Dandy Malé Březno – Ústí n/L ''B'' 6:3 (kon.)
6:3 (3:1, 0:2, 3:0) Stav série: 1:1
Elba DDM Ústí nad Labem ''B''
Neděle 05.06.2016, 17:30 • Chomutov • Play-off 2. Ligy - Čechy Sever • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké nedělní ráno, dnes máme na programu 2. finálový zápas 2. NHbL Čechy Sever. Včera od 11 hodin jste mohli sledovat buď zde na onlajnech, nebo v Chomutově bitvu mezi Chomutovem a Elbou DDM Ústí nad Labem, jenž úspěšnejší byl hostujicí celek, který celý zápas tahal za kratší konec a zvítězil 3:5. Nejproduktivnějším hráčem domácích byl LADISLAV VRTEK (1+2) a u hostujících LUKÁŠ SOUKUP (2+2). Dokáže dnes Chomutov srovnat sérii na 1:1? To sledujte v 17:30 zde na onlajnech.

HBC Dandy Chomutov: Lukeš – Chyba, Holán, Žižka, Chlouba, Kníže "C", Opelt, Linet, Pešek, Vrtek, Kadlec, Toman, Paul, Mála, Hrdlička, Taraška

Elba DDM Ústí nad Labem ''B'': Kostovič – Tuček, Vojta "C", Poláček, Kerl, Kučera, Patzelt, Netušil, Tauš, Gottfried, Wágner, Vinš, Vacek, Červinka

Rozhodčí: Ptáček, Joudal.

Týmy se na modrých čarách pozdravily a za malou chvilku můžeme začít.

00:01

00:11
    První prověření Kostoviče od domácího Lineta, ale hostující brankář pozorný.

01:13
    Kerl uklidňuje tempo za svojí brankou a rozehrává na Gottfrieda. DDM kombinuje v pásmu.

02:01
    Hostující Wágner nachází Vinše, ale ten rozehrávku nezpracoval a Dandy můžou běžet do útočného pásma.

03:03
    Hra se ještě nepřerušila, hraje se ve vysokém tempu a míček si nikdo neužije dlouho.

03:54
    Dandy Chomutov právě vstřelil branku!
    Pešek našel před brankou osamoceného LUKÁŠE TANAŠKA, který prostřeluje Kostoviče tzv. na teploměr. Asistence: Pešek.

03:54
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Poláček – 2 min., vysoká hůl).

04:14
    Dandy vstřelili branku, ale jelikož Poláček zasáhl omylem vysokou holí střelce branky, tak si jde sednou na 2 minut. Hra pokračuje 5 na 4.

05:12
    Domácí využívají svojí první přesilovou hru, konkrétně LUKÁŠ HRDLIČKA, po krásné kombinaci po celém hřišti. Asistence: Kadlec, Chlouba.

05:33
    Domácí Paul vybojoval míček za brankou a nahrál do mezikruží na FRANTIŠKA MÁLU, který mě lehkou práci a zvyšuje tak na 3:0. Asistence: Paul.

06:15
    Hostující Wágner vystřelil od půlky hřiště, ale tyčka byla proti. Krásná střela.

06:28
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Pešek – 2 min., hákování).

07:13
    Elba DDM kombinuje v útočném pásmu, střelu zkouší Tauš, ale brankář připraven, DDM zakládá nový útok.

08:02
    Holán přerušuje kombinaci a osvobozuje svůj tým.

08:28

08:47
    Hostující Vojta krásně chytil míček v pásmu, nahrál na svého synka Patzelta, ale ten bohužel padá, kvůli mokrému povrchu.

09:12
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Tauš – 2 min., nedovolené bránění).

09:31
    Hostující Kučera osvobozuje svůj celek výhozem na brankáře.

10:29
    Obrovská šance domácího Kadlece, který střílel zase z mezikruží, ale nakonec Kostovič úspěšný.

11:12

11:30
    Elba DDM se jen těžce dostává do hry, jelikož rychlé tři branky je zaskočili.

11:47
    Další zakázané uvolnění Elby, nedá se říct, že by vyhazovali, spíše nepřesně nahrávají.

12:06
    Chomutov drží hosty v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet, aby odskočili o další branku soupeři.

13:14
    Elba Ústí n/L ''B'' právě vstřelila branku!
    Netušil nahrál přes celé pásmo na Červinku, který nahrál přes celé hřiště zpět na JANA VACKA, který krásně trefil odkrytou klec Lukešovi branky. Asistence: Červinka, Netušil.

13:51
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Pešek – 5 min., krosček + Osobní trest do konce utkání, krosček).

13:51
    Obrovská šance vyrovnat stav pro hostující celek, jelikož Pešek tvrdě atakoval krosčekem hostujícího hráče.

14:17
    První osvobození domácích, konkrétně Chlouba vybojoval střídání pro svůj tým během hry.

15:00

A máme tu konec 1. třetiny, která přinesla výrazně rychlou a tvrdou hru. Domácí byli úspěšní, když vstřelili hned tři branky v krátkém čase, ale vše se může zvrátit, jelikož Pešek fauloval na 5+OK za krosček a Elba DDM bude mít ve 2. třetině ještě 4 minuty přesilovou hru, která se v případě branky neruší.

Střely v 1. třetině 12:9.

15:01

15:08
    Stále pokračuje přesilovka Elby DDM, ale nedaří se jim zavézt do útočného pásma.

16:02
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Vrtek – 2 min., podražení).

16:05
    Dlouhá přesilovka 5 na 3, která potrvá 2 minuty.

17:00
    Kučera udržel pásmo, ale nebylo to nic platné, jelikož Chomutov se řítil na Kostoviče, který míček kryje a vhazuje se po jeho levici.

17:08
    Další bule u Kostoviče, který vyrazil míček na silnici.

17:33
    Elba DDM střílí co může, ale střely jsou nepřesné, naposledy střílel Vojta.

18:02
    Hra pokračuje 5 na 4.

18:36
    Hostující Poláček našel na kruhu Patzelta, ten krásně mířil do horního růžku, ale Lukeš se blýskl krásným semaforem.

18:51

19:32
    Dandy krásně ubránilo dlouhé oslabení a uvidíme, jestli je toto ubráněné oslabení nakopne. Hraje se opravdu ve vysokém tempu.

20:12
    Brankář Kostovič předvádí opravdu krásné zákroky, nebýt jeho, Chomutov vede určitě už o pět branek.

20:38
    Další šance pro domácího Opelta, ale Kostovič u pravé tyče opět pozorný a míček vyráží mimo hřiště.

20:46
    Po vyhrané buly Kadlec bez napadání střílí, ale Kostovič opět připraven.

21:04
    Po dlouhé době u šance i hosté a to Vacek, který zkouší střelu zápěstím, ale pouze do lapačky Lukeše.

22:09
    Vinš sklepl míček na Patzelta, který posunul kuličku backhendem na JAROSLAVA NETUŠILA, který střílí po zemi vedle betonu branku a tím tak upravuje skóre na 3:2. Asistence: Patzelt, Vinš.

22:41
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Wágner – 2 min., držení protihráče).

22:50
    Další přesilová hra pro Chomutov, který je v přesilovkách v dnešním zápase velice úspěšný.

23:48
    Brankář Kostovič to teď vzal na sebe a vyhodil.

24:06
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Lukeš – 2 min., zdržování hry). Trest odpyká Hrdlička.

24:26
    Hra pokračuje 4 na 4 ještě 15 vteřin.

24:41
    Hosté v plném počtu. A začíná přesilová hra pro Elbu DDM.

25:06
    Ještě minutu potrvá hra 5 na 4, Netušil zkusil vystřelit zprava, ale Lukeš vyráží ramenem míček mimo hřiště.

25:26
    Po vyhrané buly Netušila, zkusil vystřelit Vojta od modré čáry, ale trefuje pouze protihráče a míček opět mimo hřiště.

25:53
    Další útočná bule hostů, kteří drží Chomutov v obranném pásmu.

26:03
    Po obrovském úsilí všech hráčů, střílí branku JINDŘICH KERL, který stál na levém kruhu a golfovým úderem trefuje od tyče branku, opravdu tvrdá a přesná střela. Asistence: Wágner, Kučera.

27:01
    Je vidět, že tým Tomáša Laibla začal makat, jako ve včerejším zápase a Dandy mají s touto hrou problémy, i když jejich tlak není také k zahození, vytvořili si několik šancí, ale Kostovič je zatím v této třetině 100%.

27:36
    Hra se momentálně dost kouskuje a vhazuje se v útočném pásmu Dandy.

29:12
    Konec třetiny se odehrává spíše ve středním pásmu, ale tempo hry nepolevuje.

29:29
    Zakázané uvolnění Elby, že by šance zvýšit náskok před druhou sirénou?

29:44
    Hostující Patzelt běžel po pravém kruhu a zkusil střelu přes hráče, ale Lukeš střelu viděl a vyrazil do rohu hřiště.

30:00

Druhá třetina přinesla hody na hostující straně, kteří vyrovnali tak skóre na 3:3 a je znovu hra velice otevřená.

Střely ve 2. třetině 11:8.

30:01

30:12
    Třetí třetina začala v úplném opačném stylu a hra je velice opatrná, oba týmy asi vědí, jak důležitá je tato třetina.

31:10
    Netušil krásně vybojoval míček a poslal ho tandemem na Patzelta, který posunul na pravý kruh Taušovi, ale ten trefuje pouze beton Lukešovi výstroje.

31:18
    Mála rozehrává míček, ale zcela nepřesně na Netušila, který míjí klec Lukešovi svatyně.

33:14
    Toman obral Vacka o míček, který přihrál na JIŘÍHO PAULA, který se vytočil podél brankoviště a umístil střelu pod Kostovičovi betony. Asistence: Toman.

33:48
    Další šance domácích, kdy od červené čáry zkouší pozornost Chyba, ale Kostovič opět připraven.

34:19
    Hrdlička posunul v mezikruží na pravou stranu na Chloubu, který, ale míjí branku Kostoviče, hra se hrozně přelévá z jedné strany na druhou a šance jsou vidět na obou stranách.

35:26
    Krásné osvobození od branky Kostoviče, který si vzal volejbalovým podáním na starost Patzelt.

36:37
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Opelt – 2 min., nedovolené bránění).

36:38
    Přesilová hra pro hostující celek, kterým se přesilové hry v dnešním zápase moc nedaří.

37:25
    Po chybě obránců Elby běží na brankáře samostatně Linet, ale Kostovič vypíchl míček a následně přikryl lapačkou.

37:30
    Rozhodčí pískají a signalizují výměnu stran.

37:37
    Přesilová hra pokračuje ještě minutu, tak uvidíme co hosté dokáží vymyslet.

38:10
    Patzelt zkoušel růžek branky Lukeše, ale ten tam měl svoje rameno a vyráží tak míček mimo hřiště.

38:37

38:47
    Po zákroku leží v útočném pásmu na zemi Patzelt, který byl asi udeřen do nohy, ale rozhodčí zůstávají v klidu a hra je vykázána z pásma.

39:14
    Chomutov kombinuje v rohu a Linet se dostal k míčku, který měl zcela odkrytou klec, ale míček neletěl na brankáře.

39:58
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Chlouba – 2 min., nedovolené bránění).

39:59
    Další šance pro Elbu DDM, která má přesilovou hru.

40:12
    Krásné zavezení dvojice Vojta, Patzelt. DDM kombinují v pásmu.

40:56
    Dandy poprvé vyhazují, ale nestíhají vystřídat, další zavezení vezme střelou na sebe Vojta, ale Lukeš střelu kryje a hru přerušuje.

41:35
    Úmyslný ofsajd do kterého se dostal Tauš. Vhazuje se před Kostovičem.

41:53
    Kučera velice nešikovně chtěl zavézt míček do pásma, ale provinil se zakázaným uvolněním.

41:58

42:51
    V šanci byl domácí Holán, ale Kostovič míček opět vyrazil a i současně posunul brankovou konstrukci dopředu a hra tak musela být přerušena.

43:00
    LUKÁŠ HRDLIČKA to teď vzal na sebe a z vrcholu kruhu střílí míček nad vyrážečku, zvyšuje tak stav na 5:3. Bez asistence.

43:21
    Těžká situace pro hostující celek, který musí vstřelit dvě branky, aby tak tento zápas posunuli do prodloužení.

44:15
    Hosté hrají bez brankáře.

44:31
    I přes obrovské úsilí Vinše střílí branku VLADIMÍR OPELT. Asistence: Vrtek, Kadlec.

Střely celkem 36:31.

Zápas byl velice vyhrocený a vyrovnaný, ale svoje úsilí lépe využili domácí, kteří strhli vedení na svojí stranu. Tímto bych se chtěl s vámi rozloučit a u dalších online přenosů 2. NHbL na počtenou. (19:18:29)

Jiří Cícha

Branky a nahrávky: 4. Tanaška (Pešek), 6. Hrdlička (Kadlec, Chlouba), 6. Mála (Paul), 34. Paul (Toman), 43. Hrdlička, 45. Opelt (Vrtek, Kadlec) – 14. Vacek (Červinka, Netušil), 23. Netušil (Patzelt, Vinš), 27. Kerl (Wágner, Kučera)

HBC Dandy Malé Březno: Lukeš – Chyba, Holán, Žižka, Chlouba, Kníže "C", Opelt, Linet, Pešek, Vrtek, Kadlec, Toman, Paul, Mála, Hrdlička, Taraška

Rozhodčí: Ptáček, Joudal