Hranice – Plzeň 23:24 (kon.) | Dukla – Karviná 31:21 (kon.) | Litovel – Královo Pole 32:30 (kon.)
Kopřivnice – Zlín 27:25 (kon.) | Zubří – Jičín 30:28 (kon.)
Tatran Litovel
32:30 (14:15) Stav série: 1:0
SKKP Handball Brno
Sobota 07.05.2016, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů • O 9. - 10. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné sobotní odpoledne, venku je slunečno, ale na házenkářských palubovkách v české lize se stále bojuje. A sice o deváté místo mezi Tatranem Litovel a Handball KP Brno. Utkání startuje v 17:00 a Onlajny budou u toho.

Mírným favoritem dnešního střetnutí je domácí celek. Na ten je vypsán kurz 1,85, zatímco na hosty 2,25.

Jedná se o souboj o deváté místo. V obou zápasech v letošní sezoně se dělily body – na hřišti Brna po smírném výsledku 24:24, v Litovli daly obě mužstva 28 branek.

Tatran, jedenáctý celek základní části letošního ročníku české nejvyšší soutěže, přešel v prvním kole bojů o udržení přes desáté Kopřivnice v poměru 3:1 na utkání. Modrobílí ztratili pouze druhý zápas se svým soupeřem – 29:33.

Královo pole obsadilo v základní části devátou pozici, čili první nepostupovou. Záchranu v české extralize mu zajistily tři celkem jednoznačné výhry v play- out nad dvanáctým Zlínem (26:18, 26:19, 31:24).

Kdo se bude radovat dnes? Sledujte od 17:00.

Tatran Litovel: Prauzek, Habermann, Baránek, Kuba – Schmalz, Kuchař, Barabáš, Číhal, Nedoma, Hanák, Šimek, J. Šmíd, Konšel, Havlíček, Juříček, Jindra, Albrecht, Dědek, J. Mičola, Macek, Zbránek, Dolák, Pernička.

Handball KP Brno: Zaplatílek, Ženatý, Bavlnka – Hlípava, Hubáček, J. Musil, Žďánský, T. Zima, Molent, Hajčman, Mráz, T. Mičola, Dostalík, Havlát, T. Musil, Koubek, Kučera, Burget, Ipser, Kubis, Weintritt, Stein..

Ještě jednou hezký den všem příznivcům házené, těm zarytějším vzkazuji, že Karviná vede v semifinále extraligy v hale Dukly 9:8 ve 24. minutě.

Vážení sportovní fanoušci, omluvte, prosím, technické potíže v místě konání. Hned, jak to bude možné budete moci sledovat plnohodnotný textový přenos.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

3
    Vše už je v pořádku. Můžeme se věnovat utkání. (2:1)

3
    Silou vůle dostal míč do sítě Děděk. Domácí začínají výborně. Jak odpoví soupeř? (3:1)

4
    Zatím nijak. Litovel může vést o tři góly.- (3:1)

4
    Jenže to se nestává. (3:1)

4
    Brno volí postupný útok. Utkání přihlíží dost fanoušků. Panuje dobrá atmosféra. (3:1)

5
    Hosté snižují a zásluhu na tom má Ipser, který se tváří tvář golmanovi soupeře nemýlil. (3:2)

6
    Brno má opět dvougolový deficit. David Barabáš okamžitě odpovídá. Zatím se lépe vede Litovli. (4:2)

6
    Brněnský Stein rázně říká, že Brno nechce prodat svoji kůži lacino. Golman Litvole našel míč až v síti. (4:3)

6
    Opět tedy jednobrankový náskok domácích. Jak dlouho vydrží? Navýší jej modrobílí? (4:3)

6
    Prauzkův ukázkový zákrok zastavil snažení Steina. Brno se zatím nemůže chytnout. (5:3)

8
    Souboj nervů ustál domácí hráč na sedmičce. Z protiútok ale skóruje Brno. Zatím skvělá házená. (6:4)

9
    Vít Kučera zůstal osamocený a pravačkou rozvlnil cosi za zády Prauzka. 6:5. (6:5)

10
    Brno dobře brání. Jak tento útok dopadne? (6:5)

10
    Dopadl špatně, jenomže ani Brno nedává gól. (6:5)

11
    Další postupný útok Litovle. Domácí podporuje velké množství fanoušků. (6:5)

12
    Dědek nebyl pohlídaný a hosté si to budou velice dobře pamatovat. Tento hráč totiž skóroval. (7:5)

13
    Brno se dopustilo technické chyby. Na srovnání může zapomenout pro tuto chvíli. (7:6)

13
    Nyní je ale ke srovnání blízko. Sedmička. (7:6)
    13
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Handball KP Brno (Daniel Burget).
    (7:7)

13
    Burget zamířil přesně, mimo dosah Prauzka. Golman domácích se pouze ohlédl. (7:7)

14
    Tohle mělo házenkářské oči. Nedoma se nemýlí po krásné spolupráci se spoluhráčem a vrací Litovli vedneí. (8:7)

14
    Brno pokračuje ve snaze o vyrovnaný stav. (8:7)

14
    Prauzek zastavuje pokus soupeře. Jaká bude odpověď jeho spolluhráčů? (8:7)

15
    Zaplatílek zůstává otřesený po střele jednoho z protivníků, ale nebude to nic vážného. (8:8)

16
    U míče jsou hosté a třeba půjdou černí do vedení. (8:8)

16
    Stav se nemění. Prauzek nemusel zasahovat. Jak dopadne kontr domácích? (8:8)
    16
    Konšel ukázal své umění za pomocí sedmičky. (9:8)

16
    Litovel tak znovu vede. Brno ještě v dnešním zápase tento pocit nezažilo. (9:8)

18
    A hala aplauduje. Modrobílí se ubránili a mohou odskočit Brnu. (9:8)

18
    Konšel prošel obranou Brna ve stylu já nic, já muzikant a ta písnička, kterou jim hráč Litvole zahrál měla gólový přízvuk. (10:8)

19
    Královo Pole rozhodně nebalí kufry. To ani náhodou. Chcete důkaz? Gól Víta Kučery. (10:9)

20
    Posléze jeden z domácích míjí svatyni Brna. To může tak srovnat na 10:10. (10:9)

20
    Deset minut do konce prvního poločasu. Brno bude nadále tlačit a rvát se o srovnání a celkově o výhru v duelu. (10:9)

20
    Stává se přesně to, co domácí přiznívci a házenkáři Litovle nechtěli. Mírný favorit duelu může láteřit, protože ztrácí vedení. (10:10)

20
    Načež si domácí lavička vzala timeout. Uvidíme, zda pomůže. (10:10)

21
    Zbránek dal svému projektilu pořádnou razanci, ale gólman soupeře ji vytěsnil. (10:10)

22
    U míče domácí a moc by si přáli jedenáctý gól v síti Brna. (10:10)

22
    Jenže házenkářský bůh jim toto přání nesplnil. Míč končí na tyči. Trošku smůla pro Litovel. (10:10)

23
    Tohle zní zajímavě. Sedmimetrový hod pro Brno. (10:10)

23
    Burget nadává. Prauzek se zaskvěl a drží akcie domácích. (10:10)

23
    Jan Šmíd vrací Litovli vedení. Dlouho jsme neviděli branku. Nyní jsme se dočkali. (11:10)

23
    U míče je Brno a touží po srovnání. (11:10)

25
    A černí si mohou skutečně říci, že tento sen je realitou. Hlavním autorem realizace je Ipser. (11:11)

25
    Brno dobře brání a snaží se neinkasovat. Povede se hráčům z Moravy odolat? (11:11)

26
    Tenhle počin se opravdu povedl. Brno jde do útoku a zase pošilhává po vedení. (11:11)

26
    Oddechový čas pro hosty. (11:11)

26
    Do konce první půle zbývají necelé čtyři minuty. Brno bylo mnohdy blízko vedení, ale zatím vždy vedla Litovel. Hosté se budou nyní snažit o dvanáctý gól v brance Prauzka. Povede se jim to? (11:11)

26
    Levačka jednoho z hostů nebyla přesná. Prauzek chytá. (11:11)

27
    A tak Litovel trestá. Tyto promarněné příležitosti mohou hosty mrzet. (12:11)

28
    Co je ale nyní rozhodně nemrzelo. To byl pohled na hřiště, kde se radoval Tomáš Mičola ze srovnání na 12:12. (12:12)

28
    A Litovel navíc přišla o házenkářské načiní zvané balon. (12:12)

28
    Střela Lukáše Koubka byla dobře technicky mířená a hlavně přesná. (12:13)

28
    Ještě brněnské vedení mělo snad ještě kratší než jepičí život. Zbránek odpovídá z protiútoku. (13:13)

29
    Ba co víc, Litovel jde do vedení. Tohle je skutečně k naštvání. Brno zase ztrácí v prvním duelu o deváté místo. (14:13)
    30
    Vít Kučera si potykal se sedmičkou a určitě jej potěšil pohled na míč za zády Prauzka. (14:14)

30
    Brno bojuje, co mu síly stačí. Další branka měla rukopis Weintritta. (14:15)

30
    První poločas skončil. (14:15)

A tento muž byl také střelcem, který uzavřel skóre první půle na 14:15. Co je pro něj rozhodně podstatné, to je fakt, že ne ze svého pohledu, nýbrž z pohledu Litovle. Viděli jsme spoustu branek, minimum chyb. Litovel jde do druhé půle s jednobrankovým deficitem. Dokáže jej srovnat, popřípadě otočit? Sledujte nadále náš textový přenos!

Druhý poločas začne přibližně v .17:48.

DUKLA MÍŘÍ ZA VÝHROU
    Hraje se také první semifinále české ligy a Dukla Praha vede ve 43. minutě nad Karvinou 23:14. Pouze zázrak na hřišti by přinesl úvodní bod v sérii, jež se hraje na tři výhry, výhru hostům z Moravy.

Oba celky jsou již na hrací ploše. Ukázka sportu, kterému se říká házená, začíná v Litovli za několik málo sekund.

Jako první bude útočit Brno. Domácí fanoušci jsou místě. Vy u textového přenosu. Pojďme na věc!

31
    Začal druhý poločas. (14:15)

31
    Brno samozřejmě útočí za pomocí postupného útoku. (14:15)

31
    A Prauzek chytá. Dobrý start první půle. Litovel chce srovnat z kontru. (14:15)

32
    Jenže pokud uděláte v házené technickou chybu a rozhodčí zapíská, znamená to konec útoku. Litovel by mohla vyprávět. (14:15)

32
    Brněnské vedení má i tak skutečně krátkou životnost. Iniciátorem rozpuštění tohoto stavu se stal Havlíček. (15:15)

33
    Vynikající zákrok Prauzka. Litovel může znovu vést. Brno je ovšem proti. (15:15)

34
    Jenomže i gólman Brna ukázal, že chytat umí a v české extralize chytá právem. (15:15)

35
    Nedovolený zákrok domácího hráče. Brno pokračuje dál ve snažení. (15:15)

35
    Jan Zbránek a Litovel znovu vede. (16:15)

35
    Stein kontruje brankou do sítě Prauzka. (16:16)

36
    Trošku větší liják, spíše golóvá bouřka se snaší v poslední době nad halou v Litovli. Poslední hrom zaznamenal Prauzek a nestačil mu zabránit. Je srovnáno. (17:17)

36
    Sedmička pro Litovel. Bude střelec domácích úspěšný? (17:17)

37
    Nikoliv. Hostující tým se může třeba radovat až do rána z chycené sedmičky svého gólmana. (17:17)

38
    Jan Ipser. Tak zní jméno posledního střelce tohoto utkání. Brno vede. (17:18)

39
    A v té bouřce hráči pokračují dál. Brno se ujímá vedení. (18:19)

39
    Jan Zbránek připomněl Brnu své střelecké schopnosti. Sledujeme pěknou házenou. (19:19)

39
    Litovel jde do akce. Dostane se do vedení? (19:19)

39
    Brno se snaží střežit svoji svatyni, co to jde, ale bude to stačit? (19:19)

39
    Pro tento moment sice ano, ale je tu sedmička pro Litovel. (19:19)
    40
    Pernička skóruje ze sedmičky. Kdy tahle přestřelka skončí? (20:19)

40
    Dvacet minut zbývá do konce základní hrací doby. Blíže k výhře má domácí Litovel, která vede 20:19. Dokáží hosté zmírnit šance na výhru Tatranu již v následujícím útoku? (20:19)

41
    Ano! Přiznám se, že tento gol jsem neviděl, ale každopádně je srovnáno. Litovel se posléze neprosadila, a tak drží míč Brno. (20:20)

42
    Gólman Tatranu byl snad všude. Možná bude i ve snech Brna po zápase, ale tento stav zatím odvrátil Jan Ipser. Brno vede 21:20. (20:21)
    43
    Vít Kučera prohlubuje šance Litovle. Staré známé setkání se sedmičkou dopadlo skvěle pro Brno. Hostující hráč si s ni zase potykal. (20:22)

44
    S čím si rozhodně netyká Litovel, to je úspěšnost střelby v posledních odhadem pěti minutách. (20:22)

45
    A nyní to vypadá s domácím celkem ještě hůře. Útok modrobílých zastaven. (20:22)

45
    Tenhle experiment spojený s ofenzivou měl skončit gólem, alespoń dle černých, jenže to by nesměl brněnský hráč minout branku. (20:22)

45
    Jeden z hostů zůstal ležet na zemi. Naštěstí je vše v pořádku. Hala tleská. (20:22)

46
    U míče je Litovel. Dočká se po dlouhé době branky? (20:22)

46
    Nedočká. A ještě horší pro modrobílé je to, že nyní museli sledovat, jak jeden ze soupeřů dává gól. 23:20 pro Brno. Tento stav vypadá nadějně. (20:23)

Oddechový čas pro domácí. (20:23)

46
    Litovel reaguje oddychovým časem. Domácí trenér se snaží zastavit klesání brněnské ponorky ke dnu. (20:23)

47
    Sedmička pro domácí. (20:23)
    47
    Perničkova střela měla o jeden důležitý atribut oproti posledním střelám domácích něco navíc – přesnost. (21:23)

47
    Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček). (21:23)
    47
    Kučera dnes kraluje sedmičkám jak Usain Bolt stovce. (21:24)

48
    Jak odpoví domácí? (21:24)
    48
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Tatran Litovel (Tomáš Pernička). Tatáž herní situace, akorát s razítkem 22:24. Pernička dává naději Litovli. (22:24)

49
    Oddechový čas pro hosty. (22:24)

49
    Dukla vyhrála první semifinále nad Karvinou o rovných deset branek – 31:21. (22:24)

49
    Kučera nedal v obrovské šanci. Tentokrát v souboji s domácím golmanem byl neúspěšný. (22:24)

50
    Brněnské vedení roste o jeden gól. Weinritt se jako poslední dotkl míče. (22:25)

50
    Matěj Konšel ale stále jasně sděluje, že Litovel bude bojovat. Otázkou, jak tomu budou rozumět hosté., (23:25)

51
    Čeká nás zajímavý závěr. Rázný podpis Nedomy tomu dal jednoznačnou podobu. (24:25)

51
    Litovel ztrácí opět dva góly. Hrne se do útoku, ale zatím je jejich snaha o návrat do vedení marná. (24:26)

52
    Tomáš Pernička se nemýlí. Jeho střela skončila až v síti. Bude to drama. (25:26)

53
    Brno kontruje snahou o gól číslo 27. (25:26)

53
    Taková střelnici jaká dnes panuje v Litovli, tu neměla ani Kateřina Emons! Nedoma snížil, Brno odpovědělo. (26:27)

53
    Jiří Mičola dává. To bude závěr. Utkání graduje. (27:27)

54
    Miroslav Nedoma se prosazuje. Litovel vede. Vůla ze strany domácích je obrovská. (28:27)

54
    Hubáček prošel obranou soupeře a gólman si ani neškrtl. (28:28)

55
    Kuba se díví, ale musí smířit se sedmičkou proti Brnu. (28:28)
    55
    To je souboj Perničky s Kučerou v sedmičkách! (29:28)

56
    Do konce zápasu zbývají čtyři minuty. Skutečně skvělý zápas. (29:28)

56
    Litovel se ubránila. Přidá třicátý gól? (29:28)

57
    Jiří Mičola tak skutečně činí. Poslední minuty se oba týmy předánějí ve střílení gólech. Na přesné zásahy vede Litovel. (30:28)

57
    Matěj Konšel otevírá bránu s názvem vítězství pro domácí, ale klidně se může stát, že ji Brno ještě zavře. (31:29)

58
    Minuta a padesát sekund do konce. Strhující tempo z obou stran. (31:29)

58
    U míče Brno. Domácí tlačí krásná kulisa. (31:29)

58
    Litovel se snaží o zastavení útoku Brna. (31:29)

58
    Technický přestupek hráče Brna. Litovel nikam nepospíchá. (31:29)

59
    Už ani ne dvě minuty do konce. (31:29)

59
    Akce Litovle nezaujala oko házenkářského fanouška. Brno jde snížit. (31:29)

59
    Litovel brání naprosto ukázkově. Minuta do konce. (31:29)

60
    55 sekund do sirény a důležitý sedmička pro host.y (31:29)
    60
    Kučera nedal šanci golmanovi soupeře. Brno ztrácí pouhý gól. (31:30)

Oddechový čas pro domácí. (31:30)

60
    Kučera se prosadil v čase 59:21. (31:30)

60
    Konec oddechového času. Jsem zvědavý (a doufám, že vy také) na to, co předvedou oba celky v závěru. (31:30)

60
    Jiří Číhal zůstal osamocený před golmanem Brna a rozhodl o dvougólové výhře Litovle! (32:30)

Konec zápasu. (32:30)

Krásná atmosféra panovala dnes ve slunečném odpoledni v Litovli. Domácí házenkáři poté, co se udrželi našli více sil na přesné zásahy v prvním duelu s Brnem. Modrobílí zvítězili nad černými po velké přestřelce 32:30. V průběhu druhé půle ztrácela Litovel už tři branky, ale zvedla se a zaslouženě vítězí.

Tohle bylo to poslední, co dnešní textový přenos přinesl. Vám děkuji za pozornost a nezapomeňte, že za rovných 45 minut začíná duel MS v hokeji Česko – Lotyšsko. (18:29:39)