Kladno – Plzeň 4:1 (kon.) | Most – Pardubice 0:1 (po pr.)
HBC Kladno
4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Stav série: 2:1
HBC Plzeň
Sobota 21.05.2016, 11:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Coalsoft play-off Extraligy • Semifinále

Kladno dnes vybojovalo druhé vítězství v sérii a zítra tak bude útočit na postup do finále. Utkání dnes bylo vcelku jednoznačné a Kladno vyhrává zaslouženě. O tři branky domácích se postaral hráč utkání David Šrámek a o jednu Schnaubelt. Za hosty si jedinou trefu připravil Kolařík.

Kladno se tak ujímá vedení 2:1 na zápasy a zítra od 11:00 bude útočit na postup. Zítra tedy nashledanou. (12:42:14)

44:10
    Kladenská hala již tleská a děkuje svým domácím hráčům za dnešní výkon. Kladno utkání dohraje s míčkem na svých holých.

43:31
    Ještě jeden trest v dnešním utkání pro hostujícího Zemana, který je vyloučen za podražení. Dále pak pro něj následuje osobní trest na deset minut za nadávaní.

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

41:15
    Hra se poslední minuty ubírá tím směrem, že hosté jsou si vědomi toho, že tři branky bude těžké dát a Kladno zase šetří síly na další zápas. Dle mého názoru se utkání, již pouze dohrává a Kladno dnešní zápas vyhraje.

37:47
    Kladno právě vstřelilo branku!
    MILAN SCHNAUBELT výstavní brankou do jejího pravého růžku posílá domácí do tříbrankového vedení. Asistence: Kohout. Stav utkání 4:1.

36:03
    Domácí se ubránili a pokračuje se v plném počtu hráčů.

35:24
    Domácí braní velmi dobře. A hnáni dobrou kulisou dnešního utkání bojují jak lvi.

34:03
    Hosté budou mít dnes další přesilovou hru. Zatím se však prosadili jen ve svém oslabení. Za sekání je vyloučen František Pliml.

32:54
    Kladno je stále hladové po další brance a drží míček za brankou hostí.

31:06
    Kladnu se jeho snaha podařila přetavit v branku. Pliml zavezl míček k brance hostí, kde pak po spolupráci kladenských dokonal nahrávkou Pražák a střelou DAVID ŠRÁMEK, který tak dává svojí třetí branku v utkání ! Asistence: Pliml, Pražák. Stav utkání 3:1.

30:48
    Kladno v první minutě třetí třetiny nepustilo hosty vůbec k míčku.

30:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky na obou stranách, které byly vstřeleny obě v krátkém čase po sobě. Nejdříve se prosadil po chybě domácí obrany Kolařík a minutu po něm zase domácí Šrámek. Obě mužstva tak míří do kabin opět za jednobrankového vedení Kladna.

30:00

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

26:45
    Nyní vystřelil ze strany kladenský Michail Potěchin. Jeho střelu však Šulan zneškodnil.

25:41
    Nyní se však nepovedla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

Zdeněk Kolbaba

Branky a nahrávky: 11. Šrámek (Pražák), 20. Šrámek, 32. Šrámek (Pražák, Pliml), 38. Schnaubelt (Kohout) – 19. Kolařík

HBC Kladno: Hájek (Jirotka) – Kudela, Dědič, Pliml, Příhoda, Šícha, Soukup, Haisman– Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Ogurčák, Pražák, Šrámek, Kohout, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Potekhin.
    HBC Plzeň: Šulan (Kráčina) – Benedikt O., Vágner, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Zeman, Edl, Hanuš – Krch, Pejchar, Kolařík, Malý, Švarc, Průcha, Kejř O., Polívka, Kejř J., Gřonka, Pauer, Kunzmann.

Rozhodčí: Pečený, Olezs