Albánie – Katar 3:1 (kon.) | Německo – Slovensko 1:3 (kon.) | Španělsko – Bosna 3:1 (kon.)
Rumunsko – Ukrajina 3:4 (kon.) | Turecko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Itálie – Skotsko 1:0 (kon.)
Portugalsko – Norsko 3:0 (kon.)
Španělsko
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Neděle 29.05.2016, 18:00 • AFG Arena, St. Gallen, Švýcarsko (kapacita 19694 míst) • Reprezentační zápasy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:58:48)

Červené karty: 0:1

Španělsko v hodně nekompletní sestavě porazilo v přátelském utkání Bosnu a Hercegovinu 3:1. O svém vítězství Španělé rozhodli už v první dvacetiminutovce, kdy se hned dvakrát prosadil kanonýr Nolito.

V 29. minutě se sice povedlo Emiru Spahićovi po rohu snížit, stejný hráč ale dostal v závěru prvního poločasu za údery rukou do obličeje soupeřů červenou kartu. Bosňané se ale ve druhé půli i v oslabení snažili o vyrovnání.

Po několika velkých šancí Bosny se ale nakonec měnilo skóre jen na španělské straně, v nastavení se z dorážky prosadil Pedro. Španělsko tak porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:1.

90+5
    90+5. PEDRO - 3:1

90+5
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    V samotném závěru utkání nakonec Španělé ještě přidávají jednu branku! Asmir Begović sice vytáhl vynikající zákrok proti pohotové střele Iňakiho Williamse z hranice pokutového území, na dorážku PEDRA už ale neměl nárok! Asistence: Iňaki Williams.

90+4
    V nastavení se hraje daleko od branky Sergia Asenja, Španělé si už vítězství v dnešním zápase pohlídají.

90+4
    Mikel Oiarzabal mohl postupovat do pokutového území, zpětnou přihrávkou ale ještě hledal Denise Suáreze, který byl v tísni a ke střele se nedostal.

90+3
    Španělům se po delší době daří držet míč na svých kopačkách a už by chtěli zápas dohrát na útočné polovině hřiště.

90+2
    Bosňané se v nastavení snaží o vyrovnání, jejich snaha se opravdu musí ocenit.

90+1
    Hlavní rozhodčí v dnešním zápase nastaví 4 minuty.

90
    V poslední minutě utkání ještě dochází k jednomu střídání. Ze hry odstupuje Ognjen Vranješ, na jehož místo přichází Samir Memišević.

89
    Iňaki Williams pronikal do pokutového území Bosny, narazil ale na Ognjena Vranješe, který je v dnešním zápase hodně vidět.

88
    Izet Hajrović ale míč od rohového praporku poslal nepochopitelně do boční sítě a následovat tak bude odkop od branky Sergia Asenja.

87
    Muhamed Bešić v souboji s Césarem Azpilicuetou vybojoval rohový kop, Bosňané tak stále živí naději na vyrovnání.

86
    Srdan Grahovac si toho na středu hřiště vzal na sebe moc a proti dvěma protihráčům míč neudržel.
    85. Oiarzabal (ESP)

85
    Azpilicuetův centr z levé strany našel na zadní tyči Mikela Oiarzabala, který zamířil jen do boční sítě!

84
    Zřejmě poslední střídání v dnešním zápase, Pablo Fornals nahrazuje Mikela San Josého.

83
    Ve druhé půli nemá utkání takové tempo jako v prvním poločase. Je znát, že noví hráči ve španělské reprezentaci, kteří prostřídali do druhého poločasu, si ještě nedokážou vytvořit větší tlak.

82
    Po špatné přihrávce Srdana Grahovace se míče zmocňují opět španělští fotbalisté.

81
    Španělé kombinovali na útočné polovině hřiště, přihrávka na Pedra ale směřovala opět do ofsajdu.

80
    Muhamed Bešić tvrdým skluzem zastavil pronikajícího Césara Azpiliciuetu a trochu zvláštně nevidí od rozhodčího žlutou kartu.

78
    Milan Durić sice naskočil v průběhu utkání místo Džeka, nyní ale uvolňuje místo Srdanu Grahovacovi.

77
    Hra je přerušena, jelikož na trávník vtrhl jeden z fanoušků Bosny a Hercegoviny.

76
    Aktivní Izet Hajrović si při dalším průniku pomohl nedovoleným zákrokem proti Marcu Bartrovi.

75
    Největší šance Španělska ve druhé půli! Mikel Oiarzabal si naběhl za bosenskou obranu, jeho obstřel branky ale skončil jen kousek vedle Begovićovy branky!

74
    Héctor Bellerín je sice hodně rychlý, prudkou přihrávku ale na hrací ploše nedostihl.

73
    Izet Hajrović se tentokrát proti dvěma protihráčům neprosadil, na druhé straně byl Pedro zastaven v postavení mimo hru.

72
    Španělé ve druhém poločase nehrají dobře, jejich další akce skončila opět jen před šestnáctkou.
    70. Duljević (BSN)

70
    Další obrovská šance Bosny! Technickou střelu Harise Duljeviće vytáhl zákrokem konečky prstů Sergio Asenjo na rohový kop!

69
    Španělská kombinace skončila opět na hranici pokutového území, skvělou práci v obraně odvedl Sead Kolašinac.

68
    Izet Hajrović nedokázal udržet míč na hrací ploše, když mu po těžké přihrávce odskočil do zázemí.

67
    Střídání na bosenské straně. Haris Medunjanin nastupuje místo Anela Hadžiće.
    66. Duljević (BSN)

66
    Haris Duljević nacentroval z pravé strany do šestnáctky na Milana Duriće, který se ale k hlavičce nedostal. Míč nicméně propadl a skončil až na zadní tyči branky překvapeného Asenja!

65
    Mikel Oiarzabal kombinoval se Suárezem, akci ale zbytečně přehráli a míč nakonec ztratili.

64
    Španělům se ve druhé půli zatím nedaří dostat k nějakým větším brankovým příležitostem.

62
    Bosňané se snaží hrát v druhém poločase i v oslabení dost aktivně, Miralem Pjanić pokazil přihrávku na nabíhajícího Izeta Hajroviće.

61
    Mikel Oiarzabal se hned po svém nástupu na hřiště cpal ke střele, jeho střela zpoza šestnáctky byla sražena.

60
    Ze hry v 60. minutě odstupují Marco Asensio, Cesc Fábregas a dnes dvougólový Nolito, místo nichž si zahrají Iňaki Williams, Diego Llorente a Mikel Oiarzabal.

59
    Haris Duljević byl při svém úniku sražen Bellerínem a Bosna tak opět získává míč.

58
    Na španělské straně se připravuje hned trojí střídání, ke kterému by mělo dojít při nejbližším přerušení hry.

57
    Další střídání na bosenské straně, na místo Armina Hodžiće nastupuje Haris Duljević.

56
    Pedro se kličkou nezbavil Seada Kolašinace, kterého pak navíc zastavil nedovoleně a míč tak získává Bosna.

55
    Denis Suárez se snažil uvolnit přes Ognjena Vranješe, který se mu ale postavil do cesty a znemožnil další snahu.

54
    Bosňané se toho vůbec nebojí! Izet Hajrović si potáhl balón na osu hřiště a jeho dalekonosná střela jen těsně minula levou tyč Asenjovy branky!

53
    Héctor Bellerín si naběhl do pokutového území a patičkou se snažil vrátit míč spoluhráči, našel ale jen bosenské kopačky.

51
    Po Pjanićově pádu se faul nepíská, na druhé straně se po dalším rychlém protiútoku bude kopat rohový kop.

50
    Na druhé straně se ke střele zpoza šestnáctky dostal Pedro, jeho pokus skončil mimo tři tyče.

49
    Milan Durić se z pravé strany řítil zcela sám na Sergia Asenja, který ale bosenskému útočníkovi skvěle vykryl úhel a střelu zastavil!
    48. Hajrovićova srážka s gólmanem

48
    Izet Hajrović se na hřišti uvedl dravým průnikem, při kterém ale tvrdým zákrokem srazil brankáře Asenja.

47
    Španělé zatím od začátku druhého poločasu kombinují na vlastní polovině hřiště a nikam se netlačí.

46
    O poločase došlo ke třem střídáním. Na bosenské straně dohrál Edin Višća, jehož nahradil Izet Hajrović. Ve španělské sestavě už nefigurují Aritz Aduriz a David Silva, místo nichž už hrají Pedro Rodríguez a Denis Suárez.

Držení míče: 50%:50%

První poločas přáteláku mezi Španělskem a Bosnou nabídl velmi zajímavou podívanou. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Nolito, který se dostal ke střele po rozehrávce rohového kopu.

Nolito se pak prosadil ještě jednou, když v 18. minutě dostal v pokutovém území hodně prostoru, který využil k exkluzivnímu lobu. Bosně se pak podařilo snížit, když se z rohového kopu trefil Emir Spahić.

Spahić se pak v samotném závěru první půle projevil ještě v negativním smyslu, když po dvojnásobném sáhnutí do obličeje soupeře obdržel červenou kartu. Bosna tak vstoupí do druhého poločasu jen s deseti hráči.

Španělsko tak po 45 minutách hry vede nad Bosnou a Hercegovinou 2:1.

45+2

45+2
    Žlutou kartu ještě obdržel Ognjen Vranješ, který celý konflikt vyvolal chycením rychlé rozehrávky autu Davida Silvy.
    45+1. Červená karta pro Spahiće

45+1
    David Silva se dostal do konfliktu s Ognjenem Vranješem, nakonec se z toho strhla pořádná mela, ve které Emir Spahić dvakrát sáhl do obličeje španělským hráčům, nejdříve Azpilicuetovi, posléze ještě Fábregasovi, a zcela zaslouženě tak vidí červenou kartu!

45
    Hlavní rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu.

44
    S blížícím se závěrem prvního poločasu se hra trochu uklidnila. Po rychlém brejku Bosny se ke střele dostal Hadžić, jeho ránu zastavil Marc Bartra.

43
    Nolito s Adurizem nyní španělskou akci zbytečně překombinovali a ránu Cesca Fábregase zastavili důrazným zákrokem bosenští obránci.

42
    Ognjen Vranješ je zpátky na hrací ploše, jeho průniková přihrávka ale nebyla přesná, navíc poté nedovoleným zákrokem zastavil Azpilicuetu.

40
    Rohový kop se Bosňanům sice podařilo odvrátit, v pokračující akci se ale dostal ke střele z pokutového území Aritz Aduriz, v těžké pozici zamířil nad branku.

39
    Po Adurizově akci bude následovat další rohový kop Španělska, který míří rozehrát David Silva.

38
    Už se znovu hraje, Španělé sportovně vrátili míč soupeři. Uvidíme, jestli se Vranješ vrátí do hry nebo dojde k druhému nucenému střídání na straně Bosny.

37
    Ognjen Vranješ se ale při svém zákroku zranil a s bolestí klíční kosti musí být ošetřován přímo na hrací ploše.

36
    Po hrubé chybě v bosenské obraně se do šance řítil David Silva, čistým zákrokem skluzem jej ale zastavil Ognjen Vranješ.

35
    Sergio Asenjo si došel pro centrovaný míč z levé strany a lapil ho do svých rukavic před nabíhajícím Milanem Durićem.

34
    Fábregas si nyní neporozuměl s Bellerínem, který zastavil svůj pohyb, a přihrávka tak skončila přímo v Begovićově náruči.

33
    Kombinace bosenských fotbalistů skončila už na polovině hřiště, pokračovat s míčem budou tak Španělé.

31
    David Silva se probíjel s míčem do šestnáctky soupeře, v rozhodující chvíli mu ale balón odskočil od kopačky a stal se snadnou kořistí pro Asmira Begoviće.

30
    Armin Hodžić nyní v návalu emocí tvrdě zfauloval Nolita a také on musí na pohovor k hlavnímu rozhodčímu.
    29. Emir SPAHIĆ - 2:1

29
    Bosna právě vstřelila branku!
    Z rohového kopu se Bosňané prosazují! Na centr Miralema Pjaniće si perfektně naběhl EMIR SPAHIĆ, v souboji přeskočil Marca Bartru a snižuje tak na rozdíl jedné branky! Asistence: Miralem Pjanić.

29
    Celé útočné snažení Bosny končí sraženým centrem Edina Višći, následovat bude rohový kop.

28
    Bosňané nadále kombinují na útočné polovině hřiště. Vypadá to, jako by si Španělé chtěli trochu odpočinout.

27
    Bosňané se po dlouhé době dostali blíže španělskému pokutovému území, k ohrožení Asenja se ale nedostali.

26
    Marc Bartra ještě na útočné polovině hřiště faulem zastavil vyvíjející se protiútok Bosny.

25
    Bosňané se dnes zatím neprezentují v dobrém světle. Ani se není divit, že se na blížícím se evropském šampionátu nepředstaví.

24
    Nolito se pokusil uvolnit Césara Azpilicuetu, který se z pozice obránce vydal na daleký útočný výlet. Přihrávka byla ale příliš prudká a skončila v zázemí.

23
    Po nepřehledné situaci v šestnáctce Bosny se k pohotové střele dostal Aritz Aduriz, míč poslal ale jen do rukavic Begoviće.

22
    První střídání v dnešním zápase. Zřejmě kvůli zdravotním důvodům hřiště opouští Edin Džeko, na jehož místo nastupuje Milan Durić.

21
    Z rohu se tentokrát Španělsku nepodařilo prosadit a míče se po dlouhé době ujali hráči Bosny a Hercegoviny.

20
    Rozehrávky se ujal kapitán Cesc Fábregas, který se pokusil překvapit střelou na bližší tyč. Míč se otřel o hráčskou zeď a následovat tak bude rohový kop.

19
    Emir Spahić nyní poslal k zemi pronikajícího Marca Asensia a Španělé budou mít možnost rozehrávky zajímavého přímého kopu.
    18. NOLITO - 2:0

18
    Rohový kop tentokrát Španělům nevyšel, v pokračující akci se ale dokázali prosadit! Bosňané zaváhali s odkopem z vlastní šestnáctky, Fábregas vybojoval míč pro NOLITA, který dlouho stál nad míčem, ale nakonec lobem překvapil Begoviće! Asistence: Cesc Fábregas.

17
    Rohový kop naopak na druhé straně míří rozehrát David Silva, z toho prvního se Španělé prosadili.

16
    Edin Višća se snažil vybojovat rohový kop, v souboji s Césarem Azpilicuetou ale neuspěl.

15
    Nolito přehnal svou agresivitu a na útočné polovině hřiště tvrdě zajel do Ognjena Vranješe a od rozhodčího si vyslechl napomenutí.

14
    Pohledná průniková přihrávka od Davida Silvy na Bellerína nakonec nevyšla, úmysl totiž přečetl brankář Asmir Begović.

13
    Nolito tentokrát fauloval pronikajícího Ognjena Vranješe a Bosňané tak budou rozehrávat volný přímý kop.

12
    Úvodní branka by měla španělské hráče trochu uvolnit, favorité zápasu se opět drží na míči.
    11. NOLITO - 1:0

11
    Španělé se po rohovém kopu ujímají vedení! Exekuce se ujal Cesc Fábregas, po narážečce s Nolitem jeho centr odvrátil Edin Džeko tak nešikovně, že namazal přímo na kopačku NOLITA, který technickou střelou poslal míč na zadní tyč!

10
    Po akci Nolita s Davide Silvou se bude kopat první španělský roh v dnešním zápase.

9
    Marc Bartra pohlídal míč směřující do zázemí před nabíhajícím Edinem Višćou, následuje odkop od Asenjovy branky.

8
    Sead Kolašinac výborným obranným zákrokem zastavil po pravé straně pronikajícího rychlíka Héctora Bellerína.

7
    Pjanićovi hrubě nevyšla finální přihrávka a balón poslal jen do Asenjových rukavic, hrát budou opět Španělé.

6
    Při dalším španělském útoku skončil David Silva v postavení mimo hru, jinak mohl jeden z pamětníků všech španělských úspěchů v minulých letech postupovat sám na branku.

5
    Bruno se dlouhým pasem snažil najít rozběhnutého Nolita, míč byl ale příliš dlouhý a skončil v zázemí.

4
    Azpilicueta se snažil hlavičkou poslat balón do rukavic Asenja, míč ale poslal jen do zázemí a následovat bude první rohový kop utkání, který rozehraje Miralem Pjanić.

3
    Po velké šanci Španělska se s míčem seznamují také hráči Bosny a Hercegoviny, kteří se snaží něco vymyslet na útočné polovině.

2
    Po zisku míče na levé straně hřiště odcentroval do pokutového území Nolito a k voleji se v šestnáctce dostal Aritz Aduriz, míč poslal jen do Begoviće!

1
    Španělé začínají velmi trpělivě, zatím kombinují především na své vlastní polovině.

1

Španělsko: Asenjo – Bellerín, Bartra, San José, Azpilicueta – Fábregas, Bruno – Asensio, Silva, Nolito – Aduriz
    Náhradníci: Oiarzabal, Williams, Lekue, Suárez, Pedro, Fornals, Meré, Lopéz, Llorente. Trenér: Vicente del Bosque.

Bosna a Hercegovina: Begović – Vranješ, Kolašinac, Spahić, Zukanović – Hadžić, Bešić, Pjanić, Višća – Hodžić, Džeko
    Náhradníci: Bajić, Memišević, Duljević, Grahovac, Durić, Cocalić, Šehić, Hajrović, Karačić, Medunjanin. Trenér: Mehmed Baždarević..
    Španělští fotbalisté dorazili na stadion v St. Gallenu

AFG ARENA

Dnešní zápase se odehraje na stadionu ve švýcarském St. Gallenu, který je domovem prvoligového švýcarského týmu ze stejného města. Stadion byl otevřen v roce 2008, evropský šampionát ve stejném roce se zde ale nehrál. Kapacita arény je 19694 míst.

BOSNA A HERCEGOVINA

Ani přes rozšíření účastníku Eura z 16 na 24 se Bosně a Hercegovině nepodařilo proklouznout na závěrečný turnaj. Po překvapivé účasti na světovém šampionátu před dvěma lety cestu na letošní Euro zastavili v podzimní baráži Irové.

V kvalifikační skupině B skončili Bosňané na třetím místě za Belgií a Walesem. Po dnešním zápase se Španělskem bude Bosnu čekat turnaj v Japonsku zvaný Kirin Cup, kde se kromě domácích ještě představí další dvě neúspěšné evropské země – Dánsko a Bulharsko.

ŠPANĚLSKO

Španělsko se v základní skupině D utká hned v prvním zápase s Českou republikou. Španělé ovládli poslední dva evropské šampionáty v letech 2008 a 2012 a mezi velké favority bude patřit celek trenéra Vicente del Bosqueho i letos ve Francii.

Kvalifikací Španělé prošli celkem v klidu, až na zápas na Slovensku (prohra 1:2) všechno vyhráli a ovládli svou skupinu. V dnešním zápase bude Španělům chybět ještě velká řada opor z madridských týmů, kteří včera hráli finále Ligy mistrů.

Kádr Španělska se postupem let mění, ačkoliv jádro úspěšného týmu z posledních let stále zůstává. O post jedničky se ještě svede boj mezi Cassilasem a De Geou.

Obranu budou opět řídit Sergio Ramos s Gerardem Piquém, ve středu pole budou operovat Busquets a Iniesta. Do středu zájmu se ale tlačí také mladá krev jako Koke, Álvaro Morata, Thiago Alcántrata nebo Isco.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky! Evropský šampionát ve Francii se neúprosně blíží a přípravy jednotlivých týmů tak vrcholí. Jeden z favoritů turnaje ze Španělska se v současné době připravuje na soustředění ve Švýcarsku, kde se v přátelském utkání dnes utká s Bosnou a Hercegovinou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Lacek

Branky: 11. Nolito, 18. Nolito (Fábregas), 90+5. Pedro (Williams) – 29. Spahić (Pjanić)

Karty:   45+2. Vranješ (BSN)   45+1. Spahić (BSN)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4.
    Španělsko: Asenjo – Bellerín, Bartra, San José (84. Fornals), Azpilicueta – Fábregas (60. Llorente), Bruno – Asensio (60. Williams), Silva (46. Suárez), Nolito (60. Oiarzabal) – Aduriz (46. Pedro)

Bosna a Hercegovina: Begović – Vranješ (90. Memišević), Kolašinac, Spahić, Zukanović – Hadžić (67. Medunjanin), Bešić, Pjanić, Višća (46. Hajrović) – Hodžić (57. Duljević), Džeko (22. Durić, 78. Grahovac)

Rozhodčí: Klossner – Zgraggen, Wicht (všichni Švýcarsko)