Itálie – J. Korea 2:1 (kon.) | Rakousko – Slovinsko 1:2 (kon.) | Polsko – Japonsko 10:4 (kon.)
Itálie
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Jižní Korea
Pátek 29.04.2016, 13:00 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Andreas Bernard (ITA) – Woosang Park (KOR) (17:01:16)

Itálie vyhrává 2:1 a může pomýšlet na postup. Musí ale čekat na výsledky dalších zápasů.

59:35
    Jižní Korea hraje šest na čtyři, odvolala brankáře.

59:35
    Vyloučení v týmu Itálie (Scandella – 2 min., sekání).

59:19
    Korea zahrála na zakázané uvolnění, buly před Daltonem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma týmu, který je veden jako hostující. Brankář se vrací na led.

58:40
    Italové ani tentokrát nevyhodí kotouč tak, aby trefil prázdnou branku.

58:22
    Zakázané uvolnění Itálie, ta se nyní brání mohutnému tlaku soupeře. Jižní Korea potřebuje vyrovnat.

58:01
    Kostner neproměnil svou šanci, prázdnou branku Koree netrefil.
    56:13 Brock RADUNSKE - 2:1

56:13
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Při hře čtyři na čtyři odvolala Korea brankáře a vyplatilo se. Parádní střelou od modré čáry se prosazuje BROCK RADUNSKE. Asistence: Wonjun Kim, Kisung Kim

55:50
    Vyloučení v týmu Itálie (Larkin – 2 min., podražení).

55:06
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Swift – 2 min., hrubost).

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny.
    54:34 Daniel TUDIN - 2:0

54:34
    Itálie právě vstřelila branku!
    Krásně to udělala DANIEL TUDIN, který se prosazuje povedenou individuální akcí a Itálie tak vede o dvě branky. Bez asistence

54:00
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny. Střelecky aktivnější Korea se nemůže prosadit gólově.

53:14
    Mnoho zajímavých šancí nyní k vidění není. Zápas se hraje v poklidném tempu.

52:30
    Itálie má také štěstí. Brankář Bernard si není příliš jistý a zejména při rozehrávkách je jeho nervozita evidentní.

52:01
    Střely na branku v této třetině 3:3.

51:35
    Itálie hraje tak, jak potřebuje, hru má pod kontrolou, nedává soupeři mnoho prostoru v zakončení.

51:03
    Icing znamení, že se bude vhazovat před Bernardem.

50:30
    Korea nyní kombinuje v útočném pásmu, opticky má více ze hry, ale ke střelbě se nemůže tento tým dostat.

50:01
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny, Itálie stále vede o jednu branku.

49:49
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Daltona, po jeho pravé ruce se bude vhazovat.

48:40
    Nyní Korea se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale vystřelit na branku nedokázala.

47:30
    Tým vedený jako domácí je velmi aktivní a snaží se přidat další branku. Obrana soupeře působí velmi kompaktně a střelci Itálie nemají mnoho času na zakončení.

45:51
    Itálie je nyní aktivnější a snaží se vstřelit další branku a upevnit tak své vedení v zápase. Pravdou je, že Korea příliš aktivně nehraje.

45:00
    Pět minut ze třetí třetiny je pryč, stav zápasu je stále takový, jaký stanovilo úvodní dějství.

44:40
    Kostner se dostal do dobré střelecké pozice, rána se mu nepovedla podle představ.

43:25
    Hra rychle plyne, mnoho šancí k vidění není. Brankáři rovněž mnoho práce nemají. Střelecky je zápas vyrovnaný.

42:35
    Rána od modré čáry bylo zblokovaná, a tak se vhazuje v útočném pásmu "hostů".

41:53
    Bernard velmi dobře nyní přečetl hru a nenechal soupeři prostor u první tyčky. Následně se o puk postarali obránci Itálie.

41:05
    A mohla svůj náskok navýšit, jenomže Larkin nedokázal trefit přesně.

40:30
    Začala třetí třetina, do níž vstupuje Itálie s jednobrankovým vedením.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, a tak stále platí stav 1:0.

40:00

39:26
    Obrovskou šanci nyní nedokázala proměnit Itálie, brankář Dalton by byl bezmocný, ale puk nezamířil mezi tři tyče.

38:57
    Itálie hraje v plném počtu. Poslední minuta hry ve druhé periodě.

38:36
    Korea vlastní chybou přišla o útočné pásmo.

38:00
    Poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:47
    Itálie se brání dobře, soupeř nemůže vystřelit.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Korea hraje přesilovou hru, v níž se pokusí o vyrovnání.

36:57
    Vyloučení v týmu Itálie (Tudin – 2 min., sekání).

36:30
    Jižní Korea je nyní v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

36:11
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Itálie. Brankář Bernard bude muset čelit další ne úplně příjemné situaci. Korea vyhrála buly a gólman musel následně zasahovat.

35:17
    Druhá třetina nabízí spíše hokej, který je k vidění v kategorii do osmnácti let. Anarchie v rámci hokejových pravidel.

34:30
    Autor první branky Ramoser měl znovu velkou šanci, tentokrát kotouč přesně trefit nedokázal.

33:37
    Finální část druhé třetiny se blíží, sledujeme poněkud hurá hokej. Obranné dvojice svou práci příliš dobře nyní neplní.

33:01
    Parádní zákrok Bernarda proti brejku Swifta, který se drží za hlavu, neboť on sám moc dobře ví, že tyto a podobné šance se prostě a jednoduše proměnit ne mají, ale musí.

32:30
    Jižní Korea je v této třetině střelecky aktivnější, ale vyrovnání z toho zatím není. Nutno poznamenat, že její střely jsou obvykle z velké dálky.

31:35
    Tým vedená jako domácí se nyní musí bránit tlaku soupeře. Bernard ale svůj tým drží stále v jednobrankovém vedení, které Itálie získala v první třetině v přesilové hře.

31:25
    Eric Regan se vrací do hry, hraje se nyní klasicky pět na pět.

31:02
    Korea se už nyní brání lépe než za začátku oslabení.

30:50
    Úmyslné postavení mimo hru se nyní píská proti Itálii.

30:01
    Itálie hraje dobře, stabilně je v útočném pásmu a střílí. Hodně ran ale zblokují hráči stojící před brankou.

29:25
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Regan – 2 min., hákování).

29:00
    Parádní zákrok Italského brankáře znamená stav skóre stále 1:0. Korejci to sehráli skvěle, ale nepřekonali maskovaného muže.

28:12
    Korea se nyní poměrně snadno dostává do útočného pásma, Itálie nehraje v obranné činnosti příliš dobře.

26:44
    Vezmeme-li v potaz to, že oba týmy v případě tříbodové výhry mohou postoupit (záleží na zbylých zápasech), tak by se dal očekávat daleko aktivnější a kvalitnější hokej, než ten, který nyní sledujeme.

25:54
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Itálie.

25:35
    Brankářům na obou stranách pomáhají obránci, kteří velké množství střel dokáží blokovat.

24:30
    Itálie vede na střely 5:2 v této třetině, celkově pak 15:11.

24:12
    Ve druhé třetině vidíme zase velké množství nepřesností na obou stranách.

23:31
    Italský brankář si nyní připsal dobrý zákrok, poradil si se střelou Swifta.

22:57
    Korea je v plném počtu, celkem snadno se obránila a Eric Regan naskakuje z trestné lavice do hry.

22:00
    Korea se dobře brání, nyní získává cenné vteřinky s pukem v útočném pásmu.

21:30
    Dalton znovu kryje, tentokrát si na něho nepřišel Egger.

21:22
    Dalton připravený, proti střele od modré čáry nastavil beton a následně puk podržel.

20:57
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Regan – 2 min., držení protihráče).

20:30
    Korea zahájila druhou třetinu aktivně, ke střele se ale propracovat nedokázala.

20:01

Po první třetině vedou střelecky aktivnější Italové o jednu branku. Korea nehraje špatně, ale má velké problémy s přesností přihrávek a střelby.

20:00

19:45
    Už se nic nestane.

19:12
    Hra ve středním pásmu, Itálie může vystřídat.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první periodě.

18:10
    Korea začíná být v závěru první třetiny aktivnějším týmem. Problém má ale s koncovkou.

17:30
    Jeden z Korejských hráčů obkroužil branku, ale zasunout kotouč se mu nepodařilo dostatečně rychle. Bernard byl pozorný a dostatečně rychlý.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:20
    Itálie kombinuje ve vlastním obranném pásmu, hru má pod kontrolou.

15:43
    Gólových šancí je k vidění naprosté minimum. Totéž platí o střelách, brankáři mají hodně málo práce.

15:00
    Finální část první třetiny se blíží, nyní je hra přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:20
    Korea se nyní dostala po křídle do útočného pásma, Kim Sanwook nedokázal poslat puk přesněji na spoluhráče. Velká šance tak zůstala nevyužitá.

13:32
    Sledujeme zápas, který nabízí rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Oba týmy hrají pohledný hokej, na jehož začátku bylo hodně nepřesností. Ty už jsou pryč.

13:00
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelily celkem sedm ran. Jedna ze střel Itálie skončila v brance, a díky tomu tento tým vede.

12:22
    Korea je nyní v plném počtu, pokračuje hra pět na pět.

12:14
    Jižní Korea se dobře dokázala ubránit, mnoho práce v obranném pásmu neměla, Itálie svou početní výhodu sehrála nedůrazně.

11:20
    Minuta přesilové hry pro Itálie je pryč. Tuto početní výhodu hraje italský celek výrazně hůře než tu první, kterou dokázal proměnit.

10:47
    Simon Kostner stál před brankou, pokoušel se tečovat ránu od modré, to se mu ale nepodařilo.

10:22
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Lee – 2 min., příliš mnoho hráčů).

10:20
    Itálie se v přesilové hře dostala do vedení, které platí i nyní. Korea se snaží, ale nemá to snadné.

09:07
    Itálie je v plném počtu, celkem v pohodě se národní tým Itálie dokázal ubránit.

08:47
    Tým vedený jako hostující hraje početní výhodu opticky dobře, je v útočném pásmu. Ale střel na branku a důrazu před brankovištěm je prostě málo.

07:54
    Jižní Korea se až nyní dostává do přesilovkového rozestavení. Kombinuje před brankou Itálie, ke střelbě se ale hráči nemají.

07:32
    Kostner Diego se dostal ke střele na branku, brankáře soupeře překonat nedokázal. Velmi dobrá práce Italů v oslabení.

07:07
    Vyloučení v týmu Itálie (Larkin – 2 min., krosček).

06:47
    Sledujeme zápas, ve kterém jsou aktivnější hráči Jižní Korei, střelecky jsou výrazně lepší než soupeř, jenže na první gól v tomto zápase stále čekají.

05:43
    Výbornou práci předvedla nyní obrana celku, který je veden jako domácí. Bernard Andreas byl pozorný.

05:10
    Rána od modré čáry, kterou vyslal Kim Kisung, byla nepřesná.

04:32
    Korea se snaží vyrovnat, ale přes dobře bránící hráče Itálie se nemůže prosadit.

03:50
    Zatím jsme viděli tři střely na branku. Itálie svou jedinou dokázala proměnit. Její soupeř ani jednu ze dvou ran na branku neproměnil.
    02:38 Joachim RAMOSER - 1:0

02:38
    Bleskově využila Itálie přesilovou hru a dostává se do vedení. Larkinovu střelu brankář vyrazil a JOACHIM RAMOSER dorazil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Thomas Larkin, Giulio Scandella.

02:33
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Cho – 2 min., hákování).

01:27
    Itálie nehraje dobře, působí poněkud ospalým dojmem. Naopak jejich soupeřů je plný led.

00:13
    Jižní Korea zahájila zápas aktivněji, ke střele na branku se sice nedostala, ale je jasné, že soupeři nedá ani metr ledu bez boje.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Itálie: Bernard Andres (Cloutier) – McMonagle, Egger, Trivellato, Larkin, Hoffer, Helfer – Scandella, Ramoser, Tudin – Gander, Insam, Bernard Anton – Frigo, Kostner D., Kostner S. – Traversa, Magnabosco Aguirre, Andergassen

Jižní Korea: Dalton (Pak) – Kim, Yung, Lee, Regan, Oh, Seo, Kim Hyeok, Lee Yung – Kim Kusung, Kim Sanwook, Radunske – Shin, Cho, Swift – Shin Hyung, Park, Ahn – Sin, Kim.

Dva nejlepší týmy mají možnost postoupit do elitní skupiny hokejových šampionátů. To však jen v případě, že na MS v Rusku neskončí pořádající týmy nadcházejícího MS (tedy Francie a Německo). Pokud jeden nebo druhý tým skončí poslední, tak nesestupuje a pouze postupuje jeden tým, který nahradí posledního druhé skupiny pro MS 2017.
    Tabulka skupiny před posledním hracím dnem.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám mezinárodního hokeje. V tomto zápase Mistrovství světa 1. divize skupiny A proti sobě nastoupí Itálie a Jižní Korea.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Ramoser (Larkin, Scandella), 55. Tudin – 57. Radunske (W. Kim, K.Kim)

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – McMonagle, Egger, Trivellato, Larkin, Hoffer, Helfer – Scandella, Ramoser, Tudin – Gander, Insam, Ant. Bernard – Frigo, D. Kostner, S. Kostner – Traversa, Magnabosco Aguirre, Andergassen
    Jižní Korea: Dalton (S. Park) – W. Kim, Young, D. K. Lee, Regan, Oh, Seo, H. Kim – K. Kim, S. Kim, Radunske – S. Shin, Cho, Swift – H. Y. Shin, W. Park, Ahn – Y. J. Kim, Sin, W. J. Kim

Rozhodčí: Piragič (CRO), Reneau (USA) – Hyliński (POL), Korba (SVK)

Diváci: 2.500