Kuba – Česko 2:3 (kon.) | Slovensko – Nizozemsko 1:3 (kon.)
14 25 14 23
Nizozemsko
3
25 21 25 25
sk Pátek 24.06.2016, 20:15 • AEGON Aréna, Bratislava • Světová liga - muži • Skupina A2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

0:0
    Vážení diváci, vítam vás pri ďalšom volejbalovom sviatku, ktorý sa odohrá v bratislavskej AEGON Aréne. Naši reprezentanti včera šokovali veľkého kubánskeho favorita a určite si robia zálusk aj na silný výber Holandska. Zápas sa začína o 20:00 hod.

SLOVENSKO

Slovenskí volejbalisti vstúpili do turnaja Svetovej ligy dvoma prehrami, keď v tureckom Izmire nestačili na Holandsko (3:1) a v súboji s domácim tímom neuhrali ani set. Parádny obrat v poslednom zápase s Portugalskom ich ale výrazne nakopol a hernú pohodu bolo vidieť aj vo včerajšom zápase s Kubou. Naši hráči využili problémy kubánskych hráčov na príjme a získavali cenné body. Mužom zápasu bol nepochybne Peter Ondrovič, ktorý svojim plachtiacim servisom privádzal favorita zápasu do zúfalstva. Práve jeho úspešná séria bola základným kameňom pre víťazstvá v prvom i vo štvrtom sete. Okrem neho podali skvelé výkony aj smečiari ako Matej Paták, Štefan Chrtianský či kapitán tímu Emanuel Kohút. Trénerovi Miroslavovi Palgutovi tiež dokonale vyšiel ťah aj s nasadením svojho syna na pozíciu nahrávača. Celkovo podali Slováci kompaktný, kolektívny výkon a účastníka tohtoročných olympijských hier zdolali 3:1 na sety.

HOLANDSKO

Volejbalisti Holandska patria jednoznačne do svetovej špičky. Na minuloročných majstrovstvách Európy predvádzali v základnej skupine vynikajúce výkony, zdolali Česko i Nemecko a do posledných chvíľ trápili aj domáce Bulharsko. Napokon však Oranjes odchádzali z turnaja sklamaní, keďže v osemfinále nestačili na hrateľné Slovinsko. Do Svetovej ligy vstúpili dvoma víťazstvami, keď okrem Slovenska zdolali aj Portugalsko 3:0 na sety. O svoju neporaziteľnosť prišli v zápase s Tureckom a na nepodarený posledný výkon z Izmiru nadviazali aj v AEGON Aréne. V dueli s Českom bola krajina tulipánov jasným favoritom, no zo zápasu si odniesla len jeden bod po prehre v piatich setoch. Najlepším hráčom holandského výberu bol Wouter Ter Maat, ktorý dokázal získať až 19 bodov. Holanďania boli o niečo lepší na blokoch, dokonca získali o jeden bod viac ako Česi, no napokon tretie víťazstvo v rámci Svetovej ligy nezískali.
    0:0 Do domáceho turnaja Svetovej ligy vstúpili Slováci výhrou nad Kubou

0:0
    Úvodné zostavy:

Slovensko: Kriško, Kohút, Ondrovič, Kubš (L), Palgut, Mlynarčík, Kašper, Turis (L), Paták, Chrtiansky, Prešinský, Halaj, Mikula, Petráš.

Holandsko: Van Haarlem, Keemink, Van Garderen, Ter Horst, Sparidans, Diefenbach, Rauwerdink, Van Dijk, Koelewijn, Ter Maat, Parkinson, Andoringa, Dronkers (L), Plak.

Rozhodca: Evgeny Makshanov a Ralph Barnstorf.

0:0
    Keďže predchádzajúci duel medzi Kubou a Českom (2:3) sa rozhodoval až v piatom sete, začiatok zápasu našej reprezentácie sa oneskoril približne o 15 minút. Teraz však už sú všetci hráči nastúpení na palubovke a po štátnych hymnách sa zápas môže začať.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0:1
    Dnešný zápas odštartoval na podaní Peter Ondrovič. Svojim plachtiacim servisom ale namieril tesne za základnú čiaru.

1:1
    A je vyrovnané. Slovákom vyšiel útok stredom siete, kde výmenu nekompromisne zakončil Emanuel Kohút.

1:2
    Wouter Ter Maat dokázal vytĺknuť slovenské bloky, a tak získava bod pre svoje farby.

1:3
    Wouter Ter Maat narobil svojim podaním veľké problémy nášmu tímu a Peter Mlynarčík následne útočil len do outu.

2:3
    Štefan Chrtiansky síce dvakrát nezložil loptu, no následne chybovali v útoku stredom siete Holanďania.

3:3
    Štefan Chrtiansky mal teraz šťastie. Jeho servis tečovala páska nechytateľne na druhú stranu palubovky.

3:4
    Náš krídelník teraz podával veľmi tvrdo, no lopta z jeho rúk skončila len za základnou čiarou.

3:5
    Holandsko opäť získava bod. Slovákom sa nepodarilo dobre zaútočiť, Matej Paták poslal loptu mimo ihriska.

3:6
    Daan Van Haarlem dokázal výborným spôsobom zblokovať slovenský útok, a tak sa Holandsko dostáva do nájdeného vedenia.

4:6
    Tentokrát Daan Van Haarlem poslal svoje podanie len do siete.

4:7
    Holanďania opäť predviedli dobrý útok stredom siete. Na konci úspešného útoku bol, ak sa nemýlim, Thomas Koelewijn.
    4:7 Fotogaléria zo včerajšieho zápasu našich reprezentantov

4:8
    Pred prvým technickým oddychovým časom vedú Oranjes o štyri body. Thomas Koelewijn narobil svojim podaním problémy a naši útočili do outu.

5:8
    Thomas Koelewijn poslal na druhú stranu opäť nepríjemný servis, no napriek ťažkej prihrávke sa dokázal presadiť Štefan Chrtiansky.

5:9
    Slovenskí reprezentanti nedokázali zablokovať útok súpera.

5:10
    Tak to je škoda. Matej Paták to hral jednou rukou, no mieril len vedľa postrannej čiary.

6:10
    Daan Van Haarlem poslal svoje podanie len za základnú čiaru. Slovensko tak znižuje náskok súpera na štyri body.

6:11
    Holandsko predviedlo veľmi dobrý útok stredom siete. Opäť zakončoval nekompromisným spôsobom Thomas Koelewijn.

6:12
    Tak toto je už výrazná strata. Boli sme svedkami dlhej výmeny, na ktorej konci sa tešia Holanďania. Slovenský tréner Miroslav Palgut reaguje oddychovým časom.

7:12
    Skvelé! Matej Paták poslal loptu nechytateľne na druhú stranu, napriek nie práve najlepšej prihrávke od Štefana Chrtianskeho.

7:13
    Peter Ondrovič posiela loptu len do siete. Zatiaľ nie je na servise tak nebezpečný ako včera proti Kube.
    7:13

7:14
    Thomas Koelewijn dokázal zablokovať slovenský útok stredom siete. Slovenský tréner reaguje zmenou nahrávača. Na palubovku prichádza Ján Halaj.

8:14
    Výborný útok v podaní Petra Mlynarčíka. Slovensko získava ôsmy bod v prvom sete, no stále prehráva o šesť bodov.

8:15
    Maarten Van Garderen zaútočil krajom siete a nedal našim brániacim hráčom v poli žiadnu šancu.

8:16
    Maarten Van Garderen donútil Slovákov svojim podaním poslať loptu na druhú stranu len zadarmo a následne výmenu aj sám zakončil. Nasleduje druhý technický time out.

8:17
    Štefan Chrtiansky bol opäť zablokovaný a vyzerá to už veľmi zle. Miroslav Palgut sa ešte snaží nabudiť svojich zverencov prostredníctvom oddychového času.

8:18
    Prešľap! Matej Paták mal pri útoku prešľap, a tak Holandsko získava bod prakticky zadarmo.

8:19
    Maarten Van Garderen bez najmenších problémov zakončuje ďalší útok Oranjes.

9:19
    Wouter Ter Maat pokazil svoje podanie, a tak sa končí séria získaných bodov Holandska za sebou.

9:20
    Maarten Van Garderen hrá absolútne bezchybne. Pre holandské farby získava bod a sám ide na podanie.

10:20
    Veľmi dobre teraz zaútočil Peter Mlynarčík. Loptu síce nezložil na zem, no dokázal vytĺcť postavené bloky súpera.

10:21
    Emanuel Kohút predviedol kvalitné podanie, no Maarten Van Garderen pridal ďalší bod z ľavej strany siete.

11:21
    Peter Mlynarčík sa dostáva do psychickej pohody. Na nejaký zvrat v prvom sete je už ale príliš neskoro.

11:22
    Holandsko je v útoku bezchybné. Naši hráči ešte nedokázali zablokovať útok súpera.

12:22
    Po prvýkrát v dnešnom zápase sa presadzuje v zápase aj Peter Ondrovič.
    12:22

12:23
    Na podanie prišiel Matej Paták, no jeho bomba skončila ďaleko za základnou čiarou.

13:23
    Naši hráči dokázali vytĺcť holandské bloky, a tak znižujú náskok svojho súpera na desať bodov.

13:24
    Parádny útok stredom siete predviedol kapitán Oranjes Jasper Diefenbach. Holanďania tak majú k dispozícii jedenásť setbalov.

14:24
    Slovensko ešte koriguje stav prvého setu vďaka útoku Mareka Mikulu, ktorý nahradil Štefana Chrtianskeho.

14:25
    Prvý set našim reprezentantom absolútne nevyšiel. Prehrali ho vysoko 14:25, keď si prakticky ani neškrtli. Na záver setu pokazil podanie Emanuel Kohút.

0:0
    Začal sa druhý set.

0:1
    Druhý set začal na podaní Jasper Diefenbach. Bod pre Holandsko následne získava Maarten Van Garderen.

1:1
    Výborne. Peter Mlynarčík dnes predvádza dobrý výkon a vyrovnáva stav druhého setu.

2:1
    Technická chyba Holandska daruje vedenie zverencom Miroslava Palguta. Na podanie ide opäť Peter Ondrovič.

2:2
    Škoda. Peter Ondrovič predviedol dobré podanie, no v útoku zatiaľ jasne kraľuje Maarten Van Garderen.

3:2
    Slovensko je opäť vo vedení, pretože Daan Van Haarlem pokazil svoje podanie.

3:3
    Peter Mlynarčík zatlačil Holanďanov svojim podaním, no tí sa dostali z problémov a výmenu zakončil Daan Van Haarlem.

4:3
    Výborný útok stredom siete v podaní Emanuela Kohúta. Štart do druhého setu máme podstatne lepší.

4:4
    A je opäť vyrovnané. Marek Mikula totiž poslal svoje podanie len do siete.

5:4
    Matej Paták to spravil veľmi šikovne. Svoj úder oprel o holandské bloky, a tak získava bod pre domácu reprezentáciu.
    5:4

6:4
    Super! Emanuel Kohút donútil Oranjes poslať loptu druhú stranu len zadarmo a výhodu útoku dokonale zužitkovať Peter Mlynarčík. Vedieme o dva body.

6:5
    Holanďania kontrujú útokom z ľavej strany siete. Lopta z ruky Maartena Van Garderena tesne skončila pred základnou čiarou.

7:5
    Veľmi dobre opäť zahral Matej Paták a zložil loptu na holandskú stranu palubovky.

7:6
    Oranjes sa nechcú vzdať a opäť sa doťahujú na rozdiel jedného bodu.

8:6
    Pred prvým technickým oddychovým časom vedieme o dva body. V poslednej výmene bezchybne útočil Peter Ondrovič.

8:7
    Matej Paták si loptu nevyhodil práve najlepšie a následne poslal svoje podanie len do outu.

9:7
    Veľmi dobrý útok našich reprezentantov. Ján Halaj krásne našiel osamoteného Mareka Mikulu, ktorý nemal problém zložiť loptu na zem.

10:7
    Holanďania útočia len do outu! Slovensko sa dostáva do nádejného vedenia. Tréner Gido Vermeulen okamžite reaguje oddychovým časom.

11:7
    Áno! Skvelé to zahral z pravej strany Peter Mlynarčík a vytĺkol postavený trojblok holandského tímu.

11:8
    Wouter Ter Maat nekompromisne skóruje útok stredom siete a sám pôjde podávať.

11:9
    Našim hráčom útok príliš nevyšiel. Holanďania sa dostali do kontry, ktorú bez problémov zakončil Maarten Van Garderen.

12:9
    Máme bod. Hoci sa Holandsko dostato do útoku, Wouter Ter Maat poslal loptu len za základnú čiaru.

12:10
    Technická chyba Mateja Kubša znamená desiaty bod pre mierneho favorita dnešného zápasu.

13:10
    Skvelý útok v podaní Mareka Mikulu. Holandský hráči v poli nemali absolútne žiadnu šancu zasiahnuť.

13:11
    Parádna ulievka zo strany Jeroena Rauwerdinka. Ten dostal loptu ponad náš dvojblok a získava bod pre svoj tím.

14:12
    Pokazené podania na oboch stranách. Najprv poslal loptu do siete Thomas Koelewijn a následne netrafil kurt ani náš kapitán Emanuel Kohút.

15:12
    Výborne, získavame ďalší bod a v druhom sete si stále držíme solídne trojbodové vedenie.

15:13
    Škoda. Matej Kubš síce výborne zasiahol v poli, no následne nekompromisne zložil loptu na palubovku holandský kapitán Jasper Diefenbach.

16:13
    Máme pred sebou druhý technický oddychový čas. Po kvalitnom útoku Mateja Patáka z pravej strany vedieme 16:13. Na podanie pôjde práve spomínaný hráč.
    16:13

16:14
    Pri útoku z pravej strany sa nepomýlil Daan Van Haarlem, ktorý je spoločne s Maartenom Van Garderenom veľkou oporou Holandska.

16:15
    Technická chyba našich hráčov. Bohužiaľ, trojbodový náskok sa stenšil na rozdiel jedného bodu.

17:15
    Bodujeme! Veľmi dobrý útok predviedol Peter Mlynarčík, keď vytĺkol holandské bloky.

17:16
    Holanďania sa stále držia na kontakt. Tento raz predviedli perfektný útok stredom siete.

17:17
    A je vyrovnané. Holandský nahrávač predviedol prekvapujúci na najmä efektívny úder. Slovenský tréner si berie time out.

18:17
    Super! Na konci dlhej výmeny sa tešíme my. Dobrý útok predviedol Marek Mikula.

18:18
    To je škoda. Podanie Petra Mlynarčíka bolo takmer dokonalé, no podľa rozhodcov skončilo tesne za základnou čiarou.

19:18
    Peter Mlynarčík je dnes našim najlepším hráčom. Aj teraz dostal dôveru od nahrávača Jána Halaja a parádne vytĺkol holandské bloky.

20:18
    Matej Paták zablokoval útok súpera a prinavracia nášmu tímu aspoň tesné vedenie. Holandský kouč Gido Vermeulen reaguje oddychovým časom.

20:19
    Marek Mikula síce dostal svoje podanie na druhú stranu palubovky, no Holanďania si s ním poradili na jednotku.

21:19
    Matej Paták síce neuspel, no lopta sa odrazila na našu stranu. Následne sme pokračovali v útoku a bod získava Emanuel Kohút.
    21:19

22:19
    Daan Van Haarlem neuspel! Výborný blok predviedol Radoslav Prešinský, ktorý len pred chvíľou nastúpil na ihrisko.

22:20
    Holandsko sa ešte drží v tomto sete. Získava bod a znižuje slovenský náskok na rozdiel dvoch bodov.

23:20
    Skvelý Matej Paták. Ten si poradil s ťažkou nahrávkou a získal mimoriadne dôležitý bod pre naše farby.

23:21
    Teraz Slováci príkladne bojovali v poli, no od ich rúk putovala lopta do outu. Napriek tomu sme stále bližšie k zisku setu.

24:21
    Skvelý útok stredom siete predviedol Radoslav Prešinský. Slovensko má tak k dispozícii tri setbalové príležitosti.

25:21
    Vynikajúce! Matej Paták opäť zložil ťažkú loptu, a tak sa druhý set stáva korisťou domácej reprezentácie.

0:0
    Začal sa tretí set.

0:1
    Prvý bod tretieho setu získavajú po peknej dlhej výmene Oranjes. Presadil sa Jeroen Rauwerdink.

1:1
    Vzápätí ale holandský kapitán Jasper Diefenbach kazí svoje podanie.

1:2
    Holanďania opäť predviedli útok stredom siete a radujú sa zo zisku druhého bodu.

1:3
    Emanuel Kohút bol zblokovaný, a tak sa Holanďania dostali do kontry. Následne presný útok predviedol Jasper Diefenbach.

2:4
    Opäť sme boli svedkami dvoch pokazených podaní za sebou. Najprv netrafil ihrisko Wouter Ter Maat a následne ani Peter Mlynarčík.

2:5
    Miroslav Palgut si berie oddychový čas. Holanďania totiž zablokovali útok Mareka Mikulu a odskakujú nášmu tímu na trojbodový rozdiel.

2:6
    Ajajaj! Maarten Van Garderen predviedol výborný servis, z ktorého pramení bod pre holandské farby.

3:6
    Tentokrát už nebol Maarten Van Garderen tak úspešný a svoje podanie posiela len do siete.

3:7
    Marek Mikula vyšiel z herného rytmu. Teraz sa mu absolútne nedarí, čo potvrdil aj pokazeným podaním.

3:8
    Slováci si nerozumeli v útoku, a tak sa dostali do kontry Oranjes. Dôveru od nahrávača dostal kapitán Jasper Diefenbach, ktorý zakončil útok stredom siete.

3:9
    Bohužiaľ, Matej Paták síce zložil loptu na druhú stranu, no súčasne sa ocitol v sieti, čo sa samozrejme trestá odobraním bodu.

4:9
    Tak predsa len sa nám to podarilo. Toto bola poriadne dlhá výmena, ktorú napokon zakončil presným smečom Peter Mlynarčík.

4:10
    Holanďania ale následne kontrujú. Výmenu opäť zakončil Jasper Diefenbach.

5:10
    Štefan Chrtiansky nahradil v útoku Mareka Mikulu, čo sa teraz vyplatilo. Bodujeme po dobrom útoku ľavou stranou siete.

5:11
    Nepodarilo sa nám zastaviť holandský útok. Opäť prehrávame šesťbodovým rozdielom.

6:11
    Výborne to spravil Matej Paták. Pohotovo zakončil slovenský útok a prekvapil statických Holanďanov.

7:11
    Matej Paták svojim podaní donútil poslať Oranjes loptu na druhú stranu len zadarmo a následne boduje Emanuel Kohút.
    7:11

8:11
    Holandský útok sa skončil len v sieti, a tak sa pomaly približuje náskoku nášho súpera.

8:12
    Tentokrát už Matej Paták neuspel a svoje podanie poslal len do siete.

9:12
    Napriek tomu sa stále držíme v hre. Boduje po dobrom útoku stredom siete a znižuje holandský náskok na tri body.

9:13
    Holandsko získava bod na svoju stranu. A teraz pozor na podanie ide obávaný Wouter Ter Maat.

9:14
    Skvelé podanie. Wouter Ter Maat si na svoje konto pripisuje eso a núti slovenského trénera zobrať oddychový čas.

9:15
    Technická chyba nášho tímu. Pomaly sa opäť dostávame na stratu, ktorú sme mali aj na začiatku setu.

10:15
    Slovensko získava desiaty bod v druhom sete. Ak sa nemýlim, presadil sa opäť Peter Mlynarčík.

10:16
    Matej Paták poslal loptu z ťažkej pozície len do outu. Máme pred sebou druhý technický oddychový čas.

11:16
    Maarten Van Garderen to prehnal s razanciou a svoj servis nasmeroval len za základnú čiaru.

12:16
    Štefan Chrtiansky predviedol veľmi dobrý servis. Lopta sa dostala na našu stranu a výmenu zakončil náš kapitán Emanuel Kohút.

12:17
    Holandsko útočilo len do outu, no napriek tomu získava bod. Emanuel Kohút bol totiž v sieti. Veľká škoda, mohli sme prehrávať len o tri body.

12:18
    Thomas Koelewijn svojim servisom zatlačil našich hráčov do zadnej časti ihriska. Tí následne nedokázali zložiť loptu a pykajú za to.

13:18
    Získavame bod po útoku ľavou stranou siete. Bod pre naše farby získal tvrdým smečom Matej Paták.

13:19
    Emanuel Kohút svojim servisom riskoval, no tento raz sa mu to nepodarilo. Svoje podanie poslal k reklamným panelom.

13:20
    Holanďania sa dostali do útoku a Maarten Van Garderen dokázal vytĺcť slovenské bloky. Tretí set je už zrejme stratený...

14:20
    Teraz sa nám podarilo zabodovať po tom, ako sme predviedli dobrý útok stredom siete.

14:21
    Jasper Diefenbach nekompromisne zložil loptu na zem. Holandsko drží nad vodou veľmi rýchly útok stredom siete.

14:22
    A znova Jasper Diefenbach. Tentokrát vytĺkol slovenské bloky, no má to rovnaký efekt ako predošlý smeč stredom siete.

14:23
    Štefan Chrtiansky neodhadol servis Jeroena Rauwerdinka, a tak Holandsko získava prakticky bod zadarmo.

14:24
    Maarten Van Garderen zložil loptu na zem čo znamená, že Oranjes majú k dispozícii komfortných desať setbalov.
    14:25

14:25
    Holandsko získava tretí set rovnakým pomerom ako ten prvý. Oranjes od začiatku dominovali vo všetkých herných ukazovateľoch a už teraz je jasné, že v dnešnom zápase získajú minimálne jeden bod.

0:0
    Začal sa štvrtý set.

1:0
    Do štvrtého setu vstupujeme ziskom bodu. Na podanie ide Radoslav Prešinský.

1:1
    To je škoda. Podanie nášho blokára nebolo zlé, no skončilo tesne za základnou čiarou.

2:1
    Do tretice všetko dobre. Holanďania sa skvelo bránili, no napokon nestačili na nekompromisný smeč Emanuela Kohúta.

2:2
    Holanďania si bez problémov poradili s podaním Petra Mlynarčíka a výmenu zakončil stredom siete Thomas Koelewijn.

3:2
    Útok stredom siete sme predviedli aj my! Kto iný ako Emanuel Kohút bol na konci našej rýchlej a presnej akcie.

4:2
    Tomáš Kriško predviedol veľmi kvalitný servis. Holanďania boli v problémoch a Daan Van Haarlem útočí len do outu.

4:3
    Oranjes ale znižujú. Slováci síce bojovali v poli ako sa len dalo, no nedokázali loptu udržať nad zemou.

5:3
    Štefan Chrtiansky konečne boduje. Veľmi dobrým smečom vytĺkol postavené holandské bloky.

5:4
    Thomas Koelewijn nemal so zakončením žiadne problémy. Jeho útoky sa skutočne veľmi ťažko bránia.

6:4
    Daan Van Haarlem posiela loptu tesne za základnú čiaru, čo nášmu tímu len vyhovuje.

6:5
    Škoda, teraz sme mohli zablokovať holandský útok, no proti bol nekompromisný Wouter Ter Maat.

7:5
    Ďalší bod na naše konto získava striedajúci Radoslav Prešinský.

7:6
    Opäť sa dokázal presadiť Wouter Ter Maat. Tentokrát predviedol veľmi pekný útok po čiare z pravej strany.

8:6
    Pred prvým technickým oddychovým časom vedieme o dva body. Verme, že minimálne táketo vedenie nám vydrží aj v ďalšom priebehu setu.

8:7
    Wouter Ter Maat je nezastaviteľný. Ani teraz nedal absolútnu šancu našim brániacim hráčom.

9:7
    Následne ale zvládol náročnú situáciu Tomáš Kriško, ktorý dokonale oklamal holanský dvojblok.

10:8
    Opäť sme boli svedkami nepodarených podaní na oboch stranách. Najskôr neuspel Peter Mlynarčík a následne ani Maarten Van Garderen.

10:9
    Bohužiaľ, festival pokazených podaní pokračuje ďalej. Holandsko tak získava bod úplne zadarmo.

10:10
    To je škoda. Na konci dlhej výmeny sa tešia Holanďania, ktorý tak vyrovnávajú stav štvrtého setu.
    10:10

11:10
    Filip Palgut to spravil veľmi šikovne a nečakanou ulievkou získava bod pre náš tím.

11:11
    Bohužiaľ, Peter Mlynarčík nás mohol poslať do dvojbodového vedenia, no narazil na blok Jaspera Diefenbacha.

12:11
    Stále ostávame v tesnom vedení. Pokazeným podaním sa totiž prezentoval Daan Van Haarlem.

12:12
    Slovenskí reprezentanti sa hnevajú na hlavného rozhodcu, no ten je nekompromisný a prideľuje bod holandskému mužstvu.

13:12
    Dokázali sme kvalitne zaútočiť a opäť strhávame vedenie na našu stranu.

13:13
    Škoda. Štefan Chrtiansky poslal svoj servis len do siete, čím doslova daruje bod nášmu súperovi.

14:13
    Krásny útok stredom siete v podaní Radoslava Prešinského. Náš náskok tak naďalej trvá.

15:13
    Super, dostávame sa do dvojbodového vedenia. Peter Mlynarčík totiž vytĺkol holandské bloky.

16:14
    Dva pokazené servisy nás dostávajú do technického oddychového času. Slovensko tak vedie 16:14.

16:15
    Peter Mlynarčík poslal svoje podanie len do siete, a tak je náš náskok už len minimálny.

16:16
    Maarten Van Garderen predviedol skvelý servis a esom vyrovnáva stav štvrtého setu.

17:16
    Aj teraz Maarten Van Garderen narobil poriadne problémy nášmu tímu, no pri sieti sme mali šťastie, že lopta išla mimo od Holanďana.

17:17
    A ďalší útok stredom siete. Presadil sa kto iný ako dnes skvelo hrajúci Thomas Koelewijn.

18:17
    Dostávame sa opäť do vedenia, čo je najmä z psychologického hľadiska veľmi dôležité.

18:18
    Štefan Chrtiansky poslal svoje podanie len do outu. Postupne sa dostáva do koncovky mimoriadne dôležitého štvrtého setu.

19:18
    Dostávame sa do opätovného vedenia. Z ľavej strany dobre zaútočil Štefan Chrtiansky.
    19:18

20:18
    Wouter Ter Maat bol zablokovaný, a tak na naše konto putuje mimoriadne dôležitý bod. Holandský tréner si berie oddychový čas.

20:19
    Holandsko po oddychovom čase znižuje. V krátkom časovom úseku zložil reparát Wouter Ter Maat.

20:20
    Peter Mlynarčík narazil na silu holandského bloku. Bohužiaľ, prichádzame o svoje najtesnejšie vedenie. Oddychový čas aj pre Slovensko.

20:21
    Radoslav Prešinský nezložil loptu na zem a Hoľanďania nemilosrdne trestajú. Po dlhej dobe sa dostávajú do vedenia.

20:22
    Tak toto je nepríjemné. Oranjes zablokovali ďalší slovenský útok a sú len tri lopty od víťazstva v dnešnom zápase. Miroslav Palgut si berie ďalší time out.

21:22
    Peter Mlynarčík sa dostal z ťažkej pozície, a tak drží naše nádeje v dnešnom zápase stále v reálnej rovine.

21:23
    Pokazili sme podanie! V takejto chvíli je to viac ako zbytočná chyba.

22:23
    Tomáš Kriško boduje. Dokázal vytĺcť bloky súpera a znižuje náskok súpera na rozdiel bodu.

22:24
    Wouter Ter Maat to teraz zahral skvele a Holandsko má tak dve šance na ukončenie zápasu.

23:24
    Emanuel Kohút drží naše nádeje nad vodou. Perfektný útok stredom siete. Na podanie ide Peter Mlynarčík.

23:25
    Peter Mlynarčík neriskoval svoje podanie, po ľavej strane sa do útoku dostal Maarten Van Garderen a nekompromisným smečom ukončuje dnešné stretnutie.

0:0
    Slovenskí volejbalisti nedokázali nadviazať na skvelý výkon zo včera a podobne ako v tureckom Izmire podľahli Holandsku 1:3 na sety. Treba však športovo uznať, že Oranjes boli lepším tímom a dva sety dokonca vyhrali na štrnásť bodov. Napriek tomu treba pochváliť aj výkon zverencov Miroslava Palguta, ktorý nepodali vôbec zlý výkon. Slovákov čaká už zajtra posledný zápas bratislavského turnaja. V prestížnom zápase privítajú na domácej palubovke výber Česka. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok dnešného dňa. (22:15:25)

Miroslav Kováčik

Nizozemsko: Van Haarlem, Keemink, Van Garderen, Ter Horst, Sparidans, Diefenbach, Rauwerdink, Van Dijk, Koelewijn, Ter Maat, Parkinson, Andoringa, Dronkers (L), Plak.

Rozhodčí: Evgeny Makshanov a Ralph Barnstorf