Šátral – Zeballos 0:2 (kon.) | Fabian – Ramírez-Hidalgo 0:2 (kon.)
Rubén Ramírez-Hidalgo
2
6 6
sk Pondělí 13.06.2016, 16:07Challenger Poprad (antuka) • 1. kolo

Patrik Fabian ťahal v tomto zápase za kratší koniec ako v prvom sete aj v druhom. Na začiatku druhého setu odskočil súperovi na 3:1, no tu sa ukázali skúsenosti niekdajšieho 50-tého hráča svetového rebríčka ATP, ktorý získal päť gemov v rade a vyhral tento zápas dvakrát 6:3. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. (17:26:25)

Koniec zápasu

3:6
    Tretí sa Patrikovi Fabianovi nepodarilo odvrátiť, po tom čo dvakrát chyboval na servise a dopustil sa dvojchyby! Rubén Ramírez-Hidalgo víťazí v tomto zápase za necelú hodinu a 15 minút.

30-40
    Aj druhý mečbol je preč! Ramiréz vyhadzuje svoj ritern von z kurtu.

15-40
    Prvý Patrik Fabian odvracia esom!

0-40
    Rubén Ramírez-Hidalgo má pri podaní súpera tri mečboly!

0-30
    V najdlhšej výmene zápasu sa opäť ukázali skúsenosti. Ramírez-Hidalgo si rozbehal svojho súpera a následne výmenu zakončil do odkrytej časti kurtu.

0-15
    Hidalgo začína veľmi dobre aj na riterne.

3:5
    Druhý gembol však už španielsky tenista bez problémov premieňa a vedie 5:3.

15-40
    Čistá hra to nebude. Sám sa o ňu pripravil Ramírez-Hidalgo vlastnou chybou.

0-40
    Tentoraz chyboval slovenský tenista z bekhendu a tak má jeho súper šancu na čistú hru.

0-30
    Patrik Fabian čoraz viac chybuje a uľahčuje tak svojmu súperovi situáciu.

0-15
    Forhend Fabiana končí mimo kurt.

3:4
    Forhendovým winnerom ukončuje Rubén Ramírez-Hidalgo tento gem v ktorom opäť vzal slovenskému tenistovi servis.

30-40
    Španielsky tenista sa po dobrej výmene dostáva k brejkbolu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Fabian si nabehol na sieť a tam sa ho pokúsil obhodiť súper, no neúspešne. Loptička letela mimo kurt.

15-15
    Pri hre od základnej čiary bol aktívnejším tenistom Fabian a ten donútil súpera chybovať.

0-15
    Forhendový úder Paťa Fabiana končí hlboko v aute.

3:3
    Tentoraz sa to už Španielovi podarilo, premieňa druhý gembal a vyrovnáva stav druhej sady.

40-A
    Avšak Ramírez-Hidalgo získava výhodu a ďalší gembol!

40-40
    Patrik zatlačil svojho súpera z forhendovej strany, ten skrátil výmenu a slovenský tenista sa na sieti už nemýlil.

30-40
    Rubén Ramírez-Hidalgo sa dostáva k gembolu!

30-30
    Avšak vzápätí robí nevynútenú chybu z forhendu. Po 30.

30-15
    Fabian veľmi dobre čítal hru a dovolil si zmeniť rytmus hry, čo jeho súper vôbec nečakal.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Loptička z rakety Hidalga bola pridlhá a letela až za základnú čiaru.

3:2
    Patrik Fabian posiela svoj forhend do siete a tak sa španielskemu tenistovi po zisku štyroch fiftínov v rade podaril ribrejk!

30-40
    To je zlé! Je to tá druhá možnosť!

30-30
    Pozor! Rubén Ramírez-Hidalgo vyrovnáva stav tohto gemu! Tak čo bude to gembol alebo brejkbol?

30-15
    Loptu získava Ramírez-Hidalgo.

30-0
    Slovenský tenista si po servise nabehol na sieť a tam víťazným úderom ukončil výmenu.

15-0
    Patrik Fabian sa teraz vezie na víťaznej vlne a získava ďalší fifitín.

3:1
    Druhý brejkbol sa však už Patrikovi Fabianovi podarilo premeniť a tak po prvý raz v zápase berie servis svojmu súperovi!

40-30
    Prvý brejkbol je už minulosťou!

40-15
    Patrik Fabian si nabehol na sieť, kde sa ho pokúsil obhodiť Ramírez-Hidalgo no neúspešne. Slovák má 2 brejkboly!

30-15
    Loptu získava Fabian.

15-15
    Španiel šiel cez druhé podanie no Fabian nevyužil slabšie podanie súpera a chyboval na riterne.

15-0
    Ramiréz-Hidalgo robí dvojchybu!

2:1
    Ramírez-Hidalgo dopomohol svojou chybou k čistej hre svojho súpera. Patrik Fabian si podržal servis a ide do vedenia 2:1.

40-0
    Je tu šanca na prvú čistú hru zápasu pre Fabiana!

30-0
    Patrik Fabian získava aj ďalší fiftín.

15-0
    Ramiréz -Hidalgo pokazil svoj ritern, keď loptičku odohral rámom rakety.

1:1
    Španielsky tenista si bez väčších problémov drží svoj servis a vyrovnáva stav druhej sady.

30-40
    Rubén Ramírez-Hidalgo sa dostáva k gembolu na vyrovnanie.

30-30
    Tentoraz sa o vedenie pripravil Fabian sám, keď svoj bekhend poslal až za základnú čiaru.

30-15
    Ritern Hidalga končí len hlboko v aute.

15-15
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Rubén Ramírez-Hidalgo stav hry.

15-0
    Opäť končí forhend Španiela v sieti.

1:0
    Ramírez-Hidalgo posiela svoj forhend len do siete a tak si na úvod druhého setu Fabian drží svoje podanie.

40-15
    Patrik Fabian zatlačil svojho súpera z forhendu a donútil ho tak chybovať.

30-15
    Aj ďalší fiftín putuje na konto slovenkého tenistu.

15-15

0-15
    Ramírez-Hidalgo lepšie vstupuje aj do druhého setu, keď víťazným krížnym forhendom ukončil výmenu.

3:6
    Španielsky tenista Ramírez-Hidalgo hneď prvý setbol premieňa a získava tento set pomerom 6:3. Zo začiatku ešte Patrik Fabian držal so skúsenejším španielskym reprezentantom krok, no neskôr začal chybovať a uľahčil prácu súperovi.

0-40
    Rubén Ramírez-Hidalgo má dokonca šancu na čistú hru!

0-30
    Patrik Fabian chybuje na riterne, ktorý posiela mimo kurt. Zdá sa, že je o víťazovi prvého setu rozhodnuté.

0-15
    Bekhend slovenského tenistu končí len v sieti.

3:5
    Dvojchybou prichádza Patrik Fabian o svoj servis! Rubén Ramírez-Hidalgo pôjde podávať na zisk prvého setu.

15-40
    To je zlé! Patrik Fabian bude čeliť opäť dvom brejkbolom od súpera.

15-30
    Priamym bodom z podania získava Fabian prvý fifitín na servise.

0-30

0-15
    Tento gem začína na servise Fabian aj s novými loptičkami no túto výhodu nepretavil do zisku fiftínu.

3:4
    Slovenský tenista si teraz rozbehal svojho súpera, ktorý už následne nedokázal poslať loptičku späť na súperovu polovicu kurtu. Patrik Fabian si hneď berie späť svoje stratené podanie!

40-15
    Výborné! Slovenský tenista má šancu na ribrejk.

30-15
    Loptička z rakety Hidalga letela len do autu.

15-15
    Priamy bod z podania pre španielskeho tenistu. Po 15 na oboch stranách.

15-0

2:4
    Rubén Ramírez-Hidalgo využíva tretí brejkbol v tomto geme, ako prvý berie podanie svojmu súperovi a vedie 4:2.

40-A
    Do tretice Patrik Fabian chybuje a výhodu poskytuje Hidalgovi.

40-40
    Španielsky tenista nevyužil ani druhú brejkbolovú príležitosť, ktorú mu súper ponúkol.

40-A
    Avšak po nevynútenej chybe tu opäť prichádza šanca pre Španiela Rubéna Ramíreza-Hidalga.

40-40
    Patrik Fabian si udržal nervy a gem poslal do zhody.

30-40
    Španielsky tenista sa ziskom troch fiftínov v rade dostáva k brejkbolu! Prvému v zápase.

30-30
    Pozor! Prichádza dvojchyba od Patrika Fabiana! Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Nevynútenou chybou sa tentoraz prezentoval slovenský tenista.

30-0

15-0
    Patrik Fabian si po prvý raz v zápase nabehol na sieť a slávil tam zisk fiftínu.

2:3
    Tentoraz čistá hra Španielovi vyšla a ten si bez akýchkoľvek problémov podržal svoj servis.

0-40
    Loptičku z rakety Patrika Fabiana zastavila sieť a tak je tu šanca na čistú hru.

0-30
    Po prvý raz v zápase sme videli tenistu na sieti a bol to práve Španiel, ktorý tam víťazným úderom ukončil výmenu.

0-15
    Ramírez-Hidalgo zatlačil svojho súpera pri hre od základnej čiary a donútil ho chybovať.

2:2
    Tento gembol nakoniec premieňa a po malej dráme si drží podanie.

A-40
    Pri azda najdlhšej výmene zápasu si nervy na uzde podržal práve náš tenista, ktorý si počkal na chybu súpera a má ďalší gembol!

40-40
    Avšak posledný krok k premeneniu gembolu stále chýba. Ďalšia zhoda.

A-40
    Po dobrom servise Fabian veľmi rýchlo ukončil túto výmenu do odkrytej časti kurtu.

40-40
    Tak nie, ani tentoraz to nevyšlo. Druhá zhoda.

A-40
    Patrik Fabian má do tretice gembol! Tak snáď to výjde.

40-40
    Aj druhý gembol je zrazu preč! Štvrtý gem prvého setu putuje do zhody!

40-30
    Patrikovi Fabianovi dnes v zápase nejako nefunguje bekhend, opäť z tejto strany chyboval.

40-15
    Fabian si postrážil súpera, nedovolil mu vyrovnať stav tejto hry a má dva gemboly.

30-15
    Pri hre od základnej čiary ako prvý chyboval slovenský tenista, ktorý poslal loptičku z bekhendu len do siete.

30-0

15-0
    Patrik Fabian šiel cez druhé podanie, ktoré trochu pri riskoval a oplatilo sa.

1:2
    Avšak španielsky tenista nedopustil svojho súpera k zdramatizovaniu gemu a drží si servis.

15-40
    Čistá hra to nebude po nevynútenej chybe Hidalga.

0-40
    Forhend slovenského tenistu zastavila páska a tak má jeho súper šancu na čistú hru.

0-30

0-15
    Tentoraz Rubén Ramírez-Hidalgo veľmi dobre čítal hru, keď loptičku odohral do protipohybu súpera.

1:1
    Bekhendový úder Ramíreza-Hidalga zastavila páska a tak Fabian vyrovnáva stav prvého setu na 1:1.

40-15
    Priamym bodom z podania sa dostáva Patrik Fabian k dvom gembalom.

30-15
    Španielsky tenista kazí svoj ritern.

15-15
    Aj Patrik Fabian vo svojom úvodnom geme na servise sa dopúšťa dvojchyby. Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Tak isto ako jeho súper aj Fabian vstupuje do gemu na servise priamym bodom.

0:1
    Patrik Fabian posiela svoj bekhend až za základnú čiaru, čo znamená že Ramírez-Hidalgo si drží svoj servis a vedie 1:0.

30-40
    Avšak prvý nevyužíva po tom čo sa dopustil dvojchyby!

15-40
    Španiel Ramírez-Hidalgo si pomáha servisom a má 2 gemboly.

15-30
    Slovenský reprezentant si pripisuje prvý fiftín zápasu.

0-30
    Aj druhý ritern Patrik Fabian posiela do autu.

0-15
    Rubén Ramírez-Hidalgo vstupuje do zápasu priamym bodom z podania.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Na podaní začne Španiel Ramírez-Hidalgo.

Prajem vám príjemné pondelkové popoludnie a vítam vás pri sledovaní tenisového zápasu zo slovenského turnaja. Dnes začína najväčší tenisový turnaj mužov na Slovensku Poprad challenger. Ako jediný Slovák sa dnes predstaví Patrik Fabian a jeho súperom bude Rubén Ramírez-Hidalgo .

Rebríčkové postavenie viac nahráva do karát španielskemu tenistovi. Ten sa nachádza na 243. mieste svetového rebríčka ATP. Fabian sa nachádza na chvoste svetovej päťstovky. V neprospech Slováka môžu byť aj súperove skúsenosti, kedže v minulosti sa nachádzal na 50.mieste v rebríčku. Avšak mladá slovenská krv Patrik Fabian môže dnes len prekvapiť!

Vzájomná bilancia- Hráči sa na okruhu ATP ešte nikdy nestretli, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.