Břeclav – Kroměříž 1:6 (kon.) | Prostějov – Vel. Meziříčí 6:0 (kon.) | Hlučín – Líšeň 2:0 (kon.)
Vítkovice – HFK Olomouc 2:0 (kon.) | Třebíč – Uničov 1:1 (kon.)
MFK Vítkovice
2:0 (1:0)
1. HFK Olomouc
Sobota 30.04.2016, 16:00 • Městský stadion Vítkovice, Ostrava - Vítkovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 24. kolo

Pro dnešek je to ode mne z vítkovického stadionu vše. Přeji příjemný sobotní večer. (17:55:33)

Vítězství udrželo Vítkovice na druhém místě tabulky. Odstup od prvního Prostějova však zůstává osmibodový, neboť ten rozstřílel Velké Meziříčí 6:0. HFK Olomouc také zůstává na svém, tj. na 15. místě. Její náskok se však může ztenčit na 3 body, neboť poslední Břeclav ve druhém poločase vede nad Kroměříží.

ŽK: 1-1

Druhý poločas se nesl ve stejných notách, jako ten první. Hosté se snažili, rozhodně předvedli mnohem lepší výkon než třeba Líšeň před 2 týdny, avšak jejich nebezpečnost končila před soupeřovou šestnáctkou. Za druhý poločas si vypracovali jedinou gólovku, kterou však Pezzottimu fantasticky vychytal Krbeček. Zato domácí byli při chuti a Mucha se v brance HFK rozhodně nenudil. Předvedl několik výborných zákroků, dvakrát (v zápase celkem třikrát) za ním zvonila tyč, pouze Wojnar ho dokázal v 65. minutě obelstít. Vítkovice dokráčely k zaslouženému a relativně poklidnému vítězství 2:0.

90+3

90+3
    Absolutně nepřesný nákop dolétl až za branku.

90+2
    Ještě jeden faul a poslední možnost hostů ke vstřelení branky. Trestný kop ze 40 metrů, ve vápně je narváno.

90+2
    Zbytek zápasu se dohrává na polovině.

90+1
    Na centr sice dosáhl Sázel, ale míč v podstatě jen prodloužil do zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Cverna se vydal na výlet podél pravé lajny, přihrávkou ale našel pouze soupeře, který rychle vyrazil vpřed. Akci zakončil slabou střelou zpoza vápna, se kterou Krbeček neměl žádné potíže.

89
    Hykel neobešel Kostorka, ale aut se Vítkovicím také hodí. V poklidu míří za vítězstvím.

88
    Diváci se zlobí, tento ofsajd se jim moc nepozdává.

87
    Domácí naposledy střídají a posilují obranu. Za útočníka Halašku přichází obránce Klejnot.

87
    Z dalšího rohu již nezahrozilo.

86
    Centr z rohu propadl opět ke Gebauerovi, kterého však znovu vychytal výborný Mucha! Přes dva inkasované góly nejlepší hráč hostů v zápase.

85
    A další chyba hostů, ke střele se dostal Gebauer a Mucha s námahou vyrážel nad břevno!

84
    Chybnou rozehrávku Holic vystihl Wojnar, postoupil vpřed a vypálil. Mucha byl připraven.

83
    Hosté se nemohou dostat do nějakého většího tlaku. Připravují se o něj vlastní zbrklostí a z ní vyplývajícími nepřesnostmi.

82
    Metelka si narazil s Wojnarem a poté z nějakých dvaceti metrů krásnou technickou střelou trefil tyč! Tato smůla potkává Vítkovice již potřetí v zápase.

81
    Zbytečně zbrklá rozehrávka dalšího trestného kopu téměř od půlky znamená Krbečkův odkop od branky. A brankář spěchat nebude.

80
    Heinz si pokryl míč a jeden z domácích záložníků ho zezadu vytahal za dres. Následný trestný kop byl jen rozehrán a centr z pravé strany dopadl pro hosty katastrofálně. Všechny přeletěl.

80
    Další pokus HFK zastavuje ofsajd.

79
    Pozorná obrana Vítkovic sbírá nákopy hostů a v případě možnosti vysílá spoluhráče do brejků. Hykel však dostal míč příliš před sebe.

78
    Nadějný brejk zazdil Halaška totálně nepřesnou přihrávkou na střed hřiště.

77
    Domácí se začínají soustředit na hlídání náskoku, nikam se neženou.

76
    Centr z rohu se snesl přímo na břevno a skončil za brankou. Mucha situaci kontroloval, žádné nebezpečí hostům nehrozilo.

75
    Vítkovičtí postupovali po levé straně, sraženou přihrávkou získali rohový kop.

74
    Hosté naposledy střídají. Pezzottiho nahrazuje Schmidt.

74
    Nejlepší střelec domácích dnes žádný gól nepřidá. Kovařík opouští hřiště, nastupuje dnešní oslavenec Gebauer (23 let).

73
    Wojnar napříhl z 25 metrů a míč poněkud zaplaval, protože však mířil na střed, neměl Mucha výraznější potíže. Přesto míč jen vyrazil ke spoluhráčům.

71
    Centr na druhé straně, Kovařík se k němu dral, avšak šel do souboje s Muchou šlapákem, navíc míč ani netrefil.

70
    Z následného trestňáku od střídaček hlavičkoval Pezzotti, branka však stála poněkud jinde.

69
    Střídání HFK Olomouc. Kováč v zápase končí. Nastupuje Fočić.

69
    Chvíle oddechu. Ošetřování na obou stranách po nevinně vypadajících soubojích.

68
    Na druhé straně se k centru dral jeden z domácích útočníků, ale v předklonu míč spíš jen sklepl před sebe a Mucha si pro něj došel.

67
    Metelka chyboval a Pezzotti postupoval úplně sám! Zkusil vyběhnuvšího Krbečka přelobovat, avšak ten v pádu fantasticky zasáhl!

66
    Hykel sice postupoval sám, avšak než se od lajny dostal k vápnu, beci se stihli vrátit. Zasekl a je tu postupný útok.

65
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí jsou odměněni za aktivitu v posledních minutách zvýšením náskoku! Přihrávka z levé strany našla na penaltě zcela nehlídaného PETRA WOJNARA, jenž se neunáhlil a technicky o tyč překonal Muchu, který čekal míč na druhou stranu!

62
    Autor gólu, avšak ve druhé půli neviditelný. Bystrý přepouští své místo Metelkovi.

62
    Za zbytečný útočný faul vidí žlutou kartu Hykel.

61
    Obrovský závar před brankou Muchy! Na centr si naskočil Kovařík, avšak hlavou napálil jen beka před sebou. Následně Halaška dopadl stejně, další pokus Vítkovicých orazítkoval tyč a dorážka Bystrého skončila nad brankou! To vše během deseti sekund!

60
    Vítkovice nikam nepospíchají. O míč se je snažil připravit Buček, ale loket do zad Wojnara nebyl tím správným soubojem. Rozhodčí mu hodně důrazně domlouval.

59
    Dobrá práce Heinze na útočné polovině. Díky němu se mohl do střelecké pozice dostat Kostorek, ale střílel slabě a mimo.

58
    Heinz posílal kolmici Markovi, avšak ten nebyl rozběhnutý.

57
    Pyclík ostře fauloval na půlce a dostává žlutou kartu.

56
    Kovařík zasekl míč, následně však místo střely ještě něco vymýšlel, takže se do souboje vložil třetí hráč a míč mu sebral. Následně se Kovařík snažil vymodlit si faul, neuspěl.

55
    Neúspěšná kombinace Vítkovic na útočné polovině a musí začínat znovu u vlastní branky.

Dnešní utkání sleduje 245 diváků.

54
    Marek postupoval po levé straně, avšak nedokázal obejít Cvernu a následně ani nepřihrál přesně některému spoluhráči.

53
    Šteigl nejspíš není úplně v pořádku. Jinak není možné, aby jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů odcházel ze hřiště v 53. minutě. Nahrazuje ho Kostorek.

52
    Další kombinaci před šestnáctkou domácích zastavuje ofsajd Pyclíka.

51
    Šteigl sice přesprintoval Coufala, avšak ten zůstal v souboji a před vápnem soupeře od míče odstavil.

50
    Kovařík běžel podél pravé lajny bok po boku s Kotoučem, avšak na hranici vápna nechal míč za sebou.

50
    Pyclík obešel hráče ve středu pole, na Mikulu si však nepřišel.

49
    Marek zachoval chladnou hlavu před vlastní brankou a břichem sklepl míč pro Muchu.

48
    Již se stalo. Mezitím Hykel z levé strany přihrával na penaltu, kde nikdo z domácích nebyl.

48
    Jde o beka Kováče. Po obstřiku kolene odchází do zámezí a bude čekat na návrat do hry.

47
    Po osobním souboji u rohu vlastního vápna zůstal na zemi ležet jeden z hostů. Hra je přerušena.

46
    Bystrý neodehrál dobře míč a nabídl hostům situaci 2 na 2, kterou stopeři domácích vyřešili s přehledem.

46

Zdá se, že k žádnému poločasovému střídání nedošlo. Výkop do druhé půle provedou hosté.

Hráči se trousí na trávník poměrně s předstihem, ani rozhodčí nezůstávají v kabině až do konce přestávky.

Druhý poločas začne přibližně v 17:01 hod.

ŽK: 0-1

Do prvního poločasu vstoupili lépe Vítkovičtí a již v 10. minutě se ujali vedení po přesné střele Bystrého. Hosté se postupem času dostali do hry, ale zpočátku to spíše znamenalo boj o střed pole a hodně nepřesností na obou stranách. Až ke konci poločasu se objevily další gólové šance. Wojnar trefil tyč, Dvořák těsně minul, na druhé straně Markovi překazil možnou radost z gólu obětavým skokem v poslední chvíli Hruzík. Přesto se dá říct, že domácí vedou zaslouženě. Hosté však rozhodně nehrají nijak ustrašeně a ve druhé půli určitě budou nebezpeční.

45

45
    Opět Marek v akci na pravé straně, tentokrát centrem hledal Pezzottiho. Ani teď nebyl přesný.

44
    Kotouč nepříjemně zajel do Hykela u půlicí čáry a dostává žlutou kartu.

43
    Marek dostihl míč u rohového praporku, vyslal centr na Pyclíka, ten však na míč hlavou nedosáhl.

42
    Celkem zbytečný faul na Hykela nezabránil domácím v založení rychlé akce, která však záhy skončila krátkým pasem na Halašku.

41
    Marek postupoval z pravé strany úplně sám na branku, avšak v poslední chvíli skočil do střely Hruzík! To muselo hodně štípnout...

40
    Dlouho se však z míče neradovali.

40
    Coufal udržel Marka od míče, avšak hosté přeci jen získali aspoň aut.

39
    Domácí přehnali důraz v napadání.

38
    Holičtí ihned kontrovali, avšak nepřipravená střelecká pozice znamenala spíše ukopnutí než střelu.

37
    Rohový kop sice stopeři odhlavičkovali, ale na půlkruhu číhal Dvořák, jenž se do toho opřel z první a minul o půl metru!

36
    Halaška sice netrefil centr ideálně, na druhé straně však byl u míče první Bystrý a společně s Kovaříkem připravili dobrou palebnou pozici Wojnarovi, který trefil tyč! Následně hosté po závaru odvraceli míč na roh a domácí vehementně reklamovali hru rukou. Rozhodčí zůstal klidný.

35
    Trestný kop Wojnara od střídačky. Centr mířící na branku padal na malé vápno, kde kraloval Mucha.

33
    Dvořák se uvolnil na levém křídle a poslal centr na malé vápno, kde číhal Kovařík. Sice byl pokrytý, ale na odražený míč si ve vápně počkal zcela nehlídaný Cverna, který z první střílel metr vedle! Mucha se jen ohlédl.

32
    Coufal a poté Mikula uplatnili důraz v osobních soubojích. Následný odražený míč napálil z první Buček, ale mířil hodně mimo.

31
    Pěkná kombinace Olomouce u půlicí čáry, vysunutí Marka se ale nekonalo, míč šel příliš dopředu a utekl do autu.

30
    Pokus o přímou střelu, výrazně vedle branky.

29
    Série dvou domácích faulů postupně přibližuje hosty do střelecké pozice. Trestný kop necelých 35 metrů od branky. Šteigl výrazně kulhá, ale to rozběhá.

28
    Diváci pískali, dožadovali se faulu na Halašku v brejku. Jeho následná přihrávka mířila do země nikoho a došel si pro ni Mucha.

28
    Dobrý centr na malé vápno, ale Hruzík byl dobře postavený. Následný centr z druhé strany definitivně poslal pryč Coufal.

27
    Rozháranou pasáž zakončil až aktivní Šteigl. Zasekl ke středu a střelou na bližší tyč pořádně protáhl Krbečka. Rohový kop.

25
    Boj ve středu hřiště. Hra je v posledních minutách dost neurovnaná.

24
    Domácí mají potíže s rozehrávkou na vlastní polovině. Zbytečně se dostávají pod tlak.

23
    Mikulovi se zamotal míč pod nohy a v poslední chvíli ho dokázal kopnout Krbečkovi. Hrozil samostatný únik jednoho z útočníků HFK.

22
    Hykel s míčem seběhl z levé strany až na půlkruh, jeho střela však postrádala přesnost. Přesto svoji prudkostí nadělala Muchovi problémy, krotil ji nadvakrát.

21
    Krbečkův nepřesný odkop po malé domů dává hostům aut u půlicí čáry.

20
    Dlouhý nákop z vlastní poloviny dobíhal Pezzotti, avšak skákající míč na hřišti nedostihl.

20
    Kováč vybízel Pyclíka k náběhu za obranu, avšak ten zůstal stát.

18
    Výtečný skluz na polovině, odebrání míče a rychlá akce hostů. Šteigl z pravé strany polovysokým centrem posílal míč na nabíhajícího Pyclíka, avšak ten na míč jen těsně nedosáhl.

18
    Heinz tentokrát centr výrazně přetáhl a na míč jdou domácí.

17
    Šteigl se probíjel k brance, v rozhodující chvíli skočil do jeho přihrávky Hykel. Další roh Olomouce.

16
    Heinz si mohl centr zopakovat, ale ani napodruhé nenašel žádného spoluhráče. Krbeček bude odkopávat.

16
    Následně hosté vybojovali roh.

15
    Spolupráce Kováče s Bučkem vyústila v zisk autového vzhazování u vápna soupeře.

14
    Krbeček si došel pro nákop z trestňáku a poprvé v zápase se rukavicemi dotkl míče.

14
    Velmi nepovedený roh. Míč skončil v boční síti branky.
    13. Domácí z brejku nezvýšili

13
    Ztráta míče na polovině a domácí spěchali do brejku! Ten zakončil opět Bystrý střelou zpoza vápna k bližší tyči, avšak Mucha byl tentokrát na místě včas! Rohový kop.

12
    Domácí jsou při chuti, ale další útočnou akci přerušil útočný faul.
    10. Roman BYSTRÝ - 1:0

10
    Po několika nepřesnostech na obou stranách se domácí vymotali s míčem od postranní čáry a vyslali ROMANA BYSTRÉHO na zteč! Ten svůj únik po pravé straně zakončil přesnou přízemní střelou na vzdálenější tyč a posílá Vítkovice do vedení!

8
    Bystrý se ocitl na levém křídle a prudkou ranou z velkého úhlu vyprášil rukavice Muchy.

8
    Avšak krom jednoho centru nic nevytěžili.

7
    Marek nepřihrál přesně a dal Vítkovicím šanci na brejk. Ten zastavila krátká přihrávka na Hykela. Přesto domácí stále na míči.

6
    Centr však nemířil na domácí hráče a Kotouč mohl nerušeně hlavičkovat pryč. To se mu nezdařilo ideálně, avšak následný závar již hosté vyřešili.

5
    Pas na Halašku propadl až na levé křídlo k Hykelovi, jehož přesnou střelu na bližší tyč vyráží Mucha na roh!

4
    Tato kolmice byla pro Bystrého příliš rychlá. Bez šance ji doběhnout ještě ve hřišti.

3
    V ponechané výhodě postupoval středem Wojnar, avšak míč si posunul příliš daleko.

3
    Avšak dopadli podobně a role se obrací.

2
    Nepřesnost v kombinaci na útočné polovině zbavuje Vítkovice míče. Holičtí vhazují.

1
    Hosté kontrovali střelou z 25 metrů vysoko nad branku.

1
    Hned po výkopu vyslali domácí po pravé straně Bystrého, jehož centr se do hřiště nevešel a skončil za brankovou čárou.

1

Výkop provedou Vítkovice.

Rozhodčí přivádí na trávník hráče obou týmů. Domácí nastupují v klasické modrobílé kombinaci, hosté dnes v barvách Bílého baletu. Pouze kopačky mají někteří v jiné než bílé barvě.

Bohužel, jarní výkony Vítkovic se i dnes podepisují na návštěvnosti. Přes krásné počasí to vypadá na podobně tristní, případně jen o trochu lepší, počet diváků, jako před 2 týdny, kdy jich bylo 195.

Poněkud překvapivě chybí v základní sestavě Vítkovic záložník Metelka. Jestli je za tím nějaké drobné zranění, případně nemoc, netušíme. Jinak je sestava klasická pro jarní část sezóny. Hosté přijeli s naprosto stejnou zálohou a útokem, jako v předchozím vítězném zápase s Třebíčí. Avšak v obraně jsou dvě změny.

Vítám všechny fotbalové příznivce z Ostravy, kde dnes panuje ideální fotbalové počasí. Skoro jasno, nějakých 18 stupňů, téměř bezvětří. Co víc si přát? Snad nám hráči nabídnou také dobrou podívanou.

MFK Vítkovice: Krbeček – Cverna, Coufal, Mikula, Dvořák (K) – Bystrý, Wojnar, Hruzík, Hykel – Halaška, Kovařík
    Náhradníci: Ognyanov – Taraba, Klejnot, Metelka, Vítek, Blucha, Gebauer

1. HFK Olomouc: Mucha – Kováč, Srnec, Kotouč, Sázel – Šteigl, Buček, Heinz (K), Marek – Pyclík, Pezzotti
    Náhradníci: Snášel – Schmidt, Kostorek, Fočić

Rozhodčí: Dubravský – Kozubík, Kneisl.

Vzájemné zápasy

Vítkovice se s HKF Olomouc od roku 2000 potkávaly ve 2. lize, dále ve Vítkovicemi nedohrané sezóně 10/11 v MSFL a poté až v tomto ročníku, znovu v MSFL. Celkem jde o 18 dosud odehraných zápasů, přičemž jeden z nich byl anulován. Vítkovice vyhrály 5 zápasů (vč. anulovaného), HFK Olomouc 6 (všechny na svém hřišti) a remízou skončilo 7 zápasů. V prvním zápase této sezóny Vítkovice na půdě svého soupeře zvítězily v říjnu jasně 3:0.

Vítkovice sice přezimovaly na prvním místě tabulky, avšak stačila první 4 jarní kola bez vítězství a postup pomalu protéká mezi prsty. Tým totiž ze šesti jarních zápasů dokázal vyhrát pouze jeden! Na úvod přišly 3 remízy a vedení se poté rozhodlo odvolat trenérské duo. Nový trenér West, který si za asistenty vybral dva hráče současného kádru (Metelka a Mikula), však při své premiéře utrpěl těžkou porážku 3:0 ve Vyškově. Následovala sice výhra 2:0 nad Líšní po nejlepším jarním výkonu, avšak před týdnem ve Zlíně to opět nebyla žádná sláva. Herní pohoda, která převládala většinu podzimu, v zimě zmizela, tým zapadl do krize, ze které se možná ještě úplně nevyhrabal a na vedoucí Prostějov najednou ztrácí 8 bodů. V tomto rozpoložení bude hostit jednoho z nejsnadnějších soupeřů v soutěži a povinnost velí vyhrát, což může velmi svazovat nohy.

Vítkovický kádr byl na podzim stabilní, avšak v zimní přestávce doznal citelných změn. Odešli hned 4 hráči základní sestavy, kteří byli v klubu na hostování. Brankář Rohel se vrátil do mateřského Třince, obránce Korneta, záložník Kovář a útočník Mišinský zamířili do nižších zahraničních soutěží. Náhradou za ně přišli brankář Lukáš Krbeček na hostování z Příbrami, obránce David Mikula a velezkušený záložník František Metelka opět na hostování z Opavy a do útoku přišel na přestup z Brna Milan Halaška. Navíc se hostování Zbyňka Musiola (Liberec) a Petra Wojnara (Mladá Boleslav) změnila v přestupy. Papírově to sice vypadalo, že kvalita zůstala zachována, avšak první jarní zápasy ukázaly, že v týmu je něco špatně.
    Nejlepšími střelci jsou útočníci Marián Kovařík s 12 brankami a Zbyněk Musiol s 11 brankami (ten však na jaře ještě nenastoupil), oba vstřelili dohromady přes 60 % gólů svého týmu. Nejtrestanějším hráčem je obránce Ondřej Cverna s 9 žlutými kartami. Vyloučen byl v průběhu sezóny jeden hráč, záložník Michal Kovář. Nikdo z týmu nemá odehrán plný počet minut, ač hned tři hráči nastoupili ve všech zápasech. Nejdelší dobu na hřišti strávil útočník Marián Kovařík, 1963 minut z 1980 možných.

Aktuální bilance Vítkovic: 12 vítězství, 5 remíz, 5 porážek, skóre 39:27, 41 bodů a 2. místo v tabulce.

Posledních 5 ligových výsledků:
    Zlín B – Vítkovice 1:1
    Vítkovice – Líšeň 2:0
    Vyškov – Vítkovice 3:0
    Vítkovice – Mohelnice 0:0
    Velké Meziřící -Vítkovice 1:1

Klub, který v tomto století odehrál celkem 9 sezón ve 2. lize, zažívá nepříliš úspěšnou přítomnost. Divizi naposledy hrál v sezóně 98/99, v příští sezóně to přitom může být realitou. HFK je totiž od počátku sezóny namočen v sestupových bojích a na poslední místo má náskok pouhých 6 bodů. Navíc i předposlední pozice může být za jistých okolností sestupová. Největší krize z přelomu podzimu a jara, kdy tým v 8 zápasech získal pouhý 1 bod, je zdá se již překonána, v posledních dvou utkáních HFK remizoval a vyhrál (poprvé od poloviny října). To však bylo doma. Nyní musí hrát na hřišti soupeře, kde naposledy vyhrál (a vůbec jakkoliv bodoval) 10. 10. 2015. Od té doby samé porážky. Pokud by se tuto sérii podařilo utnout právě ve Vítkovicích, jednalo by se o obrovské překvapení.

Rotace v hráčském kádru odpovídá postavení v tabulce. Aspoň do jednoho zápasu v tomto ročníku nastoupilo v dresu HFK již 31 hráčů, na druhou stranu pouze jediný brankář, Filip Mucha, který je také jediným hráčem týmu se startem ve všech utkáních a kompletní porcí odehraných minut. Nejlepšími střelci jsou záložník Jan Štaigl se 7 brankami a útočník Marek Heinz se 6 brankami, kteří dohromady nastříleli více než 2/3 gólů celého týmu. Bývalý reprezentant a člen bronzového týmu z ME 2004 Marek Heinz je samozřejmě největší hvězdou mužstva. Nejtrestanějšími hráči jsou obránci Pavel Kucharčuk (již v týmu nepůsobí) a Ondřej Murin se 4 žlutými a 1 červenou kartou (Murin to stihl v 9 zápasech) a záložníci Jiří Bernard a Filip Rozsíval s 5 žlutými kartami. Celkem 4 hráči již v průběhu sezóny obdrželi červenou kartu.

Aktuální bilance HFK: 4 vítězství, 6 remíz a 12 porážek, skóre 19:40, 18 bodů a 15. místo v tabulce.

Posledních 5 zápasů:
    HFK Olomouc – Třebíč 2:0
    HFK Olomouc – Zlín B 2:2
    Líšeň – HFK Olomouc 4:1
    HFK Olomouc – Vyškov 0:3
    Mohelnice – HFK Olomouc 3:1

Vítejte u zápasu 24. kola MSFL. Soutěž se blíží do finiše a domácí MFK Vítkovice, kteří se ještě nevzdali naděje na postup do FNL, hostí na svém krásném stadionu 1. HFK Olomouc, kteří momentálně okupují pozice, jež za jistých okolností mohou být sestupové. Papírově jasná záležitost, ale takové zápasy bývají pro favorita velice ošidné.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.