DHC Plzeň – Písek 17:22 (kon.) | Olomouc – Veselí n/M 30:22 (kon.) | Prešov – Partizánske 22:32 (kon.)
Poruba – Zlín 26:20 (kon.) | Šaľa – Michalovce 22:31 (kon.) | Slavia – Most 20:27 (kon.)
DHC Plzeň
17:22 (11:12) Stav série: 0:2
Sokol Písek
Sobota 21.05.2016, 13:30 • Městská hala Slovany • Interliga ženy • O 7. - 8. místo

To je mé strany vše. Děkuji za přízeň a pozornost u duelů WHIL. Krásný zbytek dne přeje Vít Muzikář. (15:22:42)

Libuše Škvařilová, HC Plzeň: "My jsme odehráli zápas, který odpovídá současnému stavu hráčského kádru. Bojovali jsme. Písek, i když jsou zkušené, tak mají děvčata, která mají zkušenosti s Interligou. Chci poděkovat za bojovnost svým děvčatům. Chybí nám Bára Buchnerová. Děvčata nejsou dostatečně silná. Byla to výborná zkušenost. Rok jsme si užili. My jsme do toho šli připravené, psychicky. Byly tam takové dílčí úspěchy. Rozdíl mezi první ligou a Interligou je obrovský. Jsou tu kvalitní soupeři. Zprvu, září říjen, to bylo překvapení. Potom jsme se krůček po krůčku posouvali. Zranění Buchnerové nás shodilo. Taková hráčka chybí. Na začátku sezony jsme začínali s opravdu nezkušeným týmem. Pro děvčata to byla obrovská zkušenost. Rok jim samozřejmě spoustu. Dala jsem svým svěřenkyním obrovské srdce. Teď budeme všechno."

Ondřej Václavek, HC Písek: "U nás panuje spokojenost s výsledkem, ale ani náhodou s předvedenou hrou. U nás to bylo z naší strany tupé. Jak jsem říkal v Písku, byl to více boj než házená. Příliš krásy utkání neprobralo."

Za chvíli ještě přinesu ohlasy koučů po utkání.

HC Plzeň – Sokol Písek 17:22 (11:12)
    Nejvíce branek: Václavíková 1/1 – Kovařová 3/3, Palasová 1/1. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4. Vyloučení: 2:0.

Konec zápasu. (17:22)

Plzeň ztrácí druhé utkání série s Pískem 17:22 a padá do druhé nejvyšší soutěže. Nejprve vedly hostující hráčky o tři branky. Nakonec v poločase domácí házenkářky snížily na rozdíl jedné branky. Západočešky se dokázaly dostat i do vedení o dvě branky. Jenže závěr utkání jim nevyšel, a to znamená, že Písek vítězí. (17:22)

60
    Kovářová dostává Plzeň do ještě větší deprese. Na pravé straně byla osamocená. Poslední sekundy této série a působení Plzně v Interlize. (17:22)

59
    Do sirény zbývá minuta a tři sekundy. U míče je Písek. Pouze házenkářský zázrak by prodloužil toto utkání. (17:21)

59
    Oddechový čas pro hosty. (17:21)

59
    Plzeň sehrála akci opět přes Šelaisovou, ale plzeňská hráčka nebyla úspěšná. (17:21)

59
    Šelaisová se tentokrát neprobila přes obranu Písku. (17:21)

58
    Samozřejmě, že plzeňské publikum až na pár fanoušků, kteří vytváří skvělou atmosféru po celý zápas, ztichlo. (17:21)

58
    Bojovnost Šelaisové je skvělá. Na pravé straně se prosmýkla kolem obrany a dává. Tohle má Vendula ráda. (17:21)

57
    Pět branek ztrácí domácí celek na Písek. Naděje jsou skutečně decentní. Plzeň pomalu padá do druhé nejvyšší české soutěže. (16:21)

57
    Kroky Kozákové. Plzeň se dostává k míči po technické chybě písecké hráčky. (16:21)

56
    V době, kdy zbývalo do konce duelu pět minut, tak udělali domácí další fatální chybu v přihrávce. A Kovářová to z brejku potrestala. (16:21)
    55
    Sára Kovářová ukazuje, že sedmičky ji dnes jdou. (16:20)

55
    Roubalová zastavila soupeřku. Je z toho sedmička. Do branky Plzně se staví Dresslerová. (16:19)