Čechy – Morava 23:14 (kon.) | Čechy – Morava 21:18 (kon.)
Čechy
21:18 (8:6)
Morava
Neděle 08.05.2016, 11:55 • Hřiště 1. NH Brno • Mezizemské utkání v národní házené

To je tedy z národní házené vše, díky za pozornost a pěknou neděli. (13:25:34)

5. Michaela Bittnerová (Tymákov)

Po skončení duelu je zde další slavnostní ceremoniál, kde budou vyhlášeni nejlepší hráči utkání a také nejlepší hráči za rok 2015.

Duel je u konce, i druhý český tým zvládl odehrát duel vítězně. Po ženách si výhru připisují i muži. Rozhodl první poločas a začátek toho druhého, kdy se moravským hráčům nedařilo střelecky prosadit. Čechy si držely patřičný odstup a náskok, který uhájily až do konce utkání.

Konec zápasu. (21:18)

60+1
    Jaroslav Horák zamířil z trestu pouze do gólmana a tím utkání Čechy – Morava končí. (21:18)

60
    Po time outu vypálil Horák, ale jeho pokus byl sražený na roh. (21:18)

60
    Oddechový čas pro hosty. (21:18)

60
    Jan Jahoda vytvořil pro Čechy slibný náskok a teď už to budou mít domácí velmi těžké. (21:18)

59
    Bude se určitě nastavovat, ale Čechy jsou stále v útoku a drží míč. (20:18)

58
    Stále se to přetahuje, Jan Petr z brněnského domácího týmu vystřelil na bližší tyč a překonal gólmana. (20:18)

57
    Jenže Šilhánek prošel kolem Filípka a vystřelil i kolem gólmana. (20:17)

56
    S pomocí tyčky se trefuje Jan Petr, který ještě vykřesal naději pro Moravu. Musí se však ubránit další tlaku soupeře. (19:17)

55
    Česká reprezentace si drží stále pevný náskok, Zimmernann napřáhl a trefil se přesně. (19:16)

54
    Nejdřív Šelep a posléze Ulrych dokázali rozvlnit síť. (18:16)

52
    No vida, je to o dva góly. Z výskoku se trefil Jaroslav Horák. Možná budeme sledovat ještě drama. (17:15)

51
    Tomáš Ulrych dostal přihrávku na pravou stranu kruhu a trefil se do správných míst. (17:14)

50
    Dobře rozebraný útok, respektive moravská obrana, která dala prostor Práchenskému. (17:13)

49
    Oddechový čas pro domácí tým Moravy. Rozhodčí krátce předtím pískají trest pro Čechy hrající v červených dresech. (16:13)

48
    Jaroslav Horák velmi rychle snižuje, začaly padat branky v rychlém sledu, Čechy však stále kontrolují vcelku solidní náskok. (16:13)

48
    Poprvé v zápase se prosadil Bittner, v útoku si Čechy nemohou rozhodně stěžovat. (16:12)

47
    Lukáš Šilhánek využil svou šanci, totéž platí i pro Ulrycha. Stále je to o tři branky. (15:12)

46
    Morava ubránila po delší době útok protivníka a má možnost snížit nelichotový stav. Jenže Horák byl svou střelou zablokován. (14:11)

45
    Je to o tři branky, Jan Petr v pádu na levé straně kruhu překona gólmana. (14:11)

44
    Šestimetrový hod a dnešní střelec utkání – Kamil Šelep. Rána naprosto přesná. (14:10)

43
    V útoku jsou momentálně Čechy, které již delší dobu drží míč ve svých rukou. (13:10)

43
    Dnešní utkání sleduje 720 diváků. (13:10)

41
    Další branka v síti českého výběru, z levé strany střílel Tomáš Ulrych. (13:10)

40
    Střelecky velmi aktivní a především produktivní je Kamil Šelep, který se stará o hlavní porci branek v týmu Čech. (13:9)

39
    Trefuje se i Jaroslav Horák, který zamířil do horních pater brány. Měl to těžké, ale dokázal se prosadit. (12:9)

39
    Kamil Šelep zahrál trest naprosto přesně, počkal si a zakončil do volných míst. (12:8)

37
    Sníženo, Jaroslav Horák zahrával trest a střelou o zem překonal Žežulku. (11:8)

36
    Šestá branka v jedenácté minutě, sedmá ve třiatřicáté. Moravě se nedaří střelecky, rozdíl ve skóre je proto jasně znatelný. (11:7)

35
    Kamil Šelep se prosazuje dnes již počtvrté, Morava je momentálně v útlumu, pokračuje ve špatné produktivitě. (11:7)

34
    Kratochvíl všemi silami vybojoval míč, poslal ho do útoku, jenže moravští hráči se nedomluvili a nesehráli to vůbec dobře. (10:7)

34
    Morava znovu ztratila míč v útoku, český výběr může zvýšit své vedení. (10:7)

33
    Nejprve se na moravské straně prosadil Ulrych, na druhé straně v pádu zakončil Zimmernann. (10:7)

32
    Domácí měli tři střelecké pokusy, jednou z toho byla tyč, dvakrát se zaskvěl gólman Žežulka. (9:6)

31
    Kamil Šelep se prosadil z hned prvního útoku a Čechy zahájily lépe tuto část hry. (9:6)

31
    Druhý poločas začíná útokem Čech. (8:6)

31
    Začal druhý poločas. (8:6)

Za pár chvil bude zahájen druhý poločas, zatím vedou hráči Čech.

Pokračujeme za zhruba patnáct minut. Na hřišti jsou opět mažoretky s názvem Legato.

Celkově je to vyrovnaná bitva, které nechybí emoce, tvrdá hra a zajímavé herní situace.

Máme za sebou dramatický první poločas, který zahájila lépe Morava. Dá se říct, že prvních deset minut patřilo právě domácímu výběru. Jenže pak přestala moravská družina využívat šance a soupeř se dostal do hry. Čechy udělaly šňůru několika bodů, respektive gólů v řadě a po poločase vedou o dva góly.

30
    První poločas skončil. (8:6)

30+2
    V samotném závěru ještě inkasuje žlutou kartu Kamil Šelep. (8:6)

30
    Je tu další oddechový čas, Čechy ubránily útok soupeře a do posledních vteřin půjdou ještě do šance zvýšit skóre. (8:6)

30
    Domácí hráči jsou v útoku a pokusí se s výsledkem do konce prvního dějství něco udělat. (8:6)

29
    Minutu před koncem poločasu zvyšuje na rozdíl dvou branek Kamil Šelep. Morava dlouho držela příznivý výsledek, ale nyní se trápí v útoku. (8:6)

28
    Vyrovnat se pokusil kanonýr Horák, trefil s pomocí teče gólmana jen tyčku. (7:6)

28
    Jan Jahoda se dostal do volného prostoru a zakončil do horní části brány. (7:6)

27
    Pro změnu Jarda Horák napřáhl a srovnává velmi kvalitní první poločas. Více jak 700 diváků se dobře baví. (6:6)

27
    Nařízena šestka, ujal se jí Kamil Šelep a nebylo co řešit. Přesná trefa. (6:5)

26
    Dramatický duel pokračuje, po souhře Horáka s Ulrychem se takřka do prázdné trefuje druhý jmenovaný. (5:5)

25
    Kamil Šelep se prosadil střelou mezi hráče a trestným hodem posílá svůj tým do vedení. (5:4)

24
    Nejprve dostal Čechy do vedení Jahoda z trestného hodu, stejnou mincí učinil i Vojtěch Beneš z Moravy. (4:4)

23
    Na červené karty je vyrovnáno. Dostává ji i Zdeněk Filípek, který si jde na pět minut odpočinout. (3:3)

Oddechový čas pro hosty. Stále je stav vyrovnaný a nutno dodat, že sledujeme napínavou bitvu. A rozhodně se nehraje v rukavičkách. I pro rozhodčí to není snadný duel. (3:3)

20
    Zimmermann dostal možnost šestimetrového hodu, jenže netrefil bránu, střílel těsně vedle. (3:3)

19
    Na střídačkách to vře, emoce mají na pochodu oba týmy, nyní musel dokonce sudí Přikryl uklidnit a napomenout trenéra Čech. (3:3)

18
    Za držení dresu inkasuje žlutou kartu moravský hráč Filip Cieslar. (3:3)

17
    Teď už se Práchenský trefuje, napravil tak několik svých nepřesných pokusů. Nyní byl jistý. (3:3)

17
    Technický přestupek Moravy v podobě ofsajdu, což se hráčům domácích líbí jen pramálo. (2:3)

16
    I obrana Moravy včetně gólmana se jeví velmi stabilně, do útoku přechází tým v modrých dresech. (2:3)

15
    Další střelecký pokus Práchenského končí u gólmana Kratochvíla, nicméně hosté jsou stále u míče a mají k dispozici trestné hody. (2:3)

14
    Čechy teď drží míč na své útočné polovině a pokouší se srovnat výsledek. (2:3)

13
    Obrana Čech nyní zabránila domácímu pokusu, Petr s Ulrychem nedostali prostor ke střele. (2:3)

12
    Trest také pro Čechy, Kamil Šelep zamířil na vzdálenější tyč a gólman neměl šanci. (2:3)

11
    Žlutou kartu dostává i Zdeněk Filípek a dle očekávání se hraje zápas pořádně od podlahy. (1:3)

11
    Martin Šafář zakončil z trestu výborně a domácí mužstvo zatím je v útoku přesnější. (1:3)

10
    Po druhé žluté kartě je vyloučen Zdeněk Danielka a domácí tým čeká pětiminutová přesilovka. (1:2)

9
    Po Ulrychovi nevyzrál na Horníkovi ani Jan Petr. Brankáři zatím chytají spolehlivě. (1:2)

8
    Zdeněk Danielka za tvrdý zákrok na kruhu vyfasoval žlutou kartu, budeme sledovat trest. (1:2)

7
    Je sníženo, Šilhánek tentokrát zamířil přesně. (1:2)

7
    Čechy ani teď neskórují, Práchenský zamířil jen do brankáře Kratochvíla. (0:2)

6
    Jenže Ulrych trefil jen brankáře Horníka, který se zaskvěl dobrým a jistým zákrokem. Do útoku jdou Čechy, které stále čekají na branku. (0:2)

6
    Šafář dostal prostor na středu kruhu a píská se trest, který půjde rozehrát pravděpodobně Ulrych. (0:2)

5
    Pěkná táhlá střela Práchenského a teď měla Morava kliku, míč mířil do pravé tyče. (0:2)

4
    Krásná branka posledně jmenovaného, tedy Martina Šafáře, který z výskoku napřáhl a Horník byl bezmocný. (0:2)

3
    V útoku Moravy trojice brněnských hráčů – Petr, Ulrych a Šafář. (0:1)

2
    Do útoku šli hráči Čech, Šilhánek trefil pouze boční síť. Další útok hostů byl zastaven. (0:1)

1
    Začátek duelu patří pro domácí tým. Martin Šafář dostal míč od Jana Petra a střelou po zemi překonal Horníka. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráči jsou na hřišti, mužský duel může začít.

Čechy: Žežulka (Horník) – Počátecký (C), Janeba, Nociar, Gruszka, Danielka, Leugner, Šilhánek, Šelep, Bittner, Zimmermann, Jahoda, Práchenský. Trenéři: Jaroslav Bešta, Jiří Pešek.

Morava: Barták (Kratochvíl) – Němčák, Botko, Mikulášek, Jurečka, Hudeček, Cieslar, Ulrych, Šafář, Petr (C), Beneš, Novotný, Filípek, Horák. Trenéři Milan Beneš, Zdeněk Filípek.

Petr Jurečka (Rokytnice)
    Mojmír Tomeček (Stará Ves nad Ondřejnicí)