Česko – Kazachstán 3:1 (kon.) | USA – Maďarsko 5:1 (kon.) | Dánsko – Lotyšsko 3:2 (2:1 po s.n.)
Německo – Bělorusko 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:0 (2:0, 1:0, 2:0) Stav série: 4:3
Nashville Predators
Pátek 13.05.2016, 03:00 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu playoff kanadsko-americké NHL. Od tří hodin se můžeme těšit na duel mezi týmy San Jose Sharks a Nashville Predators.
    Čekání a koncentrace na sedmý zápas v podání Joea Pavelskiho.

Průběh série

Žraloci po vyřazení Králů z Los Angeles rozjeli výborně také boje v semifinále Západní konference, když zvládli oba úvodní domácí zápasy a před duely v Nashvillu si vytvořili velmi komfortní pozici. Predátoři však nesložili zbraně a před vlastním publikem dokázali srovnat sérii na 2:2. Do mysli fanoušků se zapsal především čtvrtý zápas, ve kterém Sharks vedli do 56. minuty 3:2, ovšem celé klání dospělo až do třetího prodloužení, ve kterém v čase 111:12 rozhodl Mike Fisher.

Na nadvládě domácích týmů nic nezměnilo ani páté pokračování, které bylo dosud nejjednoznačnější. San Jose v onen den inkasovalo pouze jedinou branku a po výsledku 5:1 si vybojovalo postupový mečbol. Ještě osm minut před koncem šestého zápasu byl Nashville na pokraji vyřazení, nicméně vše dopadlo stejně jako při posledním duelu na ledě Bridgestone arény – Colin Wilson v 53. minutě vyrovnal na 3:3 a o srovnání série se po 123 vteřinách prodloužení postaral Viktor Arvidsson.
    Nashville Predators poprvé ve své historii zvítězil v sedmi zápasech playoff, podaří se mu tuto bilanci ještě vylepšit?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Hertl – Donskoi, Couture (A), Marleau – Ward, Tierney, Karlsson – Wingels, Spaling, Zubrus.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Jackman, Bitetto – Neal (A), Fisher (A), Wilson – Smith, Johansen, Forsberg – Arvidsson, Ribeiro, Jarnkrok – Sissons, Gaustad, Salomäki.

Rozhodčí: O´Rourke, Watson – Miller, Cormier.

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, na řadu přichází hymna USA v podání Kelli Gibsonové.

00:01

00:35
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě, hra je poprvé přerušena a vhazuje se po pravici Martina Jonese.

01:10
    Od úvodu se hraje pořádně do těla, mantinely dnes kvůli tvrdým hitům určitě dostanou zabrat.

01:51
    Třetí domácí formace vypracovala střeleckou pozici pro neobvyklého zakončovatele Poláka, jehož rána od modré čáry byla tečovaná a Rinne měl hned při svém prvním zákroku velké problémy.

02:21
    Wingels pláchl po pravé straně, jenže Rinne na jeho zakončení pěkně viděl a kotouč vyrazil.

02:31
    Hostující brankář nerozehrál ideálně, puk si na modré čáře sebral Braun, ovšem finský gólman i tuto slabší střelu pokryl.

03:08
    Oba celky střídají, a tak Ekholm s Ellisem mají u své branky spoustu času na postupnou rozehrávku.

03:39
    První střelu Nashvillu zaznamenal Arvidsson, jeden z hrdinů posledního zápasu ale branku minul.

03:59
    Na druhé straně podobně dopadl Martin, který se nemohl radovat po tvrdé střele od modré čáry.

04:38
    Karlsson zachytil puk u hostující střídačky a založil Dillonem zakončenou akci, která však skončila na pozorném brankáři Predátorů.

04:49
    Ze špatné rozehrávky San Jose resultuje první zakázané vhazování a buly v útočném pásmu Nashvillu.

05:16
    Roman Polák se postavil do střely Jamese Neala a nepustil kotouč ke svému brankáři.

05:49
    Burns sám zavezl puk do ofenzivní třetiny, nicméně zakončení z vrcholku pravého kruhu na Rinneho překonání nestačilo.

06:23
    Do podobné pozice si sjel Hertl, jeho zakončení ale bylo zablokované Josin a domácí se musí vrátit do středního pásma.

06:43
    Braunova střela Rinneho neohrozila a Predátoři vyhodili puk do klidné části hřiště za branku zatím nezaměstnaného Jonese.

07:28
    Polák si najel na Tierneyho přihrávku, ovšem z levého kruhu nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

08:03
    Čtvrtý útok San Jose odvedl dobrou práci, ke střele od modré se dostal Nick Spaling, ale puk se mezi tři tyče nevešel.

08:22
    Máme tady první přesilovku, kterou si zahrají Žraloci ze San Jose. Viktor Arvidsson z vlastního pásma vyhodil puk mezi diváky a dostává menší trest za zdržování hry.

08:25
    Thornton vyhrál vhazování pro Burnse, který na nic nečekal a zpoza kruhů vystřelil do připravené lapačky Rinneho.

08:44
    Odražený puk vyletěl na střídačku Predátorů, vhazovat se bude u modré čáry poblíž hostující klece.

09:02
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Žraloci využívají přesilovou hru a za svou úvodní aktivitu jsou odměněni vedoucí brankou! Joe Thornton na pravé straně přihrál na úroveň brankové čáry, odkud Marleau krátkou přihrávkou našel JOEA PAVELSKIHO a ten rychlým příklepem z bezprostřední blízkosti vypálil pod horní tyč Rinneho branky. Asistence: Patrick Marleau, Joe Thornton.
    09:02 Joe PAVELSKI - 1:0

09:54
    Až inkasovaná branka probrala střelce Nashvillu, kteří zásluhou Johansena a Forsberga vůbec poprvé v utkání přímo ohrozili Jonese, jehož kolegové vyhodili na icing.

10:08
    Stejným prohřeškem se provinili také hokejisté z Nashvillu, a tak se všichni zúčastnění přesouvají před branku Pekky Rinneho.

10:50
    Kombinovaná sestava Sharks se na několik vteřin usadila v útočném pásmu, Rinne každopádně další práci neměl.

11:29
    Ribeiro nahrál na modrou čáru Jackmanovi, jeho zakončení však za zády Jonese neskončilo.

12:18
    Velká škoda pro domácí! Ti si vypracovali velký tlak v útočném pásmu, ze kterého resultovala Burnsova tvrdá střela do tyče!

12:28
    Po reklamní přestávce se pokračuje ve hře, ve které mají mnohem více ze hry domácí, kteří vedou na střely 11-2.

12:56
    Roman Polák je zatím v ofenzivě neobvykle aktivní, další jeho rána od modré čáry skončila na betonech RInneho.

13:24
    Ellis se musel vrátit za vlastní branku, kde vyčkává s rozehrávkou. Fanoušci mezitím mohutně podporují domácí Sharks.

13:54
    Wilson přesměroval střílenou přihrávku z pravého křídla mimo branku i přesto, že kolem něj široko daleko nebyl žádný z obránců.

14:01
    Rychlý brejk Žraloků ztroskotal na přechodu modré čáry, Ward před ní mírně zabrzdil a pak se dostal do ofsajdu.

14:28
    Burns dvakrát pálil z pravého konce modré čáry, Rinne napoprvé zasáhl s přehledem, podruhé už měl kvůli teči Thorntona mírné problémy, ale nakonec si poradil.

14:51
    Hertlova střela už byla pro Rinneho snadným soustem a Sharks krátce poté o útočné pásmo přišli.

15:14
    Oba celky mají na ledě čtvrté formace, ani jedna z nich se zatím do palebné pozice nepropracovala.

15:57
    Volný Bitetto převzal puk v levém kruhu, místo střely ale vjel za branku, odkud se snažil překvapit Jonese, jenž nevědomky zasáhl levým betonem.
    15:57 Martin Jones zády k bráně dokázal zasáhnout betonem.

16:08
    Žraloci vyřešili zmatky u svého brankoviště nekompromisním vyhozením na zakázané uvolnění.

16:32
    V kolonce zákroků Martina Jonese stále svítí dvojka, Nealova střela totiž přesná nebyla.

16:51
    Sharks z protiútoku podruhé skórují a nutno dodat, že naprosto zaslouženě vedou už o dva góly! Melker Karlsson dostal puk z obranné třetiny, JOEL WARD vzápětí obehrál ve středním pásmu Josiho a jel sám na Rinneho, kterého obelstil forhendovým blafákem mezi betony. Asistence: Melker Karlsson, Marc-Edouard Vlasic.
    16:51 Joel WARD - 2:0

17:15
    Třetí střelu Nashvillu mezi tři tyče Jones v poklidu pokryl. Po odpískání před domácí brankou ještě vznikla menší rozmíška, ovšem vylučovat se nebude.

17:29
    Marleau na vyhození Burnse neměl šanci dosáhnout, odpískaný icing znamená vhazování po pravici Martina Jonese.

17:48
    Couture vhazování u své branky vyhrál a hra se rychle přestěhovala na druhý konec, hřiště, kde Rinne vyrazil Marleauovu střelu z levé strany mimo hřiště.

18:22
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Shea Weber – 2 min., nedovolené bránění).

18:40
    Predátoři začali své druhé oslabení tím nejlepším možným způsobem, domácí po vyhození zastavil ofsajd.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:12
    Couture nezpracoval prudkou přihrávku od Thorntona a místo střely musel prodloužit pěknou kombinaci přihrávkou z abranku.

19:35
    Burns posunul puk do pravého kruhu, Thorntonovo zakončení ale zablokoval Ellis.

19:45
    Joe Thornton přihrál na levou stranu, Couture z kruhu pro vhazování ještě našel u vzdálenější tyče hokejku Pavelskiho, ale ten zblízka branku netrefil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina je u konce a domácí hráče při cestě do kabiny vyprovází aplaus fanoušků, kteří v prvních dvaceti minutách viděli jasnou dominanci San Jose a také dvě branky, díky kterým jsou Sharks mnohem blíže postupu do finále Západní konference. Rozhodnuto ale ještě určitě není, Predátoři v tomto playoff již dokázali otočit nejeden špatně rozehraný duel.
    Skóre po první třetině mluví za vše, nutno ovšem dodat, že Sharks měli obrovskou převahu a Predators přestříleli 17:3.

20:27
    Preds vyhráli úvodní vhazování, k první střele se ale dostal domácí Burns, po kterém donutil Rinneho přerušit hru další vousáč Joe Thornton.

20:36
    Obrovská minela v obraně doslova darovala Žralokům třetí branku! Velkou chybu v rozehrávce udělal ten, od kterého by se to očekávalo asi ze všech nejméně. Shea Weber namazal puk na hokejku LOGANA COUTUREA, jenž vystřelil z prostoru mezi kruhy a Rinne nestihl sklapnout betony včas. Bez asistence.
    20:36 Logan COUTURE - 3:0

21:19
    Za hosty zahrozil Forsberg, při jehož snaze se puk otřel i o tyčku, nicméně Jones ve svém brankovišti vše vyřešil.

22:15
    Čtvrtý útok Sharks tahá v útočném pásmu puk po mantinelech a snaží se vymyslet ohrožení Rinneho klece.

22:41
    Střela od modré čáry byla tečovaná a Rinne zasahovat nemusel, hra se stěhuje do středního pásma.

23:18
    Jarnkrok se dostal s pukem do velkého úhlu a zlevé strany Jonese nikterak neohrozil.

23:48
    Teď si Rinne zadělal na velké problémy a nakonec měl velké štěstí, že Marleau po jeho chybě nezavěsil puk do odkryté částib ranky!

24:19
    Weberovu dělovku vyrazil Jones k Bitettovi, ani ten ale z dorážky na kanadského gólmana nevyzrál.

24:56
    Ellis od modré čáry přihrál o zadní mantinel Wilsonovi, který se k žádné střele neodhodlal, ovšem hosté zůstávají v útočném pásmu.

25:18
    Nealovu nebezpečnou střelu švihem Jones vykopl a puk se k radosti publika dostal do blízkosti červené čáry.
    Radost Logana Couturea po vstřelení třetí branky Sharks.

25:44
    Ryan Johansen se dostal příliš blízko Jonesovi, na kterého tak neúspěšně vypálil až Viktor Arvidsson.

26:19
    Hosty třetí inkasovaná branka evidentně nakopla, Weber teď přihrál na levou stranu Josimu, jehož pokus Jones u své tyče vyrazil před sebe.

26:29
    Rinne před Pavelskim schoval nahozený puk ve své lapačce a za cenu vhazování v jeho třetině přerušil hru.

26:46
    Hra je po komerční pauze opět pozastavena, a to kvůli přihrávce rukou ve středním pásmu.

27:09
    Český obránce Roman Polák měl na modré čáře spoustu místa, jenže tvrdá rána letěla mimo RInneho branku.

27:40
    Další nepřesná střela přišla z hole zatím nevýrazného Vlasice.

28:18
    Ekholm několik desítek vteřin hraje bez ochrany hlavy, na střídačku se ale dostává až nyní, když se po delší době dostávají k puku Predátoři.

28:49
    Hertl ve střední třetině neudržel kotouč, nicméně Žraloci se k němu za malou chvíli opět vrátili.

29:12
    Burns se na ose hřiště vydal na útočný výlet, v útočném pásmu se ale dostal mezi dvojici obránců, kteří ho čistě zastavili.

29:47
    Snad první chyba v domácí obraně darovala výbornou šanci Salomäkimu, jenž ale z ideální pozice přestřelil Jonesovu svatyni.

30:34
    Je za námi polovina zápasu a Jones dosud zasahoval pouze v šesti případech. Na zvrat Nashvillu to zatím rozhodně nevypadá.

30:45
    Sissons na levé straně sebral volný puk a naservíroval jej na modrou čáru, ze které vyslal propagační pokus Mattias Ekholm.

31:31
    Tierney zavezl kotouč před Rinneho a přenechal jej Vlasicovi, jenž švihem vystřelil dosti nepřesně.

32:06
    Menší zámek v podání domácího prvního útoku zakončil střelou obránce Braun a Rinne nadvakrát schoval puk ve své výstroji.

32:24
    Johansen jel proti jedinému obránci, který jeho zakončení dokázal srazit mimo branku a pomohl tak Jonesovi.

32:48
    Forsbergova nepřesná střela skončila na holi Johansena, jenž střelou ze záporného úhlu Jonese v brankovišti nepřekvapil.

33:28
    Ward byl v útočném pásmu San Jose zcela sám, přesto udržel puk pro Žraloky a nakonec i z levé strany zakončil.

33:51
    Braunovu další střelu z delší vzdálenosti Rinne vyrazil do ochranné sítě, následuje vhazování levici Pekky Rinneho.

34:24
    Salomäkiho zakončení z mezikruží postrádalo přesnost, puk poté vyletěl mimo hřiště a na řadu přichází reklamní přestávka.

34:55
    SAP Center není ani v blížícím se závěru druhé třetiny zcela zaplněné, zřejmě za to může neobvyklý čas začátku zápasu.

35:10
    Zakázané uvolnění San Jose vrací hru do útočné třetiny Nashvillu, který by jistě rád snížil ještě v průběhu druhé třetiny.

35:15
    Zatím se tak neděje, odražený kotouč vyletěl na domácí hráčskou lavici a hra je opět přerušena.

35:39
    Salomäki převzal pěknou přihrávku z levé části hřiště, jenže střelou švihem ani tentokrát nenasměroval puk na branku.

36:18
    Bittetovi hrubě nesedla střela od modré čáry a hosté kvůli tomu přišli o vybojované území.

36:45
    Burns vyhodil puk na zakázané uvolnění a pětice znavených hráčů Sharks tak nemůže střídat.

37:06
    Arvidsson byl po přechodu útočné modré čáry mírně podražen a kotouč se v útočném pásmu Nashvillu moc nezdržel.

37:37
    Tomáš Hertl přihrál na modrou čáru, ze které vypálil Braun a český útočník vzápětí nedokázal zkrotit vyražený puk natolik, aby z dorážky usměrnil puk za záda Rinneho.

38:13
    Ze stejného rohu jako Hertl nahrával Burnsovi Logan Couture, ovšem hostující gólman tentokrát s přehledem schoval kotouč v lapačce.

38:48
    Jarnkrokova střela z levého kruhu neprošla přes prvního obránce San Jose, které se vydává na útočnou zteč.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Pekka Rinne vyjel až před kruh pro vhazování, kde se srazil s Ekholmem i útočícím Spalingem, který vzápětí nestihl zakončit do opuštěné branky.

40:00
    Za krosček na Tommyho Wingelse dostal v samotném závěru prostřední části menší trest hostující obránce Mattias Ekholm.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Čtyřicet minut hry je minulostí. San Jose ve druhé části nemělo tak jednoznačnou převahu, přesto zásluhou Logana Couturea navýšilo své vedení a k postupu do třetího kola playoff mu stačí v poslední dvacetiminutovce neinkasovat více než dvakrát.

40:10
    V kalifornii odstartovala třetí třetina, která začíná přesilovou hrou San Jose.

40:32
    Žraloci se do svého soupeře zakousli stejně jako v úvodu druhé části a nyní vedou už o čtyři branky! JOE THORNTON v přečíslení 4 na 1 potáhl kotouč po levé straně a přenechal jej Coutureovi. Toho Rinne ještě vychytal jenže ikona kalifornského klubu se dostala k dorážce a finskému brankáři prošel puk pod betonem. Asistence: Logan Couture.
    40:32 Joe THORNTON - 4:0

41:15
    James Neal z levého kruhu vystřelil přes Burnsovu hokejku, ale Martin Jones zasahovat nemusel.

41:38
    Další útok Predátorů se odkládá kvůli signalizovanému postavení mimo hru, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.

41:49
    Nyní už Jones musel rukou vyrazit puk do bezpečí, když na něj z pravé strany vypálil Shea Weber.

42:31
    Právě hostující kapitán vyčkává za vlastním brankářem a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

42:59
    Predátoři se sami vyhnali z útočného pásma a jejich šance na případný obrat se každou další vteřinou výrazně zmenšují.

43:31
    Zubrus po špatné střele hostujícího zadáka Bitetta vyhodil puk mimo hřiště, puk se ale dotkl tvrzeného skla a litevský útočník tak na trestnou lavici nemusí.

43:54
    SAP Center se raduje popáté a o postupu Sharks nyní už nemůže být sebemenší pochyb. PATRICK MARLEAU dostal puk do útočného pásma, kde si před jediným obráncem vyměnil puk s Loganem Couturem a střelou z pravého kruhu zavěsil pod horní tyč hostující branky. Asistence: Logan Couture, Marc-Edouard Vlasic.
    43:54 Patrick MARLEAU - 5:0

43:54
    Pekka Rinne rozmlátil svou hokejku a odjel na střídačku. V závěru zápasu jej mezi třemi tyčemi nahradí Carter Hutton.

44:37
    Ve zbytku zápasu se dá očekávat, že Žraloci už nebudou hrát naplno a budou se snažit pošetřit síly do dalších bojů v playoff. Na San Jose už ve finále Západní konference čeká tým St. Louis.

44:57
    Predators už poněkolikáté porušili pravidlo po ofsajdu a jejich návštěva útočného pásma se tak nekoná.

45:42
    Obrana San Jose svou práci zvládla na výbornou, kotouč se přestěhoval do blízkosti Huttonovy branky.

46:26
    Domácí vyhození přes většinu hřiště icingem nekončí, hra tak plynule pokračuje dále.

46:54
    Joe Thornton zřejmě nezaregistroval signalizovaný ofsajd a vydal se napadat hostující rozehrávku, kvůli čemuž rozhodčí přerušili hru.

47:48
    Martin Jones zneškodnil střelu Arvidssona a připsal si teprve svůj desátý zákrok v zápase.

48:22
    Teď Jones snadno vyrazil nastřelení ze středního pásma a posunul puk na své spoluhráče z obrany Sharks.

48:46
    Zakázané uvolnění San Jose vrací hru k Jonesovi, který je poměrně blízko k čistému kontu ze sedmého zápasu série.

49:09
    Zablokovaná střela Ellise byla domácím obráncem zablokovaná a rozvlnila jen ochrannou síť.

49:30
    James Neal nabral dobrou rychlost a v levém kruhu napřáhl ke střele příklepem. Jones však zastavil puk svým pravým betonem a ve spolupráci s Karlssonem přerušil hru.

49:41
    hra se rychle přesunula do útočné třetiny San Jose, Hutton však schoval kotouč v rukavici a opět zastavil časomíru.

50:09
    Domácí hráči pouze nahodili puk za branku Predátorů a hromadně odjeli na hráčskou lavici.

50:45
    Kotouč se zamotal do ochranné sítě v útočném pásmu Nashvillu. Následuje komerční přestávka.
    Fotbalista San Jose Earthquakes Jordan Stewart se dnes vydal do SAP Center na první zápas NHL a hned semifinále západní konference, které výrazně vyznívá pro hokejisty Sharks.

51:02
    Dnešní utkání sleduje 17 562 diváků.

51:34
    Donskoi si prodloužil své střídání, ale poté, co zavezl puk k útočné modré čáře, odevzdal puk a také odjel střídat.

52:03
    Čtvrtá formace Predátorů se dostala do solidní šance, Sissonsovu střelu Jones nezkrotil, ale puk přesto doskákal mimo tři tyče.

52:46
    Na hře je znát, že o vítězi utkání je dávno rozhodnuto. Na poměry sedmého zápasu série sledujeme opravdu klidný hokej.

53:38
    Domácí dostali puk k útočné modré čáře, na ní už ale číhali obránci Nashvillu a ten se může snažit o vstřelení čestné branky.

54:18
    Forsberg vydoloval kotouč a ihned jej posunul na modrou čáru, ze které vyslal propagační střelu Josi a Jones neměl problém zasáhnout.

54:31
    Justin Braun po vhazování fauloval Wilsona a daroval tím Predátorům vůbec první přesilovou hru.

55:17
    Neal v dobré příležitosti neuspěl a Žraloci vzápětí vyhodili kotouč na druhý konec hřiště.

55:40
    A další osvobození domácích hokejistů, kteří nyní bojují především za čisté konto Martina Jonese.

56:05
    Forsberg na modré čáře nezpracoval prudkou přihrávku od Wilsona, útočné pásmo ale udržel a kombinace Predátorů pokračuje.
    SAP Center oslavující pátý gól Sharks. Neskutečná atmosféra.

56:16
    Polákovo vyhození na modré čáře zastavil Ellis, český obránce vzápětí přesto odvedl dobrou práci, když zablokoval střelu Ekholma.

56:31

56:32
    Josiho zakončení golfákem Jones zkontroloval, diváci jsou na nohou a na tribunách již slaví postup do finále Západní konference.

57:35
    Bitteto se objevil na pozici pravého křídla, přihrávku před branku si zpracoval Wilson, ale zblízka nenašel skulinku v postoji Jonese.
    Pekka Rinne ve druhé části vyjel z brány a tvrdě se střetl se svým spoluhráčem i protihráčem. Těch srážek ovšem bylo více, konkrétně pět. Predators jsou na kolenou a prohrávají 5:0!

58:30
    Zápas se už pouze dohrává, žádné vážnější šanci se už s největší pravděpodobností nedočkáme.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    SAP Center je na nohou! Nic na tom nezměnila ani Josiho střela od modré, po které Jones přerušil hru.

59:30
    Třicet vteřin před koncem zápasu a celé série se ještě píská kvůli ofsajdu San Jose.
    Pokud Joe Pavelski boduje Sharks vítězí, v opačném případě prohrávají. San Jose s jeho bodovým přispěním vyhrálo sedm utkání, bez jeho příspěvku naopak čtyřikrát prohráli.

59:53
    Poslední minuta utkání je hodně rozkouskovaná, to však žádnému z hráčů a fanoušků Žraloků určitě náladu nezkazí.

Je dobojováno, fanoušci v ochozech slaví a na ledě probíhá tradiční podávání rukou. San Jose závěrečný díl této série ovládlo překvapivě snadno a po vítězství 5:0 slaví postup do finále Západní konference, ve kterém se Žraloci střetnou s týmem St. Louis Blues.
    San Jose přejelo v sedmém zápase Nashville Predators a ve finále západní konference ho čeká St. Louis Blues.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 27 – 20 (17-3, 6-5, 4-12)

2. Joe Thornton (SJS) 1+1
    3. Martin Jones (SJS) 20 zák., 0 gólů, 100,0%.

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:08
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:39.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám poklidný pátek třináctého. (05:51:54)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 10. Pavelski (Marleau, Thornton), 17. Ward (Karlsson, Vlasic), 21. Couture, 41. Thornton (Couture), 44. Marleau (Couture, Vlasic)

Nashville Predators: Rinne (od 44. Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Jackman, Bitetto – Neal (A), Fisher (A), Wilson – Smith, Johansen, Forsberg – Arvidsson, Ribeiro, Jarnkrok – Sissons, Gaustad, Salomäki.

Rozhodčí: O´Rourke, Watson – Miller, Cormier

Diváci: 17 562