0
64 2 3
sk Pátek 27.05.2016, 11:13French Open - muži - Roland Garros (antuka) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní 3. kola mužského French Open. Svoj životný úspech tu zažíva slovenský tenista Andrej Martin, ktorý sa v pozícii "lucky losera" prebojoval tak ďaleko, ako na grandslamovom turnaji doposiaľ nikdy v kariére nebol.

Mladý 26-ročný Bratislavčan Andrej Martin je v najlepšej životnej forme a Francúzsko si naozaj užíva. Vo finále kvalifikácie prehral, avšak napokon mohol nastúpiť v pozícii "lucky losera". V prvom kole samotného turnaja bol jeho súperom španielsky hráč Daniel Muňoz de La Nava. Martin svojho oponenta predčil a najmä ziskom piatich gemov v rade v prvom sete sa dostal do psychickej pohody. Napokon stratil iba jediný set a zvíťazil 3:1 (6:2, 6:3, 4:6, 6:4). V druhom kole sa potom slovenský daviscupový reprezentant postaral o doposiaľ najväčšie prekvapenie turnaja, v priamom súboji s ním totiž padla aj nasadená 29-tka, domáci Lucas Pouille! Slovák tentokrát nestratil ani jediný set a súpera privádzal svojou hrou na sieti a nekompromisnými podaniami do šialenstva. Celkovo zvíťazil Andrej Martin v druhom kole grandslamu 6:3, 7:5, 6:3 a pripísal si tak svoj najväčší úspech v kariére.

Jeho súperom bude 27-ročný Kanaďan Miloš Raonić. Pôvodne rodák z čiernohorskej Podgorice je ôsmym nasadeným hráčom turnaja a v Paríži doposiaľ nestratil ani jediný set. Veľký favorit dnešného duelu v prvom kole zdolal Srba Janka Tipsareviča hladko 6:3, 6:2, 7:6 (5) a podobne bezproblémovo si počínal aj v druhom zápase. Tam bol jeho súperom domáci Francúz Adrian Mannarino, ktorý siahal na vyrovnanie v druhom sete, ale napokon prehral 6:1, 7:6 (0), 6:3.
    Andrej Martin si Paríž užíva

Andrej Martin a Miloš Raonić sa doposiaľ v kariére stretli raz. Vzájomný zápas sa odohral ešte v januári 2011, kedy proti sebe nastúpili na tvrdom povrchu vo finále kvalifikácie Australian Open. Zápas mladých rovesníkov sa vtedy skončil iba tesnou Raoničovou výhrou 2:1 (6:4, 6:7, 2:6), takže Slovák dnes má Kanaďanovi čo oplácať.

Zápas sa začne s približne desaťminútovým oneskorením. Obaja tenisti ešte iba prichádzajú na kurt a nasledovať bude ich krátka rozcvička.

Zdá sa, že všetko je už pripravené na úvodný servis. O ten sa postará kanadský tenista Miloš Raonić.

Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok!

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Hneď prvý servis Raoničovi nevyšiel, ale tým druhým zahnal Slováka do rohu a donútil ho zahrať iba mimo hracej plochy.

30-0
    Aj druhý fiftín smeruje na konto kanadskoho tenistu. Raonič má duel v úvode pod kontrolou.

30-15
    Tentokrát získava loptičku Martin! Jeho súper totiž kurt prepálil a loptičku umiestnil až za roh po Andrejovej ľavici.

30-30
    Martin na príjme výrazne zapracoval a dokázal odvrátiť ďalšiu loptičku. Skóre je vyrovnané.

40-30
    Raonič predviedol vynikajúci servis, ktorý Martin odvrátil iba do siete. Máme tu gembol pre Kanaďana.

1:0
    Raonič si povyšiel k sieti, kde nedal slovneskému tenistovi absolútne žiadnu šancu a prudkým smečom sa v prvom sete ujal vedenia 1:0.

15-0
    Martin podal na druhý pokus, ale Raonič si loptčiku postrážil a z hry ju poslal na opačnú polovicu kurtu, kde ju Martin nezachytil.

30-0
    Aj tentokrát umiestnil kanadský tenista loptičku vynikajúco. Martin nestihol zareagovať.

40-0
    Raonič si na kurte robí, čo chce. Martina si teraz vytiahol k sieti a prepálil ho úderom až k základnej čiare. Kanaďan získava tri brejkboly.

40-15
    Prvý brejkbol Martin po skvelom servise odvrátil a stále je v hre o tento gem.

2:0
    Videli sme veľmi dlhú výmenu, ktorej tempo diktoval Raonič. Ten napokon súboj aj ukončil nechytateľným zakončením k postrannej čiare.
    0:0; 2:0 - Miloš Raonić

15-0
    Raonič začal na podaní nechytateľným esom a ujíma sa vedenia aj v treťom geme.

15-15
    Raonič teraz zahral loptičku iba mimo vyznačenej hracej plochy a skóre sa vyrovnáva!

30-15
    Raonič si na základnej čiare povyskočil a prudkým smečom nedal súperovi šancu na zákrok.

40-15
    A aj druhýkrát v rade teraz zabodoval kanadský tenista. Slovák musí čeliť dvom gembalom súpera.

3:0
    Raonič sa na servis postavil odhodlane a nechytateľným esom rozhodol o zisku tretieho gemu tohto zápasu vo svoj prospech. Duel má zatiaľ jednoznačný priebeh.

0-15
    Martin začal na podaní vynikajúco. Jeho súper odvrátil loptičku iba k sieti, odkiaľ náš reprezentant nechytateľne zakončil.

0-30
    Martin opäť vynikajúc zapracoval a jeho súper zahral loptičku od základnej čiary iba do siete.

15-30
    Tentokrát však Raonič svoju chybu napravil a znižuje na rozdiel fiftínu. Lopta smerovala do rohu, v ktorom bol aj náš tenista, ale v rýchlosti nestihol zareagovať.

30-30
    A je aj vyrovnané. Martin si musel vybehnúť na sieť, ale odtiaľ trafil iba spomínaný deliaci prvok a loptičku na súperovu polovicu nedostal.

30-40
    Dôležitý bodík teraz Martin strhol na svoju stranu a prvýkrát v zápase má gembol!

3:1
    Slovenský tenista využil gembol pri vlastnom servise a dokázal získať celú výmenu. Stav je znížený na 1:3!

0-15
    V piatom geme sa vedenia ujíma slovenský tenista. Raonič zahral iba do siete.

15-15
    Tentokrát sieť od základnej čiary napálil Martin a skóre je vyrovnané.

30-15
    Raonič hrá veľmi nekompromisne a Slovák mu aktuálne nestíha. Bodík na konto kanadského tenistu.

30-30
    Raonič sa do loptičky oprel veľkou silou a zakončil ju až za základnú čiaru. Skóre sa vyrovnáva!

40-30
    Raonič si svoje podanie nechce nechať vziať a vybojoval si gembol.

40-40
    Andrej Martin teraz zahral vynikajúco k základnej čiare, odkiaľ jeho súper loptičku odvrátil iba do siete. Slovák si vyslúžil potlesk divákov.

40-A
    Ďalšie ovácie pre Martina! Slovenský tenista teraz loptičku zahral vynikajúco popri postrannej čiare a získava brejkbol!

3:2
    Neuveriteľné! Andrej Martin si zbehol k sieti a prudkým zakončením prepálil bezmocného Raoniča, čím mu ukradol jeho gem s podaním. V prvom sete je znížené už na 2:3!

0-15
    Dlhá výmena sa skončila Raoničovým úderom do autu. V šiestom geme sa vedenia ujíma náš reprezentant.

0-30
    Aj druhý bodík tohto gemu smeruje na konto Maritna! Náš tenista predvádza skvelý obrat.

15-30
    Raonič teraz zapracoval na príjme a dokázal spracovať ťažkú loptu, ktorú potom z hry aj krížne napálil do rohu, na čo Martin nestihol zareagovať.

15-40
    Publikum opäť tleiaska Slovákovi, ktorý sa dostal do hry a získal gembol!

30-40
    Teraz mal ale jednoznačne navrch Raonič. Od siete zakončoval agresívne do protipohybu súpera.

40-40
    Martin sa pokúšal vyškriabať loptičku spod siete, ale na súperovu polovicu ju nedostal. Máme tu zhodu.

40-A
    Raonič zakončil iba mimo hracej plochy. Výhoda smeruje na konto podávajúceho Martina.

40-40
    Martin si na základnej čiare chytil raketu do oboch rúk, ale aj napriek tomu napálil iba sieť.

40-A
    Andrej Martin si vybehol na sieť a odtiaľ z výskoku nekompromisne zakončil do miest, na ktoré sa Raonič nestihol presunúť.

40-40
    Martin zachraňoval ťažkú loptu a na súperovu polovicu ju poslal iba ľahučkým padáčikom. Na ten si Raonič počkal a nekompromisným smečom skóroval.

A-40
    Výhodu tentokrát získava Raonič, pretože Slovák loptičku krížne prepálil iba mimo vyznačenej hracej plochy.

40-40
    Raonič tentokrát po šprinte zachránil loptu, ale odpálil ju iba za základnú čiaru na opačnej polovici.

40-A
    Martin zvládol ďalšiu náročnú pozíciu a získal ďalšiu výhodu na svojom servise.

40-40
    Raonič nepríjemne zakončil presne do rohu, odkiaľ Martin loptičku odpálil iba mimo hracej plochy.

A-40
    Výhoda pre Raoniča!

40-40
    Slovenský tenista odvrátil súperov brejkbol a stále sa drží v hre o zisk šiesteho gemu prvého setu.

40-A
    Martin si opäť zbehol na sieť a nechytateľným smečom získal výhodu späť na svoju raketu.

3:3
    Raonič od siete zakončil iba za základnú čiaru a v prvom sete je stav vyrovnaný na 3:3!

15-0
    Na servise je teraz kanadský tenista a začal dobre. Prvý fiftín pre Raoniča.

30-0
    Vynikajúce eso v podaní Raoniča znamená druhý fiftín v rade pre súpera nášho reprezentanta.

40-0
    Martin z pravého rohu úplne prepálil súperovu polovicu. Raonič získava pri svojom podaní tri gemboly.
    0:0; 3:3; 40-0 - Miloš Raonić

4:3
    Miloš Raonič si súpera vytiahol na sieť a donútil ho zakončiť iba do nej, čo znamená, že využil hneď prvý gembol a opäť sa ujal vedenia 4:3.

15-0
    Prvý bodík ôsmeho gemu smeruje na konto Raoniča. Ten je teraz v psychockej výhode.

30-0
    Martinovi nevyšiel odpal od základnej čiary, lotpička sa mu odrazila iba mimo preistoru hracej plochy.

40-0
    Raonič rozpohyboval súpera a napokon ho od základnej čiary donútil zahrať iba do siete. Kanadský tenista získava pri Martinovom servise tri brejkboly!

40-15
    Raonič po čiare zakončil iba mimo kurtu. Martin má stále na otočku pri vlastnom podaní.

5:3
    Teraz už ale kanadský tenista svoj brejbol využil a získal celý gem. Za stavu 5:3 bude teraz podávať na váťazstvo v sete.

15-0
    Raonič veľmi nekompromisne zasmečoval na sieti a Martin sa mohol iba prizerať.

15-15
    Skóre je vyrovnané! Raonič poslal loptičku z hry iba do siete.

30-15
    Martinovi sa na postrannej čiare podarilo zachrániť tvrdý forhend súpera, ale na následný smeč od siete už nemal nárok.

40-15
    Martin nestihol zareagovať na súperovu loptičku. Raonič má na rakete setbol!

40-30
    Martin zahral loptičku k základnej čiare a urobil dobre! Jeho súper ju odtiaľ napálil iba do siete.

40-40
    Nádherný ritern zo stany Martina! Raonič vystihol smer loptičky, no aj napriek tomu na ňu nemal šancu zareagovať.

40-A
    Neuveriteľné! Raonič zasmečoval od siete a Martin iba bleskovo vložil raketu do smeru loptičky a urobil dobre! Lopta sa odrazila na Raoničovu polovicu, čím slovenský tenista získal výhodu!
    0:0; 5:3; 40-A - Andrej Martin

40-40
    Raonič si nechce nechať vziať gem so svojím servisom a okamžite vyrovnáva.

40-A
    Martin trafil postrannú čiaru po pravej ruke Raonič a na svojom kote má ďalší brejkbol!

5:4
    Andrej Martin vstáva z popola a víťazí v deviatom geme prvého setu! Jeho súper mal dvakrát na rakete setbol, ale Slovák odolal a je stále v hre o veľké prekvapenie!

15-0
    Na servise je Martin, ale prvý fiftín smeruje na konto Raoniča.

30-0
    Aj druhý bodík získava kanadský tenista, pretože Martin teraz loptičku z hry poslal iba do autu.

40-0
    Martin sa na servise prezentoval iba dvojchybou, čím súperovi daroval tri setboly.

40-15
    Prvý setbol dokázal slovenský tenista odvrátiť a stále je v hre.

40-30
    Raonič napálil loptičku z hry iba do siete a zahodil už svoj štvrtý setbol v zápase!

40-40
    Raonič úplne trestuhodne prepálil základnú čiaru na súperovej polovici a prišiel aj o tretí setbol v rade. Nasledovať bude zhoda.

40-A
    Martin ťaží z nekoncentrácie súpera a získava dokonca aj výhodu!

40-40
    Raonič teraz zakončil k základnej čiare veľmi tvrdo a Martinovi sa aj napriek veľkej bojovnosti nepodairlo loptičku odvrátiť.

40-A
    Forhend Raoniča skončil v sieti, výhodu zíksava Andrej Martin!

5:5
    Andrej Martin si zasmečoval od siete a súperovi nedal absolútne žiadnu šancu na úspech. Slovák odvrátil už päť setbolov Raoniča a v prvom sete proti kanadskému kanonierovi vyrovnal na 5:5!

15-0
    Raonič začal na servise v jedenástom geme úspešne a získal fiftín.

15-15
    Raonič tentokrát loptičku napálil len do siete a je vyrovnané.

15-30
    Martin popreháňal súpera zo strany na stranu a je vo vedení! Raonič opäť zakončoval iba do siete.

30-30
    Raonič si dal veľký pozor a krížnym forhendom vyrovnal na 30:30.

40-30
    Martin zachraňoval loptičku na základnej čiare, ale svoj bekhend poslal iba do siete.

40-40
    Raonič z hry minul hraciu plochu a máme tu zhodu! Slovenský tenista predvádza svoj najlepší tenis v kariére.

A-40
    Raonič sa na servise prezrantoval esom a získava výhodu.

6:5
    Raonič hral teraz vynikajúce dlhé údery do rohu kurtu a napokon mu to vyšlo. Dokázal získať celý gem a je opäť blízko k výhre v prvom sete.

0-15
    Martin začal na servise dobre, jeho súper loptičku odvrátil iba ďaleko za postranú čiaru.

15-15
    Je vyrovnané, Martin prudkú loptičku od základnej čiary súpera nestihol.

15-30
    Slovák zaskočil súpera loptou do rohu kurtu, odkiaľ Raonič odvrátil iba za základnú čiaru na opačnej polovici.

15-40
    Raonič sa teraz s arbotrom hádal o loptičku, ale tá napokon mimo hracej plochy neskončila a Martin získava dva gemboly!

6:6
    Slovenský tenista Andrej Martin využil gembol pri svojom podaní a prvý set smeruje do tajbrejku!

1-0
    V tajbrejku sa vedenia ujíma kanadský tenista.

2-0
    Martin zahral loptičku iba do stredu kurtu, odkiaľ sa nekompromisným smečom presadil Raonič. Aj náš hráč sa teraz snažil u rozhodcu vydiskutovať zmenu rozhodnutia, no opäť neúspešne.

3-0
    Raonič odvrátil veľmi ťažké podanie iba k postrannej čiare, odkiaľ však Martin zakončil iba do siete.

3-1
    Sieť tentokrát trafil aj Raonič. Martin prvýkrát v tajbrejku boduje!

3-2
    Raonič nahral nášmu tenistovi dvakrát priamo na smeč a Martin boduje aj druhýkrát v rade!

4-2
    Dvojchyba Martina na servise znamená štvrtý tajbrejkový bod pre kanadského tenistu.

5-2
    Druhý dvojchyba v rade dostáva martina do veľmi nevýhodnej pozície. V tajbrejku vedie Raonič už 5:2.

6-2
    A kanadský tenist amá na svojom konte aj ďalší setbol. Martin je v náročnej situácii.

6-3
    Martin donútil zahrať súpera iba do siete a prvý set sa ešte nekončí! Slovák bojuje do posledných zvyškov síl.

6-4
    Aj druhý tajbrejkový setbol Slovák odvrátil! Raonič musí byť poriadne zúfalý.

7:6
    Zázrak sa napokon nekoná. Martin odolával veľmi dlho a veľmi statočne, no napokon loptičku prepálil za základnú čiaru svojho súpera a Raonič si berie prvý set.
    Štatistiky po prvom sete

15-0
    Strany sa vymenili a pri Martinovom servise ide do vedenia Raonič.

15-15
    Kanadský tenista teraz prapálil kurt a skóre sa vyrovnáva.

30-15
    Martin chcel súpera prekvapiť úderom k sieti, ale Raonič si po loptičku zbehol a krížne ju napálil na súperovu polovicu.

40-15
    Raonič pri tejto výmene vystriedal bekhend i forhend a súperovi nedal šancu na úspech. Kanadský tenista získava dva brejkboly.

1:0
    Raonič zahral loptičku do rohu po Martinovej ľavici a využil hneď prvý brejkbol tohto setu.

0-15
    Servis sa obrátil a do vedenia ide prijímajúci Maritn.

15-15
    Kanadský tenista ale nechce nechať nič na náhodu a okamžitým ziskom fiftínu vyrovnáva stav druhého gemu druhého setu.

30-15
    Raonič zahral loptičku proti šprintujúcemu Martinovi, ktorý sa nestihol premiestniť z jednej strany svojej polovice na druhú.

30-30
    Raonič prepálil kurt loptičkou z hry a skóre je vyrovnané.

40-30
    Raonič dokázal získať výhernú loptičku na svoju stranu a ide do vedenia.

2:0
    Kanadský tenista napokon získal celý gem a v druhom sete vedie už pohodlne 2:0.

15-0
    Tretí gem sa pri Martinovom servise začína ziskom bodu pre Raoniča.

30-0
    Aj druhý fiftín v tomto geme získava kanadský hráč. Slovák stráca pevnú pôdu pod nohami.

30-15
    Iskierka nádeje teraz zablikala ziskom fiftínu. Andrej Martin sa pokúsi získať svoj servis späť.

40-15
    To ale vôbec nie je jednoduché a kanadský tenista si vybojoval dva brejkboly.

3:0
    Raonič tento gem zvládol a súperovi ukradol podanie. Zápas začína naberať jasný priebeh.

15-0
    Štvrtý gem druhého setu začal Raonič úspešným ziskom fiftínu.

30-0
    Lopta teraz dopadá vždy iba na jednu stranu kurtu. Žiaľ, je to na stranu slovenského hráča.

40-0
    Raonič má svoj servis plne pod kontrolou a má šancu na zisk čistého gemu.

4:0
    Kanadský tenista nestratil pri svojom servise ani jediný fiftín a v druhom sete už vedie 4:0.
    Raonič bol po svojom včerajšom zápase spokojný a spokojný môže byť aj za aktuálneho stavu

0-15
    Martin si teraz vybehol k sieti a bekhendom od nej nechytateľne zakončil.

0-30
    Aj druhý bodík tohto gemu smeruje na konto slovenského reprezentanta.

0-40
    Andrej Martin zahral vynikajúco a jeho súper si s loptičkou neporadil. Aj náš tenista má šancu na čistý gem!

15-40
    Tak napokon nie. Raonič zabral a hroziace nebezpečenstvo odvracia.

4:1
    Raonič teraz zakončil iba vedľa postrannej čiary a Martin sa za loptičkou ponáhľať nemusel. Slovenský tenista v druhom sete znižuje na 1:4.

15-0
    Raonič je opäť na servise a opäť sa ujíma vedenia.

15-15
    Andrej Martin dokázal zahrať dobrú loptu a vyrovnal na 15:15.

15-30
    Slovák teraz zabojoval aj druhýkrát v rade a dokonca sa ujal vedenia.

30-30
    Tentokrát sa však Martin po lopte naťahoval zbytočne. V ľavom rohu bola jeho raketa prikrátka.

40-30
    Raonič nechce zápas zbytočne predlžovať a rád by vyhral tento gem.

40-40
    Raonič chybným úderom venoval slovenskému hráčovi bod. Martin sa pokúsi získať celý gem.

40-A
    Kanadský hráč napálil loptičku iba do siete. Andrej Martin získava brejkbol!

40-40
    Raonič odmieta riskovať a okamžite vyrovnáva.

A-40
    Skúsenejší Raonič získal fiftín a s ním aj výhodu a gembol.

5:1
    Raonič vynikajúco zakončil do miest, kde slovenský tenista vôbec nebol a právom získava šiesty gem druhého setu.

0-15
    Martin teraz podáva na udržanie sa v sete a začal úspešne.

0-30
    Aj druhú loptičku slovenský tenista zvládol, čím sa dostal do vedenia 30:0.

0-40
    Do tretice v rade bodík pre slovenského tenistu! Andrej Martin môže získať čistý gem!

15-40
    Raonič ale zahral tvrdo na ľavú ruku súpera a aj keď sa Martin loptičky dotkol, odvrátiť ju nedokázal.

5:2
    Druhý gembol už ale slovenský tenista využil a v druhom sete znižuje na 2:5.

0-15
    Martin je na dobrej vlne a pri súperovom servise sa ujíma vedenia.

15-15
    Raonič rýchlo reaguje ziskom fiftínu a vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Raoničova dvojchyba na servise venovala Martinovi dôležitý bodík.

15-40
    ďalšia dvochyba kanadského tenistu! Andrej Martin získava dva brejkboly!

30-40
    Raonić zapracoval, svoje podanie na víťazstvo v sete si nechce nechať vziať.

40-40
    Kanadský tenista odvrátil aj druhý brejkbol v rade a nasledovať bude zhoda.

A-40
    Vynikajúci krížny forhend Raoniča nedal martinovi šancu na zákrok pri postrannej čiare. Výhoda pre Kanaďana.

6:2
    Martin zahral ritern z hry iba vedľa postrannej čiary. Miloš Raonič získava aj druhý set a je blízko k triumfu.
    2:0; 6:2 - Miloš Raonić

15-0
    Martin odvrátil loptičku zo základnej čiary iba do siete.

15-15
    Z vlastnej polovice teraz úder pretiahol Raonič a poslal ho iba za základnú čiaru Martina.

30-15
    Slovákovi nevyšlo podanie a dopustil sa už svojej piatej dvochyby v zápase. Raonič má na svojom konte zatiaľ dve dvojchyby.

40-15
    Druhou dvojchybou v rade venoval Martin súperovi brejkbol v prvom geme tretieho setu.

1:0
    Raonič ponúknutú možnosť využil a ujíma sa vedenia 1:0.
    Štatistiky po druhom sete

1:0
    Zápas sa prerušil a Raonič leží pri svojej lavičke v opatere lekárov. Nevieme presne, čo sa mu stalo, ale zdá sa, že má veľké bolesti a nie je isté, či bude môcť pokračovať v hre.

1:0
    Lekár sa pokúša rozpohybovať ľavú nohu Miloša Raonića, v ktorej má kanadský tenista podľa všetkého silné kŕče. Stále nevieme, či zápas bude pokračovať.

1:0
    Kanadský tenista sa po masáži v oblasti stehna a slabín postavil a bude môcť pokračovať v hre! Vráti sa rovno do gemu so svojím servisom.

0-15
    Martin využíva súperovu pauzu a rýchlo sa ujíma vedenia.

15-15
    Rozhodca sa bol pozrieť na odtlačok loptičky na krute a usúdil, že skončila ešte v ihrisku. Bodík pre Raoniča.

30-15
    Loptu získava Raonić.

40-15
    Raonič s adostáva späť do zápasu a vedie už 40:15.

2:0
    Martin napálil loptičku z hry krážne iba mimo hracej plochy. Aj druhý gem tohto setu patrí Raoničovi.

15-0
    Rozbehnutý Raonič sa aj pri súperovom podaní ujíma vedenia.

15-15
    Martin dokázal rýchlo zareagovať a vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Slovák získal drihý fiftín v rade a ide do vedenia.

15-40
    Aj do tretice bodík pre nášho slovenského reprezentanta. Raonič nevie zareagovať a musí čeliť dvom gembolom.

30-40
    Kanaďan dokázal bodovať a tento gem sa ešte nekončí.

40-40
    Raonič si vybehol na sieť a nekompromisným smečom nedal súperovi šancu na zákrok. Na svetelnej tabuli je zhoda.

A-40
    Martin chcel pri vlastnej základnej čiare odvrátiť loptu, ale poslal ju iba mimo vyznačenej hracej plochy.

40-40
    Ranič bekhendom trafil iba sieť. Máme tu druhú zhodu v tomto sete.

40-A
    Raonič z hry prepálil kurt a do výhody poslal podávajúceho Andreja Martina.

2:1
    Slovenský tenista svoju úlohu zvládol a získal tento gem. Tretí set sa z pohľadu Kanaďana značne komplikuje.

0-15
    Raonič poslal po rýchlej výmene svoj bekhend iba do siete.

0-30
    Aj tentokrát skončila Raoničova loptička iba v sieti. Slovenský tenista má na svojom konte už sľubný náskok 30:0!

15-30
    Vynikajúcim forhendom do ľavého rohu Martinovej polovice teraz Raonič napravil všetky svoje predchádzajúce zaváhania.

30-30
    Martin sa na základnej čiare síce prudko ohnal raketou, ale loptu napokon napálil iba do siete. Je vyrovnané.

30-40
    Raonič chcel nekompromisne zakončiť krážnou ranou, ale minul priestor kurtu. Brejkbol pre Martina.

2:2
    Raonič predviedol dvojchybu na servise a stratil celý gem. V treťom sete je vyrovnané 2:2.

15-0
    Martin trafil z hry od svojej základnej čiary iba pásku na sieti.

15-15
    Rovnakej chyby sa teraz dopustil aj kanadský tenista, loptička skončila iba v sieti.

30-15
    Martin to prehnal so silou úderu a Raonič ide do vedenia.

30-30
    Martin vynikajúco popreháňal súpera z jednej strany jeho polovice na druhú a napokon ho donútil zahrať iba do siete.

30-40
    Vynikajúca Martinova práca! Tentokrát opäť zakončil krížnym úderom ku čiare a Raonič opäť nedokázal zareagovať.

2:3
    Andrej Martin zvládol celý gem so svojím podaním a v treťom sete ide už do vedenia 3:2.
    Miloš Raonić na prechádzke v Paríži

0-15
    Raonič sa stále nevie odlepiť od smolných úderov a aj teraz ide do vedenia jeho súper.

15-15
    Kanadský tenista teraz nekompromisne zakončil krížne k čiare, kam sa Martin nestihol presunúť. Je vyrovnané.

30-15
    Miloš Raonić sa predviedol nechytateľným esom z podania, ktoré malo rýchlosť 215 kilometrov za hodinu!

40-15
    Rozhodca opäť zišiel zo svojej stoličky a presvedčil sa, kam dopadla lopta. Dopadla v neprospech Martina.

3:3
    Raonič využil hneď prvý bembol a v treťom sete dokázal vyrovnať na 3:3.

15-0
    Raoničova rana k základnej čiare iba preletela popri Martinovi. Náš tenista nedokázal zareagovať.

30-0
    Ďalšie eso pre kanadského tenistu.

30-15
    Martin sa vracia späť do tohto gemu. Náš hráč ho rozhodne nechce stratiť.

30-30
    Slovákovi sa skvelým forhendom k postranej čiare dokonca podarilo aj vyrovnať!

40-30
    Raonič je po dvoch neúspešných úderoch späť v hre a získal brejkbol.

4:3
    Tempo výmeny teraz určoval Martin, ale ihrisko napokon prepálil a od zlosti odhodil aj svoju raketu. Raonič ide v treťom sete do vedenia 4:3.

15-0
    Martin pôsobí zúfalým dojmom a od základnej čiary trafil iba sieť.

30-0
    Aj druhý bodík výmeny smeruje na konto kanadského tenistu.

40-0
    Raonič je naladený víťazne a tento gem si vyslovene užíva. Slovák zatiaľ nemal žiadnu šancu na fiftín.

40-15
    Raonič sa dopustil chyby a loptičku prepálil za hraciu plochu. Bodík tak predsa len získa aj Martin.

40-30
    Martin zabojoval a skvelým forhendom umiestneným k čiare získal aj druhý fiftín.

40-40
    Je vyrovnané! Andrej Martin ukazuje, že sa rozhodne nevzdáva a aj v náročnej pozícii sa pokúša využiť posledné zvyšky svojich síl.

40-A
    Po sérii krížnych úderov chcel Raonič súpera prekvapiť zakončením po čiare, ale kurt minul.

40-40
    Aj Martin teraz poslal loptičku iba do autu. Nasleduje zhoda.

A-40
    Martin zakončil iba vedľa kurtu. Raonič bude mať na rakete servis na víťazstvo v geme.

5:3
    Martinov ritern bol veľmi zlý a loptička úplne minula kurt. Kanadský tenista ide v treťom sete do vedenia 5:3.

15-0
    Martin podáva, aby sa udžral v hre, ale nezačal dobre.

15-15
    Teraz už ale publikum slovenskému tenistovi zatlieskalo a skóre sa vyrovnáva na 15:15.

30-15
    Raonič zahral po čiare výborne a Martin loptičku neodvrátil.

40-15
    Raonič bodoval opäť a získal dva mečboly!

40-30
    Prvý mečbol je odvrátený, pretože Raonič napálil príjemn iba do siete.

40-40
    Aj druhý mečbol je minulosťou! Martin nedal súperovi zakončením do pravého rohu žiadnu šancu na úspech!

A-40
    Raonič zabojoval, získal výhodu a s ňou aj tretí mečbol.

40-40
    Neuveriteľné. Martin pekným padáčikom na základnú čiaru zahraňuje svoju účasť v tomto zápase.

A-40
    Štvrtýkrát mečbol pre Raoniča!

40-40
    Mečbol štvrtýkrát odvrátený! Slovenský tenista bojuje ako lev.

A-40
    Situácia sa opakuje a Raonič získal svoj piaty mečbol v zápase.

6:3
    Raonič piaty mečbol využil a teší sa z postupu! Pre Martina sa rozprávková jazda grandslamovým turnajom končí.

Koniec zápasu

Slovenský tenista Andrej Martin vzdoroval súperovi veľmi statočne, ale napokon to nestačilo a vo Francúzsku končí. Aj napriek tomu ale môžeme konštatovať, že predvádzal vynikajúci tenis a dosiahol svoj nalepší výsledok v kariére! (14:05:05)