
    Ještě jeden zákrok si připisuje Krošelj v bráně Slovinců a utkání pomalu končí.

58:45
    Žiga Pance selhal v samostatném úniku! Střelu slovinského útočníka skvěle vyráží Matt Dalton svou vyrážečkou!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:30
    Jeden z Jihokorejců se z pravé strany protlačil až před Krošelje, ale nakonec mu kotouč utekl a nedokázal tak vůbec zakončit.

57:01
    Slovinci hrají v plném počtu.

56:22
    Střela Andreje Hebara byla sražená do rohu hřiště a jihokorejský brankář tak nemusel vůbec zasahovat.

56:02
    Slovinsko hraje ve čtyřech.

55:39
    Slovinci se osvobozují vyhozením přes všechny čáry až k Mattu Daltonovi.

55:10
    Mušič skvěle zapracoval a donutil tak svého soupeře, aby i s pukem opustil útočnou třetinu.

55:01
    Hra se v posledních momentech přiostřuje. Sabahudin Kovačevič dostává menší trest za nedovolené bránění.

54:40
    Jižní Korea hraje v plném počtu a začíná její zkrácená přesilovka.

54:13
    Po delší době si připisuje další zákrok Gasper Krošelj, který zasáhl proti střele z pravé strany.

54:02
    Sekání a dvě minuty pro Aleše Kranjce. Vzápětí Robert Sabolič velmi hrubě srazil před střídačkou Korejců jednoho z asijských hráčů. Tento zákrok však nelibosti hokejistů v bílých dresech zůstane nepotrestán.

53:20
    Jihokorejci dostávají kotouč ze svého obranného pásma a Slovinci tak musí začít z vlastní třetiny.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 9. Sabolič (Kovačevič), 20. Kuralt (Ograjenšek, Pretnar), 27. Mušič (Kuralt, Ograjenšek), 35. Tičar (Jeglič), 52. Pretnar (Hebar, Kuralt) – 1. K. Kim (S.Kim)

Slovinsko: Krošelj (Kristan) – Kovačevič (A), Kranjc, Repe, Gregorc, Pretnar, Vidmar, Milovanovič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Pance, Urbas (C) – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Pešut, Koblar, Hebar – Ropret
    Jižní Korea: Dalton (S. Park) – W. Kim, Young, D. K. Lee (A), Regan, Oh, Seo, H. Kim – K. Kim, S. Kim, Radunske – H. Y. Shin, W. Park (C), Ahn – S. Shin, Cho (A), Swift – Y. J. Lee, Sin, W. J. Kim

Rozhodčí: Kulev, Šír – Leermakers, Palej