Itálie – J. Korea 2:1 (kon.) | Rakousko – Slovinsko 1:2 (kon.) | Polsko – Japonsko 10:4 (kon.)
Polsko
10:4 (6:1, 1:1, 3:2)
Japonsko
Pátek 29.04.2016, 20:00 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

59:21
    Poslední minuta zápasu se neobejde bez vyloučení. Dvě minuty za sekání inkasuje Sindža Jamadori (JPN).

53:26
    Dvě minuty na lavici hanby si nyní odsedí Bartłomiej Pociecha (POL). Provinění bylo sekání.

44:35
    Vyloučen je tentokrát Marcin Kolusz (POL), který si dělal prostor, přidržel hůl soupeře a rozhodčí ho vykazuje na lavici hanby.

43:40
    Za podražení je vyloučen Takafumi Jamašita (JPN). Další šance na navýšení polského gólového účtu!

38:00
    Střela z levého kruhu rozvlnila jen boční síť a na lavici hanby už tak usedá Juto Osawa (JPN), jenž se provinil hákováním.

32:54
    Na japonské trestné lavici se otevírají vrátka a Polsko tak bude hrát další přesilovou hru. Po diskuzi mezi japonským koučem a sudími už na trestnou lavici usedá Masahito Nišiwaki (JPN), jenž odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

27:51
    Dvě trestné minuty za hákování dostává Šindža Janadori (JPN).

25:25
    Michał Kotlort (POL) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

10:49
    Vyloučení v týmu Polsko (Michał Kotlorz – 2 min., vysoká hůl).

05:32
    Tentokrát si ve čtyřech zahrají Poláci. Za nedovolené bránění je vyloučen Mateusz Bepierszcz (POL).

03:26
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici už usedá Josuke Haga (JPN), jenž dostal dvouminutový trest za držení protihráče.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 1. Wronka (Bychawski, Zapała), 4. Chmielewski (Pasiut, Łopuski), 7. Malasiński (Kruczek, Zapała), 11. Kruczek (Dziubińki), 13. Pasiut, 18. Dziubiński (Kolusz), 24. Bagiński (Kotlorz, Bychawski), 44. Chmielewski (Dronia, Kruczek), 56. Dronia (Zapała), 60. Wajda (Borzecki, Wronka) – 20. Ueno (Takahaši, Jamašita), 26. Kawaj (Haga, Janadori), 42. Obara (Haga), 45. Nišiwaki (Takahaši)

Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Borzecki, Bychawski, Kruczek, Dronia, Kotlorz, Pociecha, Wajda, Bryk – Zapała, Wronka, Malasiński – Chmielewski, Pasiut (A), Łopuski – Urbanowcz, Dziubiński, Kolusz (C) – Bagiński (A), Bepierszcz, Galant
    Japonsko: Onoda (od 7. Hitomi) – Hašita, Jamašita, Jamada, Haga, Sasaki, Janadori, Sakata – Nišiwaki (A), Tanaka (C), Ueno – Takahaši, Obara, Kudži (A) – Kawaj, Mitamura, Hirano – Takagi, Terao, Osawa

Rozhodčí: Jonathan Alarie (CAN), Robin Šír (CZE) – Jakov Palej (RUS), Anton Semjonov (EST)