Kovalík – Zeballos 0:2 (kon.) | Coppejans – Martin 1:2 (kon.)
Horacio Zeballos
2
7 7
sk Čtvrtek 16.06.2016, 12:10Challenger Poprad (antuka) • Čtvrtfinále

Sledovali sme veľmi vyrovnaný zápas, no v rozhodujúcich chvíľach ukázal svoje skúsenosti Horacio Zeballos. Ten v oboch tiebreakoch dominoval a zaslúžene postupuje do semifinále turnaja. Jozefa Kovalíka môže mrzieť najmä vedenie 4:2 v druhom sete, ktoré nedokázal zužitkovať. V kľúčových momentoch spravil viac chýb a to ho napokon stálo zápas. Argentínsky tenista si tak počká na svojho semifinálového súpera, ktorý vzíde z dvojice Kimmer Coppejans – Andrej Martin. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (14:14:54)

Koniec zápasu

6:7
    Je rozhodnuté. Horacio Zeballos mal aj v druhej skrátenej hre pevnejšie nervy a postupuje do semifinále turnaja Tatry challenger tour 2016.

2-6
    Nevynútená chyba Jozefa Kovalíka z forhendu znamená štyri príležitosti na ukončenie duelu pre Horacio Zeballosa.

2-5
    Tak toto je zlé. Loptička z rakety slovenského tenistu skončila tesne za základnou čiarou, a tak má Horacio Zeballos šancu dopodávať dnešný zápas.

2-4
    Prvé komplikácie! Horacio Zeballos trafil svoj úder po podaní Jozefa Kovalíka veľmi šťastne a bohužiaľ náš tenista už nedokázal včas reagovať.

2-3
    Tentokrát Jozef Kovalík dokázal poslať loptičku na druhú stranu. Následne si ale Horacio Zeballos vytvoril dobrú pozíciu a výmenu zakončil volejom.

2-2
    V skrátenej hre sme ešte nevideli výmenu. Aj štvrtý bod sa skončil hneď po servise.

2-1
    Bratislavský rodák si udržal aj druhé svoje podanie. Opäť mu však výraznou mierou pomohol nepresný return argentínskeho súpera.

1-1
    Následne sa ale priamym bodom zaskvel aj Jozef Kovalík, a tak je stav opäť vyrovnaný.

0-1
    Horacio Zeballos mal k dispozícii jeden servis a ten naplno zužitkoval.

6:6
    Jozef Kovalík to zvládol, a tak budeme svedkami druhého tiebreaku v dnešnom stretnutí. Snáď neskončí rovnako ako v prvom prípade.

40-30
    Horacio Zeballos nevyužil svoju šancu a return po druhom podaní Jozefa Kovalíka posiela ďaleko za základnú čiaru.

30-30
    Bohužiaľ, Jozef Kovalík robí ďalšiu chybu, a tak je Horacio Zeballos dve loptičky od víťazstva v dnešnom zápase.

30-15
    Následne sa ale slovenský tenista dopustil nevynútenej chyby z forhendu. Snáď nebude znamenať vážnejšie problémy.

30-0
    Bratislavčan sa po krátkom údere súpera vydal na sieť a výmenu zakončil víťazným volejom.

15-0
    Jozef Kovalík začal dobrým servisom a následne ťaží z vynútenej chyby svojho protivníka.

5:6
    Ďalšie problémy už Horacio Zeballos nepripustil a dostáva sa do tesného vedenia. Skrátenú hru má už síce istú, no určte by rád ukončil zápas pri podaní Jozefa Kovalíka.

15-40
    Čistá hra z toho napokon nebude. Horacio Zeballos chcel ukončiť gem víťazným úderom, no loptička minula priestor kurtu.

0-40
    Tenistom robí pri podaní mierne problémy hlasná hudba, ktorú je počuť v okolí centrálneho kurtu. Horacio Zeballos sa s tým ale teraz vysporadúva dobre a gem môže získať čistou hrou.

0-30
    Následne si argentínsky tenista pomáha priamym bodom z podania.

0-15
    Horacio Zeballos ukazuje stopu loptičky, ktorá z rakety Jozefa Kovalíka skončila tesne za základnou čiarou.

5:5
    Jozef Kovalík vyrovnáva stav druhého setu. V závere desiateho gemu skrátil hru pre zmenu on a teší sa zo zisku nielen bodu ale aj celého gemu.

40-15
    Loptu získava Kovalík.

30-15
    Tento raz ale Argentínčan predviedol skvelý return a výmenu následne zakončil víťazným forhendovým úderom.

30-0
    Horacio Zeballos poslal loptičku len do siete, a tak výrazne uľahčuje situáciu nášmu reprezentantovi.

15-0
    Jozef Kovalík vstúpil do desiatej hry bez rešpektu, išiel si za ziskom bodu a jeho aktivita slávila úspech.

4:5
    Horacio Zeballos otáča vývoj druhého setu vo svoj prospech. Tromi hrami v rade sa dostáva do vedenia 4:5 čo znamená, že slovenský tenista pôjde podávať na udržanie v zápase.

15-40
    Čistá hra z toho napokon nebude, keďže aj Horacio Zeballos sa previnil zbytočnou nevynútenou chybou.

0-40
    Horacio Zeballos môže získať svoje podanie čistou. Po servise sa vydal na sieť a výmenu zakončil precíznym volejom z bekhendovej strany.

0-30
    A znova argentínsky tenista skrátil hru. Tento raz loptičku síce Jozef Kovalík dobehol, no nahral ju iba na raketu svojho súpera.

0-15
    Horacio Zeballos účinne skrátil hru a na svoje konto si pripisuje cenný úvodný bod.

4:4
    Buhužiaľ, Horacio Zeballos si berie stratené podanie späť. V závere ôsmeho gemu predviedol parádny víťazný úder po čiare, ktorým nedal nášmu tenistovi šancu.

30-40
    Vzápätí pridáva Jozef Kovalík eso. Argentínsky tenista má tak už len jednu šancu na prelomenie súperovho servisu.

15-40
    Bratislavský rodák si pomohol priamym bodom z podania, a tak sa ešte drží v hre o ôsmy gem.

0-40
    Jozef Kovalík poslal loptičku len za základnú čiaru, a tak bude čeliť trojici breakballov súpera.

0-30
    Slovenský tenista bude mať na servise problémy. Horacio Zeballos ho teraz poriadne zatlačil do defenzívy, donútil ho k chybe, a tak sa dostáva do nádejného vedenia.

0-15
    Jozef Kovalík sa snažil zakončiť výmenu víťazným úderom z bekhendovej strany, no loptička z jeho rakety sa do kurtu nevošla.

4:3
    Horacio Zeballos znižuje stav druhého setu na rozdiel gemu. Na svojom podaní nemal vážnejšie problémy a svojho súpera až na jednu výnimku k ničomu nepustil.

15-40
    Následne ale Horacio Zeballos predviedol ďalší podarený servis a má dve šance na potvrdenie svojho podania.

15-30
    Jozef Kovalík sa vydal na sieť a za svoju odvahu je odmenený ziskom bodu.

0-30
    Loptu získava Zeballos.

0-15
    Horacio Zeballos predviedol veľmi kvalitný servis, na ktorý nedokázal jeho súper dostatočne reagovať.

4:2
    Jozef Kovalík si v druhom dejstve drží ďalšie svoje podanie a dostáva sa do opätovného vedenia o dva gemy.

40-15
    Horacio Zeballos poslal loptičku len za základnú čiaru. Následne pod vplyvom frustrácie ďalšiu odstrelil a môže byť rád, že nebol napomínaný.

30-15
    Jozef Kovalík otáča vývoj gemu vo svoj prospech. Kvalitný servis bol základom úspechu.

15-15
    Argentínčan ale následne pomáha slovenskému hráčovi zbytočnou chybou priamo z returnu.

0-15
    Horacio Zeballos začína šiesty gem veľmi dobre. Pri prechode na sieť zvolil kratší úder, čím dokonale zaskočil svojho súpera.

3:2
    Horacio Zeballos síce musel hrať cez zhodu, no napokon svoj gem na podaní zvládol. Stále však potrebuje získať aj servis slovenského tenistu.

40-A
    Bohužiaľ, následne rodák z Bratislavy predviedol aj nevynútenú chybu z forhendovej strany.

40-40
    WOW! Tak tento return vyšiel fantasticky. Horacio Zeballos predviedol veľmi dobre podanie, vyhnal svojho súpera mimo kurtu, no Jozef Kovalík predviedol čarovný víťazný úder.

30-40
    Horacio Zeballos si pomohol priamym bodom z podania a je to práve on, kto má šancu ukončiť piaty gem druhého setu.

30-30
    Jozef Kovalík pomáha svojmu súperovi zbytočnou nevynútenou chybou. Rutinný úder z bekhendu poslal za základnú čiaru.

30-15
    Horacio Zeballos reaguje na náročnú situáciu veľmi pekným úderom z forhendovej strany.

30-0

15-0
    Horaciovi Zeballosovi to teraz poriadne lieta. Teraz jeho forhendový úder skončil takmer až pri reklamných paneloch.

3:1
    Jozef Kovalík potvrdzuje brejk z predošlej hry a v druhom sete má rozhodne lepšie karty vo svojich rukách.

40-30
    Slovák si situáciu zbytočne komplikuje. V zápase totiž zahral druhú dvojchybu.

40-15
    Registrujeme ďalší z kategórie nevydarených returnov Horacia Zeballosa. Jozef Kovalík má veľkú šancu potvrdiť predošlý brejk.

30-15
    Horacio Zeballos teraz nevyužil slabšieho druhého podania Jozefa Kovalíka a loptičku nasmeroval len do pásky.

15-15
    Dĺžka úderov zo strany Horacia Zeballosa bola v tejto výmene veľmi dobrá. Argentínčan dostal súpera pod tlak a napokon sa dočkal aj chyby.

15-0
    Slovenský tenista začína na podaní veľmi dobre a vďaka víťaznému úderu získava bod.

2:1
    Bratislavsky rodák berie svojmu súperovi podanie! Jozef Kovalík predviedol veľmi dobrý return a donútil Horacia Zeballosa chybovať.

A-40
    V dlhej výmene bol slovenský tenista agresívnejší a vďaka víťaznému voleju pri sieti získava výhodu na svoju stranu.

40-40
    Horacio Zeballos zvolil taktiku servis-volej a urobil dobre. Jozef Kovalík síce mal možnosť obhodiť ho, no loptička z jeho rakety skončila vedľa postrannej čiary.

40-30
    Jozef Kovalík má predsa len jednu šancu na zisk súperovho servisu. Vo výmene bol od začiatku aktívnejší a napokon ju ukončil presným smečom.

30-30
    Po fantastickom skrátení hry pridáva Horacio Zeballos aj ďalšie nechytateľné podanie.

30-15
    Argentínčan si pomohol svojim typickým skrátením hry a opäť raz zaskočil svojho súpera. Bod tak putuje na jeho konto.

30-0
    Horacio Zeballos sa dopustil ďalšej zbytočnej nevynútenej chyby, a tak má Jozef Kovalík veľmi nádejnú pozíciu na zisk brejku.

15-0

1:1
    Jozef Kovalík nemal na podaní vážnejšie problémy a v priebehu necelých dvoch minút vyrovnáva stav druhého setu na 1:1.

40-15
    Nevynútená chyba zo strany Horacia Zeballosa určite potešila popradské publikum. Slovenský tenista tak má dve šance na udržanie podania.

30-15
    Tentokrát sa argentínsky tenista zaskvel veľmi dobrým úderom, ktorý spadol nášmu hráčovi presne pod nohy. Jozef Kovalík následne posiela loptičku len do siete.

30-0
    Vzápätí prichádza ďalší nevydarený return zo strany Horacia Zeballosa.

15-0
    Gem pri svojom podaní začína Jozef Kovalík dobre. Na jeho kvalitný servis nedokázal Argentínčan dostatočne reagovať.

0:1
    A ďalšie výborné skrátenie argentínskeho tenistu končí úvodný gem druhého setu. Horacio Zeballos sa tak zaslúžene dostáva do tesného vedenia.

15-40
    Pekný moment aj zo strany slovenského hráča. Ten sa teraz zaskvel parádnym krížnych bekhendovým úderom.

0-40
    Horacio Zeballos fantastickým spôsobom skrátil hru. Slovenský tenista nemal najmenšiu šancu.

0-30
    Vzápätí pridáva aj ďalšie eso, a tak v úvodnom geme vedie už dvojbodovým rozdielom.

0-15
    Druhý set začína lepšie argentínsky tenistky, ktorý podáva. Pomohol si skvelým servisom a výmenu zakončil nechytateľným úderom pri sieti.

6:7
    Prvý set je minulosťou. Bol síce veľmi vyrovnaný, no napokon sa stáva korisťou skúseného argentínskeho tenistu. Horacio Zeballos mal v závere pevnejšie nervy a aj vďaka poslednému víťaznému voleju vyhral prvý set 6:7.

4-6
    Parádny servisom na podávacie T-čko si Horacio Zeballos vypracoval prvú setballovú príležitosť.

4-5
    To je chyba! Jozef Kovalík si pomohol dobrým podaním, veľkú časť kurtu mal otvorenú, no loptičku poslal až za základnú čiaru.

4-4
    A je vyrovnané. Slovenský tenista si počkal na chybu svojho súpera a tento raz mu trpezlivosť priniesla zisk bodu.

3-4
    Výborne. Jozef Kovalík donútil svojho súpera k chybe, a znižuje stav skrátenej hry už len na 3:4. Navyše, dvakrát sám pôjde podávať.

2-4
    Pred výmenou strán získava bod na svoje konto mierny favorit zápasu, ktorým je argentínsky tenista Horacio Zeballos. K dispozícii má ešte jeden servis.

2-3
    Return Horacia Zeballosa bol veľmi kvalitný, no následujúci úder Jozefa Kovalíka bol doslova svetový. Krásnym forhendovým winnerom sa Slovák drží v hre o prvý set.

1-3
    A je tu prvý minibrejk! Horacio Zeballos dostal nášho hráča do úzkych, prešiel na sieť a výmenu zakončil nechytateľným smečom nad hlavou.

1-2
    V skrátenej hre sa dostáva do vedenia argentínsky tenista. Jozef Kovalík sa nevyvaroval zbytočnej chyby, z čoho je poriadne frustrovaný.

1-1
    Zakrátko je však vyrovnané. Podobne ako Jozef Kovalík a aj Horacio Zeballos si pomohol priamym bodom z podania.

1-0
    Na začiatku mal jeden servis k dispozícii slovenský tenista a naplno ho dokázal zužitkovať.

6:6
    Tiebreak je na svete. Horacio Zeballos získava svoje podanie čistou hrou, a tak o osude prvého setu rozhodne skrátená hra.

0-40
    Skvelý servis argentínskeho tenistu. Ten sa ďalším esom výrazne priblížil k vyrovnaniu prvého setu.

0-30
    Horacio Zeballos si na svoje konto pripisuje ďalší bod priamo z podania.

0-15
    To je škoda. Jozef Kovalík dobre prečítal úmysel súpera, loptičku bez problémov dobehol, no následne ju poslal len do siete.

6:5
    Jozef Kovalík drží svoje podanie a minimálne tiebreak má garantovaný. Po druhýkrát pôjde na udržanie v prvom sete podávať Horacio Zeballos.

40-15
    Jozef Kovalík účinne zmenil rytmus výmeny a skrátil hru. Jeho súper loptičku síce dobehol, no už ju nedokázal vrátiť na druhú stranu kurtu.

30-15
    Tentokrát ale predviedol Horacio Zeballos pekný úder a zaslúžene získava bod na svoju stranu.

30-0
    Z forhendovej strany robí Horacio Zeballos príliš veľa chýb. To samozrejme teší Jozefa Kovalíka i popradské publikum.

15-0
    Horacio Zeballos sa bránil čo mu sily stačili, no napokon poslal loptičku do outu. Jozef Kovalík hrá oveľa agresívnejšie a hneď je to vidno aj na skóre.

5:5
    Nechýbalo veľa a mohli sme byť svedkami zhody. Namiesto toho Horacio Zeballos drží svoje podanie a stav prvého setu vyrovnáva na 5:5.

30-40
    Horacio Zeballos si svoju situáciu sám komplikuje. Argentínčan má už len poslednú šancu na udržanie svojho podania.

15-40
    Čistá hra z toho napokon nebude. Jozef Kovalík predviedol pekný úder a jeho súper následne zbytočnú chybu.

0-40
    Po druhom podaní súpera sa Jozef Kovalík oprel do returnu, ale loptičku nasmeroval len do siete.

0-30
    Škoda. Jozef Kovalík sa dostal do výmeny, no zakončil ju zbytočnou nevynútenou chybou z bekhendovej strany.

0-15
    Veľmi pekne to teraz zahral Horacio Zeballos. Prešiel si na sieť a výmenu zakončil efektným a najmä efektívnym volejom.

5:4
    Jozef Kovalík to napokon zvládol a po prvýkrát v dnešnom zápase sa dostáva do vedenia. Horacio Zeballos bude o malú chvíľu podávať na udržanie v prvom sete.

A-40

40-40
    Horaciovi Zeballosovi pomohla páska. Tá donútila prejsť slovenského hráča na sieť a ten sa na nej nechal obhodiť.

A-40
    Argentínsky tenista posiela loptičku len do siete. Náš hráč si poriadne vydýchol, no potrebuje získať ešte jednu loptičku.

40-40
    Vynikajúci servis drží slovenského tenistu nad vodou. Priamym bodom Bratislavčan upravuje skóre na zhodu.

30-40
    Ďalšia chyba slovenského tenistu. Ten poslal loptičku mimo kurtu, stráca tretí bod v rade, a tak bude čeliť breakballu súpera.

30-30
    Bratislavčan posiela loptičku len do siete a výrazne si tak komplikuje situáciu v deviatom geme. Stav je opäť vyrovnaný.

30-15
    Jozef Kovalík musel ísť po krátkom údere súpera na sieť. Bohužiaľ, svoj prechodový úder nasmeroval tesne za základnú čiaru.

30-0
    Horacio Zeballos sa na returne doslova trápi. Ani tentokrát nedokázal dostať loptičku na druhú stranu dvorca.

15-0
    Aj deviaty gem začína slovenský tenista dobre – priamym bodom z podania.

4:4
    Tak napokon sa to podarilo! Jozef Kovalík využil slabšieho druhého servisu súpera, na druhú stranu poslal agresívny úder a Horacia Zeballosa donútil k chybe.

A-40
    Zbytočná chyba v podaní Horacia Zeballosa. Jozef Kovalík má tak štvrtú možnosť získať podanie argentínskeho tenistu.

40-40
    Eso z toho napokon nebolo, no to Horacia Zeballosa určite netrápi. Ďalším priamym bodom odvracia aj tretí breakball súpera a vyrovnáva na zhodu.

40-30
    Následne Argentínčan pridáva aj priamy bod z podania. Slovenský tenista má k dispozícii ešte jeden breakball.

40-15
    Horacio Zeballos predviedol pekný forhendový úder, a tak znižuje stav ôsmeho gemu prvého setu.

40-0
    Prvá dvojchyba aj v podaní Horacia Zeballosa. Jozef Kovalík má tak obrovskú šancu získať stratené podanie z úvodného gemu späť.

30-0
    Výborný return nášho tenistu. Loptička dopadla priamo pod nohy Horacia Zeballosa, ktorý následne posiela svoj úder len do siete.

15-0
    Argentínčan sa snažil šikovne skrátiť hru. Loptička síce prepadla na druhú stranu siete, no skončila tesne vedľa postrannej čiary.

3:4
    Horacio Zeballos mal dve šance na zisk možno rozhodujúceho brejku, no nevyužil ich. Jozef Kovalík zvláda ťažkú situáciu, drží si svoje podanie a znižuje na 3:4.

A-40
    Horacio Zeballos posiela loptičku len do siete čo znamená, že Jozef Kovalík má šancu udržať si svoje podanie a znížiť skóre prvého setu.

40-40
    Skvelé! V pravý moment si Jozef Kovalík pomohol esom a stav siedmeho gemu opäť vyrovnáva na zhodu.

40-A
    Bohužiaľ, rodák z Bratislavy robí ďalšiu nevynútenú chybu, ktorou doslova daruje súperovi breakball.

40-40
    Výborný druhý servis. Jozef Kovalík ho zahral súperovi na telo a ten nedokázal včas reagovať.

30-40
    Ďalšia chyba slovenského tenistu znamená, že Horacio Zeballos má jednu príležitosť získať podanie svojho súpera.

30-30
    Jozef Kovalík sa snažil prevziať iniciatívu do svojich rúk agresívnym úderom. Ten ale skončil ďaleko za základnou čiarou.

30-15
    V pravý moment prichádza zo strany slovenského hráča priamy bod z podania.

15-15
    Tentokrát sa ale Jozef Kovalík nevyvaroval zbytočnej chyby a loptičku z bekhendovej strany nasmeroval len do polovice siete.

15-0
    Aj Jozef Kovalík predvádza na podaní veľmi dobrý výkon, ktorý korunuje svojim tretím esom zápase.

2:4
    Vzápätí pridáva Horacio Zeballos svoje piate eso a po tretíkrát v zápase si drží svoje podanie. Na podanie ide slovenský tenista.

15-40
    Argentínčan potvrdzuje moje slová o kvalitnom servise ďalším esom. Pre Horacia Zeballosa je to už štvrté v dnešnom štvrťfinále.

15-30
    Argentínčan zatlačil nášho reprezentanta do defenzívy a napokon ho donútil chybovať. Horacio Zeballos tak dvoma bodmi v rade otáča skóre vo svoj prospech.

15-15
    Eso z druhého servisu. Horacio Zeballos si teraz dovolil veľkú parádu a vyrovnáva stav šiesteho gemu.

15-0
    Horacio Zeballos sa opäť vydal na sieť a opäť neuspel. Treba však pochváliť aj slovenského tenistu, ktorý predviedol pekný úder po čiare.

2:3
    Horacio Zeballos tento gem zabalil. Jeho return bol veľmi nedôrazný, čo Jozef Kovalík využil. Je to však Argentínčan čo v prvom sete vedie o jeden gem.

40-0
    Bratislavčan podáva veľmi dobre a po druhýkrát v zápase má šancu získať gem pri vlastnom podaní čistou hrou.

30-0
    Jozef Kovalík si na svoje konto pripisuje ďalší priamy bod z podania a v piatom geme má solidný náskok.

15-0

1:3
    Napriek problémom si Horacio Zeballos dokázal udržať svoje podanie a v prvom sete sa dostáva do opätovného vedenia o dva gemy.

40-A
    Argentínčan dokonale zaskočil svojho súpera úderom do protipohybu. Zaslúžene si tak vypracoval ďalšiu výhodu.

40-40
    Horacio Zeballos predviedol po servise rýchly prechod na sieť, no následný volej mu nevyšiel podľa predstáv. Ďalšia zhoda je tak na svete.

40-A
    Po víťaznom údere z bekhendu následne prichádza winner aj z forhendovej strany. Výhoda tak putuje na konto skúseného Horacia Zeballosa.

40-40
    Argentínčan si pomohol kvalitným servisom a výmenu následne zakončil víťazným bekhendovým úderom. Máme tu prvú zhodu v zápase.

40-30
    Zbytočná chyba zo strany slovenského tenistu. Jozef Kovalík sa dostal do výmeny, no pri rutinnom údere loptičku poslal za základnú čiaru.

40-15
    Horacio Zeballos až príliš otvoril kurt, čo slovenský hráč dokonale využil. Jozef Kovalík tak má dve šance na prelomenie súperovho podania.

30-15
    Horacio Zeballos sa nevyvaroval nevynútenej chyby z bekhendovej strany, a tak má slovenský tenista šancu vypracovať si breakbally.

15-15
    To je veľká škoda. Jozef Kovalík si pritiahol svojho súpera k sieti, mal dostatok času na kvalitné obhodenie, no loptičku poslal len do outu.

15-0
    Horacio Zeballos sa snažil skrátiť hru, no jeho úmysel mu nevyšiel. Loptička totiž skončila mimo priestoru dvorca.

1:2
    Je to tak. Jozef Kovalík nemal na servise žiadne problémy a upravuje stav prvého setu na 1:2 z jeho pohľadu.

40-0
    Vyzerá to na bezproblémový gem zo strany Jozefa Kovalíka. Ten si pripísal prvé eso v zápase a svoje podanie môže získať čistou hrou.

30-0
    Bratislavčan predviedol dobre podanie aj z ľavej strany a získava na svoju stranu ďalší bod.

15-0
    Jozef Kovalík začína na podaní dobre. Return Horacia Zeballosa sa do kurtu nevošiel.

0:2
    Horacio Zeballos nemal na servise najmenšie problémy a druhým esom v zápase potvrdzuje break z predošlej hry.

15-40
    Po dvoch priamych bodoch si argentínsky tenista pripisuje na svoje konto aj premiérove eso v dnešnom zápase.

15-30
    Ľavácky servis je veľmi nepríjemný. Horacio Zeballos si pripisuje ďalší priamy bod z podania.

15-15
    Následne si ale Argentínčan pomohol svojou najväčšou zbraňou, ktorou je nepochybne kvalitné podanie.

15-0
    Jozef Kovalík sa vydal na sieť a dobre urobil. Horacio Zeballos ho síce chcel obhodiť, no jeho úder skončil len vedľa postrannej čiary.

0:1
    Horacio Zeballos predviedol veľmi dobrý return, ktorý dopadol Slovákovi priamo pod nohy. Jozef Kovalík nedokázal dostatočne reagovať, a tak stráca svoje úvodné podanie.

15-40
    Jozef Kovalík robí prvú dvojchybu v zápase, a tak svojmu súperovi daruje dve šance na prelomenie servisu.

15-30
    Slovák sa dostal do výmeny, krížnym úderom si pripravil pozíciu, no v blízkosti siete sa dopustil nevynútenej chyby.

15-15
    Následne ale Jozef Kovalík posiela loptičku tesne za základnú čiaru, čo potvrdil aj hlavný rozhodca dnešného stretnutia.

15-0
    Na podaní začal slovenský tenista a hneď v úvodnej výmene sa zaskvel forhendovým víťazným úderom.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.
    Jozef Kovalík pred včerajším duelom so Safwatom

#jozefkovalik vs #mohamedsafwat #popradtatrychallenger #atpchallenger #atp #popradtatry #hightatras #vysoketatry #Poprad #Slovakia #tennis #tenista #tenis

Fotka uverejnená používateľom Poprad Tatry Challenger (@popradtatrychallenger),

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z tenisového turnaja Tatry challenger tour 2016. Medzi najlepších osem hráčov tohto turnaja sa dostal aj slovenský tenista Jozef Kovalík, ktorého v bitke o semifinále vyzve skúsený Argentínčan Horacio Zeballos. Zápas je predbežne naplánovaný na pravé poludnie.

JOZEF KOVALÍK

Jozefovi Kovalíkovi patrí v rebríčku ATP až 130. miesto. Rodák z Bratislavy sa prezentuje najmä na turnajoch nižšej kategórie a aj preto odohral na antuke v tejto sezóne až 34 zápasov. Na svojom konte má 24 víťazstiev a svoj jediný turnajový triumf dosiahol na challengerovom turnaji v Neapole. Najväčší úspech dosiahol v nemeckom Mníchove, kde vo štvrťfinále výrazne potrápil aj čerstvého ženáča Fabia Fogniniho. Na French Open sa ale príliš nepochlapil, keď pomerne prekvapujúco vypadol už v prvom kole kvalifikácie. V Poprade zdolal dvojicu protivníkov. Najskôr si v troch setoch poradil s Belgičanom Jorisom De Loorem a následne porazil aj Egypťana Mohameda Safwata 6:3 a 7:6.

HORACIO ZEBALLOS

Argentínčan Horacio Zeballos je takisto ako jeho dnešný súper antukovým špecialistom. Jeho hra sa vyznačuje kvalitným ľaváckym servisom, ktorý ho dostal aj do štvrtej desiatky svetového rebríčka. Posledné sezóny však pre neho neboli práve najúspešnejšie, a tak spadol až na aktuálne 98. miesto. Svoj najväčší úspech dosiahol v roku 2013, keď v čílskom Vina del Mar zdolal vo finálovom zápase Rafaela Nadala. Na nedávnom Roland Garros vypadol už v úvodnom kole, keď nestačil na neskoršieho štvrťfinalistu Alberta Ramosa-Vinolasa. Do Popradu zavítal vôbec po prvýkrát a v úvodných dvoch dueloch nemal najmenšie problémy. V zápasoch s Janom Šátralom a Uladzimirom Ignatikom stratil dokopy len deväť gemov a len raz prišiel o svoje podanie.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Obaja hráči sa na okruhu ATP stretli dvakrát. V oboch prípadoch bol úspešnejší Horacio Zeballos. Ten v roku 2011 zvíťazil v Bratislave a pred dvoma rokmi aj na antukovom challengeri v Marburgu. V dnešnom zápase je miernym favoritom Argentínčan, na ktorého stávkové kancelárie vypísali kurz na hranici 1,70. Ani slovenský hráč však nie je bez šance, a tak sa môžeme tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.