Michalička – Novak 0:2 (kon.) | Ignatik – Martin 2:0 (kon.)
Rikl – Podlipnik-Castillo 1:2 (kon.) | Kolář – Pavlásek 1:2 (kon.)
Zopp – Kellovský 2:0 (kon.) | Rosol – Hampel 2:0 (kon.)
3 6 4
Hans Podlipnik-Castillo
2
6 4 6
Úterý 07.06.2016, 12:12Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka) • 1. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, pokud však máte chuť na další porci českého tenisu, tak vám doporučuji zápas mezi Kolářem a Pavláskem, který jde právě do třetího setu. Onlajny.com vám ho samozřejmě přinášejí také. Já se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne, na shledanou! (14:16:35)

Patrik Rikl, juniorský vítěz letošního French Open ve čtyřhře, podlehl v prvním kole challengeru v Praze svému soupeři po třech setech 3:6,6:4 a 4:6. Nutno však podotknout, že Patrik bojoval jako lev, ale ke konci utkání mu pravděpodobně došly síly, a nebo byl příliš nervózní. Tak či onak Patrik Rikl končí již v prvním kole a do druhého kola postupuje Hans Podlipnik-Castillo.

Konec zápasu

4:6
    A míčem v síti bohužel končí celý zápas. Hans Podlipnik-Castillo tak potvrdil roli favorita a postoupil do dalšího kola.

40-A
    Nyní je však opět úspěšnější Podlipnik, který získal výhodu poté, co Rikl poslal míč pouze do sítě.

40-40
    Ten je ale pryč! Patrik Rikl se opřel do prvního podání a nedal nahecovanému soupeři šanci. Máme tu tak shodu.

30-40
    Zatím to tak však nevypadá. Podlipnik zariskoval a seběhl na síť, kde předvedl ukázkovou smeč. Máme tu mečbol pro favorita utkání!

30-30
    Množství nevynucených chyb však může být právě to, co dnešní zápas rozhodne. Rikl mění raketu, doufejme, že to bude ta šťastná, která ho dovede k vítězství v dnešním zápase.

30-15
    Nekompromisní smečí se dostal Patrik Rikl do vedení. Snad se mu podaří přidat další fiftýny a udržet si tak své podání.

15-15
    Perfektní! Dlouhá výměna skončila velmi chytrým forhendem do protipohybu soupeře, který již míček nedokázal odvrátit. Stav tohoto velmi důležitého gemu je znova srovnán.

0-15
    Patrik bohužel zase začal často chybovat. To není vůbec dobré znamení. Svůj forhend poslal mladičký tenista znova až za základní čáru.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Patrik Rikl.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Tak bohužel, chilský tenista si pomohl servisem a jde do vedení. Patrik Rikl tak bude podávat na udržení se v zápasu.

15-40
    Patrik znova chyboval a doslova tak daroval Podlipnikovi následné gemboly. Uvidíme, zdali se Riklovi ještě podaří tento gem zdramatizovat.

15-30
    A jelikož první podání jeho soupeře bylo nechytatelné, tak jde pro favorita utkání další fiftýn.

15-15
    Oba tenisté nyní předvedli po jednom výborném obranném úderu. Bohužel tím, kdo chyboval, byl nakonec Patrik, který trefil pouze síť.

15-0
    Patrik zariskoval a šel na síť, kde i se špetkou štěstí uhrál první fiftýn tohoto gemu.

4:4
    Která končí další chybou Patrika Rikla. Máme tak znova srovnáno... To je opravdu velmi nemilé. Doufejme, že Patrik ještě zabojuje!

30-40
    Ale ne! Velmi složitá smeč českého juniora skončila mimo dvorec. Podlipnik tak má brejkbol! To je velmi složitá situace!

30-30
    Bohužel je srovnáno! Rikl to přehnal s razancí a jeho forhendový úder skončil až za základní čarou.

30-15
    Bohužel na to i dvojchybu. Podlipnik je tak znova ve hře. Doufejme, že to Patrik zvládne!

30-0
    Lépe má slova Patrik Rikl podtrhnout nemohl. Připisuje si totiž eso!

15-0
    Patrik je velmi blízko vítězství a podle toho taky podává! Podlipnik je bez šance.

4:3

4:3

4:3
    Jeho další úder však končí pouze v síti. Podlipnik tak snižuje na 3:4.

30-40
    Patrik Rikl však ještě koncovku tohoto gemu dramatizuje a snižuje na rozdíl jediného fiftýnu.

15-40
    Následně získává dva gemboly a je velmi blízko k udržení si podání.

15-30
    Teď to však chilský tenista zvládl a znova se ujal vedení.

15-15
    Parádní lob Patrika! Tohle bylo opravdu velmi povedené! Jeho soupeř se pouze otočil za míčkem.

0-15
    Ale i Podlipnik začíná dobře a získává úvodní fiftýn při svém podání.

4:2
    A jak Patrik Rikl gem začal, tak ho i zakončil. Skvělým prvním podáním. Tohle bylo opravdu rychlé.

40-15
    Stejně jako první podání outsidera utkání, který nedal soupeři šanci.

30-15
    Podlipnik však bojuje a snižuje. Jeho return byl nechytatelný.

30-0
    Což potvrzuje dalším dobrým podáním a vede 30:0.

15-0
    Patrik začíná výborně a jde do vedení v tomto gemu.

3:2

3:2
    Dobrý výkon favorit utkání potvrdil dalším přesným servisem a snížil stav rozhodujícího setu na 2:3.

0-40
    Stejně jako nyní proti světovému bekhend, který by nedoběhl snad ani Rafael Nadal!

0-30
    Změna taktiky a servis ven z kurtu, taktéž úspěšný. Rikl byl bezmocný.

0-15
    Podlipnik však jasně deklaruje, že toto utkání jen tak nevzdá a vysílá velmi tvrdé podání na téčko.

3:1
    No a pokud chcete být úspěšní, potřebujete i trochu toho štěstí. Prasátko výrazně pomohlo Riklovi k udržení podání.

A-40
    Bude to znova Patrik, který si v těžkých momentech dokáže pomoci prvním servisem.

40-40
    Následnou výměnu u sítě však prohrál. Následuje tak další shoda. Kdo bude šťastnější tentokrát?

A-40
    Ve které získává výhodu český tenista, který opět předvedl parádní servis. Jen tak dál Patriku!

40-40
    Tak bohužel, jeho soupeř byl proti a vynutil si shodu.

40-30
    Následuje gembol, který znova přišel na svět díky perfektnímu prvnímu podání. Podaří se ho Riklovi proměnit?

30-30
    Skvělé podání Patrika a je to 30:30.

15-30
    Teď už to vyšlo a přesný forhend nedal šanci Podlipnikovi.

0-30
    To je další zbytečná chyba! Český tenista to opět přehnal s razancí!

0-15
    Patrik byl teď možná trochu přemotivovaný, což vyústilo v přepálený forhend.

2:1

2:1

2:1
    Který je využit! Skvělé! Favorit utkání se netrefil do singlového vymezení a ztratil tak své podání!

40-30
    Stejně jako nyní forhend do protipohybu v podání českého talentu. Máme tu brejkbol!

30-30
    Pravděpodobně to je ale ta zdravá naštvanost. Jeho následné podání totiž bylo nechytatelné.

30-15
    Bude to Patrik Rikl, který předvedl perfektní obranu. Podlipnik pak pokazil smeč a je na sebe hodně naštvaný.

15-15
    Následným kraťasem však nedal soupeří šanci a srovnal vývoj gemu. Kdo půjde do vedení nyní?

15-0
    Podlipnik je prvním hráčem v tomto setu, kdo ztratí fiftýn při svém podání, jeho forhend byl příliš dlouhý.

1:1
    perfektně odservírováno a my pokračujeme. Stav rozhodujícího setu je 1:1.

40-0
    Rikl mé tvrzení pouze potvrzuje a znova nedává soupeří šanci.

30-0
    I další fiftýn jde pro českého hráče. Podání obou borců je na začátku rozhodujícího setu vskutku skvělé.

15-0
    Ovšem i Patrik začíná dobře, return jeho soupeře se nevešel do dvorce.

0:1
    První gem třetí sady končí returnem v síti a hned na začátek tu tak máme čistou hru.

0-40
    Které pouze podtrhává následným kraťasem.

0-30
    A jelikož byl jeho další úder příliš dlouhý, tak se chilský tenista dostává do zajímavého vedení.

0-15
    První výměna třetího setu byla opravdu nádherná, bohužel však skončila zvláštním odskokem míčku, na který Patrik nedokázal zareagovat.

0:0
    Hráči jsou zpět, jdeme na to!

0:0
    Druhý set je za námi a Patrik Rikl srovnává stav utkání na 1:1. Asi jen málokdo dnes čekal, že by Patrik mohl hrát tak vyrovnanou partii. Sedmnáctiletý talent je však nyní na kurtu lepším tenistou a bude to chtít v dalším průběhu potvrdit. Teď však následuje toilet break a hned po něm rozhodující set.

6:4
    Který je využit kde jinde, než na síti! Perfektní práce Patrika Rikla!

40-30
    Výborné podání přináší českému juniorovi setbol!

30-30
    A když je podpoří takto skvělým forhendem jako teď, tak je z toho další fiftýn.

15-30
    Patrik změnil raketu a to mu přineslo své ovoce. Na síti vyškolil o hodně zkušenějšího soupeře. Jeho kraťasy jsou opravdu silnou zbraní dnes.

0-30
    No a protože při další výměně posílá míček pouze do sítě, tak je tu zajímavá šance pro Podlipnika. To je velká škoda.

0-15
    Začíná však nejhůře jak může, dvojchybou.

5:4

5:4

5:4
    Ano, je to tady. První čitá hra zápasu. Rikl totiž napálil míček z blízky pouze do sítě.

0-40
    Riklův return se třepotá v síti. Že bychom čistou hru viděli nyní?

0-30
    Jelikož i následný return končí hodně mimo, tak tu máme docela luxusní vedení pro Podlipnika.

0-15
    A začíná výborně. Nebo spíše začíná špatně jeho soupeř, který to hodně přepálil.

5:3
    Teď už to bylo lepší a chilský tenista půjde podávat na udržení se ve druhém setu.

40-15
    Kterou však neuvidíme. Riklovi hodně nesedl úder a skončil úplně mimo.

40-0
    Obranný bekhend Podlipnika skončil mimo dvorec. Máme tu náběh na čistou hru.

30-0
    Podaří! Po celou dobu výměny byl lepším tenistou, což potvrdil smečí na síti.

15-0
    Ten začíná nechytatelným prvním podáním a jde do vedení. Podaří se mu vedení navýšit?

4:3

4:3

4:3
    Další výborný forhend zajistil udržení podání pro chilského tenistu. Pokud si však Patrik podrží podání, tak se půjde do třetího setu. Nepředbíhejme však.

30-40
    Podlipnikův křižný forhend sice Patrik doběhl, ale poslal jej pouze do sítě.

30-30
    Český tenista s i toho byl vědom a rozhodl se zariskovat na returnu. To se mu však nepovedl a skóre je tak znova srovnáno.

30-15
    Podlipnik chyboval při smeči, kdy trefil pouze deblový dvorec. Patrik RIkl se tak opět dostává do dobré pozice.

15-15
    Teď však jeho oponent předvedl parádní stopbal, kterým si vysloužil srovnání gemu.

15-0
    Patrik se snaží dostávat svého soupeře pod tlak a vynutit si tak jeho chyby, což se mu zatím daří.

4:2
    Jenž je s pomocí prvního servisu využit. Skvělá práce!

40-30
    Servis – volej to jistí a přináší juniorovi další gembol.

30-30
    Rikl to znova přehnal s dravostí a přestřelil dvorec. To je velká škoda.

30-15
    Servis na téčko a další fiftýn pro českého tenistu.

15-15
    Nyní si to Patrik pohlídal a počkal, než return dopadne za základní čáru.

0-15
    Rikl tlačil na svého soupeře, který se pouze bránil. Pak naběhl na síť a pustil úder Podlipnika, který k jeho překvapení jen tak tak skončil na základní čáře.

3:2

3:2

3:2
    Patrik Rikl toho dokázal využít a znova brejknul soupeře! Oba tenisté ukazují, že u sítě jsou jako doma. Možná trochu překvapivě je u ní zatím lepší právě český junior.

40-30
    Ovšem jsme pouze lidi a chybovat je lidské. Právě tohle předvedl Podlipnik a chyboval u sítě.

30-30
    Stejně jako teď, kdy to juniroský vítěz French Open ve čtyřhře opět přehnal s razancí.

30-15
    Pak však často přijde nevynucená chyba, která srazí jeho výkon a daruje soupeři fiftýn.

30-0
    Český tenista pouze potvrzuje má slova. Skvělý return ho dostal do pozice, kdy mohl u sítě smečovat .

15-0
    Dnešní zápas však není tak jednoznačný, jak se čekalo. Patrik ukazuje, že je plný sebevědomí a trápí svého soupeře.

2:2
    Teď šlo vidět, že Patrik je zvyklý na čtyřhru. Jeho úder u sítě se nevešel do singlového dvorce. Podlipnik tak rebejknul soupeře a stav druhého setu je znova srovnán.

40-A
    Pak však znova přijde hloupá chyba a další brejkbol pro chilského tenistu. Míč z rakety Rikla skončil pouze v síti.

40-40
    Český tenista ale neznervózněl a bravurně zkrátil hru. Jeho oponent byl bez šance.

30-40
    Přetažený return však znamená brejkbol pro Podlipnika, který k němu přišel jak slepý k houslím.

30-30
    Když to však Patrik trefí, tak je to dost často smrtelná zbraň. stejně jako teď, Podlipnik neměl šanci.

15-30
    Ovšem těch dvojchyb je škoda. Dnes už je to snad čtvrtá. Tyto darované body pak můžou chybět.

15-15
    Čech si však vypomohl podáním a srovnal stav tohoto gemu.

0-15
    Ale nezačíná vůbec dobře. Jeho bekhendový úder byl nepřesný a skončil mimo dvorec.

2:1

2:1

2:1
    Který je po chybě Podlipnika využit! Tak to je skvělé! Podlipnik nezvládl kraťas a trefil pouze síť. Rikl tak poprvé v zápase bere soupeři podání.

A-40
    To dokazuje i nynější výměna, která se odehrála hlavně na síti, kde byl nakonec úspěšnější právě český tenista! Rázem u tak máme brejkbol.

40-40
    Máme tu však další shodu. Rikl ukazuje, že triumf ve čtyřhře na French Open mu dodal sebevědomí.

40-A
    Výhodu však získává jeho soupeř, který si naběhl na síť a nedal juniorovi šanci.

40-40
    Nevyužije! Patrikovi totiž tentokrát kraťas vyšel a přinesl mu odměnu v podobě shody.

30-40
    Chilský tenista si však opět pomohl prvním podáním a získal gembol. Využije jej?

30-30
    Patrik využil druhého podání jeho oponenta a srovnal na 30:30.

15-30
    Podávající hráč měl teď i trochu štěstí. Soupeřův pokus o kraťas zastavila páska.

15-15
    Nyní však skončil return pouze v síti. To je škoda. Podlipnik musel jít přes druhé podání.

15-0
    Rikl pokračuje jak skončil minulý gem. Povedl se mu return, který ještě jeho soupeř vrátil, ale to už byl Čech přichystaný na síti a smečoval.

1:1
    Ano, bude. Výměnu a tím i celý gem zakončil forhendovým úderem do druhého rohu dvorce, než byl jeho soupeř. Dobrá práce!

A-40
    Český tenista si však pomohl prvním podáním a získal další gembol. Bude tentokrát úspěšnější?

40-40
    Na to však nechal velmi rychle zapomenout. Jeho bekhendový úder skončil znova až za základní čarou.

40-30
    Patrik zlepšil svoji hru a již nepředvádí tolik zbytečných chyb. Odměnou mu za to je gembol, který získal po prohození soupeře.

30-30
    Podlipnik se bránil zuby nehty, ale nakonec se neubránil. Na smeč jeho oponenta byl totiž krátký.

15-30
    Co se však podařilo před tím, to se nepodařilo nyní. Forhendový úder byl opět hodně přetažený.

15-15
    Nyní to ale bylo lepší a Rikl srovnal stav gemu. Dobrá práce!

0-15
    Teď Rikl pouze potvrdil má slova. Seběhl na síť, kde to vypadalo na jasnou vítěznou volej, ale místo toho se znova nevlezl do kurtu.

0:1
    Který hned využívá a jde do vedení ve druhém setu. Patrik Rikl předvádí hodně nevynucených chyb. To by ho mohlo stát zápas...

30-40
    Držitel divoké karty však znova posílá míč pouze do sítě. Ze stavu 30:0 se Podlipnik dostává rovnou ke gembolu.

30-30
    Podlipnik si pomohl servisem, se kterým nemohl jeho soupeř nic udělat. Gem je rázem srovnán.

30-15
    Znova se však ukazuje, že pokud je výměna delší, tak často končí fiftýnem pro zkušenějšího hráče. Patrik se opět nevešel svým úderem do dvorce.

30-0
    Hned je z toho zajímavý začátek a náběh na brejkboly. Chilský tenista totiž poslal forhend pouze do sítě.

15-0
    Ten začíná lépe právě česká naděje. Nutno však podotknout, že hodně pomohl Podlipnik, který to přehnal s razancí.

0:0
    První set je za námi a vítězí v něm favorit utkání Hans Podlipnik-Castillo. První část setu byla velmi vyrovnaná, Patrik Rikl si dokonce vybojoval i brejkbol. Pak však začal hodně chybovat a prohrál dvě podání v řadě. Uvidíme, co nám přinese druhý set.

3:6
    A jelikož následně znova chyboval a poslal svůj úder hodně mimo, tak Podlipnik získává první set poměrem 6:3.

40-A
    Nikdo ji nezískal. Patrik Rikl ji totiž doslova daroval soupeři další dvojchybou.

40-40
    Mladý Čech vše napravil první podáním a máme tu shodu. Kdo získá výhodu?

30-40
    Velká chyba na síti a je tu setbol pro Podlipnika. Rikl smečí trefil pouze síť!

30-30
    Bohužel když v delších výměnách stále pokulhává a často chybuje. Stejně jako nyní, kdy to opět přehnal s razancí.

30-15
    A jelikož return jeho oponenta byl velmi nepřesný, tak jde v tomto gemu do vedení.

15-15
    Rikl teď však napravuje svá zaváhání a přesným forhendem do rohu dvorce nedal soupeři šanci.

0-15
    Patrikovi se přestalo dařit a jeho údery již nejsou tak přesné. Místo toho přichází hodně nevynucených chyb.

3:5
    To potvrzuje i teď, kdy prohazuje soupeře, který zariskoval náběhem na síť.

40-A
    Chilan získává i tento míček, který znamená výhodu. Pokud se jde do delší výměny, má tento zkušenější tenista značně navrch.

40-40
    No a vzhledem k tomu, že forhendový úder Patrika byl hodně nepřesný, tak tu máme shodu.

40-30
    Tak pevní je pryč, bekhendový úder totiž skončil těsně za základní čarou.

40-15
    Sedmnáctiletý talent však znova skvěle returnuje a získává dva brejkboly! Využije je?

30-15
    Podlipnik si však pomáhá esem a snižuje.

30-0
    Patrik se však nevzdává a snaží se hned rebrejknout soupeře. Začíná skvěle, protože jeho return měl světové parametry.

15-0
    Velmi dobrý forhendový úder Patrika, který tak jde do vedení.

3:4
    Konec přestávky, podávat bude Hans Podlipnik-Castillo.

3:4

3:4
    Juniorský vítěz grand slamu na French Open to nyní pravděpodobně nervově nezvládl a daroval svému soupeři tento gem. Jeho forhend zamířil pouze do deblové části dvorce.

15-40
    A další! Český tenista teď absolutně nezvládá své podání a daruje tak svému soupeři brejkboly.

15-30
    Ajajaj, přichází další dvojchyba.

15-15
    Pak však přichází velmi dobře mířený return jeho soupeře a máme srovnáno.

15-0
    Patrik Rikl se prezentuje prvním esem zápasu.

3:3

3:3

3:3
    Skvělé mířené podání ven z kurtu a stav setu je znova srovnán. 3:3.

40-A
    Následně skončil míček z rakety Rikla pouze v síti a je tu výhoda pro podávajícího hráče.

40-40
    Nepodařilo se. Podlipnik si to pohlídal hlavně díky dobrému prvnímu servisu. Následná volej už byla pouze taková třešnička na dortu.

A-40
    No a pozor na to, outsider zápasu se dostává k brejkbolu. Podaří se mu jej využít?

40-40
    Kraťasy asi nebudou ideální taktika na mladého, běhavého oponenta. Ten jej znova doběhl a následně nedal soupeři šanci.

30-40
    Pokud však chilskému hráči sedne první servis, znamená to často velké problémy.

30-30
    No ale tohle byla paráda, kterou předvedl Patrik Rikl. Podlipnik si musel pomoci druhým servisem, který famózně jeho soupeř zareturnoval.

15-30
    Po delší době jsme viděli čistě singlovou výměnu. Ta skončila parádním bekhendovým úderem do protipohybu Čecha.

15-15
    Ovšem Podlipnik se nechce nechat zahanbit mladým zajíčkem a ukazuje mu, že na síti je také jako doma. Stav je srovnán.

15-0
    Znova náběh na síť, kterých dnes uvidíme asi hodně. Tentokrát to Patrikovi vyšlo a připisuje si úvodní fiftýn tohoto gemu.

3:2

3:2

3:2
    Jde vidět, že oba tenisté preferují debl. Pokud se dostanou k síti, jeto velká podívaná. Nyní byl úspěšnější Patrik Rikl, který smečí ukončil tento gem.

A-40
    Parádní servis a ještě parádnější stopbal na síti teď předvedl mladičký Čech.

40-40
    Ten však své zaváhání napravil a upravil na shodu.

30-40
    Místo toho tu však máme brejkbol, který získal Podlipnik po dvojchybě Rikla.

30-30
    Rikl se pokusil o to samé, ale nyní netrefil dvorec. To je velká škoda. Moc nechybělo a mohl tu být gembol.

30-15
    Nyní se český junior prezentoval skvělým forhendem, který jeho soupeř nemohl doběhnout.

15-15
    Podlipnik zkusil zkrátit hru a překvapit tak svého soupeře. Mladičký Čech je však hodně běhavý a jeho úder dokázal doběhnout a famózně vrátit.

0-15
    Patrik chtěl volejí ukončit výměnu, ale netrefil se do singlového dvorce. To je velká škoda.

2:2
    Hned ten první je po dobrém podání využit a stav setu je tak znova srovnán.

15-40
    Tato výměna končí míčkem v síti z rakety Patrika Rikla, dva gemboly pro jeho soupeře.

15-30
    To je škoda. Druhé podání Podlipnika nemá takovou razanci, ale return Patrika skončil až za základní čarou.

15-15
    Teď však Rikl vystihl jeho druhé podání a parádním returnem mu nedal šanci.

0-15
    Ten začíná výborně a stejně jako jeho soupeř si hodně vypomáhá prvním servisem.

2:1

2:1

2:1
    A teď to pouze potvrdil. Znova nedal soupeři šanci a vede 2:1. Jeho úspěšnost prvního podání je 90%!

40-15
    Patrik má velkou úspěšnost prvního podání a od ní se odvíjí všechny jeho výměny. Český mladíček zatím podává skvěle.

30-15
    Bude to podávající hráč, který si opět pomohl přesným prvním servisem.

15-15
    Rikl si však následně pomáhá podáním na téčko a máme srovnáno. Kdo půjde do vedení nyní?

0-15
    Junirský výherce grand slamu ve čtyřhře prohrál úvodní fiftýn tohoto gemu. Podlipnik ho totiž dobře rozběhal a nedal mu šanci následným forhendem ven z kurtu.

1:1
    Třetí gembol už byl úspěšný. Patrik Rikl neměl nárok na navrácení tohoto podání do kurtu.

30-40
    Poldipnik zkusil taktiku servis-volej. Ta však ztroskotala na t= druhé části. Jeho volej totiž skončila pouze v síti.

15-40
    Patrik však využil slabšího druhého podání soupeře a přesným returnem první gembol odvrátil.

0-40
    A jelikož následuje první eso zápasu, tak na řadu přichází tři gemboly.

0-30
    Ani tentokrát se Rikl nevešel do dvorce. Chilan si tak připisuje další fiftýn.

0-15
    Delší výměna končí příliš razantním bekhendovým úderem, který skončil těsně za základní čarou.

1:0
    hned ten první proměňuje a jde do vedení 1:0.

40-15
    Následně se však opřel do prvního servisu a return soupeře skončil pouze v síti. Dva gemboly pro Patrika Rikla.

30-15
    Teď se však Patrik pokusil seběhnout na síť a výměnu rychle ukončit, to se mu kvůli nepřesnému čopu nepovedlo.

30-0
    To samé následovalo i nyní a český tenista získává i tento míček. Dobrý start zápasu.

15-0
    Úvodní fiftýn dnešního zápasu si připisuje Patrik Rikl, return jeho soupeře byl totiž velmi nepřesný.

0:0

Oba tenisté jsou již na kurtu. Zápas tak začne o něco dříve. Na podání bude začínat český tenista.

I na druhé straně se ukáže spíše deblista. Hans Podlipnik je hráč z Chile, který drží 210. místo ve dvouhře. Ta však není jeho dominantou. Tou je totiž debl, kde drží 66. místo a bojuje tedy o každý bod, který by mohl znamenat možnost nehrát kvalifikaci na Wimbledon.

Pro Podlipnika je to již třetí turnaj v České republice. V Ostravě skončil již v prvním kole, kdy podlehl Tipsarevičovi. V Prostějově skončil dokonce hned v kvalifikaci, kde ho porazil po dvou setech Jankovic.

Co je však zajímavé je to, že v obou turnajích byl přeci jen ve finále. Ačkoliv to bylo v deblu. V Ostravě podlehl dvojici Arends/Weissbom a v Prostějově jej přehrál Bury se Zelenayem.

Pro Podlipnika určitě nebude singl prioritou, a možná i proto by se mohlo českému hráči podařit přes tohoto soupeře dostat.

Patrik Rikl

Mladý český talent se dostal do turnaje pomocí divoké karty. Patrikovi je sice 17 let, ale je to již jeho třetí vystoupení na domácím turnaji. Jeho první vystoupení zde bylo v roce 2014, kdy skončil v kvalifikaci, kde podlehl Marsounovi 0-6 a 4-6. Minulý rok se představil již v prvním kole, kde podlehl Mertlovi 1-6 a 3-6.

Patrikovou specialitou je však debl. Na letošním French Open se stal spolu s Izraelcem Yshaiem Olielem juniorským výhercem. V sedmnácti letech si tak připsal první grandslamový titul. Ačkoliv "pouze" juniorský.

Rikl se stal teprve třetím českým juniorským vítězem čtyřhry na French Open. Už v roce 1985 se v Paříži podařilo vyhrát Petru Kordovi s Cyrilem Sukem.

Další zajímavostí je to, že jeho otec je David Rikl, tenista, který byl svého času druhým nejlepším hráčem ve čtyřhře.

Dobré poledne u 1. kola z challengeru v Praze. V dnešním zápase poměří síly Patrik Rikl s Hansem Podlipnikem-Castillou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.