65 6 6
Roberto Carballes Baena
1
7 2 2
Středa 27.04.2016, 19:16ATP Istanbul - TEB BNP Paribas Istanbul Open (antuka) • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme vás u tenisového zápasu z ATP v Istanbulu. V dnešním zápase se nám představí český tenista Jiří Veselý, který poměří síly se španělským protihráčem Roberto Carballesem Baenou.

Mladý Španěl je momentálně 119. v žebříčku dvouhry. Poslední turnaj odehrál v Barceloně, kde vypadl v 1. kole s Albertem Montanesem. Baenovi se letos příliš nedaří, ale rozhodně se s ním musí počítat. Španěl dnes sice bude plnit outsidera, ale rozhodně by mohl Jiřího Veselého potrápit.

Statistiky letos na antuce: 15-11

Jiří Veselý

Český tenista Jiří Veselý se momentálně pohybuje na žebříčku dvouhry na 63. místě. Naposledy se představil v Monte Carlu, kde postoupil senzačně přes Novaka Djokoviče. Ačkoliv poté vypadl v osmifinále s Monfisem, zanechal za sebou skvělý dojem. Veselému se letos na antuce daří a to dnes bude chtít potvrdit. Tak doufejme, že českého borce čeká postup do dalšího kola turnaje. V minulém kole si poradil po dvou setech s de Bakkerem z Nizozemska.

Statistiky letos na antuce: 6-2

Oba borci proti sobě hráli pouze jednou a to v roce 2012. Tenkrát se z výhry radoval český tenista v poměru 2:0 na sety.

Již teď je jasné, že začátek zápasu se o něco zpozdí. Zatím odhaduji zhruba 15 minut. Na kurtu totiž probíhá bitva o výhru druhého setu mezi Ungurovem a Dimitrovem.

Ungur vyhrál druhý set a srovnal stav utkání na 1:1. My si tak počkáme minimálně dalších 45 minut na start zápasu Jiřího Veselého.

Grigor Dimitrov nakonec udolal svého soupeře a postupuje do dalšího kola. Tam se potká s vítězem utkání, na které čekáme my. Veselý – Baena.

Oba tenisti už vcházejí na kurt a zápas tak bude za pár minut zahájen.

Tenisté již za sebou mají los, který dopadl ve prospěch českého hráče, který půjde na podání jako první.

0:0

15-0
    Veselého tvrdé podání znamená první vyhraný míček pro českého tenistu.

15-15
    Teď však Veselý po bekhendu míjí dvorec. První míč i pro Španěla.

15-30
    A další chyba po bekhendu od Jiřího. Tohle asi nebude klíč k vyhrání zápasu.

15-40
    Hned na začátku jsme měli dlouho výměnu, která končí po neúspěšném odpalu míčku do sítě od Veselého. To znamená dva brejkboly pro Baenu.

30-40
    První Veselý díky tvrdému podání odvrátil. Podaří se mu uhrát shodu?

0:1
    A první dvojchyba znamená i první brejk zápasu. Bohužel pro španělského tenistu, který hned v úvodu prolamuje servis Jiřího Veselého.

0-15
    Veselého return byl příliš dlouhý a Baena tak získává první fiftýn při svém podání.

0-30
    Ten samý scénář jsme mohli vidět i teď.

0-40
    Tentokrát Veselý return zvládl, ale hned jeho další rána mířila znova daleko za základní čáru.

15-40
    Teď už se českému tenistovi podařilo získat míček.

0:2
    Ale další přepálený forhend znamená potvrzení brejku od Španěla. Jiří Veselý se zatím nemůže dostat do utkání. Tak snad teď při jeho podání.

15-0
    Jiří začal dobrým, tvrdým servisem, který Španěl nezvládl vrátit do dvorce.

15-15
    Španěl však zatím hraje skvěle, teď se dokázal dostat do útoku a vybojovat další fiftýn.

30-15
    Český hráč ale znova čerpá ze svého dobrého podání.

40-15
    Výborný kraťas zahraný u sítě znamená dva gemboly.

1:2
    A hned první Jiří využívá. To by mu mohlo pomoci najít sebevědomí a začít hrát o něco lépe.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Roberto Carballes Baena.

15-0
    Jiří Veselý se dokázal dostat do útoku a na konci výměny nádherně přehodil Španěla. To bylo skvěle zahráno.

15-15
    Baena teď prokázal, že i on má tvrdé podání a srovnal průběh výměny.

30-15
    Teď to však přehnal s důrazem a jeho úder doletěl daleko za základní čáru.

30-30
    Následně se ale Roberto Carballes Baena opřel do podání a nedal Veselému šanci na return.

30-40
    Jiří Veselý chtěl změnit rytmus výměny. To se mu ale nepovedlo a jeho soupeř má gembol.

40-40
    Ale přesný forhend na základní čáru znamená shodu. Podaří se Veselému urvat tento gem pro sebe?

A-40
    Baena poslal míček do autu a Jiří tak má první brejkbol.

40-40
    Další tvrdé podání ale znamená shodu.

40-A
    Veselého prohoz znova končí mimo kurt a výhodu má teď rodák z Tenerife.

40-40
    Skvěle, skvěle, skvěle! Veselý teď zahrál výborný úder ven z kurtu a je tu již třetí shoda.

40-A
    Bekhend není Veselého silná stránka a Španěl je si toho dobře vědom. Výhoda pro podávajícího.

40-40
    Tentokrát Veselému prohoz vyšel. Pak si doběhl na sít, kde zasmečoval a vynutil si další shodu.

40-A
    Baena ale nedal Veselému šanci na získání brejku a má tak další gembol.

1:3
    A těsný aut od českého hráče. 1:3 pro Baenu.

15-0
    Veselý začal tvrdým servisem, kterým nedal Španělovi šanci.

15-15
    Teď však napálil míček do sítě a gem je vyrovnaný.

30-15
    Úder přímo na základní čáru znamená vyhraný fiftýn pro českého borce.

30-30
    Hned poté to ale znova přehnal s důrazem.

30-40
    Brejkbol pro Španěla, kterému hodně pomohla páska.

40-40
    Veselý na to odpovídá esem. Výborná práce!

A-40
    Výhoda pro Jiřího, který si pro vítězný míček došel až k síti.

2:3
    Baena to přehnal s razancí a jeho míč skončil za základní čarou. Veselý tak snižuje na 2:3 a bude se snažit brejknout svého soupeře. Tak snad to vyjde hned v následujícím gemu.

2:3

2:3

15-0
    Jiří Veselý využil pomalejšího druhého podání španělského hráče a vytvořil na něj tlak. Španěl se tak pouze bránil, což se mu nakonec nepovedlo.

15-15
    Baena se hned na to opřel do prvního podání a srovnal stav gemu.

15-30
    A další fiftýn pro podávajícího hráče.

30-30
    Veselý teď trefil přesně čáru vymezující okraj hřiště a získal tak důležitý bod.

30-40
    Brilantní prohoz českého hráče a následný přechod do útoku! Baena však dokázal, že je bojovník a vybojoval zdánlivě ztracený míč.

2:4
    A úder, který končí na síti od Veselého. 2:4 pro Baenu.

15-0
    Dropshot v podání Veselého.

15-15
    Ale následně Jiří trefil znova pouze síť.

30-15
    Pak se ale opřel do podání a Carballes Baena nezvládl jeho dělovku vrátit do hřiště.

40-15
    Další tvrdé podání Veselého a dva gemboly.

3:4
    Španělovi se return vůbec nepodařil a favorit utkání tak snižuje na 3:4.

15-0
    Roberto Carballes Baena posílá míček z forhendu až za základní čáru.

15-15
    Veselý teď trefil míč hranou rakety a tak máme znova srovnáno.

15-30
    Baena teď po dlouhé výměně poslal míček do protipohybu Veselého, který byl bezmocný.

30-30
    Teď však český mladík skvěle returnoval a stav je tak 30:30. Uvidíme další brejkbol?

30-40
    Určitě ne teď, protože Veselý to přehnal s razancí a trefil míč až za základní čáru. To je škoda.

40-40
    Teď to ale napravil a po nevýrazném druhém podání se pomocí tvrdého forhendu dotáhl na shodu.

A-40
    První dvojchyba Španěla a další brejk pro Veselého.

40-40
    Baena to ale napravil a máme tu další shodu.

40-A
    A po dalším míči v síti od Veselého má podávající Roberto Carballes Baena výhodu.

40-40
    Jiří se ale nevzdává a máme tu další shodu. Českému hráči nelze upřít snaha!

A-40
    Za kterou je po zásluze odměněn! Další brejk pro Veselého po přepáleném forhendu jeho soupeře.

4:4
    Brilantní prohoz a přechod do útoku znamená vyrovnání stavu! 4:4 a Veselý jde na podání! Výborně!

15-0
    Veselý teď bušil do svého protihráče. A když se to nedařilo, zkusil kraťas, který ještě Baena doběhl, ale to už byl u sítě i Jiří a věděl si rady.

15-15
    Dvojchyba Veselého.

30-15
    Další fiftýn pro Čecha.

40-15
    Favorit utkání nabral ztracené sebevědomí a je teď na kurtu jasně lepší.

40-30
    Teď to však přehnal s razancí a jeho úder skončil až za základní čarou.

40-40
    Baena vycítil šanci a po povedeném returnu tu máme znova shodu.

A-40
    Veselý si pomohl tvrdým podáním a po delší výměně, při které byl celou dobu v útoku získává výhodu.

5:4
    A následně i celý gem po tvrdém podání na tělo.

5:4

5:4

15-0
    Španěl trochu podklouzl a Veselý toho dokázal využít.

15-15
    Skvělá výměna od mladého Španěla! Ten se prve ocitl v hluboké defenzivě, ale po skvělém obranném úderu se dostal do útoku a získal tento důležitý fiftýn.

15-30
    Následuje tvrdé podání podávajícího hráče.

30-30
    Veselý zvládl dobře vrátit míč, který následně Baena poslal do sítě.

30-40
    Další dobré podání.

5:5
    Jejda, to je škoda. Veselý měl na raketě shodu, ale nepochopitelně přepálil úder a netrefil se do odkrytého kurtu.

15-0
    Teď si však zlepšil náladu tvrdým podáním, kterým nedal soupeřovi šanci.

30-0
    Nyní krátké představení obou hráčů na síti. To vyznělo lépe pro českého tenistu, který získává další fiftýn.

40-0
    Obrovská chyba Španěla! Toho čekal jednoduchý balón u sítě, který nepochopitelně poslal do sítě. Na hloupé chyby to tak máme 1:1.

6:5
    Tvrdé podání znamená čistou hru pro Veselého.

6:5

0-15
    Veselý se musel celou dobu bránit. Nakonec jeden z jeho obranných úderů skončil až za základní čarou.

0-30
    Další dobré podání soupeře českého hráče.

15-30
    Tentokrát však Jiří dobře zareturnoval a snížil.

15-40
    Už to vypadalo, že Veselý srovná, ale Baena se z toho dostal a získal gembol.

6:6
    Další neuvěřitelná hrubice na síti od Veselého. Jdeme do tie-breaku.

1-0
    Return Španěla zamířil mimo kurt.

1-1
    Skvělá volej na síti znamená bod pro soupeře Veselého.

2-1
    Veselý se teď v průběhu výměny dostal do útoku a Baena pod tlakem posílá míč mimo kurt.

2-2
    Veselého úder se jen o milimetry nevlezl do kurtu a stav je tak vyrovnaný 2:2.

3-2
    To samé však postihlo i Španěla při pokusu o prohoz. Český tenista se tak ujímá vedení 3:2. Podávat teď bude znova jeho soupeř.

3-3
    Bohužel pro Veselého zastavila jeho úder páska.

3-3

3-3

4-3
    Baena to teď přepálil a nevešel se do kurtu. To znamená bod pro Jiřího Veselého. Jen tak dál!

4-4
    Veselý se dostal pod tlak a znova zamířil pouze do sítě. Ani jeden hráč nechce tento set prohrát.

5-4
    Podání v rychlosti skoro 200 km/h znamená bod pro českého borce.

5-5
    Teď však snažení českého tenisty zastavila páska a stav je tak znova vyrovnaný.

5-6
    Následuje out v podání českého hráče a Španěl jde do vedení.

6:7
    Roberto Carballes Baena využívá nabídnutý setbol a jde do vedení 1:0 na sety. Jestli se Veselému podaří otočit vývoj utkání uvidíme již za malou chvíli.

15-0
    První fiftýn ve druhém setu získává Jiří Veselý.

15-15
    Pokus o prohoz od Veselého byl neúspěšný a stav je tak vyrovnaný 15:15.

15-30
    Baena si doběhl na síť a čopovaným úderem získává i další míč.

30-30
    Veselý mu to však vrátil stejnou mincí a vyrovnává stav gemu. Uvidíme první brejkbol druhého setu?

40-30
    Out Španěla znamená brejkbol pro Veselého.

40-40
    Ten však nevyužil druhého podání soupeře a máme tu shodu. Toho by mohl Jiří litovat.

A-40
    Veselý však získává výhodu po nádherné výměně, kterou ukončili oba borci na síti. Úspěšnější byl český tenista.

1:0
    Jiří Veselý prolamuje podání svého soupeře NÁDHERNÝM kraťasem! Skvěle zahráno a zasloužený brejk. To by mohlo našeho tenistu nakopnout k lepším a lepším výkonům!

0-15
    Tentokrát to však Jiří přehnal s důrazem a míč letěl mimo kurt.

15-15
    Teď se mu pro změnu důraz vyplatil. Baena neměl nárok na navrácení míče do kurtu.

15-30
    Teď ovšem další míč na síti z rakety favorita.

30-30
    Stejně teď dopadl jeho soupeř a tak je stav gemu znova vyrovnaný.

40-30
    Veselý si doběhl na volej až k síti a získal tak gembol.

2:0
    Který předvedl další přesnou a tvrdou volej.

0-15
    Přetažený forhend znamená vedení 0:15 pro rodáka z Tenerife.

15-15
    Teď jsme viděli to samé, ale v neprospěch podávajícího.

15-30
    Jiří Veselý teď trefil pásku, která zpomalila jeho úder a pro Baenu už nebyl problém doběhnout míček a poslat ho na druhou stranu kurtu.

15-40
    Baena skvěle ubránil kraťas od svého soupeře a získal dva gemboly.

2:1
    Už to vypadalo, že Veselý sníží po skvělém lobu, ale Baena mu dal ochutnat jeho vlastní medicíny a mezitím co si Veselý seběhl na síť, tak doběhl míč a přesným lobem trefil základní čárů na druhé straně kurtu. Skvěle zahrané!

2:1

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

15-0
    Servis na tělo a lehce získaný fiftýn pro podávajícího favorita.

15-15
    Teď však český tenista vůbec netrefil a kurt a dovolil protihráči srovnat.

15-30
    Další nevynucená chyba. Toho by mohl Veselý litovat.

15-40
    Veselý byl velmi agresivní, seběhl na síť kde si vyměnil s protihráčem několik míčů, ale ten ho nakonec přeloboval a získál tak dva brejkboly.

30-40
    První z nich Veselý odvrátil pomocí tvrdého podání.

40-40
    Veselý znova na síti! Tentokrát se na něj usmálo štěstí a jen tak tak uhrál shodu.

A-40
    Po nekompromisní smeči, která přišla hned po returnu protihráče získává výhodu.

3:1
    Kterou proměnil v zisk gemu po veledůležitém esu.

15-0
    Baena teď nesmyslně spoléhal na razanci a z lehké pozice trefil pouze síť.

15-15
    Veselý začal hodně spoléhat na kraťasy, ale teď trefil pouze síť, který zhatila jeho plány. To bylo jen tak, tak!

30-15
    Dvojchyba Španěla.

40-15
    A následný přetažený forhend znamená dva brejkboly pro Veselého!

40-30
    Baena se teď ale opřel do podání, které mu zajistilo snížení stavu. Veselý se sice snažil ubránit, ale proti soupeřovým tvrdým úderům byl bezmocný.

4:1
    Veselý teď ukázal výbornou obrannou hru! Už to vypadalo, že nás čeká další shoda, ale Veselý běhal z jedné strany kurtu na druhou až se dočkal chyby soupeře, který se pokusil o kraťas, ale trefil pouze pásku, která vrátila míček na jeho stranu kurtu. 4:1 pro Veselého!

4:1

4:1

15-0
    Znova tvrdé podání, které českému tenistovi v dnešním zápase velmi pomáhá.

15-15
    Teď však pokus o kraťas který nevyšel. 15 oba.

30-15
    Nádherný úder do protipohybu soupeře znamená fiftýn pro favorita.

40-15
    Tentokrát se Veselému kraťas povedl a získává tak dva gemboly.

5:1
    Eso! Baena jde podávat na udržení se v setu.

0-15
    Baena nedal soupeřovi šanci na return.

15-15
    Teď si však Veselý seběhl na síť a uhrál pro sebe fiftýn.

15-30
    Španěl na to odpovídá dobrým prvním servisem a bere si tak vedení v tomto gemu zpátky na svoji stranu.

15-40
    Znova dobrý první servis a dva gemboly pro Španěla.

30-40
    Další dvojchyba znamená snížení stavu.

5:2
    Veselý netrefil forhendem kurt a Baena se udržel ve druhém setu. Teď jde ale na podání český tenista, který může získat set pro sebe.

5:2

5:2

0-15
    Veselý trefil míček pouze rámem rakety.

0-30
    Nádherná hra od Španěla. Ten byl neustále v defenzívě, ale nakonec zvládl prohodit Veselého, který byl u sítě, a získává další tak další fiftýn.

15-30
    Veselý snížil po dobrém prvním podání.

30-30
    Teď to jeho soupeř přehnal s razancí a nevlezl se úderem do kurtu. Stav gemu je tak vyrovnaný.

40-30
    A další out znamená setbol pro českého hráče!

6:2
    Veselý odmítl jakékoliv drama brilantním zkrácením hry a získává tak druhý set ve svůj prospěch! O osudu utkání tak rozhodne závěrečný, třetí set. Máme se na co těšit!

15-0
    Přesný úder na základní čáru znamená míč pro Veselého! Skvělý začátek rozhodujícího setu.

30-0
    Páska, která zastavila úder Španěla, dává Veselému šanci na získání brejkbolů.

30-15
    Veselý teď ale chtěl až moc a forhendem posílá míč mimo kurt.

30-30
    A další úder v síti znamená srovnání stavu.

30-40
    Tak nakonec z toho nebude ani jeden brejk. Po další nevynucené chybě Veselého má gembol jeho protihráč.

0:1
    Španěl předvedl náramný vítězný úder a vede tak 0:1.