Slovinsko – Polsko 1:4 (kon.) | Japonsko – Itálie 1:3 (kon.) | Slovinsko – J. Korea 5:1 (kon.)
Polsko – Rakousko 1:0 (kon.)
Slovinsko
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Jižní Korea
Středa 27.04.2016, 16:30 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

58:45
    Žiga Pance selhal v samostatném úniku! Střelu slovinského útočníka skvěle vyráží Matt Dalton svou vyrážečkou!

55:01
    Hra se v posledních momentech přiostřuje. Sabahudin Kovačevič dostává menší trest za nedovolené bránění.

54:02
    Sekání a dvě minuty pro Aleše Kranjce. Vzápětí Robert Sabolič velmi hrubě srazil před střídačkou Korejců jednoho z asijských hráčů. Tento zákrok však nelibosti hokejistů v bílých dresech zůstane nepotrestán.

52:40
    Brock Radunske nešetrně sekl jednoho ze soupeřů a bude za to pykat dvě minuty na trestné lavici.
    51:31 Klemen PRETNAR - 5:1

51:31
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    A pravděpodobně je definitivně rozhodnuto! Andrej Hebar v rychlém protiútoku našel zpětnou přihrávkou KLEMENA PRETNARA, který si nabruslil do skvělé pozice mezi kruhy a svou střelou do horního rohu navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Andrej Hebar, Anže Kuralt.

49:10
    Za podražení si jde na trestnou lavici odpočinout Wonjun Kim.

48:14
    Do úniku proti Daltonovi se hnali Jeglič s Pancem. Tito dva útočníci tuto stoprocentní příležitost překombinovali a akci vůbec nezakončili!

46:14
    Dvě minuty za hrubost pro Žigu Jegliče. Bude následovat asi minutová hra ve čtyřech a poté přesilovka Jižní Korey.

45:09
    Don Ku Lee dostává menší trest za podražení a Jihokorejci budou hrát malou chvíli ve třech.

43:12
    Jižní Korea bude hrát znovu v oslabení. Hynho Cho dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:58
    V závěru ještě našel Sabolič ve skvělé pozici Jegliče, který střelou z první trefil pouze Matta Daltona v bráně jižní Korey.

38:34
    Přesilovou hru si zahrají i Slovinci. Young Jun Lee dostává dvě minuty za hákování.

35:03
    Následuje přesilová hra pro Jižní Koreu. Miha Verlič dostává menší trest za hrubost.
    34:21 Rok TIČAR - 4:1

34:21
    Další akce Slovinců už však znamená čtvrtý gól v síti Jižní Korey! Žiga Jeglič skvěle udržel kotouč v rohu hřiště proti dvěma soupeřům a následně poslal krásnou přihrávku do prostoru levého kruhu, kde stál připravený ROK TIČAR, který tvrdou ranou prostřeluje jihokorejského brankáře. Asistence: Žiga Jeglič.
    26:32 Aleš MUŠIČ - 3:1

26:32
    Slovinci odskakují do dvougólového vedení! Anže Kuralt přetlačil svého soupeře v rohu kluziště, odkud poté předkládal kotouč před bránu na ALEŠE MUŠIČE, který tváří v tvář Daltonovi nezaváhal a střelou do horní poloviny jihokorejské svatyně jej překonává. Asistence: Anže Kuralt, Ken Ograjenšek.

23:19
    Brock Radunske teď v útočném pásmu zbytečně fauloval svého soupeře a dostane dvě minuty za podražení.
    19:31 Anže KURALT - 2:1

19:31
    V závěru třetiny strhávají Slovinci vedení na svou stranu! ANŽE KURALT v rychlém protiútoku přejel útočnou modrou čáru, udělal kličku do středu hřiště, odkud přesnou střelou překonává Daltona v bráně Jižní Korey. Asistence: Ken Ograjnešek, Klemen Pretnar.

15:45
    A další trest pro Slovince. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Andrej Hebar.

12:47
    Žiga Pance v rohu hřiště atakoval jednoho z protihráčů a odsedí si menší trest za nedovolené bránění.
    08:59 SABOLIČ - 1:1

08:59
    Slovinci využívají přesilovku a srovnávají krok se svým soupeřem! Hráči v modrých dresech se usadili v útočném pásmu. Následovala střílená přihrávka od modré čáry v podání Sabahudina Kovačeviče, jenž svým pasem našel ROBERTA SABOLIČE, na kterého zívala odkrytá svatyně Jižní Korey. Asistence: Sabahudin Kovačevič.

08:07
    Přesilová hra pro Slovinsko. Za podražení putuje za katr Hyonho Oh.
    00:40 K. KIM - 0:1

00:40
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    V úvodu zápasu se Jihokorejci ujímají vedení! Po rychlém přechodu a kličce do středu hřiště vypálil Sangwook Kim, jehož ránu Krošelj vyrazil zpět na jeho hůl. Sangwook Kim následně přihrál před prázdnou bránu na KISUNG KIMA, jenž pohodlně trefuje odkrytou svatyni Slovinců. Asistence: Sangwook Kim.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 9. Sabolič (Kovačevič), 20. Kuralt (Ograjenšek, Pretnar), 27. Mušič (Kuralt, Ograjenšek), 35. Tičar (Jeglič), 52. Pretnar (Hebar, Kuralt) – 1. K. Kim (S.Kim)

Slovinsko: Krošelj (Kristan) – Kovačevič (A), Kranjc, Repe, Gregorc, Pretnar, Vidmar, Milovanovič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Pance, Urbas (C) – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Pešut, Koblar, Hebar – Ropret
    Jižní Korea: Dalton (S. Park) – W. Kim, Young, D. K. Lee (A), Regan, Oh, Seo, H. Kim – K. Kim, S. Kim, Radunske – H. Y. Shin, W. Park (C), Ahn – S. Shin, Cho (A), Swift – Y. J. Lee, Sin, W. J. Kim

Rozhodčí: Kulev, Šír – Leermakers, Palej