Bayern – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 5:1 (kon.) | Hannover – Schalke 1:3 (kon.)
Hoffenheim – Ingolstadt 2:1 (kon.) | Mohuč – Hamburg 0:0 (kon.) | Darmstadt – Frankfurt 1:2 (kon.)
Leverkusen – Hertha 2:1 (kon.)
Bayern Mnichov
1:1 (1:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 30.04.2016, 15:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítám všechny fanynky a fanoušky německého fotbalu! Dnes se v rámci 32. kola představí před vlastními příznivci Bayern Mnichov, na jehož hřiště zavítá Borussia Mönchengladbach.

Den D pro celé Bavorsko je tu! Již dnes může Bayern v případě výhry znovu pozvednout nad hlavu pohár pro mistra Bundesligy, v cestě však stojí nevyzpytatelný Gladbach...

Jak už bylo řečeno, Mnichovští vládnou celé ligové scéně se ziskem 81 bodů šestadvacet výher, tři remízy a dvě porážky. Ale co je důležitější, na druhý Dortmund drží náskok sedmi bodů, který právě dnes může hrát rozhodující roli.

V posledním ligovém kole zavítal Bayern do Berlína, kde utkání proti místní Herthě zvládl a nakonec po povedené druhé půli zvítězil 2:0!

Nejlepším střelcem domácích je polský útočník Robert Lewandowski, který nastřádal již neskutečných 27 branek.
    Na tréninku domácích panovala den před utkáním skvělá nálada!

Naopak hosté se nacházejí "až" na místě pátém se ziskem 48 bodů za patnáct výher, tři remízy a třináct porážek. I Borussia má motivaci do závěrečných kol, neboť na dálku bojuje s Herthou Berlín o 4. příčku zaručující předkolo Ligy Mistrů.

V posledním ligovém kole přivítal doma Gladbach o záchranu bojující Hoffenheim, který nakonec přehrál 3:1, a zapsal si důležité body na cestě do pohárové Evropy.

Nejlepším střelcem hostů je brazilský útočník Raffael, který má na svém kontě již 13 přesných tref!
    Hosté se také pečlivě připravovali na dnešní veledůležitou bitvu!

Vzájemná utkání

05.12.2015 (BL) Mönchengladbach – Bayern 3:1
    12.07.2015 (Pohár) Mönchengladbach – Bayern 1:0
    22.03.2015 (BL) Bayern – Mönchengladbach 0:2
    Poslední měření sil obou celků v Allianz Areně nabídlo také velkou chybu Manuela Neuera...

Zajímavosti před zápasem...

Bayernu se proti Gladbachu dlouhodobě nedaří, na vítězství čeká parta Pepa Guardioly již čtyři utkání.

Mnichovským nepomůže ve zbytku sezony záložník Arjen Robben, který zbývající část sezony vynechá kvůli svalovému zranění.

V týdnu se objevily spekulace, že by domácí celek měl v létě posílit stoper Mats Hummels, který by se tak po Mario Gotzem stal dalším pilířem Dortmundu, jenž odešel ke největšímu konkurentovi. Cena by se měla pohybovat okolo 30 milionů €.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rozcvička je za námi, za chvíli jdeme na věc!

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Benatia, J. Boateng, Tasci – Rafinha, Rode, Kimmich, Bernat – Coman, T. Müller, Götze.
    Náhradníci: Ulreich – Alaba, Th. Alcântara, Costa, Arturo Vidal, Lahm, Lewandowski.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit – Traoré, Dahoud, Xhaka (C), Wendt – T. Hazard, Hahn, Raffael.
    Náhradníci: Sippel – Hinteregger, Herrmann, J. Hofmann, Stindl, M. Schulz, Korb.

Rozhodčí: Daniel Siebert.

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v červených dresech, hosté oblékli bílou barvu.

1

1
    Hostující celek uvedl míč do hry a ihned se dlouhým nákopem tlačí na polovinu svého soupeře.

1
    Míč se však nakonec po sérii odrazů dostal pouze k Neuerovi, který dlouhým výkopem vysílá kupředu své spoluhráče.

2
    Coman byl na pravé straně poslán tvrdě k zemi Xhakou, domácí budou rozehrávat volný přímý kop.

3
    Nakonec byl rozehrán nakrátko a k míči se dostal Benatia, jenž dlouhým pasem do vápna hledal Müllera, ale ten na balon nedosáhl.

3
    Rohový kop pro Bayern.

4
    K míči se na přední tyči tlačil Boateng, nakonec však borci v bílém prudký nákop dokázali odhlavičkovat mimo pokutové území.

5
    Müller si krásně zpracoval dlouhý pas, poté si posadil obránce, ale jeho rána levačkou byla sražena na rohový kop.

6
    Bayern právě vstřelil branku!
    Domácí jdou hned v úvodu do vedení! Rohový kop rozehráli Mnichovští skvěle, když si na míč naběhl na zadní tyči THOMAS MULLER, který jej nasměroval prudce na branku, a těsně před brankářem hostů ještě mohl tečovat hrací předmět Serdar Tasci, který však i bez jeho přispění Sommer srazil do sítě – 1:0!
    6. Thomas MULLER - 1:0

8
    Domácí i nadále pokračují v aktivní hře, na Bayernu je od začátku vidět velká chuť do hry.

8
    Nyní však jejich akce končí hvizdem sudího, když Coman fauloval na útočné polovině svého strážce.

9
    Bavorský celek se však znovu rychle dostal k balonu a opět pohodlně kombinuje na obranné polovině.

10
    Kimmich ze středu hřiště posunul míč doleva na Benatiu, ten však při pokusu o kličku přišel o balon. Domácí přesto budou vhazovat.

11
    Následně se pokusil po levé straně dopředu proniknout také Kimmich, ovšem ani jemu klička do strany nevyšla, a hosté budou u balonu.

12
    Rohový kop pro Gladbach.

13
    Rohový kop se ale družině v bílém vůbec nepovedl, domácí se znovu dostali k balonu a rychle pospíchají kupředu.

14
    Na zemi se po tvrdém souboji octl Müller, hra je přerušena.

15
    Domácí útočník je nakonec v pořádku, oba týmy se za teplého počasí občerstvily a my můžeme pokračovat.

16
    A velká šance hostů! Na míč si po centru z levé strany naběhl Hahn, ale jeho hlavičku dokázal Neuer skvěle vyrazit v pádu na rohový kop!

17
    Po rohovém kopu a následné kombinaci se dostal k míči opět Hahn, jenž vypálil z velké dálky, nicméně jeho pokus vyletěl vysoko nad branku Mnichova.

18
    Serdar Tasci ostře zajel do protihráče na polovině hřiště a za svůj prohřešek uviděl zaslouženou žlutou kartu.

19
    Hosté se snažili nařízenou standardní situaci rozehrát velmi rychle, ovšem Xhaka si nerozuměl s Raffaelem a balon zamířil do zámezí.

20
    Müller se na druhé straně prodral skrz levou stranu až do vápna, jeho pokus přes dva obránce byl nakonec zablokován a hosté znovu bleskově otáčejí hru.
    21. Radost domácích hráčů po první vstřelené brance.

22
    Rode fauloval podobně jako Tasci ve středu hřiště a také on uviděl zaslouženou žlutou kartu.

23
    Po dobré akci Hazarda se k míči dostal Xhaka, který středem hřiště vysílal kupředu Hahna, ale jeho postup na poslední chvíli zastavil Tasci, který chtě přečetl přihrávku kapitánu Borussie.

24
    Následnou akci Gladbachu zastavil útočná faul, hra se znovu nastěhuje na útočnou polovinu Bayernu.

25
    Tam byl faulován Rode a domácí měli k dispozici volný přímý kop. Ten však znovu rozehráli nakrátko a dopředu se v posledních minutách nikterak neženou.

26
    Hosté se znovu provinili faulem, když Comana poslal k zemi Traoré – akce Bayernu tak znovu končí v zárodku.

27
    Müller na levé straně dobře zakombinoval s Benatiou, centr druhého jmenovaného ale ve vápně žádného adresáta v červeném nenalezl.

28
    Coman při rychlé akci hostů dobře ukradl míč a postupoval kupředu, jeho efektní pokus o vysunutí spoluhráče patičkou však skončil pouze na kopačkách soupeře.

29
    Domácí zatím jasně vládnou dnešnímu utkání. I nadále jsou usazeni na míči ve střed hřiště a nepouštějí Borussiy vůbec do kombinace.

30
    Götze se pokusil rychlou stahovačkou projít hned přes dvojici soupeře na pravé straně, jeho záměr na poslední chvíli odhadl Elvedi, který zakládá protiútok hostů.

31
    Ten však znovu ztroskotal na nepřesné přihrávce a dopředu se za krásným balon vydal Coman, který, zdálo se, poběží sám na Sommera, ovšem ve skluzu jej za minutu dvanáct čistě zastavil obránce Nordveit.

32
    Götze znovu dobře zakombinoval na pravé straně a tentokrát vyzkoušel odcentrovat, jeho pas byl však příliš krátký, a tak se Gladbach jednoduše ubránil.

33
    Müller se vůbec nerozpakoval a po dobré přihrávce do středu útočné poloviny napřáhl z velké dálky, mířil však svou ranou přesně do náruče připraveného Sommera.

34
    Hosté se nyní dostali do ojedinělé akce, jejich postup však zastavil ofsajd, ve kterým se octl při svém náběhu Hazard.

35
    Rohový kop pro hostující celek.

35
    Domácí jej na přední tyči odvrátili, hosté si celou situaci zopakují.

36
    Tentokrát se ale Gladbachu nevedlo a Bayern vyrazil do brejku. Míč se dostal na levou stranu k Müllerovi, který v akci 4 na 3 vyslal do vápna krásnou kolmici, která však, jak se zdá, překvapila i jeho spoluhráče, jež na jeho pobídku vůbec nereagovali.

37
    Po náznacích šancí na obou stranách se hra opět uklidnila, domácí znovu pohodlně kombinují kolem brankáře Manuela Neuera.

38
    Hahn se po mírném zaváhání obrany domácích dostal k míči a pokusil se o překvapivou ránu téměř z půle hřiště, ale jeho pokus byl opravdu jen pokusem. Neuer bude vykopávat.

39
    To na straně druhé byl faulován aktivní Coman, domácí mají k dispozici další volný přímý kop.

40
    Ale znovu domácí nikam nepospíchali, míč uvedli do hry a nakrátko a postupnou kombinací čekají na okénko v obraně svého dnešního soupeře.

41
    Velká šance domácích! Coman se dostal k centru na pravé straně, který poslal krásně na zadní tyči, kde si jej v plném běhu Wendt málem napálil do vlastní sítě!
    41. Wendt po centru Comana málem zamířil do vlastní sítě!

42
    Rohový kop se družině Pepa Guardioly nepodařil, přesto však borci v červeném pokračují v kombinaci na polovině Borussie.
    Lavička domácích má dnes velmi zvučné zastoupení...

44
    Coman se skvěle protáhl po levé straně, kde rozkmital své rychlé nohy, načež odcentroval, nicméně jeho balon dokázal hosté v poslední chvíli odvrátit.

45
    Po dalším dobrém průniku domácích pálil z hranice vápna kdo jiný než Müller, ale ani tentokrát se jeho rána branku hostů neohrozila.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1
    Bayern zahrával v závěru půle rohový kop, ten však Rode výrazně přetáhl, a tak úvodní dějství míří ke konci.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

První půle je za námi a do kabin odcházejí spokojenější domácí. Ty poslal do vedení již v 6. minutě Serdar Tasci, který lehce tečoval hlavičku Müllera. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, a také, zdali se dočkáme oslav mistrovského titulu.

46

46
    Domácí uvedli míč do hry, ihned nasměrovali dlouhý nákop na polovinu Gladbachu, míč však doputoval pouze k obránci Christensenovi.

47
    Následně se znovu po straně protáhl k centru Müller, jeho dlouhý pas do šestnáctky dokázal Sommer pohodlně ukrýt ve svém náručí.

48
    Bayern znovu začíná půli aktivně, k centru se natlačil Rafinha, jeho pas pod sebe dokázal obránci Borussie znovu odvrátit.

49
    Na zemi zůstává ve velkých bolestech ležet Traoré, se záložníkem hostů to nevypadá vůbec dobře.

50
    Guinejský středopolař je již v péči lékařů Gladbachu, hra může opět pokračovat, u míče jsou již nadále domácí fotbalisté.

51
    Rafinha dobře zabojoval na pravé straně a vysunul kolmicí dopředu Comana, který se odhodlal k prudkému centru, ale ten však ke smůle domácích skončil v náručí Sommera.

52
    Domácí celek zatím jasně kontroluje průběh nejen druhé půle, ale také celého utkání. Gladbach se ve druhé půli ještě nepodíval na polovinu soupeře.

53
    Mezitím se zraněný Traoré vrátil po ošetření zpět na trávník a zdá se, že bude ve hře nakonec pokračovat i nadále.

54
    Neuer nyní krásným dlouhým nákopem kupředu hledal na útočné polovině Comana s Müllerem, nakonec míč ukryl v náručí Sommer, který proti dlouhému odkopu rychle vyběhl.

55
    Comanův centr z pravé straně dokázali hosté srazit jen na rohový kop.

56
    Ten se domácím příliš nepovedl, Müller se přes přesilu soupeř k hlavičce neprodral a hosté rychle otáčejí hru.

56
    Dobrá šance hostů! Granit Xhaka proběhl středem hřiště a dostal se až do zajímavé střelecké pozice, jeh prudký pokus však skočil zhruba metr vedle pravé tyče branky domácích.

57
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Lars Stindl.

58
    Do dobré šance se řítil po levé straně aktivní útočník hostů Hahn, jeho akci však ale nakonec zastavil praporek rozhodčího – ofsajd.

59
    Druhá půle bohužel zatím přináší velkou uspávací hru domácích. Ti většinu času kombinují na polovině hřiště, na větší šanci tak zatím stále čekáme, nicméně domácí se malými kroky přibližují zisku titulu.
    60. Pep Guardiola nadála burcuje své svěřence k aktivní hře. Jeho mužstvo je blízko zisku první trofeje v sezoně!

61
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Patrick Herrmann.

62
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Thiago Alcântara.

63
    DRŽENÍ MÍČE – 52% : 48%

64
    Kimmich dostal po zisku míče hodně prostoru k centru, přízemní pasem hledal v šestnáctce nejspíš Müllera, ale k tomu míč vůbec nedoputoval.

65
    Rohový kop pro bavorský celek.

66
    K míči se postavil opět mladý Rode, který nasměroval do šestnáctky dlouhý centr, ale ten skvělým načasováním výběhu ukryl v náručí brankář Sommer.

67
    Střídající Herrmann se po zisku k míče odhodlal k centru pravačkou, jeho pas ale znovu pouze prolétl vápnem celku v červeném.

68
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází David Alaba.

69
    Tak teď to tribunami jen zahučelo! K centru se dostal na pravé stran opět Herrmann, jeho pas mířil přesně na Hanha, který však na balon na malém vápně jen o centimetry nedosáhl!
    69. Hahn na povedený centr jen těsně nedosáhl

70
    Dvacet minut do konce. Domácí jsou i nadále aktivní a drží jednobrankový náskok. Budou Mnichovští na konci zápasu slavit zisk titulu, nebo se dočkáme vyrovnání?

71
    Domácí opět aktivně operují na polovině svého soupeře, hosté se nemohou dostat na míč.

72
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Tak jsem to asi zakřikl, hosté zmrazili celou Allianz Arenu a vyrovnali! Celá akce začala ve středu hřiště, kde se míč po sérii přihrávek dostal k Larsi Stindlovi, jenž narýsoval krásnou kolmici za obranu na ANDRE HAHNA, jenž sice nejprve prováhal dobrou střeleckou pozici, nakonec však po zemi zamířil přesně na bližší tyč – 1:1!
    72. André HAHN - 1:1

74
    Rohový kop pro domácí celek.

75
    Po rohu se k míči dostal Coman, který byl lehkým přistrčením na zadní tyči poslán k zemi, rozhodčí však celou situaci nechal bez povšimnutí.

76
    Další rohový kop pro domácí Bayern.

76
    Ten se ale bavorskému celku tentokrát nepovedl vůbec, Alcantarův vysoký balon zamířil pouze do autu.

77
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serdar Tasci, přichází Douglas Costa.

77
    Obránce Gladbachu Elvedi fauloval ve středu hřiště, za jeho zákrok přichází na řadu další žlutá karta.

78
    Následná standardní situace domácích skončila nezdarem, Coman se při svém náběhu octl v ofsajdovém postavení.

79
    Další akci hostů vedl opět Stindl, který znovu hledal povedenou kolmicí Hahna, ten se však znovu octl v ofsajdovém postavení.

80
    Na straně druhé natáhl k nebezpečné ráně z dálky Douglas Costa, jeho razantní projektil branku Borussie neohrozil.

81
    Znovu se balon dostal ke Costovi, ten však tentokrát volil chytrou přihrávku na Comana, ale ten jeho pobídku nezpracoval.
    Rados hostujícího Hahna po vyrovnávací brance!

83
    Při další akci domácích vzal celou situaci trochu ukvapeně Thiago, který napřáhl k další prudké ráně, která však ohrozila spíše diváky na tribuně.

84
    Bayernu se čas na rozdílovou branku krátí, navíc hosté pokračují v aktivní hře a nepouštějí svého soupeře do šance.

85
    K centru se na polovině domácích dostal aktivní Stindl, Bayern jeho nabídku v šestnáctce s díky odmítl.

86
    Na druhé straně naopak po lehkém zaváhání Christensena mohli zakončovat Müller s Rodem, celou situaci však nakonec včasným výběhem zastavil brankáře Jan Sommer.

87
    A opět se hra přelila na druhou stranu, kde však kapitán Gladbachu Xhaka fauloval a hosté tak zbytečně přišli při slibné akci o balon.

88
    Domácí v závěru klání hrají zatím hodně pasivně, zatímco Borussia hýří aktivitou. Kdo by to byl řekl tak před patnácti minutami nazpět.

89
    V souběžně hraném utkání zvítězil Dortmund nad Wolfsburgem 5:0, což znamená, že při tomto výsledku bude náskok Bayernu dvě kola před koncem činit pět bodů.

90
    Budou se nastavovat tři minuty!

90+1
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Jonas Hofmann.

90+2
    Domácí zahájili jeden z posledních svých útoků v utkání, centr Davida Alaby byl však jednoduše odvrácen.

90+3
    Na druhé straně načechral povedený centr Stindl na Hofmanna, ale ten na pobídku svého spoluhráče nedosáhl.

90+3
    V závěru mají domácí k dispozici ještě jeden volný přímý kop.

90+4
    Ten se Bayernu nepovedl, pas Thiaga vyboxoval brankář Sommer.

90+4

Utkání je u konce, mistrovské oslavy se odkládají! Domácí ve druhé půli nedokázali udržet těsný náskok, když se v 72. minutě po krásné přihrávce od Stindla prosadil ranou na bližší tyč André Hahn, který tak rozhodl o tom, že se dnes body v Allianz Areně dělí za remízu 1:1.

Bayern tak dvě kola před koncem soutěže vede tabulku o 5 bodů před Dotrmundem, v příštím kole můžeme poznat staronového mistra Bundelisgy! Dnes se však mistrovské oslavy v Bavorsku zatím odkládají.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 10:14.

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s Vámi Daniel Kinc. (17:39:32)