SV Zulte-Waregem
Pátek 06.05.2016, 20:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 6:9. Rohy: 1:9. (22:26:58)

Hostující celek se nevzmohl ani na jednu branku, zatímco domácím se podařilo skórovat hned dvakrát. Vzhledem k průběhu druhé půle se dá konstatovat, že domácí dokráčeli ke třem bodům zaslouženě. Waregemu chybělo více přesnosti v útočné fázi, což lze říci i o Genku v prvním poločase, nicméně ten se v druhé půli zlepšil. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+3

90+2
    Přihrávka na rozběhnutného hráče hostů byla příliš dlouhá a letěla do autu.

90+1
    Zulte-Waregem se ještě drží na útočné polovině, avšak chybí mu větší nápaditost.

90
    Ani další přihrávka hostujícího družstva nebyla vůbec přesná a odletěla jen do zámezí.

89
    Dobře rozběhnutý útok zakončoval Pozuelo, leč zamířil obloučkem pouze nad branku.

88
    Kombinace Zulte-Waregemu není vůbec nápaditá, takže vůbec není divu, že ještě hosté nevstřelili branku.

87
    Včasným vyběhnutím dokázal Bossut zastavit další rychlý útok Genku.

86
    Krátce po Kebanovi opouští hřiště hostující Alessandro Cordaro, jehož nahrazuje Azzedine Zaidi.

85
    A právě Kebano opouští hrací plochu, na níž ho nahrazuje Brian Tomming Hemalainen.

84
    Neeskens Kebano napřáhnul za vápnem, nicméně jeho rána mířila hodně vedle.

83
    Z pravé strany přiletěl další zajímavý míč, ale hosté nedokázali zamířit mezi tři tyče.

82
    Další centrovaný míč do pokutového území Genku odvrátila spolehlivě hrající obrana.

81
    Nyní se Leye dostával do zajímavé pozice, avšak přímo před ním odehrál obránce míč do bezpečí.

80
    Senegalský forvard Leye je již poněkolikáté zastaven v útočení kvůli prohřešku proti pravidlům.

79
    Hosté se propracovali až ke střele v pokutovém území, ale ta dolétla jen do rukavic připraveného Bizota.

78
    Timoty Castagne přišel o míč a následně se provinil nedovoleným zákrokem.

76
    Ani jeden z celků se nežene do bezhlavého útočení, takže sledujeme poměrně poklidný průběh zápasu.

75
    Kapitán Genku Thomas Buffel odstupuje ze hry a nahrazuje ho Nikolaos Karelis.

74
    Hosté zahráli velice nepřesný pas, jenž nesměřoval na nikoho ve vínovém dresu.

72
    Mbaye Leye byl přichycen v ofsajdovém postavení, takže rozhodčí Geldhof přerušuje hru.

71
    Po další akci musel zasahovat Sammy Bossut, nicméně Buffelova rána nebyla dostatečně razantní.

70
    Rychle rozběhnutý útok domácího celku skončil nepřesnou přihrávkou.

69
    Tempo utkání v posledních minutách celkem opadlo a zatím to nevypadá, že by Zulte-Waregem nějak zkomplikoval cestu Genku za vítězstvím.

68
    V pokutovém území Genku se do zakončení hlavou dostal Leye, nicméně jeho hlavička byla slabá a mířila jen do míst, kde stál Bizot.

66
    Samatta našel patičkou spoluhráče, ale ten si příliš předkopl balón a ten doletěl až k Bossutovi.

65
    Genk se pokusil o další rychlý útok, ale tentokrát se jejich pas nesetkal s úspěchem.

64
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale obrana Genku je zatím celkem pevná.
    63. Onyinye NDIDI - 2:0

63
    Genk právě vstřelil branku!
    ONYINYE NDIDI se vyšrouboval k hlavičce, která si to zamířila přesně do branky, kde zrovna chyběl Sammy Bosut.

62
    Joël Sami zastavil rozběhnutého Mbwanu Samattu jen za cenu žluté karty.

60
    Onur Kaya centroval od rohového praporku, ale Christoph Lepoint se následně provinil útočným faulem na Kabasela.

59
    Z levé strany přiletěl do pokutového území Zulte-Waregemu vysoký míč, který si pohodlně sebral Sammy Bossut.

58
    Následně se Joël Sami snažil vybojovat další rohový kop, ale podle sudího se jako poslední dotknul míče hráč z Demokratické republiky Kongo.

57
    Marco Bizot se musel vytasit s kvalitním zákrokem proti hlavičce, která mířila za jeho záda.

56
    Castagne raději odehrál míč na rohový kop, aby se k němu nedostal nikdo z nabíhajících hostů.

55
    Mbaye Leye se provinil útočným faulem proti Jeremu Uronenovi, čehož si všimli i rozhodčí.

54
    Za vápnem ke střele napřáhli domácí, ale rána mířila pouze do míst, kde zrovna postával Bossut.

53
    Ovšem po rohu odvrátila balón hostující obrana do bezpečné zóny.

52
    Velice nebezpečně zakončoval Pozuelo, ale dokázal vybojovat jen rohový kop.

51
    Před nabíhajícím hráčem soupeře raději domácí odvrátili míč do autu.

50
    Na polovině hřiště byl faulován hostující kapitán Mbaye Leye, ale hosté velmi rychle míč odevzdali.

49
    Hosté kombinovali s míčem na kopačkách, jenže nedokázali se propracovat k ničemu zajímavému.

48
    Domácí do druhého poločasu vstoupili ve velkém stylu a hosté budou mít co dělat, aby vývoj zlomili.
    47. Neeskens KEBANO - 1:0

47
    Po centru z pravé strany se hlavou nemýlí NEESKENS KEBANO a posílá svůj celek do vedení.

46
    Do druhého poločasu již nenastoupil jamajský talent Leon Bailey, kterého nahrazuje Yoni Buyens.

46

V první půli jsme sledovali sotva průměrný fotbal, když ani jeden z celků si příliš šancí nevypracoval a nejzajímavější akce byly k vidění v samotném závěru. Ani jednu z šancí všaky týmy nevyužily, takže za sebou máme bezbrankový poločas. Uvidíme, co si pro nás družstva přichystají na druhou půli. Druhý poločas začne přibližně v 21:35.

45+3

45+2
    Na zemi zůstává ležet brankář Bossut, kterého ošetřují lékaři. Jde o následek předchozí situace, když se gólman dostal do kontaktu s Kebanem a vlastním obráncem.
    45+1. Kebanova rána mimo

45+1
    Ve velmi nadějné pozici se ocitnul Neeskens Kebano, ale svou ranou nedokázal najít odkrytou část branky.

45
    Na druhé straně domácí ztratili míč v rychlém protiútoku, když stačilo poslat snadnou přihrávku na pravou stranu.
    44. Lepointova hlavička

44
    K zajímavé hlavičce se propracoval Christoph Lepoint, ale Bizot dobrým zákrokem podržel svůj tým.

43
    V držení balónu jsou hosté, kteří se snaží na útočné polovině něco vymyslet.

42
    Leon Bailey trefil centrem jen bránícího hráče Zulte-Waregemu v pokutovém území.

41
    Další centr hostů, který letěl malým pokutovým územím, ale Bizot si pro něj nedošel. Dewaest však odhlavičkoval pryč.

40
    Hosté se sice probojovali až do pokutového území Genku, ale tam poslali nepřesný pas, který letěl jen do zámezí.

39
    Na polovině hřiště domácí raději zastavili možnost rychlého protiútoku za cenu faulu.

38
    Neeskens Kebano vyslal centr z levé strany, jenže ten se zakroutil pouze do rukavic připraveného Bossuta.

37
    V dosavadním průběhu utkání jsme bohužel nemohli sledovat žádnou vážnou brankovou příležitos.

36
    Sammy Bossut musel vyběhnout daleko z branky, aby zamezil rychlému Baileymu v samostatném postupu na branku.

35
    Centrovaný balón si v pohodě ze vzduchu sebral Marco Bizot a rozehrává na spoluhráče.

34
    Několik nepřesností stálo Genk možnost postupu vpřed.

33
    Christoph Lepoint se prezentoval nedovoleným zákrokem, za nějž si odnáší žlutou kartu.

32
    Aktivní Bailey vybojoval na protihráči balón, nicméně velmi rychle mu ho zase sebral Onur Kaya.

31
    Bailey se opět pokoušel najít spoluhráče, jenže Buffel se mu zastavil v okamžiku, kdy mu jamajský hráč posílal pas.

30
    Po velice dlouhé době se Genk dostal na útočnou polovinu. Po faulu následovala standardní situace Baileyho, jehož centr doletěl až do rukavic Bossuta.

29
    Centr z druhé strany se Kayovi povedl, ale jeho spoluhráč souboj o míč nevyhrál.

28
    Onur Kaya si pomohl se spoluhráčem a poslal centr do vápna. Následně měl co dělat Bizot, který jen odvrátil na další roh.

27
    Přihrávku před branku zastavil bránící hráč v modrém a od něho se míč odrazil na roh.

26
    V posledních minutách jsou o mnoho lepším celkem hosté, kteří drží Genk na jeho vlastní obranné polovině.

25
    Kaya vyslal balón na bližší tyč, ale tam si ho našel jako první bránící hráč. Následně však ze střední vzdálenosti vypálil Soualiho Meïté, jenže trefil jen prostor, kde stál Bizot a ten chytá.

24
    Další rohový kop vybojoval Zulte-Waregem a zahraje ho opět Onur Kaya.

23
    Domácí zatím nepůsobí příliš přesvědčivým dojmem, i když jsou jasným favoritem utkání.

22
    Hostujícímu celku se podařilo vybojovat rohový kop, který zahrál Kaya, avšak branku Genku neohrozil.

21
    Velice nepřesný pas na levé křídlo pokazil dobře rozběhnutou akci hráčů v modrých dresech.

20
    Hra plyne velice pozvolně a ani jeden z celků nehraje v nikterak závratném tempu.

18
    V posledních minutách se Genku vůbec nedaří dostávat do pokutového území soupeře.

17
    Joël Sami raději zastavil rozběhnutého Samattu za pomoci nedovoleného zákroku.

16
    Centrovaný balón do středu pokutového území odvracel Henrik Dalsgaard razantním odkopem.

15
    Domácí se pokusili o kombinaci, ale pas do pokutového území nebyl vůbec přesný.

14
    Z pravé strany přiletěl střílený centr, který raději gólman Bizot vyboxoval mimo pokutové území.

13
    Alessandro Cordaro se pokusil proniknout po pravé straně, ale neudržel balón a nakonec ještě fauloval.

11
    Zulte-Waregem pokračuje v postupné kombinaci. Na konci akce byla střela, kterou na branku Bizota vyslal Onur Kaya, ale mířil těsně nad.

10
    Neeskens Kebano se provinil proti pravidlům, takže sudí Geldhof píská a dává míč hostům.

9
    Hra plyne v posledních vteřinách poměrně klidně a ani jeden z celků se nedostává do nebezpečných oblastí.

8
    Hosté se však k míči zase rychle dostali, ale ani napodruhé nebyl nákop dobrým řešením.

7
    Ke kombinační hře se dostal také Zulte-Waregem, ale obránce nakonec zvolil nákop vpřed, kde obrana Genku balón získala.

6
    Bailey posílal balón na volného spoluhráče, ale Pozuelo v dobré pozici trefil jen nohy bránícího hráče.

5
    Jamajský rychlík Bailey se na levé straně prohnal kolem protihráče, ale pak podklouznul, takže o míč přišel.

4
    Genk kombinuje na vlastní polovině a snaží se objevit prostor, kudy proniknout přes obranu soupeře.

3
    Exekuce volného přímého kopu se ujal Leon Bailey, ale poslal balón vysoko nad branku.

2
    Kebano se s míčem na noze dostával přes několik protihráčů, až byl faulován Baudrym.

1
    Aktivněji do zápasu vstoupili domácí, kteří vybojovali standardní situaci na pravé straně. Po ní se sice k hlavičce propracoval Dewaest, ale jeho pokus mířil mimo.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v modré kombinaci, zatímco hosté mají dresy barvy vínové.

KRC Genk: Bizot – Castagne, Dewaest, Kabasele, Uronen – Buffel (C), Kebano, Ndidi, Pozuelo, Bailey – Samatta
    Náhradníci: Walsh, Karelis, Kumordzi, de Camargo, Köteles, Heynen, Buyens

SV Zulte-Waregem: Bossut – Dalsgaard, Sami, Baudry, Verboom – Cordaro, Lepoint, De Ridder, Meité, Kaya – Leye (C)
    Náhradníci: Buyl, Benteke, Mendy, Steppe, Zaidi, De Smet

Rozhodčí: Geldhof – Monteny, Divincenzo.

Hostující celek si žádné naděje na zisk titulu nedělal, o čemž svědčí i fakt, že na první Bruggy v současnosti ztrácí propastných 20 bodů. V nadstavbové části Zulte-Waregem ještě ani jednou nevyhrál, pouze dvakrát remizoval. Poslední dvě klání stejně jako Genk prohrál – v Bruggách (0:5) a s Oostende (1:2).

KRC Genk

Domácí celek se momentálně nachází na čtvrté pozici šestičlenné tabulky. Genk získal 33 bodů a na třetí Gent již ztrácí pět bodů. V rámci nadstavbové části Genk odehrál šest utkání, z nichž tři vyhrál a tři prohrál. Poslední dvě utkání se Genku nepodařila, když prohrál domácí klání s Gentem, i když dlouho hrál proti oslabenému soupeři, a podlehl i v Bruggách.

V dalším kole skupiny o titul v belgické Jupiler Pro League si spolu zahrají týmy KRC Genk a SV Zulte-Waregem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.